Мова – джерело мудрості, натхнення, боротьби за волю й незалежність. Сьогодні, коли йде війна в нашій країні, полум’яне слово стало бичем правди, людського сумління, патріотизму.
27 серпня 2024 року в залі засідань відділу освіти та спорту Бершадської міської ради відбулося методичне об’єднання вчителів української мови й літератури на тему «Новий навчальний рік – рік можливостей і вдосконалення майстерності». Привітала філологів з початком нового навчального року та зупинилася на основних проблемах освіти цьогоріч Оксана Тартачна, начальник відділу освіти та спорту Бершадської міської ради. А Оксана Когут, директор КУ «Бершадський центр професійного розвитку педагогічних працівників», окреслила сучасні нововведення в освітній галузі.
Також під час заходу детально обговорювалися питання, які висвітлюють ключові теми сьогодення мовно-літературної галузі.
Про методичні рекомендації щодо викладання української мови й літератури в 2024/2025 н. р. розповіла Олена Деркач, учителька Бирлівської гімназії, голова методичного об’єднання вчителів-словесників громади. Розглянуто питання змін та нововведень під час оцінювання учнів 5-7 класів НУШ.
Важливою сходинкою до успішного опанування знаннями є складання НМТ учнями 11 класів. Це той крок дитини, коли вона зможе перегорнути останню сторінку шкільних буднів і впевнено переступити поріг омріяного вишу. А підготувати випускника до іспиту сьогочас є надзвичайно актуальним. Досвідом роботи з цього питання поділилася Наталія Феклістова, учителька української мови та літератури Бершадського ЗЗСО І – ІІІ ступенів № 2.
Олімпіада й мовно-літературні конкурси – це вершина креативності, досягнень та результату. Сьогодні наші учні ще раз довели, що вони – найкращі. Про особливості підготовки школярів до участі в олімпіаді й конкурсах повідомила Тетяна Паламарчук, учителька української мови та літератури Бершадського ліцею № 1 імені Анатолія Матвієнка.
Сертифікація вчителів-словесників стала суттєвим кроком до творчого поступу, змогою випробувати свої знання та практичні вміння, бажанням працювати на результат. Як підготуватися до успішного проходження сертифікації розповіла Тетяна Склярук, учителька української мови та літератури Красносільського ОЗЗСО І – ІІІ ступенів, яка успішно пройшла випробування й отримала сертифікат.
Сьогодні вагомою сходинкою до творчої праці є атестація педагога. А це вміле використання інновацій, практичне застосування методики викладання предмета, змістовне навчання учнів. Своїм портфоліо поділилася з колегами Надія Тиханкова, учителька української мови та літератури Бирлівської гімназії.
STEM-освіта та штучний інтелект – це ті новинки, які внесли зміни в життя учнів і педагогів, додали цікавості та творчого поступу, стали невід’ємною частинкою освіти. Про інновації під час викладання предметів мовно-літературної галузі розповіла Тетяна Мараховська, учителька української літератури Бершадського ліцею № 1 імені Анатолія Матвієнка.
Пам’ятаймо, що час не стоїть на місці, а додає в життя кожного нотки новизни, змін та творчого пошуку. То ж працюймо на результат, а він неодмінно стане стимулом для подальшого зростання й креативності.
ukr2 ukr5
© 2024. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради