Ще на старті реформа НУШ стала неабияким викликом для педагогів не лише з точки зору зміни підходів, принципів, методів і форм роботи, а й у плані оформлення освітнього простору.
Вчителі мали відмовитися від стандартного незмінного набору стендів, до якого звикли протягом багатьох років, і перетворити освітній заклад на територію креативу, що мотивуватиме учнів навчатися.
26 березня 2024 року в Красносільському ОЗЗСО відбувся семінар заступників з навчально-виховної роботи на тему «Сутність професійної компетенції вчителя в реалізації концепції НУШ».
У Крушинівській філії Красносільського ОЗЗСО познайомилися з роботою вихователя дошкільного підрозділу. Вчителька, яка працює в класі-комплекті, провела інтегроване заняття у вигляді воркшопу (робоча майстерня) та використала сучасні інноваційні технології: капелюшки де Боно, крісло автора, біном фантазії, дискусійна сітка Елвермана, входження в малюнок, алфавітний твістер.
У Шумилівській філії гості познайомилися з освітнім середовищем НУШ, відвідали дошкільний підрозділ. Разом з найменшими учасниками освітнього процесу долучилися до проведення майстер-класу «Вишиваємо орнамент» та «Моя Україна – я твоя мала частина».
В Маньківській філії заступники стали активними учасниками методичного тренінгу «Формувальне оцінювання: освітній тренд чи виклик сьогодення?». Увага присутніх частково акцентувалася на отриманні нової інформації, роботі з нормативними документами щодо формувального оцінювання. Основним завданням було формування в учасників нових вмінь і навичок, розвиток особистісних і професійних якостей.
У Красносільському ОЗЗСО учасники зібрання мали можливість познайомитися з освітнім середовищем нової української школи – осередком творчості, досліджень, нових відкриттів та експериментів. Гості відвідали клас безпеки, познайомилися з роботою шкільного музею. Розглянули нормативно-правові документи, які регламентують роботу НУШ. Вчителька української мови та літератури розповіла про основні етапи сертифікації, яку успішно пройшла у 2023-2024 н.р. Провели практичне заняття «Сучасний STEM-учитель та адміністратор: які вони?». Познайомилися з технологіями, які можна використовувати учителям-предметникам з учнями на уроках та адміністраторам закладів в управлінській діяльності.
Розв’язуючи під час тренінгу різні змодельовані ситуації й проблеми, аналізуючи їх, учасники набули нового цінного досвіду. Це сприятиме підвищенню їхньої мотивації до саморозвитку та професійного зростання.
kr2
kr1
© 2024. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради