Кожна нація має своїх геніїв, пророків, духовних поводирів, які в часи найважчих суспільних випробувань стають в авангарді жорстоких битв, надихають, кличуть. Для нас, українців, батьком нації є Тарас Григорович Шевченко.

   Наш Шевченко – це наша вічна святиня, це наша кров, наша ідентичність. Він – символ української нації, національної єдності, чесності, справедливості, правди, внутрішньої свободи, духовного злету, самовираження. Він – людина, що надихає. На все. Жити, боротися, кохати, дружити, гуртуватися, вчитися, йти до кінця – всього цього навчає Мій, Твій, Наш Кобзар.

     Шевченко сьогодні  стискає в міцному зашкарублому кулаці автомат, навчає дітей у бомбосховищах зруйнованих шкіл, витирає холодний піт з чола біля операційного столу, волонтерить по всьому світу, розбирає завали зруйнованих осель після ракетних обстрілів…

    Велич Кобзаревого слова несли глядачам учні Маньківської школи під час урочистого відкриття ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, що відбувся  17 листопада 2023 року на базі Бершадського ліцею. Він має на меті вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, а також виявлення  обдарованої  молоді, розвиток її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу та підвищення рівня мовної освіти в Україні. Зі сцени лунали вірші-посвяти поетів- земляків, линули пісні про Шевченка та Україну. Вражаюче звучали уривки з есе призера Всеукраїнського конкурсу «Мій Шевченко», учня Маньківської філії Дмитра Носика та його однолітків-переможців конкурсу, твори яких увійшли до збірки есе «Мій Шевченко-2023».

         Привітала учасників конкурсу начальник відділу освіти та спорту Бершадської міської ради Оксана Тартачна,  побажавши натхненно виконати конкурсні роботи, адже творчість Тараса Шевченка і в ХХІ столітті спонукає молодь замислитися над сенсом життя, усвідомити, що Великий Кобзар для багатьох поколінь українців  був і залишається символом високих духовних можливостей і нового мислення. 

     Цьогоріч у ІІ етапі взяли участь 74 учні закладів загальної середньої освіти Бершадської територіальної громади - юні поціновувачі творчості Великого Кобзаря. Конкурсанти виконували творчі завдання відповідно до своєї вікової категорії.

      За результатами перевірки конкурсних робіт журі визначить переможців, які матимуть нагоду взяти участь у наступному етапі конкурсу.

      Нехай переможуть ті, хто відкриває для себе творчість Тараса Шевченка як скарбницю мудрості й джерело духу!

swv

sv

© 2023. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради