Начальник відділу освіти та спорту Оксана Тартачна взяла участь у засіданні колегії Департаменту гуманітарної політики ОВА, під час якого обговорили питання організації харчування та створення безбар'єрного простору в освітніх закладах Вінниччини.

«Наша мета - забезпечити безпечні умови, створити доступне середовище та організувати належне харчування для всіх наших учнів»,- підкреслила Оксана Тартачна.

Питання організації харчування в закладах освіти громади завжди є пріоритетним. Неодноразово упродовж останнього часу це питання було предметом обговорення сесій, засідань, нарад керівників, «дискусійних платформ». Оновлення харчоблоків, нові стандарти та меню, сучасні технологічні процеси, роль керівників закладів освіти в успішній реалізації реформи шкільного харчування, ефективний контроль і безпека – це ті завдання, які ставимо перед собою, адже добре розуміємо, що лише здорова дитина може бути успішною.

У громаді реалізується Програма організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів дошкільної освіти, яка дає змогу безкоштовно харчувати близько тисячі дітей пільгових категорій. 1500 учнів 1-4–х класів з розрахунку 22 грн./день (співфінансування 50/50) та 738 вихованців закладів дошкільної освіти з розрахунку 45 грн./день на одного вихованця (співфінансування 60/40).

Відділом освіти та спорту розроблено Порядок організації харчування в закладах освіти Бершадської міської територіальної громади, який визначає принципи планування та механізм організації харчування дітей за кошти місцевого бюджету.

Засновник забезпечує безоплатним харчуванням за рахунок коштів місцевого бюджету:

-                 15 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,

-                 173 дитини із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»,

-                 57 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах;

-                 99 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які мають відповідні документи, що підтверджують їх статус;

-                 434 дитини батьки яких демобілізовані/мобілізовані в Збройні сили України;

-                 132 дитини з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

-                 173 дитини із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах;

-                 14 дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України.

У 23 закладах загальної середньої освіти організовано харчування, яким охоплено 2343 учні.

Вся система організації харчування в закладах освіти громади фінансується з місцевого бюджету:

-                 закупівля продуктів харчування;

-                 оплата електроенергії;

-                 водопостачання та водовідведення;

-                 заробітна плата персоналу

-                 медогляди;

-                 поточні та капітальні ремонти харчоблоків;

-                 закупівля технологічного, теплового та електромеханічного обладнання;

-                 оплата послуг для організації харчування, відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» відділом освіти щорічно на початок фінансового року, після затвердження бюджету, здійснюється розподіл коштів, виділених на харчування учнів для проведення тендеру на організацію харчування та коштів на постачання продуктів харчування відповідно до державного класифікатора.

Згідно з річним планом здійснюється закупівля та поставка продуктів харчування в освітні заклади громади. У 2022 р. використано 2,5 млн. грн. коштів місцевого бюджету. У 2023 році заплановано 7 млн.909 тис. грн.

Для покращення харчування надано благодійну допомогу у вигляді надання продуктів харчування батьками та спонсорами на суму понад 2 млн. грн.

У всіх закладах освіти громади впроваджено систему НАССР. Для цього фахівцями здійснено аудит харчоблоків та розроблено необхідну документацію. На що з місцевого бюджету виділено понад 150 тис. грн.

Наявна матеріальна база шкільних харчоблоків системно оновлюється. У 2021 році з державного бюджету надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. До переліку об’єктів віднесено Бершадський заклад № 1. Проєкт дав змогу здійснити капітальний ремонт їдальні, кухні загальною вартістю 1 млн. 240 тис. грн. та мереж опалення і холодного водопостачання на суму 300 тис. грн.

У Флоринському закладі загальної середньої освіти реалізовано проєкт «Безпека та здоров’я учнів – запорука успіху освітнього процесу» в рамках урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів». Вартість проєкту 1 млн. 496 тис. грн., з них: 897 тис. 600 грн. – субвенція з державного бюджету, 598 тис. 412 грн. – співфінансування з місцевого бюджету. Придбано кухонне обладнання, меблі для закладу на суму 250 тис. грн.

Для шкіл закуплено меблі в обідні зали, технологічні меблі (роздаткові лінії) та технологічне обладнання для харчоблоків (пароконвектомати) на загальну суму близько 1 млн. грн. й оновлено кухонний інвентар на суму понад 100 тис. грн.

Проєкти «Якісне харчування – здорові діти» П’ятківського закладу (у 2021 році) та Бирлівської гімназії (у 2022 році) стали переможцями Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!». У закладах проведено роботи з ремонту харчоблоків вартістю 125 тис. грн. та 197 тис. грн. відповідно.

Суттєву фінансову підтримку від ЮНІСЕФ мають три опорних заклади нашої громади: Війтівський, Красносільський, Устянський. Перший транш виділено для підтримки освітнього процесу. Сьогодні ЮНІСЕФ розпочав чергову кампанію з грошової допомоги на організацію харчування. Відповідно до постанови Кабміну №1386 опорним закладам громади виділено по 2 тис. доларів для поточного ремонту або придбання обладнання в харчоблок.

Питання «Організація харчування дітей та дотримання санітарно - гігієнічних вимог у закладах освіти Бершадської міської територіальної громади» розглянуто на колегії відділу освіти, на яку були запрошені працівники Держпродспоживслужби.

З ініціативи відділу освіти у квітні цього року працівниками головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області здійснено позапланові перевірки (обстеження) 20 закладів освіти громади щодо належних умов харчування та дотримання санітарного законодавства, законодавства з безпеки та якості харчових продуктів під час організації харчування. Усі заклади освіти успішно пройшли позапланові перевірки.

Працюємо над тим, щоб кожна дитина мала можливість отримати освіту, розкрити свій потенціал і досягти успіху.

https://fb.watch/kQf65P_TtM/

© 2024. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради