16 квітня 2024 року на базі Бершадського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» відбувся семінар-практикум для директорів закладів дошкільної освіти на тему «Реалізація освітнього напрямку Базового компоненту дошкільної освіти "Гра дитини"»
Подвіря «Сонечка» привітно зустріло всіх розмаїттям, буянням та пахощами весняної зелені й квітів та дзвінкими голосами дітей, що радісно поспішали до садочка. Директор Оксана Шевченко, звернулась до колег та розповіла, що в закладі створено якісні та сучасні умови для гармонійного та безпечного розвитку дітей дошкільного віку, функціонує 9 груп, виховується 187 вихованців. Оглянули умови в найпростішому укритті, яке знаходиться в підвальному приміщенні, подвіря закладу та ігрові майданчики.
Начальник відділу освіти та спорту Бершадської міської ради Оксана Тартачна обговорила з учасниками семінару важливі питання щодо функціонування дошкільної галузі громади в умовах воєнного стану, організоване завершення навчального року та плани на літній період.
Традиційно, розпочали захід переглядом ранкових гімнастик, які приємно вразили присутніх своєю інноваційністю, змістовністю естетикою та креативним підходом. Вихователь ясельної групи Наталія Мочульська з найменшими вихованцями виконала ранкову гімнастику «Бджоли навесні». Інструктор з фізкультури Галина Олексієнко провела комплекс вправ ранкових гімнастик «Тракторець-молодець» з вихованцями середньої групи, «Ми смайлики веселі» та «Слава нашим ЗСУ» з вихованцями старших груп.
Сьогодення вимагає від сучасних дітей не тільки багато знати, а ще й послідовно і доказово мислити, вміти виділяти основне і усвідомлювати другорядне, вміло використовувати отримані знання для вирішення проблемних ситуацій у повсякденному житті. Тож перед педагогами постає завдання – підготувати абсолютно нове покоління: активне, творче, цікаве та ініціативне.
Досвідом реалізації освітнього напрямку Базового компоненту дошкільної освіти «Гра дитини» та впровадженням в освітній процес ігрових технологій ділилися вихователі даного закладу під час проведення занять. Вихователь Марія Мацібора запросила вихованців старшої групи «Білочка» на імпровізовану ігрову галявину, де з використанням різноманітних ігрових інновацій вправляла вихованців у розвитку зв’язного мовлення, пам’яті, уваги та уяви.
Інтегроване заняття «Весняні пригоди» з вихованцями молодшої групи «Сонечко» запропонувала переглянути вихователь Надія Кундзич.
На заняття-мандрівку «Ми природі вірні друзі» організувала вихованців середньої групи «Ромашка» вихователь Лариса Прищепа.
Інтерактивну гру-подорож з використанням пісочної терапії та нестандартних технік малювання «На День народження до Зайчика» провела вихователь Наталія Руденька.
У музеї геометричних фігур побували вихованці старшої групи «Червона Шапочка», де разом з вихователем Наталією Головатою розглядали, обстежували та описували експонати музею, побували в ролі екскурсовода та спробували сконструювати нові моделі для виставкового залу.
Вихователь Тетяна Шаповал організувала вихованців старшої групи на повчальну розвагу з безпеки життєдіяльності «Не здолає ворог нас, ми в безпеці повсякчас».
Протягом всього семінару діяла творча виставка «Великоднє диво», де були представлені спільні роботи батьків та вихованців закладу.
Зворушливо звучала патріотична пісня «Не сумуй, моя Вкраїно» у виконанні ансамблю вихователів «Сонцесвіт».
Практичний психолог Тетяна Олянецька запросила учасників семінару на практичне заняття «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я педагога», наголосила на важливості даного питання в професійній діяльності задля збереження ментального здоровя та запобігання професійному вигоранню педагогічних працівників. Директори закладів створювали розповіді-нісенітниці, малювали власний портрет за допомогою колег, експерементували з кольорами та словами.
Консультант з докільної освіти КУ «Бершадського центру професійного розвитку педагогічних працівників» Наталія Свистун підвела підсумок семінару, відзначила важливість дошкільної освіти в становленні й розвитку особистості дитини, роль директора закладу дошкільної освіти, як управлінця та необхідності постійного вдосконалення майстерності педагогічних працівників. Слова вдячності звучали від присутніх колег господарям та всьому колективу Бершадського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» за змістовне та якісне проведення семінару-практикуму, за цікавий та корисний досвід, позитивні емоції та враження. Дякуємо ЗСУ за день без тривог, за можливість прожити ще один щасливий день, професійно вдосконалюватися, навчати та виховувати найменших громадян.
so2so3
 
© 2024. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради