ЗАКЛАДИ ОСВІТИ БЕРШАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ВІДНОВИЛИ СВОЮ РОБОТУ
25 січня 2021 року, після скасування додаткових обмежень, які тривали з 8 до 24 січня, заклади освіти Бершадської територіальної громади відновили навчання в очному форматі. З них 24 школи, 14 дитячих садочків, 3 позашкільних заклади. Бершадський професійний ліцей продовжує навчання у змішаному режимі.
Водночас продовжено дію вже звичних для освітян карантинних обмежень. А це чітке дотримання санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на збереження здоров’я та життя дітей, працівників закладів освіти і подолання вірусної інфекції COVID-19.
Вебінар для фахівців психологічної служби
22 січня відбувся методичний вебінар на платформі Google-Meet
з працівниками психологічної служби закладів загальної середньої та дошкільної освіти Бершадської територіальної громади.
Досвідом своєї роботи ділилися практичні психологи Рогова А.В. (Флоринський ЗЗСО І-ІІІст.), Маршалковська Л.А.(Бершадський ЗЗСО І-ІІІст. №3) та Кунянська О.М. (ЗДО «Малятко» м.Бершадь).
Проведено нараду з освітянами щодо впровадження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти
19 січня 2021 року було проведено онлайн - нараду з керівниками закладів загальної середньої освіти. В нараді взяли участь спеціаліст управління Держпродспоживслужби та дорадник з питань впровадження систем безпечності харчових продуктів, заснованих на принципах НАССР. На нараді були розглянуті питання організації роботи шкіл з урахуванням нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 року № 2205.
Головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби Бершадського району Покотило Ю.О. акцентувала увагу на санітарно-гігієнічних нормах: облаштовування території, будівлі та навчальних приміщень, а також повідомила як безпечно організувати освітній процес та роботу з технічними засобами, забезпечити відповідний повітряно-тепловий режим, природне та штучне освітлення, харчування, медичне обслуговування.
Державним дорадником з питань впровадження систем безпечності харчових продуктів, заснованих на принципах НАССР Олександром Сологубом надано консультативну допомогу щодо запровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Дорадником висвітлено питання контролю за роботою харчоблоків та організацією харчування дітей. Також, він інформував присутніх про розширенні вимоги з організації харчування, зокрема про основні групи продуктів, які обов’язково мають бути в раціоні дитини, та про вимоги до цих продуктів.
Керівники закладів освіти отримали відповіді та роз’яснення на запитання, обмінялись досвідом щодо вирішення проблемних питань в організації харчування дітей.
Школи перевірять на якість дистанційного навчання
Державна служба якості освіти здійснить моніторинг діяльності закладів загальної середньої освіти, зокрема, щодо якості освіти під час дистанційного навчання. Про це повідомили в прес-службі Міністерства освіти і науки.
«Хочу підкреслити, що дистанційне навчання не зможе повністю замінити очну форму. Дистанційна освіта в усьому світі на сьогодні є рятівним елементом для того, щоб навчання було якісним. Однак вона є додатком до очної форми навчання як розширення власних можливостей набуття додаткових компетенцій», – сказав міністр освіти. Також він нагадав, що для допомоги вчителям, учням та їхнім батькам під час дистанційного навчання зараз функціонує електронна платформа «Всеукраїнська школа онлайн». На цей сайт завантажено 800 еталонних уроків, за допомогою яких вчитель може організувати для учнів освітній процес.
Сертифікація учителів - 2021
Сьогодні, 18 січня, розпочалась реєстрація для участі у сертифікації педагогічнихпрацівників 2021. Реєстрація триватиме до 31 січня, а перший етап сертифікації – незалежне тестування – відбудеться вже 27 лютого.
«Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Її мета – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Реєстрація триватиме до 31 січня включно й проводитиметься у два етапи:
основний етап (18-27 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий етап (28-31 січня) – у межах граничної кількості вчителів, які можуть реєструватися на сертифікацію 2021.
Згідно з наказом МОН, цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не більше 2000 педагогів, тому реєстрацію буде припинено достроково, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Щоб зареєструватись на сертифікацію, необхідно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
До уваги випускників шкіл та їх батьків. Останній день реєстрації на пробне ЗНО
З 5 по 19 січня 2021 року включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти доступна програма реєстрації охочих узяти участь у пробному ЗНО.
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.
Цього року, зважаючи на епідемічну ситуацію кожен учасник зможе взяти участь лише в одному тестуванні на власний вибір. Також можна завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Відтак можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).
Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня 2021 року.
Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.
Вартість участі у пробному ЗНО в 2021 році складає від 195 до 255 грн, що залежить від місця проходження тестування. Вартість пробного тестування на території Вінницької, Волинської, Житомирської, Львівської, Рівненської та Хмельницької областей становить 240 грн.