Учителі англійської мови - агенти змін
За сприяння Бершадського відділу освіти, методкабінету 18 березня 2016 року відбувся перший тренінг для учителів Бершадського району у рамках Всеукраїнського проекту громадської ініціативи «GoGlobal» «Вчителі англійської мови – агенти змін»: презентація та практичне заняття для вчителів району. Тренінг для своїх колег провели вчителі англійської мови Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, учасники обласного тренінгу, Каритник Інна Григорівна та Остап’юк Ярослав Ігорович. Завдання творчого характеру, практичні і теоретичні заняття, навчальні ігри, практикуми, презентації, різні види роботи викликали великий інтерес і отримали схвальні відгуки від учасників зустрічі.
Алла Олійник, методист РМК
Інноваційні технології та використання краєзнавчого матеріалу на уроках географії
17 березня 2016 року на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся семінар вчителів географії з теми «Інноваційні технології та використання краєзнавчого матеріалу на уроках географії».
В плані роботи семінару було передбачено проведення відкритих уроків у 6 класі на тему «Води суходолу. Річка: річкова система», якій проводила вчитель - методист географії Кулинич Л.В., та у 9 класі з теми «Транспорт України» - учитель географії Голинська Г.П. Уроки були проведені на високому методичному рівні з використання різноманітних форм та видів роботи з учнями, зокрема, роботи в групах, елементи випереджуючого навчання, робота з картою, атласом, розв’язування географічних задач тощо, а також вміле їх поєднання забезпечило в кінцевому результаті досягненню високої результативності уроку та реалізації поставлених цілей.
2016- рік англійської мови в Україні
Президент України Петро Порошенко оголосив 2016 рік Роком англійської мови.
Вінниччина увійшла до семи пілотних областей України, які беруть участь у Програмі «Вчителі англійсько їмови – агенти змін».
Проект – результат спільних зусиль Британської Ради та громадської ініціативи GoGloba lобговорювали 9 грудня на прес-конференції у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.
Програму представляли проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Вінницької академії неперервної освіти ОленаГерасімова та тренери Британської Ради в Україні Оксана Рубанова і Тетяна Декшна.
Перший етап проекту реалізується в обласних центрах Вінницької,Львівської, Волинської, Чернівецької, Черкаської, Дніпропетровської, Херсонської областей та м.Києві.
Тренери Британської Ради в Україні Оксана Рубанова і Тетяна Декшна наддали роз’яснення щодо вимог Британської Ради до кандидатів:
- педагогічний стаж не менше 5 років у середнійшколі;
- підтвердження професійного розвитку за останні 2 роки (участь у конференціях, круглих столах, онлайн курсах, зимових школах, творчих майстернях і т.н.;
- бажання та вмінняпроводити семінари, спостерігати за уроками з метою надання методичної допомоги вчителям англійської мови в районних центрах області.
Працює колегія відділу освіти
Нещодавно відбулось чергове засідання колегії відділу освіти
Історія - жива наука
Творчість людини — це діяльність, спрямована на створення нового продукту, тобто нового матеріального об´єкта, нового знання, нової технології. Творчість учителя – складна і клопітка справа, покликана на створення нових форм взаємодії між педагогом та учнями.
Але, здавалося б, що нового можна спробувати у викладанні історії – науки древньої, як сам Час? Та ще й у куцих межах навчальних програм… Циклічність історії помітили давно, уже не одне століття історики вибудовують причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями. То ж як виробляти у дітей навчальні та життєві компетенції засобами історичної науки? Саме на вирішення такої проблеми була спрямована робота районного практичного семінару учителів історії та правознавства на базі Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Національно-патріотичне виховання - пріоритетний напрям виховання в умовах сьогодення
Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю, та модернізації навчально-виховного процесу. Не дивно, що в цей буремний і непростий час національно-патріотичне виховання є стрижнем виховної роботи вцілому.
В основу національної системи патріотичного виховання покладено національну ідею, як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації в цілому. Форми й методи виховання було розглянуто на нараді заступників з виховної роботи, що відбулась нещодавно на базі районного методичного кабінету. Урочистості зібранню додав літературний пролог «Обіймаю серцем Україну» у виконанні учнів Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.