Знай наших!
16-17 квітня у м. Київ відбувся VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої творчості «Сонце ЗА нас!» . Цей фестиваль спрямований на розвиток та підтримку дитячої творчості та уже всьоме проходив у Києві.
Зразковий дитячий фольклорний гурт «Оберіг» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1) здобув 1-ше місце на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі дитячої творчості «Сонце ЗА нас!» у номінації «НАРОДНИЙ СПІВ»! До складу гурту увійшли: Марченко А., Мураховська К., Кавун О., Магдаль А., Чорна В., Гончарук А., Теличук К., Баланюк Л. Керівник гурту, методист гурткової роботи Тенетко Я.В.
Основне завдання фестивалю - пошук та виявлення талановитих виконавців серед дітей та молоді. Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої творчості «Сонце ЗА нас!» - це і спілкування-консультації для кожного учасника із членами журі, і «круглі столи» для викладачів і батьків, майстер – класи від провідних діячів культури і мистецтва та відомих зірок української естради:
1. Зустріч з зіркою - ГАЙТАНА - українська співачка, яка поєднала в своїй творчості жанри соул, а також елементи джазу, блюзу, фанк, фольк-музики. Є автором більшості своїх пісень. Представник України на "Євробаченні-2012" в Баку.
2. Вокальний тренінг - ILLARIA - Професійна співачка, композитор, викладач.
3. Сценічна хореографія - РУСЛАН МАХОВ - "Хореограф року" за версією премії Udance National Awards. Хореограф телепроектів: "Майданс", "Пристрасті на парткеті", "Голос країни", "Голос діти". Постановник музичної премії М1 - Music Awards. Постановник музичної премії "YUNA". Хореограф сольних концертів і шоу таких артистів: Монатік, Руслана, Nikita, Анна Сєдакова, ALYOSHA. Балетмейстер численних мюзиклів і спектаклів на території Росії та України.
4. Тренінг майстерності актора та телеведучого - ОЛЕНА ОГОРОДНІЙЧУК - Акторка театру "Срібний острів". Викладач кафедри майстерності актора та старший викладач сценічної мови КДУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого.
Ярослава Тенетко, керівник автентичного гурту «Оберіг»
Благоустрій починається з тебе
«Чисто не там, де часто прибирають, а там, де не смітять», - кожен з нас знає цю народну приказку. На превеликий жаль, сучасне суспільство не дотримується народних заповідей, тому чисті вулиці і парки скоріше виняток, ніж правило. Але цьогорічна весна стала бумом різноманітних акцій по благоустрою нашого рідного міста. Тож працівники відділу освіти, методичного кабінету, Бершадської станції юних техніків та Станції юних натуралістів, Будинку дитячої творчості не залишились осторонь чергової акції по благоустрою і долучились до прибирання в міському парку. Попрацювали на славу! Сподіваємось, що європейські стандарти утримання рекреацій утвердяться в свідомості мешканців міста, і наш парк стане улюбленим і достойним місцем відпочинку для дорослих і дітей!
Шекспір не має віку, він - поза часом!..
1 квітня 2016 року в актовій залі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1відбувся районний етап конкурсу присвячений творчості В. Шекспіра в рамках року англійської мови, проголошеного Президентом України П.Порошенком. Конкурс проводився з метою сприяння всебічному вивченню та популяризації англійської мови і літератури серед школярів загальноосвітніх навчальних закладів, виявлення та підтримки обдарованих та творчих учнів району.
Урочисто відкрили районний етап конкурсу учні Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Діти познайомили учасників конкурсу з життєвим і творчим шляхом В.Шекспіра. Дмитрук Н. та Клапатюк О. розіграли сцену із твору В.Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Також присутні мали можливість переглянути сюжет фільму про Шекспіра.
В даному конкурсі взяли участь 32 учні з 13 загальноосвітніх навчальних закладів району. Учасники конкурсу читали сонети, інсценізували твори В.Шекспіра мовою оригіналу. Слід відзначити виразність, емоційність, душевність читання творів учнями. Журі оцінювало учасників у 2-х номінаціях: «Декламування сонетів Шекспіра англійською мовою» та
« Інсценізація п’єс автора в сучасній чи оригінальній інтерпретації».
Обласний семінар учителів словесності
06 квітня 2016 року відбулося чергове засідання Школи неперервного науково-методичного зростання освітян для вчителів української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури Бершадський район презентував надбання методичного обєднання учителів словесності на тему: «Формування предметних компетентностей учнів на уроках української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури».
Гостей семінару вітали: Коваленко Лариса Василівна – завідувач відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», Цаль Тетяна Вікторівна – методист відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури КВНЗ «ВАНО»,Снєгірьова Валентина Василівна – головний редактор журналу «Зарубіжна література», методисти рай(міськ)методкабінетів, що відповідають за викладання української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури, а також фахівці Бершадського відділу освіти, РМК та кращі фахівці – філологи Бершадщини.
Роботу семінару розпочала Коваленко Л.В. – завідувач відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», яка зосередила увагу на актуальності питання формування ключових компетентностей учнів на уроках словесності. Метою обласного семінару стало знайомство з актуальним педагогічним досвідом словесників Бершадського району Вінницької області.
Віршованою візитівкою освіти Бершадщини гостей зустріла районна учнівська агітбригада «ЮНІос». Щиро звучали натхненні слова про наставників, про спільні досягнення учнів та педагогів.
Знайомство із досвідом роботи методичного кабінету та вчителів-словесників Бершадського району продовжила Тартачна Оксана Михайлівна - головний спеціаліст відділу освіти Бершадської РДА. Питання мовної політики в районі з аналітичним підґрунтям розкрило суть роботи та рейтинг кожного навчального закладу.
Перлини досвіду Джулинської скарбниці
Нещодавно на базі Джулинської загальноосвітньої школи I-III ступенів відбулося засідання Школи педагогічного становлення учителів історії та правознавства Бершадського району. Молодим учителям району Рада лідерів представила візитку «Джулинська школа - гордість моя!». Директор школи Шевчук Михайло Петрович привітав учасників семінару, побажав плідної співпраці та наснаги у непростій педагогічній роботі. Заступник директора з навчально-виховної роботи Чабан Світлана Олександрівна запросила молодих колег на презентацію дослідницького краєзнавчого проекту «Костянтин Могилко - Герой України». Учасники національно-патріотичного клубу «Паросток» під керівництвом Заміхори Лариси Анатоліївни ознайомили присутніх з біографією героя-земляка. Учні гортали сторінки життя льотчика Могилка: дитячі роки у Джулинці, перше захоплення небом, льотну академію, спомини родини та друзів… Перед нами постав образ сучасної людини – Людини – Патріота, Людини Честі!
Спеціаліст вищої категорії, учитель методист - Заміхора Лариса Анатоліївна презентувала для учасників Школи інтегрований урок – проект з історії та правознавства в 11 класі на тему «Україна в умовах незалежності. Державотворчі процеси та політичний розвиток України». Урок був проведений з використанням елементів особистісно-зорієнтованого навчання за технологією, розробленою Салманом Ханом, засновником і одним із керівників всесвітньовідомої міжнародної освітньої мережі – Академії Хана. Форма проведення – міжнародна конференція. Молоді учителі не були пасивними глядачами, а стали творцями, учасниками та учнями одночасно.
Як живеш, Шумилівська школо?
Навчально-виховні комплекси… Це поняття влилося у лексику освітян Бершадщини не так давно. Малокомплектні школи,на жаль, дуже затратні для нашої держави. Щоб зберегти освітянську мережу, забезпечити рівний доступ для дітей на селі на теренах району діють три НВК. В Шумилівському НВК «ДНЗ-ЗНЗ» І-ІІ ст. перебуває 48 дітей, із них34 учні ЗНЗ І-ІІ ст. та 14 дошкільнят.
Як провести сучасний і цікавий урок в класі, в якому 3-5 учнів? Як підготувати конкурентоздатну, обізнану та компетентну особистість? Чи не втрачає учень можливостей за відсутності потенційних суперників у навчанні? З цими питаннями щодня стикаються учителі малокомплектних шкіл. Але фаховість, професійна майстерність є запорукою якісного навчально-виховного процесу. І семінар учителів історії ще раз підтвердив те, що у школах Бершадського району працюють талановиті і професійні учителі.
Учасників кущового семінару, що нещодавно відбувся, привітно зустріла директор Петрунь Надія Андріївна. Учні у віршованій формі представили візитівку школи, вихованці історичного гуртка «Гіпаніс» провели екскурсію музейною кімнатою.