Зустріч поколінь в Бершадській школі І -ІІІ ступенів № 1
Вже стало традицією у перші дні жовтня проводити загальношкільне свято до Дня людей похилого віку «Зустріч поколінь». У актовій залі школи зібрались ветерани Другої світової війни та праці, жителі міста, вчителі , старшокласники. Присутніх привітали заступник голови Бершадської РДА Ольшевський В.Е, голова районної ради Бурлака М.Г., голова районної ради ветеранів Крамар В.М. Цікавим для присутніх був виступ ветерана війни Лисицина Д.К., який поділився спогадами про свій бойовий шлях у роки Другої світової війни і трудові будні. Молоде покоління мало змогу поспілкуватися з ветеранами війни Морозюком Б.А., Гаврилюком О.Т., ветеранами праці Джужуком М.І, Комаридою С.С.
Духмяний чай для відважних сердець
Шановні колеги, відділ освіти Бершадської РДА рекомендує усім навчальним закладам долучитись до районної благодійної акції до Дня захисника України та організувати збір лікарських трав для приготування профілактично-лікувальних чаїв бійцям.
З цією метою рекомендуємо провести шкільні акції «Зігрій бійця духмяним чаєм» та приготувати символічні колективні мішечки (пакунки) з сумішшю трав (липа, м’ята, ехінацея, бузина, шипшина тощо) для профілактики простудних захворювань. На мішечку (пакунку) розмістити етикетку, на якій вказати склад суміші, інформацію про навчальний заклад (назва закладу, район, область), побажання воїнам. В пакунки з чаєм можна покласти дитячі вітальні листівки до Дня захисника Вітчизни, малюнки, листи тощо.
Пакунки з чаєм просимо передати в РМК до 11 жовтня для подальшої відправки в зону проведення антитерористичної операції.
Просимо педагогічні та учнівські колективи долучитись до акції «Зігрій бійця духмяним чаєм».
Ірина Романчук, методист РМК
"Юність" - зустріч лідерів учнівського врядування
4 жовтня відбулося засідання районної громадської організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність». У зібранні взяли участь діти-лідери з усіх шкіл району та педагоги-організатори.
Розпочалось спільне засідання вправою на привітання «Творча самопрезентація», за допомогою якої діти-лідери та їх наставники, педагоги – організатори, з перших хвилин налаштувалися на плідну роботу. Після чого виголосили девіз районної громадської організації учнівського врядування та девізи своїх центрів. Продовжила засідання голова районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність», голова Вінницької обласної ради старшокласників Стаднійчук Оксана, яка підвела підсумки роботи районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» та роботи ВОРСу. Варто відзначити, що за підсумками роботи Вінницької обласної ради старшокласників Бершадська організація учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» посіла І місце в області. Роботу лідерів Бершадщини визнано ефективною та змістовною.
Досвідом роботи шкільних рад поділилися лідери Корнійчук Олександр Ігорович (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3); Недобитко Іван Анатолійович (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ступенів); Мураховська Олеся Василівна (Яланецька ЗОШ І-ІІІ ступенів); Бондаренко Оксана Андріївна (Дяківська ЗОШ І-ІІ ступенів); Сідорова Валерія Ігорівна (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1). Виступи були підсилені відеорядами.
Координатор районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» Криворуцька Лариса Тихонівна розповіла про участь Стаднійчук Оксани у форумі «Діти змінюють світ», яка відбулася у місті Києві. Розповідь про форум доповнив відеоролик про зустріч лідера Бершадського району Стаднійчук Оксани з Президентом України.
Запам’яталася зустріч посвятою новопризначених учнів в лідери, яким було вручено посвідчення членів районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність».
Побажаннями учасникам успішного лідерства завершилось чергове засідання.
Ніна Янчук, методист РМК
Всесвітній День вчителя
День учителя - професійне свято всіх працівників сфери освіти - був заснований в 1994 році.
Свято відзначають не тільки вчителі шкіл, а й викладачі вищих навчальних закладів, працівники сфери освіти і всі, хто вважає себе причетним до навчання молодого покоління. Це прекрасний привід, щоб згадати про високу роль вчителя в сучасному суспільстві. Саме тому на різних державних рівнях прийнято в цей день вітати педагогів, відзначаючи їх заслуги перед країною.
Дата для святкування Всесвітнього дня вчителя була обрана невипадково. У цей день в 1966 році відбулася паризька міжурядова конференція, темою якої став статус вчителів. Всі норми щодо цього питання згодом задекларувала організація ЮНЕСКО.
Запитайте у будь-якого батька, що він вважає найважливішим елементом навчання своєї дитини, і він напевно відповість: гарні вчителі. Тільки під умілим керівництвом хороших вчителів учні можуть ефективно використовувати нові технології та нові знання, які стрімко розвиваються і стають пріоритетними в навчальному процесі.
Викладачі займають центральне місце в будь-якому процесі, спрямованому на підвищення освітнього рівня, від них залежить, щоб люди навчилися мирно жити разом, і щоб світ позбавився від дискримінації.
Сьогодні, у Всесвітній день вчителя, ми пропонуємо громадянам на хвилину замислитися про те, як змінив їхнє життя гарний учитель, пам’ять про якого вони зберегли. Що було б зараз з вами, якби цей учитель не зустрівся на вашому шляху?
Отож, шануючи нелегку вчительську працю, маємо ще одну гарну нагоду привітати усіх вчителів зі святом – Всесвітнім Днем учителя!
Незагоєна рана
«Говоріть за тих, хто сказати не може» - ці слова можна зробити епіграфом зустрічі, що відбулась 27 вересня 2016 року в РМК, напередодні 75-річчя початку масових розстрілів євреїв у Бабиному Яру.
Зустріч розпочала учениця Джулинської ЗОШ з віршем - переможцем у минулорічному конкурсі «Чи можливе повторення трагедії Бабиного Яру в ХХІст.?». Запрошені учні та вчителі району , затамувавши подих , ловили кожне слово гостей – колишнього в′язня гетто Олександра Львовича Жорніцкого, Праведника України з Флорино Тартачної Тетяни Юхимівни та дочки Праведника світу Олександри Мельник з с. Тирлівка.
Завідуюча РМК А.Г.Філімонова вразила всіх своїм талантом декламування ,прочитавши вірш М. Асадова «Варварство». Взагалі, під час виступів гостей на очах присутніх не раз з’являлись сльози: настільки пронизливими ,вражаючими були спогади цих людей. Вони перенесли такі страждання, яких не пережив жодний народ у світі…
Полиновий спомин «бабиних ярів» України
Трагедія Бабиного яру – жахлива сторінка новітньої історії України, це трагедія усього українського народу, рана, яка не гоїться уже 75 років…
27-30 вересня по всій країні поминаютьі згадують жертв німецької окупації, безневинно знищених , яких тисячами страчували по всій країні лише за приналежність до єврейської національності. У ці дні згадують і безстрашних українців, які жертвуючи власним життям, спасали та переховували своїх односельчан, а часом зовсім незнайомих людей.
27 вересня 2016 року на базі районного методичного кабінету відбувся районний захід-реквієм з метою вшанування 75 річниці Бабиного яру. На захід були запрошені колишні в’язні Бершадського гетто, праведники Миру, історики-краєзнавці та учні загальноосвітніх шкіл.
Методист РМК Когут О.К. розповіла про трагічну історію Бабиних ярів по всій Україні в роки Другої світової війни. Член Національної спілки краєзнавців України, керівник РМО учителів історії Погончик Г.О. , який довгий час збирав історичні факти злодіянь фашистів на території Бершадського краю, презентував авторську книгу «Кровоточаща рана». Педагог закликав не забувати свою історію, виносити уроки з минулого та пам’ятати, що найдорожчою цінністю є людське життя.