День в історії - Державний прапор України

В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
Нагадаємо, що 23-го серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.
28.01.2017 | Aдмін | Читати далі

Зустрічала географів Війтівська школа

26 січня 2017 року на базі Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів географії з теми: «Впровадження сучасних педагогічних технологій при вивченні географії з метою при вивченні географії з метою стимулювання творчої діяльності учасників навчально-виховного процесу».

Учителів району гостинно зустріли директор школи Джужук В.М., заступник з НВР Дємидов А.М. та заступник з ВР Рудь Н.П.  Учениця 11 класу представила відео-презентацію своєї школи «Навчаємося не для школи, а для життя», де всі побачили досягнення та успіхи дружнього колективу учнів та учителів Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

До уваги учасників семінару було запропоновано урок географії у 6 класі з теми «Атмосферний тиск. Вимірювання тиску. Розв’язок задач». Колеги – вчителі відзначили, що досвідчений педагог Івашківська М.І. провела урок на високому рівні, використала різні види та форми роботи, а особливу роль зіграло використання  ІКТ, яке сприяє кращому засвоєнню та  глибшому  розумінню навчального матеріалу.  Родзинкою семінару став виховний захід – «Доля вченого в долі України», присвячений видатному географу С.Рудницькому.                                                                         Степан Рудницький значною мірою засновник української геоморфології, антропогеографії, політичної, соціально-економічної та демографічної географії. Особлива заслуга Рудницького в тому, що він започаткував картографічний напрямок в українській географії. Розробляти географічні карти українською мовою почав у Львові, продовжував в еміграції у Відні, а також у радянській Україні. Завдяки йому Україну чи не вперше було представлено в картографічних працях як цілісну просторову одиницю.

Під час проведення позакласного заходу школярі 11 класу вразили всіх присутніх своїм майстерним співом та  декламування.  

За круглим столом учителі обговорили відвіданий урок та виховний захід.  Керівник РМО вчителів географії  Кулинич Л.В.  надала вчителям методичні рекомендації щодо організованого  закінчення навчального року, підбила підсумки районних олімпіад  та звернула увагу на ретельну підготовку до  ДПА, ЗНО з географії.

Семінар у Війтівській ЗОШ І-ІІІ ступенів залишив яскраві враження, надихнув на творчість і наполегливу працю.

 Олена Процепова, методист РМК    

28.01.2017 | Aдмін | Читати далі

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.
Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...
27.01.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас -так! «Соборна моя, Україна!» Джулинська ЗОШ І-ІІІ ст.

У Джулинській  школі протягом січня проведено заходи   тематичного  тижня «Соборна, незалежна  і єдина в моєму серці  - рідна Україна», реалізовується загальношкільний правовий проект «Україна – Соборна держава».  У  рамках проекту Рада Лідерів  привітала ровесників   із Днем Соборності  і Свободи України; відбулася виставка  фотолітописів  на тему «Соборна моя, Україна!».  

23.01.2017 року проведено  святкову  лінійку до Дня Соборності України. Олійник М.В., педагог-організатор,  та Рада  лідерів підготували віршований  патріотичний монтаж, історичну вікторину « Моя історія жива!», флеш-моб «Ми – діти соборної Вкраїни!».   

З метою популяризації наукової, художньої та публіцистичної літератури відбулася презентація тематичної виставки в  бібліотеці на тему «Незалежна Вкраїна моя!», яку представляла  завбібліотекою Трохименко  Л.І. 

Проведено конкурс на краще оформлення емблем до Дня Соборності України.. Переможцями конкурсу визначено: серед учнів 1-4 класів – 3-А клас, серед учнів 5-7 класів – 5-А клас , серед 8-11 класів перемогу здобув 11  клас.

18.01.2017 року організовано конкурс віршів на тему «Соборна Україна!» для учнів 1-4 класів. Емоційно і виразно читали поезії про Україну учні 4 класу.

Класними керівниками 5-11 класів  спільно з педагогом- організатором Олійник М.В., керівником вокальних гуртків Ціхачем  В.О. підготовлено і проведено 20.01.2017 року святкове дійство на тему «Ми – діти Соборної Української держави». Ведучі свята створили у актовій залі атмосферу урочистості та піднесеності, що надовго запам′ятається усім жителям шкільної країни!

 Заміхора Лариса 

Олійник Марія 

учителі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

26.01.2017 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання учителів історії. Педагогічні читання

22 січня вся Україна відзначала День Соборності та Свободи України. В навчальних закладах Бершадщини відповідно  до наказу  відділу освіти  від 17.01.2017 року № 16 з 20 по 27 січня 2017 року проходить Тиждень Соборності.

В Рік Державності, коли відзначається 100-річчя подій  Української революції 1917-1921 років, напередодні Дня пам′яті Героїв Крут учителі історії зустрілися на черговому методичному об′єднанні.

24 січня , на базі Бершадської ЗОШ №1 пройшли педагогічні читання на тему: «Українська революція 1917-1921 років. Персоналії.»  Молоді учителі з Яланецької – Лукачук Олександр Дмитрович,  Осіївської  - Шевчук Сергій Олександрович,  шкіл підготували нетрадиційні, цікаві матеріали на розсуд колег-істориків. Микола Міхновський, Євген Петрушевич, Юрій Тютюнник, Петлюра, Махно, В.Винниченко, гетьман  Павло Скоропадський та багато інших історичних постатей того буремного і такого значущого в історії України часу, розкрились для слухачів як політичні діячі, військові лідери і просто люди; зі своїми уподобаннями, мріями, недосконалостями.

Доповідачі не просто розкривали історичні факти – вони проводили часові паралелі, переконували, засуджували… Не було жодного слухача, якого б не зачепила  дана тема.

Про найвідомішого для широкого кола українців політичного діяча того часу, першого президента України – Михайла Грушевського, для поважного зібрання розповіла учениця Бершадської ЗОШ №1  Харченко Анастасія, презентувавши свою роботу на конкурс «Об′єднаймося ж, брати мої».

Друга частина  методичного об′єднання була присвячена одному з аспектів роботи історика – роботі з архівами. Голова методичного об′єднання  Погончик Г.О. ознайомив присутніх з історією створення Державного архіву Вінницької області.

«…У сховищах двох корпусів Державного архіву Вінницької області зберігаються безцінні джерела з історії Вінниччини від середньовіччя до сучасності. Головний корпус архіву міститься в найстарішій будівлі міста – колишньому єзуїтському монастирі, який споруджено у першій чверті ХVІІІ ст. Монастир виконував функції міської фортеці, був обнесений високим кам’яним муром, від того за ним закріпилася історична назва «Мури». Будівля і місцевість, на якій вона гордо височіє над берегом Південного Бугу, званого давніше Богом, повна спогадів. У цьому місці упродовж ХVІІ – початку ХХ ст. відбувалися доленосні для всього регіону події: точилися війни, ухвалювалися рішення, жили і діяли видатні люди. Тут працював перший біограф Т.Г. Шевченка М. Чалий, черпав енергію для своїх творів Михайло Коцюбинський, писав свою неперевершену історію Вінниці Валентин Отамановський…»

Григорій Олексійович провів майстер-клас по роботі з архівними документами. Усім учасникам були роздані матеріали Бершадського державного архіву та запропоновано знайти інформацію, яку можна було б використати на уроках історії. Працюючи в групах, учителі історії жваво обговорювали відомості, історичні факти, що зафіксовані  в документах, знаходили цікаві, знайомі, відомі, а іноді й кумедні випадки!

Загалом зустріч пройшла в невимушеній атмосфері, була цікавою, змістовною та результативною.

Оксана Когут, методист РМК

 

26.01.2017 | Aдмін | Читати далі

Чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад

Шановні колеги! Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 11 січня 2017 року №11 «Про чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад» та рішення Конкурсної ради (протокол №1 від 20.01.2017 р.) з 20 січня 2017 року оголошено Чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад (далі - Конкурс).

У Конкурсі беруть участь:

-  проекти, розроблені та подані сільськими, селищними, міськими радами, в тому числі об’єднаних територіальних громад, районними радами Вінницької області;

-  проекти органів місцевого самоврядування, що розроблені спільно з органами місцевого самоврядування та спільно з громадськими організаціями і приватними структурами (в разі наявності договору про спільну діяльність).

Максимальний розмір гранту – до 200 000 грн. Обсяг фінансування заходів проекту з фонду Конкурсу не повинен перевищувати 75% загального бюджету та може бути скорегований в залежності від рівня доходів відповідного місцевого бюджету на душу населення. Конкурсний відбір проектів-переможців здійснюватиметься дирекцією Конкурсу з врахуванням висновків виконавчого адміністратора Конкурсу. Остаточне рішення щодо проектів-переможців приймає Конкурсна рада. У конкурсі можуть брати участь не більше 2-х проектів від подавача.

Обов’язкова онлайн-реєстрація заяви проекту - до 17 лютого 2017 року відповідно реєстраційної карти проекту за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSciIWt5RiXMeM4PvUS8vBLBUyLvJCq7lUgA_2OwcPKZ4FBrBQ/viewform не зареєстровані в онлайн-режимі заяви залишатимуться без розгляду і не будуть допущені до Конкурсу!

Кінцевий термін подання проектів в друкованому та електронному вигляді - до 16 год. 28 лютого 2017 року.

З більш детальною інформацією щодо написання та оформлення проектів також можна ознайомитись на веб-сайтах:

- обласної Ради www.vinrada.gov.ua

- облдержадміністрації www.vin.gov.ua

- Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації http://dmsrr.gov.ua

-   http://www.vin.gov.ua/web/upravlinnya/web_dumsrr.nsf/WebGr_View/main

-   Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування http://sg.vn.ua

Проекти подаваються або надсилаються поштою до 28 лютого 2017 року за адресою Дирекції Конкурсу: 21100, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, кімната, 825 (Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації) з поміткою “На Конкурс”. Контактні особи: Ратушняк Інесса Анатоліївна, Макаренко Катерина Юріївна тел.: (0432) 66-14-26 (36), Е-mail: ums@vin.gov.ua, ueco@vininvest.gov.ua

 

25.01.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 «204» 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700