Інклюзія в Баланівці - крок наступний

На сучасному етапі поступу освіти розвивається процес включення осіб із вадами розвитку в загальноосвітній простір. Конвенція про права дитини та Декларація про права інвалідів, ухвалені Генеральною асамблеєю ООН, серед пріоритетів визначають право дитини з особливими освітніми потребами на навчання, медичне обслуговування, професійну підготовку та трудову діяльність.

Водночас виникла потреба у виробленні нових підходів до освіти дітей цієї категорії, що більшою мірою задовольняли б потреби їхнього розвитку, покращували  їх соціальну реабілітацію, формували адаптовану особистість, сприяли інтеграції їх у суспільство. Саме цим вимогам відповідає інклюзивне навчання, тобто право здобувати освіту в умовах загальноосвітнього навчального закладу, що передбачає спільне перебування дітей із різними порушеннями розвитку з їхніми здоровими однолітками. Увага сучасного суспільства до дітей з особливими потребами поставила на порядок денний  їх залучення   у простір загальноосвітнього навчального закладу. За ініціативи дирекції школи   цьогоріч  на базі Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.. були  не лише  відкриті класи для двох першокласників  зі синдромом Дауна, але і, спільними зусиллями педагогічного колективу та небайдужих людей, облаштовано  корекційно-розвивальну кімнату для діток,що потребують особливого підходу до навчання та виховання .

14 грудня відбулося відкриття корекційно-розвиткової кімнати в рамках інклюзивної освіти в Баланівській ЗОШ І-ІІІ ст. Учні школи щиро вітали гостей серед яких були  народний депутат Микола Кучер, голова Бершадської райдержадміністрації  Іван Стефанцов та голова районної ради Михайло Бурлака.

Інклюзія – це не лише вимога часу,  це – норма цивілізованого життя. Сподіваємося, що створення в загальноосвітніх закладах таких спеціалізованих зон стане початком адаптації особливих дітей до сучасного світу, відкриватиме для них загальний  життєвий простір. І хоч ми різні – ми рівні і живемо на спільній планеті, сповненій розуміння та любові.

Оксана Тартачна, головний спеціаліст відділу освіти 

14.12.2016 | Aдмін | Читати далі

Семінар-практикум медичних працівників

13 грудня 2016 р. пройшов семінар-практикум для медичних працівників загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів, завідуючих дошкільних навчальних закладів району з проблеми "Організація харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. Дотримання вимог протиепідемічного режиму".

Раціональний режим харчування, його збалансованість, дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного  режиму в закладах в умовах підвищеного ризику інфекційних хвороб є основними умовами для мобілізації опірних сил дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються та навчаються в закладах освіти.

З вимогами  щодо ведення  документації з організації харчування, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного  режимів ознайомила присутніх спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Бершадському районі Покотило Юлія Олександрівна. Зустріч відбулася в режимі двостороннього спілкування. Усі питання, що виникали в присутніх знаходили відповіді, жваво обговорювались.

Рекомендації семінару:

1.   Забезпечувати правильно організований режим харчування.

2.   Дотримуватись Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ та загальноосвітніх школах.

3.  Привести в належний стан документацію з організації харчування дітей у ДНЗ та ЗОШ.

4. Вжити невідкладних заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в закладах.

5.  Здійснювати систематичний контроль за утриманням в чистоті і порядку приміщень, обладнання, іграшок, педагогічного приладдя.

6.  Посилити контроль за дотриманням дітьми дитячого садка та учнів правил особистої гігієни.

7.   Щоденно контролювати відсоток епідпорогу  в колективі дітей , достовірні дані про кількість захворілих дітей на грип та ГРВІ подавати у відділ освіти.

 

Наталія  Свистун, Оксана Когут

методисти РМК

14.12.2016 | Aдмін | Читати далі

Світла пам'ять...

    На 68 році життя раптово пішов з життя директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Віктор Васильович Оніщенко. Відійшов у вічність досвідчений керівник, невтомний трудівник, хороша та скромна людина, надійний товариш, чудовий батько, прекрасний дідусь.

   Народився Віктор Васильович 5 червня 1948 року в місті  Узун Сурхандар׳їнської області Узбекської  республіки.

   Після закінчення  10 класу  навчався у Термезському державному педагогічному інституті імені Айбека на факультеті російської мови та літератури. Свою трудову діяльність розпочав  у школі №2 міста Узуна, де працював учителем російської мови і літератури,фізичного виховання.

   У 1972 році за сімейними обставинами переїхав до міста Бершадь і був призначений директором дитячо-юнацької спортивної школи. З  жовтня 1979 року працював заступником  директора з навчально-виробничої  роботи Бершадського  навчально-виробничого комбінату, а в 1980 році переведений  на посаду директора  Устянської загальноосвітньої школи. У 1998 році Віктор Васильович очолив  Бершадську  загальноосвітню  школу І-ІІІ ступенів №3, де й працював до останніх днів свого життя.

    За успіхи в роботі  Оніщенко Віктор Васильович у 1979 році нагороджений знаком «Відмінник народної освіти», неодноразово нагороджувався  грамотами відділу освіти, Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА, грамотами Міністерства освіти і науки.

  Директор школи завжди мав власну активну життєву позицію, неодноразово обирався депутатом районної ради,користувався заслуженим  авторитетом у громаді міста.

   Всебічно обдарована, глибоко мисляча людина, надзвичайно цікавий співрозмовник, умілий  організатор  колективу – таким залишиться Віктор Васильович  у душах і серцях тих, хто його знав, кому відомі його досягнення,  хто мав щастя спілкуватись з ним або просто слухати його.     

    Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Віктора Васильовича Оніщенка та висловлюємо щирі співчуття колективу Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, рідним і близьким покійного.

    

14.12.2016 | Aдмін | Читати далі

У нас - так! Тиждень права в Осіївській школі

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня –  День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до  правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати  на практиці основні принципи особистісно орієнтованого

підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у

нестандартних ігрових ситуаціях.

 Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей  тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша  маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд   заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.

Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій вчитель правознавства, Шевчук Тетяна Петрівна, коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права. Тиждень  права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів.

Так, в рамках проведення тижня  були проведені заходи,  спрямовані на забезпечення захисту прав дитини  дотримання національних  та загальнолюдських    морально-естетичних принципів, традицій. У  школі були оформлений стенд, проведено бесіди «Права та свободи громадян» (5 – 9 класи), відеоурок «Конституція України про права людини» (10 клас), всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (1 – 11 класи), книжкова виставка «Я знаю свої права, виконую обов’язки», конкурс малюнків «Моє щасливе дитинство» (1 – 4 класи), практичне заняття «Захист прав споживачів», показ художніх та документальних фільмів про права людини та правозахисну діяльність в Україні, інформаційне заняття «Конституційний процес в Україні» (10 – 11 класи), правовий журнал «Я маю право» (7 – 8 класи), виховний захід «Казкова країна – Феміда» (1 – 4 класи).

У правовій вікторині «Порушення прав людини у казках» (5 - 6 класи) перемогу здобула команда 6 класу. Під час проведення гри «Перший мільйон» «мільйонерами» стали учень 10 класу Русавський Костянтин та учениця 9 класу Надольна Марія. У грі «Слідопит» переможцями стали учні 8 класу. При проведенні правового журналу «Я маю право» учнями були написані твори, особливо цікавими виявилися роботи Андрійчук Вікторії, Петрук Яни, Байди Іванни та Кошового Максима. 9 грудня було написано правовий диктант. Найкращими знавцями права серед учнів 9 класу були Настенко Ольга та Кукурудзяк Михайло, серед учнів 10 класу – Русавський Костянтин та Липницький Роман, в 11 класі – Заяц Олександра та Демченко Людмила.

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Олег Петрук, директор Осіївської ЗОШ І-ІІІ ст.

13.12.2016 | Aдмін | Читати далі

У нас - так! День волонтера в Бершадській школі №1

          5 грудня 2016 року в актовій залі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся загальношкільний захід «Уклін Вам, волонтери», присвячений Міжнародному дню волонтера. На захід були запрошені представники волонтерських організацій міста «Мальва», «Бершадська козацька сотня», «Бершадська самооборона», «Добра та миру»: Климнюк І., Гребенюк В., Резнік В., Паталаха Є., Чорненький Г., Навеличко А. Старшокласники Плахотна І., Клапатюк О., Гончарук М., Килинич А. розповіли присутнім про історію виникнення Дня волонтера, прозвітували про роботу  шкільного штабу «Турбота». Учасники свята переглянули відеопрезентації про роботу штабу «Турбота», про поїздки на Схід. З великим інтересом присутні слухали розповідь  Невеличка А. про роботу волонтерів, переглянули фрагменти відеофільму. Волонтер Климнюк І. передав директору школи Погончику Г.О. прапор від бійців 128 ОГПБ, подякував школярам за активну участь у волонтерському русі. На знак вдячності за благородну працю діти вручили волонтерам квіти. Кращі учасники художньої самодіяльності підготували святковий концерт за участю зразкового колективу «Оберіг».

Галина Голинська, заступник з виховної роботи Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

13.12.2016 | Aдмін | Читати далі

У нас - так! Тиждень права Джулинської школи

Традиційно в нашій школі  на початку грудня проходить Тиждень правових знань, Тиждень права. Цьогоріч Тиждень права розпочався 5 грудня 2016 року загальношкільною  святковою  лінійкою   «Україна – правова держава» для учнів 3-11 класів. Для школярів 3-11 класів  було підготовлено різнорівневі творчі завдання:  «Маю право на…» (3-5 класи), «Права казкових героїв»(3-8 класи), «Знавці права»(9-11 класи). Загальношкільний інформаційний вісник «Конституційні права і обов’язки» підготували учні 10  класу.   На лінійці Рада лідерів (голова Ради лідерів Пончик С.) презентувала вірші, присвячені правам та обов’язкам  учнів,  проводилися конкурси та ігри для учнів 3-11 класів. Також  відбулося заняття Школи молодого лідера на тему «Причини правопорушень серед неповнолітніх» для учнів 5-11 класів.

Протягом тижня  організовано  зустрічі шкільного омбудсмена  Рекути В., учениці 10 класу,  з учнями 1-4 класів із циклу «Дітям про права дітей» за планом  правового проекту  «П’ять хвилин права».  Активно використано матеріали експозиції «Світова книга прав людини».

06 грудня 2016 року для учнів 8- 10 класів проведено правову вікторину та  квест «У місті Правограді». Активність виявили учні 8 класу:  Запорощук А., Когут Г., Герун О., Тимощук С. На уроках історії та права проведено історико-правовий календар «10 грудня – День прав людини» для учнів 5-11 класів з інтерактивними вправами: «Я думаю так», «Маю право», «Мозковий штурм». Використання нетрадиційних форм роботи сприяло розвитку пізнавальних інтересів школярів.

7 грудня 2016 року у шкільній бібліотеці відбулася виставка друкованих видань «Законність і правопорядок в Україні» (Трохименко Л.І, бібліотекар).  Центром «Книголюб» (Гондарук В, учениця 6 класу) проведено віршований монтаж до виставки.

 Цього ж дня проведено радіогазету  «Права і обов’язки громадян України» (Швець А., учасник правового клубу «Феміда»).

8 грудня 2016 року  організовано  конкурс читців  поезії  «Маю право на щасливе життя». Активну участь  конкурсі взяли участь учні 1-4 класів: Балюк А. (учениця 3-А класу), Горбатюк С. ( учениця 3-Б класу), Фармігей І., Карась А.,Панасюк М. (учні 4 класу). Відповідальна за проведення конкурсу Івасик Г.В., керівник мо учителів 1-4 класів.

Учасниками євроклубу «Разом» організовано правовий флеш-моб на  тему «Україна – це Європа!» для учнів 8-10 класів, презентовано тематичну книжкову виставку «Україна – незалежна».

Всеукраїнський урок права з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини проведено в 1-11 класах (класні керівники 1-11 класів). Слід відзначити такі класи:  4 клас ( класний керівник  Івасик Г.В.),5-А клас ( класний керівник Нікітчук Л.Ф.), 6 клас (класний керівник Микитюк Н.Г.),  7 клас (класний керівник Херсонюк В.Г.).

09 грудня 2016 року підведено підсумки тижня права. Активних учасників правового тижня нагороджено   грамотами та призами.  

В сучасному жорсткому, деколи жорстокому світі у людини, громадянина, є два крила: права і обов′язки. І тільки їх правильне і збалансоване використання дарують  справді стрімкий і керований політ в правових сферах.

 

                                    Лариса Заміхора, учитель історії та правознавства, заступник з виховної роботи Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

13.12.2016 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 «203» 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656