Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
.jpg)
.jpg)
А у нас -так! «Соборна моя, Україна!» Джулинська ЗОШ І-ІІІ ст.
У Джулинській школі протягом січня проведено заходи тематичного тижня «Соборна, незалежна і єдина в моєму серці - рідна Україна», реалізовується загальношкільний правовий проект «Україна – Соборна держава». У рамках проекту Рада Лідерів привітала ровесників із Днем Соборності і Свободи України; відбулася виставка фотолітописів на тему «Соборна моя, Україна!».
23.01.2017 року проведено святкову лінійку до Дня Соборності України. Олійник М.В., педагог-організатор, та Рада лідерів підготували віршований патріотичний монтаж, історичну вікторину « Моя історія жива!», флеш-моб «Ми – діти соборної Вкраїни!».
З метою популяризації наукової, художньої та публіцистичної літератури відбулася презентація тематичної виставки в бібліотеці на тему «Незалежна Вкраїна моя!», яку представляла завбібліотекою Трохименко Л.І.
Проведено конкурс на краще оформлення емблем до Дня Соборності України.. Переможцями конкурсу визначено: серед учнів 1-4 класів – 3-А клас, серед учнів 5-7 класів – 5-А клас , серед 8-11 класів перемогу здобув 11 клас.
18.01.2017 року організовано конкурс віршів на тему «Соборна Україна!» для учнів 1-4 класів. Емоційно і виразно читали поезії про Україну учні 4 класу.
Класними керівниками 5-11 класів спільно з педагогом- організатором Олійник М.В., керівником вокальних гуртків Ціхачем В.О. підготовлено і проведено 20.01.2017 року святкове дійство на тему «Ми – діти Соборної Української держави». Ведучі свята створили у актовій залі атмосферу урочистості та піднесеності, що надовго запам′ятається усім жителям шкільної країни!
Заміхора Лариса
Олійник Марія
учителі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст.
Методичне об'єднання учителів історії. Педагогічні читання
22 січня вся Україна відзначала День Соборності та Свободи України. В навчальних закладах Бершадщини відповідно до наказу відділу освіти від 17.01.2017 року № 16 з 20 по 27 січня 2017 року проходить Тиждень Соборності.
В Рік Державності, коли відзначається 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, напередодні Дня пам′яті Героїв Крут учителі історії зустрілися на черговому методичному об′єднанні.
24 січня , на базі Бершадської ЗОШ №1 пройшли педагогічні читання на тему: «Українська революція 1917-1921 років. Персоналії.» Молоді учителі з Яланецької – Лукачук Олександр Дмитрович, Осіївської - Шевчук Сергій Олександрович, шкіл підготували нетрадиційні, цікаві матеріали на розсуд колег-істориків. Микола Міхновський, Євген Петрушевич, Юрій Тютюнник, Петлюра, Махно, В.Винниченко, гетьман Павло Скоропадський та багато інших історичних постатей того буремного і такого значущого в історії України часу, розкрились для слухачів як політичні діячі, військові лідери і просто люди; зі своїми уподобаннями, мріями, недосконалостями.
Доповідачі не просто розкривали історичні факти – вони проводили часові паралелі, переконували, засуджували… Не було жодного слухача, якого б не зачепила дана тема.
Про найвідомішого для широкого кола українців політичного діяча того часу, першого президента України – Михайла Грушевського, для поважного зібрання розповіла учениця Бершадської ЗОШ №1 Харченко Анастасія, презентувавши свою роботу на конкурс «Об′єднаймося ж, брати мої».
Друга частина методичного об′єднання була присвячена одному з аспектів роботи історика – роботі з архівами. Голова методичного об′єднання Погончик Г.О. ознайомив присутніх з історією створення Державного архіву Вінницької області.
«…У сховищах двох корпусів Державного архіву Вінницької області зберігаються безцінні джерела з історії Вінниччини від середньовіччя до сучасності. Головний корпус архіву міститься в найстарішій будівлі міста – колишньому єзуїтському монастирі, який споруджено у першій чверті ХVІІІ ст. Монастир виконував функції міської фортеці, був обнесений високим кам’яним муром, від того за ним закріпилася історична назва «Мури». Будівля і місцевість, на якій вона гордо височіє над берегом Південного Бугу, званого давніше Богом, повна спогадів. У цьому місці упродовж ХVІІ – початку ХХ ст. відбувалися доленосні для всього регіону події: точилися війни, ухвалювалися рішення, жили і діяли видатні люди. Тут працював перший біограф Т.Г. Шевченка М. Чалий, черпав енергію для своїх творів Михайло Коцюбинський, писав свою неперевершену історію Вінниці Валентин Отамановський…»
Григорій Олексійович провів майстер-клас по роботі з архівними документами. Усім учасникам були роздані матеріали Бершадського державного архіву та запропоновано знайти інформацію, яку можна було б використати на уроках історії. Працюючи в групах, учителі історії жваво обговорювали відомості, історичні факти, що зафіксовані в документах, знаходили цікаві, знайомі, відомі, а іноді й кумедні випадки!
Загалом зустріч пройшла в невимушеній атмосфері, була цікавою, змістовною та результативною.
Оксана Когут, методист РМК
Чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад
Шановні колеги! Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 11 січня 2017 року №11 «Про чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад» та рішення Конкурсної ради (протокол №1 від 20.01.2017 р.) з 20 січня 2017 року оголошено Чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад (далі - Конкурс).
У Конкурсі беруть участь:
- проекти, розроблені та подані сільськими, селищними, міськими радами, в тому числі об’єднаних територіальних громад, районними радами Вінницької області;
- проекти органів місцевого самоврядування, що розроблені спільно з органами місцевого самоврядування та спільно з громадськими організаціями і приватними структурами (в разі наявності договору про спільну діяльність).
Максимальний розмір гранту – до 200 000 грн. Обсяг фінансування заходів проекту з фонду Конкурсу не повинен перевищувати 75% загального бюджету та може бути скорегований в залежності від рівня доходів відповідного місцевого бюджету на душу населення. Конкурсний відбір проектів-переможців здійснюватиметься дирекцією Конкурсу з врахуванням висновків виконавчого адміністратора Конкурсу. Остаточне рішення щодо проектів-переможців приймає Конкурсна рада. У конкурсі можуть брати участь не більше 2-х проектів від подавача.
Обов’язкова онлайн-реєстрація заяви проекту - до 17 лютого 2017 року відповідно реєстраційної карти проекту за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSciIWt5RiXMeM4PvUS8vBLBUyLvJCq7lUgA_2OwcPKZ4FBrBQ/viewform не зареєстровані в онлайн-режимі заяви залишатимуться без розгляду і не будуть допущені до Конкурсу!
Кінцевий термін подання проектів в друкованому та електронному вигляді - до 16 год. 28 лютого 2017 року.
З більш детальною інформацією щодо написання та оформлення проектів також можна ознайомитись на веб-сайтах:
- обласної Ради www.vinrada.gov.ua
- облдержадміністрації www.vin.gov.ua
- Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації http://dmsrr.gov.ua
- http://www.vin.gov.ua/web/upravlinnya/web_dumsrr.nsf/WebGr_View/main
- Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування http://sg.vn.ua
Проекти подаваються або надсилаються поштою до 28 лютого 2017 року за адресою Дирекції Конкурсу: 21100, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, кімната, 825 (Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації) з поміткою “На Конкурс”. Контактні особи: Ратушняк Інесса Анатоліївна, Макаренко Катерина Юріївна тел.: (0432) 66-14-26 (36), Е-mail: ums@vin.gov.ua, ueco@vininvest.gov.ua
Готуємось до ЗНО-2017
Нормативні документи, які регламентують проведення ЗНО у 2017 році
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ від 8 липня 2015р. №553 “Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти”
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ №889 від 27.07.2016р.
“Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2016 року
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ №1055 від 31.08.2016р. “Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ №1236 від 13.10.2016р. “Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році”
НАКАЗ УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ №170 від 11.10.2016р. “Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році”
Особливості ЗНО – 2017
1. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 23.05 до 16.06.2017 р.
2. Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, російська мова).
3. Переклад тестів з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.
4. У 2017 році будуть дійсні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років.
5. Для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію результати ЗНО з трьох предметів:
1 предмет з українська мова і література (українська мова),
2 предмет математика АБО історія України (період ХХ – поч. ХХІ ст.)
3 предмет на вибір учасника
Реєстрація на ЗНО – 2017
Формування та відправлення до Вінницького РЦОЯО комплектів реєстраційних документів буде тривати з 06.02.2017р. до 17.03.2017р.
Для реєстрації особа повинна підготувати такі документи:
Ø копію паспортного документа (або копію свідоцтва про народження, якщо абітурієнт народився після першого вересня 2000 року й не отримав паспорт);
Ø дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х
Ø Висновок, наданий органами або закладами охорони здоров'я, про необхідність створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО (для осіб з особливими освітніми потребами).
Ø Копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації, - для особи, яка подає документи, оформлені іноземною мовою.
Для випускників минулих років – копію документа про повну загальну освіту.
Для учнів (слухачів, студентів) ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а. - оригінал довідки з місця навчання, що підтверджує здобуття у 2017 році повної загальної середньої освіти.
Під час реєстрації необхідно зазначити адресу, за якою може бути надіслана кореспонденція.
1. Для того щоб зареєструватися на ЗНО-2017 необхідно відкрити сторінку “Реєстрація-
2. Роздрукуйте реєстраційну картку та оформіть її відповідно до вимог УЦОЯО.
3. Сформуйте комплект реєстраційних документів:
Копія паспорта або свідоцтва про народження.
Реєстраційна картка.
Висновок, наданий органами або закладами охорони здоров'я, про необхідність створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО (для осіб з особливими освітніми потребами).
4. Подайте комплект реєстраційних документів адміністрації ЗНЗ (тільки випускники 2017 року) для відправлення до Вінницького РЦОЯО.
Пробне ЗНО – 2017
Реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО триває з 10 до 31 січня через мережу Інтернет на сайті Вінницького РЦОЯО (www.vintest.org.ua).
1. Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.
2. Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.
3. Кожен зареєстрований може скласти тести не більше ніж із двох предметів.
4. Пробне ЗНО буде проводитися:
Ø 01.04.2017 – українська мова і література;
Ø 08.04.2017 – математика, історія України, біологія, географія, хімія, фізика, російська мова, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.
Ø Вартість пробного ЗНО з одного предмету складає 111.00 грн.
Участь у пробному ЗНО дає доступ до безкоштовного тренувального ON-LINE тестування з будь-якої кількості предметів.
Куди звертатися за інформацією?
www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО)
www.vintest.org.ua – сайт Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (ВРЦОЯО)
(0432) 65 65 35 – телефон гарячої лінії ВРЦОЯО
Турбота про дітей - запорука світлого майбутнього
Сучасний світ – світ інформаційних технологій, що дарують доступ до скарбниць науки. Можливості ІКТ майже безмежні, тому однією з першочергових задач школи є підготовка учнів до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства.
Це, безумовно, передбачає відмову від стереотипного навчання, що вимагає поповнення матеріально-технічної бази школи.
Завдяки допомозі небайдужих людей у нас, в Поташнянській школі, створено умови для досягнення належного рівня освіти, орієнтованого на вимоги сучасності та запиту учнів.
Так, завдяки підтримці народного депутата України Миколи Кучера, в кабінети 1-3 класів закуплено три телевізори 40’’BRAVIS LЕD та чотири ноутбуки ASUS. У придбанні телевізора в кабінет 4 класу допомогли керівники ПРАТ «Явір-Агросервіс» Євгеній Бондарчук та Василь Данильченко, землекористувач Іван Пасічник та батьки. Не залишилась поза увагою і організація дозвілля дітей. Нашими земляками, керівниками Чорноморського (Іллічівського) автодору Олегом та Олександром Гончаренками закуплено футбольну форму та м’ячі.
Тепло і затишно стало у дев’яти кабінетах із заміненими на сучасні металопластикові вікнами (виробник – ПП «Вікна центр» м. Львів). Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. №395 із державного бюджету було виділено 99 тис. 700 грн., з районного бюджету-3 тис. грн., з сільського бюджету-15 тис. грн. , батьківським та педагогічним колективами – 10 тис.грн., 33 тис. 300 грн. від ПРАТ «Явір-Агросервіс», яке очолює Євгеній Бондарчук. Неодноразово матеріально підтримував та підтримує Євгеній Бондарчук різні конкурси, змагання, поїздки, проекти для всебічного розвитку підростаючого покоління нашого села.
Завдяки турботі цих людей відбулася активна соціалізація дітей.
Добрі справи не залишаються непоміченими – вони, як маячки світять тим, хто хоче допомогти. Впевнені, що цей приклад є показником для всіх, хто дійсно переймається майбутнім країни. Надаючи допомогу, ви даруєте не просто матеріальні цінності, а радість та надію.
Сподіваємося, що співпраця триватиме, а нові проекти та плани реалізуються в майбутньому.
Адміністрація школи, вчителі, учні та батьки щиро вдячні за увагу і турботу добрим і щедрим людям, які ніколи не залишаються байдужими до нашої школи. Бажаємо нашим спонсорам міцного здоров’я, злагоди, миру, благополуччя, душевного спокою та достатку!
Наталія Соболєва, директор Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст.