Бережи здоров'я змолоду. Семінар учителів ОБЖ у Шляхівській школі

Здоровя-розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.

Як є здоровя день при днині,

Можливість є йти до мети.

Тоді є радість,щастя, диво,

Краса у крапельці роси.

Тоді людина йде щасливо

Серед безмежної краси.

Нещодавно на базі Шляхівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар для учителів основ здоров’я на тему «Формування в учнів життєво важливих компетенцій, необхідних для збереження власного здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, безпечної поведінки».

Метою семінару було ознайомити вчителів району з теоретичними основами  та практичним досвідом учителя основ здоров’я  Бойко Наталі Миколаївни щодо застосування технології діяльнісного підходу при вивченні предмета «Основи здоров'я», як шлях до формування необхідних для збереження здоров'я життєвих навичок та моделей поведінки учнів; сприяти професійному росту вчителів, зацікавити їх інноваційними підходами до викладання предмета.

Директор школи Кравець Ніна Миколаївна радо зустріла гостей та ознайомила  з основним досягненнями педагогічного та учнівського  колективів.  А учні з гордістю презентували рідну школу: провели екскурсії по музеях народознавства (завідуюча Бондарина Т.С.) та історії села (завідуюча Хахалина О.І.).

Семінар розпочався виступом, багаторазового призера районних конкурсів, агітбригади «Молодь обирає здоров’я», яка презентувала  свою роботу за різними напрямками діяльності.

Учитель основ здоров’я Бойко Н.М. провела уроки на тему «Безпека на дорозі. Організація дорожнього руху. Пріоритети у дорожньому русі» у восьмому класі та «Пожежна безпека. Умови та причини виникнення пожеж. Профілактика пожеж» в 5 класі.  На уроках використано різноманітні форми та методи роботи: елементи тренінгу «Очікування від уроку.», інтерактивна бесіда «А чи знаєте ви..», вправи «Відкритий мікрофон», «Ажурна пилка», тестові завдання (на картках), зміна груп «Взаємонавчання». Учні працювали активно, зацікавлено, цілеспрямовано, творчо. Тематика уроків сприяла формуванню ціннісного ставлення особистості до власного здоров’я.

Учасники семінару проаналізували представлені уроки та виступ агітбригади «Молодь за здоров’я». Під час «круглого столу» вони обмінювались досвідом, радились у питаннях формування в учнів життєвоважливих компетенцій,  необхідних для збереження власного здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, навичок безпечної поведінки.

Протягом семінару вчителі основ здоров’я отримали багато корисної інформації про структуру та методику проведення уроків із  предмету основи здоров’я.

Присутні відзначили інформаційну насиченість семінару та високий рівень його проведення. Директор школи Кравець Ніна Миколаївна, як привітна господиня, ввесь день опікувалася гостями, тому ніхто не залишився поза її увагою.

Атмосфера була одночасно робочою та святковою. Після семінару відбувся спільний концерт шкільних талантів гурту «Кринички» (керівник  О. Толкачов), танцювального колективу «Самоцвіти» (керівник Л.Мазур). Також, дякуючи спонсорській допомозі голови товариства, депутата  обласної ради Ковбасюка Олега Івановича, подарували гарне свято читці художнього слова та поважні виконавці української пісні, шанувальники   Шевченкової поезії – хор ветеранів.

Гості школи, батьки, вчителі та старшокласники насолоджувались чудовим співом. Щирими оплесками нагороджували керівника хору Івана Васильовича Варгоцького, солістів: заслуженого працівника народної освіти України Миколу Івановича Джужука, Марію Василівну Судачок та Зою Микитівну Слободу. Надзвичайно тепло звучали вірші Тараса Шевченка  у виконанні М.І. Джужука – «Чигирин, Чигирин» та Г.О. Новаківської – уривок з «Причинної». Особливо схвильовано сприймалася поезія, яку читав П.П. Похила, «Молитва за Україну».

А коли хор заспівав «Заповіт» Великого Кобзаря, всі присутні стоячи підхопили пісню і довгими оваціями завершили урочисту мить.

Учасникам хору від імені педагогічного та учнівського колективів щиро дякували директор школи Ніна Миколаївна та жителька села, давня шанувальниця творчості  І. Варгоцького – Таїсія Трифонівна Кравець.

Сердечно звучали слова взаємного захоплення і гостей і господарів. Всі учасники семінару були приємно вражені шкільною атмосферою, дякували за теплий прийом. Останнім акордом зустрічі на всю школу урочисто дзвеніло: «Многая літа…»!

Людмила Криворука, методист РМК

 

27.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Перехід на літній час

Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.

18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

В 2017 році Перехід на літній час припадає на 26 березня.

 

 

26.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: День Національної гвардії України

Сучасна Національна гвардія України - підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохоронні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

Україна - унітарна держава і це вибір народу. Цілісність і єдність багатонаціонального українського суспільства, повага прав і свобод людини, дотримання законності та правопорядку, традиції активних і здорових народних ініціатив - запорука життя і процвітання держави, її цінності та національна ідея.

На захист цих цінностей покликана еліта українського суспільства - Національна гвардія України.

18-го березня 2015-го року, ураховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку, Президентом України був підписаний Указ № 148/2015, в якому День Національної гвардії України встановлюється як офіційне профільне свято, яке тепер щорічно відзначається 26-го березня. Цим же Указом визнається таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 26-го березня 1996-го року № 216 "Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України".

В цей День ми вітаємо гвардійців і їх родини! Бажаємо їм Божого благословення, високого професіоналізму, здоров’я і стійкості!

 

 

 

26.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

Туберкульоз прийшов до Європи приблизно 7 тисяч років тому, як повідомляють шотландські вчені в науковому журналі PLoS One. До цих висновків вони прийшли, вивчивши людські останки часів неоліту, захоронення на території Угорщини.

При туберкульозі найчастіше уражені легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Передається через повітря, коли люди з активним туберкульозом кашляють, чхають або іншим чином виділяють збудника у повітря. Перебіг більшості випадків є асимптоматичним і латентним. Приблизно кожна 10-та латентна інфекція прогресує до активної хвороби. Якщо його не лікувати, то  наслідки можуть бути трагічними. Нелікований туберкульоз вбиває більше 50 % уражених людей.

Дослідники з’ясували, що на поширення захворювання в значній мірі впливають в першу чергу соціальні чинники. Підвищений ризик розвитку туберкульозу у людей з ослабленою імунною системою. Тому іноді туберкульоз називають хворобою бідних.  

У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Це день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз також відзначається щорічно 24 березня, згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року.

 

Нагадаємо, що за даними ВООЗ близько однієї третини населення світу інфіковано бактерією, що викликає туберкульоз. Хвороба розвивається лише у невеликої частини інфікованих людей, коли є сприятливі для того умови. Але завдяки сучасним лікарським препаратам  - туберкульоз виліковний!

 

 

 

26.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Зустрічає Джулинка гостей. Семінар географів

Золотим колоссям, щедрими хлібами

Поетичним словом виграва земля.

Хай гордиться вірними доньками й синами,

У Подільськім краї - Джулинка моя!

                                                                                    Лариса Заміхора

21 березня 2017 року педагогічний колектив Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів радо зустрічав  гостей на районному семінарі вчителів географії  на  тему  «Формування ключових компетентностей учнів із використанням інформаційно-комунікативних технологій, як засіб розвитку  особистості». На даному методичному заході були присутні 34 учителя географії.

До гостей звернулися учні Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів які  у  цікавій  віршованій  формі  привітали учасників семінару та представили свою рідну школу.

Практичний блок семінару  розпочався  проведення відкритого  уроку у 8 класі. Вчитель географії  Івасик Ганна Григорівна  запросила  на свій урок  «Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення в світі та Україні. Регіональні відмінності демографічних процесів. Дослідження Чубинського».  На уроці Ганною Григорівною була створена атмосфера  співпраці, учні старанно працювали на поставленою метою та завданнями.  Оформлення класу відповідно до теми уроку, різні  форми і методи роботи,  використання комп’ютера – все це сприяло високому  рівню засвоєння  знань.  

Родзинкою семінару стала літературна зустріч з  поетом земляком  Віктором Олексійовичем Цимбалом.  Віктор Олексійович читав свої  вірші  про рідне село, рідну землю, сім’ю , Україну, кожна стрічка у них пронизана натхненням і любов’ю, духом патріотизму.

Районний семінар відбувся  в атмосфері  педагогічної єдності, розуміння, глибокої щирості, яку зуміли створити  педагоги шкіл району та  учасники навчально-виховного процесу  Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом директора школи  Шевчука М.П.,  заступника директора з НВР  Чабан С.О. та  заступника директора з ВР  Заміхори Л.А.

Закінчилась творча зустріч колег-географів обговоренням побаченого, обміном думками, побажанням миру, взаєморозуміння, успіхів у педагогічній роботі.

Олена Процепова, методист РМК

 

26.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній день водних ресурсів

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води.

Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.

Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

  • сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
  • інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
  • залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби - на 75%, медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори - на 90% , огірки - на 95%, кавуни - на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

Бережіть воду – вона колиска життя на землі!

 

22.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 «194» 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700