Шевченкові дні

Україна – Шевченко…  Шевченко – Україна… Геній і пророк України.  Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно оперував як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...

Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він мало – всього 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і затятий, він УКРАЇНЕЦЬ! З Днем народження, Тарасе!

 

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Життя позашкілля. Семінар-практикум керівників гуртків оригамі

На виконання Плану роботи Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА на 2017 рік,  1 березня 2017 року в місті Вінниця на базі обласного центру технічної творчості учнівської молоді   відбувся обласний семінар – практикум керівників гуртків оригамі на тему: «Шляхи формування ключових компетентностей на основі творчого й оптимального використання інноваційних педагогічних технологій». Згідно програми в семінарі взяли участь керівники гуртків Бершадської районної станції юних техніків Бабій-Парахонич Олена Олександрівна та Подосовська Ірина Олександрівна. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з досвідом роботи керівника гуртка виготовлення сувенір - Бабій-Парахонич О.О., та взяти участь у майстер-класі на тему: «Виготовлення святкового кошика з квітами в техніці гофрування», підготовленого  керівником гуртка оригамі Подосовською І.О. 

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Соціалізація – основа успішного розвитку особистості. Семінар початківців у Маньківській ЗОШ І-ІІ ступенів

Особистість є причиною і наслідком усіх змін у суспільстві. Вона водночас виступає об'єктом і суб'єктом соціальних відносин, соціального розвитку. Перше обумовлено прагненням бути належним до соціуму, а друге –  прагненням активно взаємодіяти з ним, змінювати його у відповідності до своїх уявлень шляхом виявлення творчої індивідуальності в процесі опанування соціальних норм і функцій, здійснення різноманітних видів діяльності.

На початку  березня  на базі Маньківської ЗОШ  І-ІІ ст. відбувся семінар-тренінг з вчителями початкових класів на тему: «Модернізація початкової освіти. Соціалізація – основа успішного розвитку особистості».

Під час роботи семінару висвітлювалися питання роботи кафедри вчителів початкових класів (заступник директора з навчально-виховної роботи Лазарєва С.І.), проведено тренінг «Модернізація початкової освіти. Соціалізація – основа успішного розвитку особистості» (учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії  Череушенко Т.Т.) та годину класного керівника «Педагогіка театру. Фрагмент. «Чи є вихід із сміттєвого лабіринту?» (учитель початкових класів,спеціаліст вищої категорії  Череушенко Т.Т.). Учителі початкових класів школи показали свою роботу. Учасники семінару-тренінгу, члени методичного об’єднання учителів початкових класів,  підтримали клопотання адміністрації Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів щодо присвоєння звання учитель – методист Череушенко Т.Т. Семінар – тренінг пройшов на високому методичному рівні.

Галина Савчук, методист РМК

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Крокуємо до майстерності. Школа молодого учителя математики в Бершадській ЗОШ №2

«Немає такої професії, в якій людина не змогла б дістатися вершин майстерності», - вкотре переконалися молоді педагоги Бершадщини. Ці слова В.Сухомлинського підтвердила своєю працею вчитель математики Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Кушнір Людмила Семенівна, яка є керівником школи молодого вчителя. Саме на базі цієї школи відбулося засідання молодих педагогів району.

Досвідчений педагог навчала моделювати сучасний урок, застосовуючи традиційні та інноваційні підходи. Провела педагогічний тренінг «Я крокую до майстерності», а також запросила на урок у 5 класі на тему «Звичайні дроби». Діти подорожували сторінками життя та творчості Тараса Шевченка, а ми, молоді педагоги, практично бачили, як на уроці реалізуються ідеї гуманізації та гуманітаризації навчального процесу, як напередодні Шевченківських днів використовується виховний потенціал уроку.

Також у ході семінару Людмила Семенівна показала реалізацію особистісно-орієнтованого навчання, підготувавши з учнями проект до міжнародного дня математики «Математика – цариця прекрасного».

Методист районного методичного кабінету Криворука Людмила Василівна навчала нас аналізувати урок, виділяючи основні етапи, бачити поєднання різних підходів та методик. Також вона звернула увагу на нові акценти у викладанні математики згідно з новим Державним стандартом освіти та компетентнісним підходом до вивчення математики.

Ми, молоді педагоги, маємо на кого рівнятися, і щоразу ставати на крок компетентнішими. Вчимося бути «майстрами, поетами, художниками у справі, яку любимо». Так сказав великий педагог В.Сухомлинський. Для нас це вершина, до якої ми будемо прагнути, йдучи щоденною працею.

                                                         

 

   Вікторія Херсонюк, учитель математики Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Вітання зі святом Восьмого березня

 Шановні колежанки! З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.              Без вас, дорогі  жінки, не було б стільки світла, любові і тепла! Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Бажаємо вам від щирого серця міцного здоров'я, нев'янучої молодості та багато взаємного кохання! Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця. Від усієї душі бажаємо вам жіночого щастя, любові і добра! Нехай поруч з вами завжди будуть гідні люди, а серед них і чоловіки, з якими будуть нестрашні будь-які негоди. Бажаємо, щоб кожний день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю та спокоєм!

Начальник відділу освіти

Бершадської районної державної адміністрації                   Оксана Тартачна

   

Голова ради голів профспілкових комітетів 

 працівників освіти Бершадського району                  Микола Морочинський 

 

08.03.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії - Міжнародний день прав жінок і миру

Найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.

Цей святковий день - 8 березня, цілком присвячений найпрекраснішій половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років. Історія появи міжнародного жіночого дня проста і зрозуміла - це була спроба відновити спотворену століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка на стільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкою, ще якихось 100-150 років тому означало тільки одне - безправ’я і всецілий, навіть гнітючий послух. Як тоді, так і зараз існувала думка про те, що жіноча частина населення представляє його слабку частину. Цьому намагаються привести найбанальніші докази, мовляв чисто за фізичними показниками вони поступаються у силі і міцності чоловічій частини суспільства. Але чому ж тоді на плечі наших жінок навантажували і продовжують навантажувати самі обтяжливі і трудомісткі заняття? Жінка витривала і в цьому вона перевершила чоловіка. Про її витривалість ходять легенди. Її витривалість помітна і проявляється на кожному кроці. Зваживши всі розрахунки можна прийти тільки до одного висновку: чоловік і жінка абсолютно різні, але абсолютно рівні між собою. Більш того - одне без одного приречені на смуток і печаль, і навіть вимирання.

Щоб ця думка дійшла до широкого громадського суспільства, до розуму сильних світу цього, необхідно було справді революційне втручання. І воно сталося. Опускаючи передісторію руху за права жінок, самі істотні зрушення в цій сфері настали саме під віянням революційних настроїв, починаючи з відомих подій минулого століття.

На сьогоднішній день цивілізоване суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок, на стільки, на скільки це здалося можливим і доцільним. Надмірна увага до цієї теми дала свої плоди і все ж якесь протистояння час від часу ще зустрічається, особливо в нездоровому соціально-культурному середовищі.

Міжнародний жіночий день найчастіше пов’язують із соціалістичним рухом, який по суті відкрив реальні шляхи для активної реалізації рівноправності жінок в широкій суспільній свідомості. У 1975-му році, фіксуючи всесвітні тенденції до цієї теми, свято було офіційно підтримано Організацією Об’єднаних Націй і в 1977-му році, 16 грудня резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН № A/RES/32/142, день 8-е березня запропоновано було всім зацікавленим державам безпосередньо використовувати для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День жінок має назву Міжнародний день прав жінок і миру.

Відкидаючи пафосність і офіційну частину всіляких державних петицій і документів, однозначно можна сказати: це одне з кращих свят, яким довелося увійти в наші календарі. У День нашої, самої прекрасної половини населення, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших жінок! Здоров’я Вам, миру і щастя! Зі святом 8-е березня, подарунків та гарного настрою!

08.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 «190» 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656