Визначні та пам'ятні дати. День українського добровольця

Коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. І ми створили Національну Гвардію України.

13 березня 2014 року у Верховній Раді винесли на голосування Закон України "Про Національну гвардію України". Того дня, цей історичний Закон підтримали 262 народних депутати.

А уже наступного дня, 14 березня, сонячного ранку прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині.

Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України постановою від 17 січня 2017 року установила День українського добровольця, який відзначатимуть щорічно 14 березня.

День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців, закарбується  у віках героїзм українських лицарів!

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. Визволення Бершадщини

Та вікопомна  визвольна весна прийшла на Бершадщину в березні 1944-го року. Під час Умансько-Ботошанської операції  війська другого Українського фронту 52-ї армії, 4-ї гвардійської, 27-ї, 2-ї та 5-ї танкових армій, переборюючи опір противника, розпочали стрімкий наступ на правому березі ріки Південний Буг. 11 березня маршал Конєв віддав наказ командирам фронту переслідувати розбитого ворога на підходах до Південного Бугу, ні в якому разі не дати йому закріпитися на правому березі ріки. Вже цього ж дня - 11- го березня 1944 року були визволенні перші населені пункти нашого району: Тернівка, Березівка, Серединка, Серебрія.

14 березня 1944 року було визволено від фашистських загарбників м. Бершадь, а вже 15 березня останні населені пункти району Кидрасівку, Голдашівку, Михайлівку, Романівку. За мужність, героїзм, у визволенні нашого району 12 – ти воїнам було присвоєно звання «Героя Радянського Союзу».

По різному склалися долі героїв – визволителів нашого району. Багато з них знайшли свій останній притулок на нашій Бершадській землі. Протягом 73 років ми пам'ятаємо тих, хто пролив свою кров до краплини, в ім’я миру на Українській землі.

Працівники відділу освіти, методичного кабінету стали учасниками мітингу з нагоди 73-ї річниці визволення Бершадського району від нацистських загарбників.

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Життя позашкілля. Юні дослідники Бершадщини

Шостого березня відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології  «Юний дослідник», на який  представлені роботи учнів віком 9 -11 років  з 18 шкіл району та Бершадської СЮН. Відповідно до умов конкурсу експериментально-дослідницькі роботи подано з наступних напрямків :

 

 • «Я і природа» - Хмарівська ЗОШ І-ІІ ст., Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.;
 • «Рослини навколо нас» - Бирлівська, Кошаринецька, Маньківська, Флоринська,  Бершадські №2, №3 ЗОШ , районна  станція юних натуралістів;
 • «Тваринний світ» - Війтівська, Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст.,
 • «Охорона здоров’я » - Дяківська, Поташнянська, Устянська, Бершадська №1  школи;
 • «Народознавство , краєзнавство» - Берізкобершадська, Тирлівська, Михайлівська, Осіївська ЗОШ.

В дослідницьких роботах учнів висвітлено   питання  визначення якості води,  умов проростання та розмноження  рослин, дослідження місцевої орнітофауни, вивчення властивостей лікарських рослин, також  вивчались питання значення рослин в українській символіці, календарні та обрядові свята нашого народу.

Кращими  під час захисту визначено експериментально-дослідницькі  роботи юних дослідників  з Флоринської,  Війтівської,  Маньківської,  Бершадської №1, Поташнянської ЗОШ, Бершадської СЮН.  Роботи  містять власні напрацювання - досліди, спостереження за об’єктами живої і неживої природи, результати анкетувань, обґрунтовані висновки та власні рекомендації. Захист робіт супроводжувався демонстрацією результатів дослідів, натуральних експонатів, відеопрезентацій, постерів, картосхем.

Цікаво, творчо та  емоційно представили результати власних досліджень учні з Осіївської, Сумівської та Дяківської  шкіл.

 За рішенням журі переможцями визначено:

І місце –  Чорнокульську  Анастасію, ученицю  4 класу Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.  з роботою «Вплив зовнішніх факторів на ріст і розвиток тюльпанів у кімнатних умовах»;
ІІ місце Коченко Ангеліну, ученицю 6 класу Маньківської ЗОШ  І-ІІ ст.  з роботою «Дослідження рослин як біологічних захисників від шкідників »;  Петришину Каріну , ученицю  6 кл   Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. з роботою «Горобець у  нашому житті»;

ІІІ місце Щетенюк Вікторію, ученицю 6 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з роботою «Шляхи  потрапляння мікробів  до нашого організму»;  Тупицю Євгенію, ученицю 5 класу Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст. з роботою  «Дослідження впливу зубної пасти на стан зубів»; Гаврилишину Юлію, вихованку СЮН з роботою «Дослідження умов проростання  пшениці».

Вітаємо!

Учениця Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чорнокульська Анастасія виборола гран-прі  у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально - дослідницьких робіт з природознавства та біології  «Юний дослідник» за напрямком «Рослини навколо нас».

Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Делегація учителів з Вінничччини у Польщі

З 26.02  по 04.03.2017 вчитель англійської мови Каритник І.Г. у складі групи викладачів гуманітарних наук з 27 районів Вінниччини відвідала Польщу з навчальним візитом. Метою поїздки було ознайомлення і детальне вивчення освітньої системи сусідньої держави для осягнення практичних навичок в поєднанні з майстер-класами.

Таке стажування є результатом участі в польсько-американському проекті та передбачає 3 етапи. Під час 1-го етапу учителі брали участь у 2-денному тренінгу, який мав продовження у Польщі та тривав 5 днів. Третій етап відбудеться у червні у Вінниці.

Ініціаторами програми є польсько-американський фонд Свободи, Вінницька академія неперервної освіти, департамент освіти Вінницької області, асоціація місцевого самоврядування Вінниччини, обласна рада та управа Лодзинського воєводства. Викладачі м. Лодзь, Алєксадрова, Мощеніци, Піотркова Трибунальського гостинно приймали українську делегацію, висловлювали дружню підтримку та сердечно вітали українців у Польщі.

Керівники групи Дорош Олена Кирилівна та Герасимова Олена Володимирівна доклали максимум зусиль для встановлення найтепліших стосунків із польськими колегами.

Другого березня, Інну Григорівну було запрошено до Адміністрації Президента України за адресою вул. Банкова, 11, де відбулася церемонія нагородження фіналістів проекту, тренерів «Вчителі англійської мови – агенти змін», який проводився спільно з громадською організацією Global Office GoGlobal та Британською Радою в Україні.

Президент наголосив, що «англійська мова – це дуже потужний інструмент для нашого руху в Європу». Народний депутат України, один із ініціаторів громадської ініціативи GoGlobal Мустафа Наєм, повідомив, що програма охопила 7 регіонів. В ній взяли участь 65 учителів-фіналістів.

Вчитель англійської мови Каритник І. Г. отримала вітання у зв’язку з тим, щокреативне завдання, підготовлене для конкурсу GoCamp, стало переможцем і вже за кілька місяців в Бершадську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 приїде іноземний волонтер.

У квітні 2017 буде проведено тренінг GoCamp для вчителів-переможців, які будуть працювати у мовних літніх таборах.

Алла Олійник, методист РМК

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Життя позашкілля. «Молодь обирає здоров’я» - традиції станції натуралістів

З метою популяризації і пропаганди здорового способу життя, вдосконалення валеологічної  освіти, формування культури здоров’я у підростаючого покоління  в лютому місяці у навчальних закладах освіти Бершадського району проведено тиждень здорового способу життя «Молодь обирає здоров’я».

В рамках тижня  в навчальних закладах проведено такі заходи:

 • науково-практичні конференції, круглі столи «Здоров’я через освіту»;
 • захист учнівських проектів «Турбота про здоров’я  - обов’язок кожного»;
 • тренінги,виховні години, бесіди, спортивні змагання;
 • перегляди відеороликів, відеофільмів відповідної тематики,
 • тематичні виставки « Книги про здоров’я»,
 • конкурси плакатів, фотографій за темами: «Молодь за майбутнє без СНІДу», «Я обираю здоров’я», «Шлях до здоров’я».

Підсумком районного тижня  року стала науково-практична конференція «Здоров’я через освіту»  та  конкурс-захист учнівських науково-дослідницьких проектів «Турбота про здоров’я обов’язок кожного».

Розробили та представили  на районний конкурс  учнівські проекти «Турбота про здоров’я  - обов’язок кожного»  Берізкобершадська, Дяківська, Хмарівська,Тирлівська,  НВК «ЗНЗ  І-ІІ ст.- ДНЗ» с. Шумилів, Бершадська №1, Війтівська, Серединська,Чернятська ЗОШ І-ІІІ ст.

Кращими  були проектні роботи учнів  Шляхівської, Війтівської, Бершадської №1, Серединської, Дяківської ЗОШ. Захищаючи проекти учні  ділились  власним  досвідом та досвідом роботи школи щодо збереження здоров’я.

На районний конкурс  науково – дослідницькі  роботи подано з 11  шкіл району: Бершадської №2, Баланівської, Красносільської, П’ятківської, Сумівської, Устянської, Флоринської,Чернятської,  Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.., Поташнянської,Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст. Належною підготовкою, наявністю практичних досліджень, результатів анкетувань, вмінням висловити власне ставлення до теми дослідження, емоційністю вирізнялися виступи учнів Джулинської , П’ятківської, Сумівської, Кидрасівської ЗОШ.

У районному конкурсі фоторобіт взяли участь учні Берізкобершадської, Крушинівської, Малокиріївської, Хмарівської ЗОШ І-ІІ ст. Війтівської, Джулинської , Серединської, Тернівської,Устянської, Чернятської ЗОШ І-ІІІ ст.. Фотоколажі представили учні Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст., П’ятківської, Устянської ЗОШ І-ІІІ ст., фотогазети -  учні Баланівської, Дяківської, Кидрасівської ЗОШ.  На фотороботах  представлені  яскраві моменти шкільного  життя: спортивні змагання, походи, активний відпочинок. Кращими є фотороботи учнів Джулинської, Чернятської, Крушинівської   ЗОШ ,  розкладничка  - учнів П’ятківської ЗОШ, фотогазета -  Баланівської ЗОШ.

У районному конкурсі плакатів та малюнків взяли участь : Березівська, Берізкобершадська, Дяківська, Кидрасівська, Кошаринецька, Крушинівська, Малокиріївська, Маньківська , Поташнянська, Тирлівська,Теофилівська, Хмарівська  ЗОШ І-ІІ ст.,  Війтівська, Джулинська, Лісничанська, Серединська, Тернівська, Устянська, Чернятська, Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст. Якісним художнім оформленням та позитивною  тематикою сюжету відзначалися плакати та малюнки учнів Берізкобершадської, Кидрасівської,Теофилівської, Тирлівської, Хмарівської ЗОШ І-ІІ ст., Лісничанської, П’ятківської, Устянської ЗОШ І-ІІІ ст..

Представляли Бершадський район на обласному тижні здорового способу життя учениця Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Козішкурт Марина та учениця Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Герун Олександра.

Вітаємо переможця  обласної науково-практичної  конференції «Здоров’я через освіту» ученицю Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Герун Олександру, яка посіла ІІ місце.

Вітаємо переможця обласного  конкурсу-захисту  учнівських науково-дослідницьких проектів «Турбота про здоров’я обов’язок кожного» ученицю Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Козішкурт Марину , яка зайняла ІІІ місце.

Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Проліски надії - проліски весни. Звітуємо мистецтвом!

Людина нібито не літає,
А крила має...
А крила має!..

Л. Костенко

Прийшов перший місяць весни – березень. Розтанув сніг, побігли ручаї талої води… І хоч погода ще не стала, то сонцем пестить, то вітром січе, але все одно всюди відчувається весна!  Прозорим блакитним небом пливуть хмари. Повеселіли птахи. Перша зелень несміливої травички так радує серце – весна прийшла! А на освітянській ниві – перші врожаї, відбувся зональний етап  фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски надії»!

Цьогоріч звітний концерт пройшов під  девізом «Україна у нас одна!». Чотирнадцять різних за жанром та однакових за високим рівнем виконавської майстерності номерів – результат конкурсного відбору –  представляли мистецькі досягнення освітян району.  

Народні переливи у виконанні гурту «Щедрограй»,  ансамблю «Жайвір» Баланівської школи, ансамблю народних інструментів з Війтівки, таночок хореографічного колективу Устянської школи – ось воно міцне коріння українського народу!

Новими, сучасними  і в той же час автентичними мотивами  дивували гурт «Оберіг» Бершадської школи №1 та ансамбль «Любава» Бершадської школи №3.  Динамічні танці, сучасна хореографія, яскраві костюми, масовість – ось чим вразили глядача танцювальні колективи «Мрія» Будинку культури та «Міраж» Будинку дитячої творчості.

Бершадський район презентував також і два хорових колективи: вчительський хор Флоринської школи та учнівський Бершадської школи №1, що став відкриттям цього року.  Ансамбль учителів музичного мистецтва зачарував акапельним виконанням народної пісні «Світи, місяченьку». А чоловічий ансамбль  учителів та учнів Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. представив пісню «Їхали козаки полем» у сучасній обробці. Ніжними голосами чарувало і дарувало надію тріо учителів з Бершадської школи №3.

Фахове журі на чолі з директором Вінницького обласного будинку культури учителя Мельник Тетяною Іванівною на достойному рівні оцінили  виступи освітян, відмітили високу сценічну культуру та зростаючий з року в рік професіоналізм  учасників концерту.

Кращі виконавці, що будуть визначені за рішенням журі,  представлятимуть район  у квітні місяці  на підсумковому гала-концерті у м. Вінниця.

 

Оксана Когут, методист РМК

13.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 «189» 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656