Пам'ятні дати: Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов’язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в колі пам’яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажня і більше, залежно від розміру і значення пам’ятки».

У 1934 році було прийнято постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.

У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але цей закон фактично не працює. На сьогоднішній день ситуація ще гірша - відповідних законів або немає, або їх не дотримуються, пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.

У Європі до історії ставляться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам’ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, у практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлен відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

 

19.04.2017 | Aдмін | Читати далі

"Допоможи пораненому солдату" - благодійна акція Бершадської школи №1

Щоб зібрати кошти, у школі було проведено ярмарок, на якому учні продавали домашню випічку, саморобні вироби. Ініціативу колективу школи підтримали начальник відділу освіти Оксана Тартачна та голова ради голів профкомів працівників освіти Микола Морочинський. Кожна первинна профспілкова організація навчальних закладів району виділила певну суму коштів, таким чином долучившись до благородної справи. А бабуся учениці 2-Б класу Оксани Сташенко передала з Італії для поранених бійців 150 гігієнічних наборів. На засіданні батьківського комітету школи було вирішено передати виручені кошти пораненому солдату, який перебуває на лікуванні у Вінницькому військовому шпиталі. Цю місію доручили виконати учням Сергієві Іванченку, Ангеліні Магдаль, Карині Теличук, Катерині Зеленецькій, Владиславу Мураховському. Їх супроводжували педагог-організатор Наталія Пендюр, директор школи, а голова ради школи Олег Мураховський узяв на себе всі транспортні витрати, власним автомобілем возив делегацію до Вінниці.

У військовому шпиталі нас зустріли привітно завідувач хірургічного відділення полковник Ігор Манцерковський (до речі, випускник ЗОШ №1 м.Бершаді), який поспішав на операцію, та ще один наш земляк, уродженець Яланця, хірург Олександр Олійник.

За час війни на Сході України у цьому шпиталі прооперовано й проліковано понад три з половиною тисячі бійців АТО. Відразу ж було організовано 59-й мобільний госпіталь і відправлено на фронт. Вперше в історії незалежної України хірурги госпіталю в польових умовах вдало зробили бійцю надскладну операцію на черевній порожнині.

Порадившись з лікарями, вирішили передати зібрані кошти солдату, який найбільше цього потребує. Олександр Олійник запитав учнів: «Чи не боїтеся крові?» Вони відповіли: «Ні». Тоді дітей запросили в палати. В одній ми побачили ще зовсім молодого хлопця. У нього пошкоджені обидві нижні кінцівки, а також поранено руку та праву сторону грудної клітини. Це солдат контрактної служби, 22-річний Василь Войковчин. До служби в армії Василь був водієм, а на фронті став кулеметником. 4 березня 2017 року він був важко поранений у бою. У Маріуполі Василю зробили чотири операції, а згодом відправили до Вінницького шпиталю для подальшого оперативного втручання та лікування. Під час розмови з бійцем ми зрозуміли, що він сподівається знову повернутися на фронт. Поруч із ним у палаті лежав солдат, який готувався до виписки. У нього відірвана частина ступні, поставлено протез, а він сказав нам, що їде знову на фронт боронити нашу землю від проросійських найманців. А ще до палати зайшов солдат, який був важко поранений на Світлодарській дузі – все його тіло посічене осколками. Він переніс кілька операцій, але в тілі залишилися ще три великих осколки, вилучення яких загрожує життю воїна. О.В. Олійник познайомив нас ще з одним важкопораненим під Зеленопіллям 11 липня 2014 року. Табір обстріляли із «Градів» з території Росії. Чимало полягло тоді наших солдатів. Коли ми розмовляли з Василем, то до палати набилося чимало поранених, хто на милицях, хто з перев’язаною рукою чи грудною клітиною. Напевно, побачивши дітей, кожен із них засумував за домівкою та рідними. В їхніх очах ми побачили вогник віри в перемогу, а розчарування чи жалю не було. Після одужання вони знову вирушать на Схід захищати Вітчизну.

Коли  я вручав Василю гроші, боєць зніяковів, йому стало незручно, а на очах з’явилися сльози, але діти запевнили, що ці гроші від щирого серця зібрані саме для нього. Настрій пораненим покращив невеличкий концерт, підготовлений учнями. Захоплено бійці слухали художнє читання Ангеліни Магдаль та пісні у виконанні переможців Всеукраїнських конкурсів вокаліста Сергія Іванченка та учасників ансамблю автентичного співу «Оберіг». З вдячністю, під бурхливі оплески бійці проводжали нашу делегацію.

Наша делегація відвідала у Вінниці пам’ятник Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО. Побували ми в торгово-розважальному комплексі «Мегамол», насолодилися цілющою водою біля святого джерела в Ганнополі.

Коли повернулися додому, то дізналися від начальника відділу освіти О.М. Тартачної, що ініціативу Бершадської ЗОШ №1 «Допоможи пораненому солдату» підтримали всі школи району і до 28 квітня 2017 року зібрані кошти передадуть військовим, які потребують не тільки серйозного лікування, а й нашої уваги та турботи.

Григорій Погончик, директор Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

18.04.2017 | Aдмін | Читати далі

З Великоднем!

17.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: День скаута в Україні

Цей міжнародний неполітичний молодіжний рух ставить своєю метою підтримку фізичного, розумового і духовного розвитку молоді. Вперше про відзначення 100-ліття українського скаутського руху на державному рівні було згадано в Указі Президента України від 28 березня 2008 року № 279/2008 "Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні".

Відомо, що сучасна «Національна Організація Скаутів України» була зареєстрована 26 жовтня 2007 року - День народження цієї організації.

Хоча про початок скаутського руху в Україні відомо не так вже й багато, та за матеріалами wikipedia.org, вже в 1895-1900 роках існувала таємна юнацька організація Кам’янець-Подільської бурси «Запорозька Січ». Початком скауцького руху вважається 1907 рік, коли генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл провів перший скаутський табір на острові Браунсі в Англії. Роберт сформував основні принципи скаутингу, згодом (Лондон, 1908) виклав їх у своїй книжці «Скаутинг для хлопців», яка і донині є основоположною працею для скаутської роботи.

8 лютого 1910 - день народження бойскаутів США. В цей день Вільям Д. Бойс заснував організацію Бойскаути Америки відповідно до законодавства округу Колумбія. Він особисто жертвував 1000 USD на місяць, щоб тримати організацію на плаву, за умови, що хлопчики всіх рас і віросповідань будуть допущеними до участі в організації.

В 1909-1911 Олександр Тисовський зі Львова переклав українською мовою книжку «Скаутинг для хлопців» засновника скаутського руху. Незалежно від Тисовського пластові гуртки почали також творити Іван Чмола та Петро Франко. Якщо останні акцентували принципи пластування на фізичному та військовому розвитку, то Олександр Тисовський займався теоретичним вихованням молоді. Він розробив систему пластових проб (завдань), які мали виконати пластуни для того, щоб отримувати нові звання та вдосконалювати себе. Через кілька місяців діяльності, 12 квітня 1912 року, першу пробу на ступінь «учасника» здали та прийняли Пластову присягу на вірність Богові та Україні близько 40 осіб. Ця дата і стала вважатися офіційною датою заснування українського скаутингу - «Пласту».

З Днем скаута України!

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: Всесвітній день авіації і космонавтики. Міжнародний день польоту людини в космос. День працівників ракетно-космічної галузі України

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливуможливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

Космонавтика продовжує жити. Вітаємо всіх працівників ракетно-космічної галузі України!

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Районний тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою!»

В закладах освіти району з 3 по 7 квітня 2017 року проведено тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою!». Підсумком тижня стали конкурс-захист пошуково-дослідницьких робіт «Особливості святкування Великодня на Поділлі» та виставка робіт юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти.», що відбулася   7 квітня 2017 року в актовій залі РМК.

У районному  конкурсі юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти.» взяли участь учні з   Дяківської,Бершадської №1, №3, В.Киріївської ЗОШ - за напрямком «Вишивка»; Будинку дитячої творчості – «Вишивка стрічками», Хмарівської,Війтівської, Джулинської, Бершадської №1, Бершадської СЮН – «Вишивка бісером»; за напрямком «Витинанка»- учні з Берізкобершадської, Бершадської №1, Війтівської, Лісничанської ЗОШ; «Писанкарство» - Берізкобершадської, Теофилівської, Бершадської №3; «Декоративний розпис» - Баланівської, Лісничаської, Бершадської №2 ЗОШ І-ІІІ ст.; «Різьба по дереву» - Війтівської, Бершадської №2 ЗОШ І-ІІІ  ст.. Вироби, що відносяться до пасхального декору представили учні з Берізкобершадської, Джулинської, Красносільської ЗОШ.

Кращими визнано роботи учнів з Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст№3 за напрямком «Писанкарство», з Баланівської, Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ст. – «Декоративний розпис», Війтівської – «Різьба по дереву», Берізкобершадської, Війтівської, Бершадської №1, Лісничанської ЗОШ, Бершадської №3, Великокиріївської, Війтівської, Джулинської, Дяківської ЗОШ – «Вишивка».

На районний конкурс – захист пошуково-дослідницьких робіт «Особливості святкування Великодня на Поділлі»  було представлено роботи з 14 шкіл: Берізкобершадської, Дяківської, Кошаринецької, Малокиріївської, Шумилівської ЗОШ І-ІІ ст., Великокиріївської. Джулинської, Красносільської,Лісничанської, Сумівської, Флоринської, Шляхівської, Бершадських №1,2,3ЗОШ І-ІІІ ст.

В пошукових роботах учні висвітлювали особливості святкування Великодня на Поділлі , на Бершадщині, у власних родинах,  а також  символіку оформлення обрядових великодніх виробів (пасок, писанок, рушників та ін.).

Під час захисту робіт більшість учасників конкурсу формували  виставку «Великдень на Поділлі» із використанням обрядових великодніх виробів свого села  - пасок, писанок, рушників, кошиків та  розкладничок, пасхального декору – віночків, підставок для крашанок.

Творчим підходом, особистим внеском автора в роботу, чіткістю, логічністю викладення матеріалу  відзначалися захисти робіт учнів Берізкобершадської, Кошаринецької, Шумилівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Бершадської №2, Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст., науковістю,  компетентністю – Шляхівської ЗОШ, емоційністю – Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, висвітленням відродження  та збереження родинних традицій святкування Великодня  - Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.

Переможцем районного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт  «Особливості святкування Великодня на Поділлі» стала учениця Берізкобершадської ЗОШ І-ІІ ступенів Молодушко Марина.

Вітаємо!

Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

 

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 «187» 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700