А у нас -так! На Аскольдовій могилі – український цвіт... Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.

І слава їх встає не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста. Триста перший –
І ти, і я, і кожен з нас.
                             Петро Шкрабюк

Такими словами розпочалась загальношкільна лінійка в Тернівській ЗОШ І – ІІІ ст., присвячена пам’яті Героям Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків.

Це був перший і останній бій юних захисників української незалежності, а для більшості – перша і остання у їхньому житті ніч, проведена поза батьківським домом. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

Крути стали початком нової доби в історії України. Без Крутів навіть Акт Злуки 22 січня 1919 року залишився б  лише документом.  Проте кров у бою під Крутами не була пролита марно. З неї, як із безсмертя, розквітають пелюстки Волі. Боротьба триває… І в наш час, майже сторіччя потому, віддають своє життя «воїни духу» в ім'я свободи і незалежності свого народу. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь!

             Інна Чапалда, заступник директора з виховної роботи Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст.

05.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Вінницький обласний семінар вчителів історії на тему: «Організація проектної діяльності учнів в процесі вивчення історії рідного краю»

Минулого тижня  на базі  Вінницької академії неперервної освіти відбувся обласний семінар вчителів історії на тему: «Організація проектної діяльності учнів в процесі вивчення історії рідного краю».

Зі вступним словом до присутніх звернулася Мацієнко Ірина Миколаївна, завідувач кафедри методики викладання суспільних наук, яка звернула увагу присутніх , що найважливішою педагогічною проблемою нині стало впровадження в навчальний процес нових освітніх технологій, прийомів, засобів і методик, які допомагають дітям “відкривати” себе, розкривати свою особистість. Нині в освіті України спостерігаються тенденції до удосконалення традиційних методик і методів роботи з учнями та пошуки й розробка нових альтернативних технологій, більш ефективних, оптимальних, результативних, ніж ті, що існували в минулому. Одним із таких методів, що суттєво збагачує навчальний процес сучасної школи, є метод проектів, використання якого, дозволяє змінити традиційний підхід до навчання учнів. Як зробити навчання історії більш зорієнтованим на розвиток життєвих компетентностей учнів? Як посилити життєтворчий ефект від навчання історії? Як дозволити учневі самореалізуватися на уроці? Саме на  пошук відповідей на ці запитання і був націлений нинішній семінар.

Перед учасниками семінару виступила Савчук Надія Іллівна, методист відділу викладання суспільних дисциплін, яка наголосила,що на сьогодні найпопулярнішим та дієвим методом роботи освітян є виявлення , підтримка  та розвиток обдарованих дітей через проведення конкурсів різних рівнів — від місцевих до міжнародних, від районних до всеукраїнських. Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти, оскільки поступ будь-якої країни, регіону, міста залежить саме від здатності її громадян нестандартно, креативно мислити, впроваджувати перспективні інновації в різні сфери суспільного життя. Всебічний розвиток обдарувань школярів здійснюють не тільки в ході навчальної діяльності, а й під час участі у проектній діяльності, проведенні різноманітних конкурсів ,під час яких учні мають можливість розвивати інтелект, ерудицію, вміння спілкуватись.  Зокрема Надія Іллівна підвела підсумки обласного етапу конкурсу «Об,єднаймося брати мої», відмітила високий рівень  виконаних творчих робіт, так із 60 робіт було відмічено понад 30 робіт, які заслуговують на відзначення..

Практичну частину семінару провела Певень Тетяна Вікторівна, вчитель-методист вищої категорії Вінницької школи №6, яка поділилась з присутніми своїми напрацюваннями з організації проектної діяльності учнів в процесі вивчення історії рідного краю. Зокрема вона зупинилась на питаннях вибору мети проектів, методики їх виконання та результативності проектної діяльності. Цікавим та пізнавальним було ознайомлення присутніх із методичними посібниками Певень Т.В., такими як «Вінниця на початку ХХ ст.», «Нарис з історії Вінниччини», «Використання краєзнавчих матеріалів при підготовці позакласних заходів», «Громадянське виховання через призму краєзнавчих заходів».  Продовженням практичної частини семінару було знайомство із проектами, які не залишили нікого байдужим. Це такі проекти , як «Зорі, що засяяли над Бугом», «Талановита Вінниця», «Вулицями невідомої Вінниці», «Дитинство, опалене війною», «Жінки, які перемогли фашизм». Дуже актуальним і значимим був проект «Героїчна естафета поколінь», у якому поєднано багато визначних віх в історії України, це і бій під Крутами, і війна на Сході, Іловайський котел… Цей проект не залишив байдужим жодного учасника семінару.

Сповнені хороших вражень, гордості та національної гідності, повернулися ми в свої райони та школи, щоб втілити в навчання те, що почерпнули на семінарі.

Галина Клітченко, учитель історії Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

 

01.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!

27 січня на базі районного методичного кабінету  відбулося чергове засідання районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» на тему «Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!»

Зустріч проходила у рамках тижня Соборності України та пам’яті Героїв Крут. У заході взяли участь лідери усіх шкіл Бершадщини.

Відкриття зібрання, як завжди, розпочалося із проголошення девізу організації «Союз старшокласників «Юність». Вправа «У якому ти сьогодні образі?»  створила  позитивну  атмосферу засідання  та налаштування на роботу лідерів.

Практична  частина засідання  розпочалась  із слів Ліни Костенко:

«Тобі Україно, мій мужній народе,

складаю я пісню святої свободи.

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно,

Моя Батьківщино!»

Далі, голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» Оксана Стаднійчук провела вікторину «Державні символи України».

Під час зустрічі обговорювались стратегічні питання національно-патріотичного виховання молоді, шляхи підвищення рівня освіченості старшокласників, розвитку їх лідерських якостей. Так, було проведено експрес-діагностику лідерських здібностей. Після опрацювання результатів якої вияснилось, що більшість старшокласників ще з  дитячих років  завжди в числі перших. З віком їхній вплив на однолітків міцнів і особливо виявлявся у тяжкі хвилини.

Цікаві види роботи використовувались протягом  усієї зустрічі. Усіх присутніх зацікавила асоціативна гра «Аукціон цінностей», проведена координатором районної  організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» Ларисою Тихонівною Криворуцькою.  Асоціативна гра дала змогу лідерам звернути увагу на те, що ситуації вибору життєвих цінностей досить різноманітні й часом є дуже складними. Для будь-якої людини, зокрема й лідера, надзвичайно важливо навчитися робити вибір і нести за нього відповідальність. 

На завершення засідання О. Стаднійчук , голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність», провела вправу «Повтори за лідером».

Сподіваємось, що і в майбутньому засідання «Юності» будуть проходити у такій дружній атмосфері, які  принесуть  користь в освоєнні  нових знань  під час  навчання  лідерів.

 

Ніна Янчук, методист з виховної роботи РМК 

30.01.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас -так! День Соборності України в нашій школі. Дяківка

Коли в людини є народ,

Тоді вона уже людина.

Ліна Костенко

У нашій Дяківській загальноосвітній школі І-ІІ ст.  День  Соборності відзначається щорічно, але особливо урочисто воно пройшло в цьому році, бо саме нині єднання і любов до неньки - України так потрібні. З 20  по 27 січня  в школі було проведено тиждень Соборності під девізом «Будемо справжніми патріотами своєї країни» і розпочався він  із загальношкільної лінійки  «Україно! Твоя доля – єдність, злагода і воля», під час якої учні почули історію свята. Потім , взявши вишиті рушники ,  учні та вчителі вишикувалися разом , утворили «живий ланцюг», як колись у 1990 році це зробили їхні співвітчизники, утворивши такий ланцюг від Києва до Львова, як символ єднання всієї України . І зазвучали слова єднання «В день соборності та злуки, з Заходу на Схід, всі візьмемося за руки, бо один ми рід». У цей день молодь, яка утворює «живі ланцюги» по всій країні, доводить, що ми – єдиний народ та справді соборна держава.          

23 січня в школі було проведено лінійку Пам’яті перших жертв під час Революції Гідності . До цього заходу було підготовлено тематичну книжкову виставку «Соборна країна навіки єдина», на якій діти ознайомилися з новими літературними надходженнями з даної теми.

 Продовженням  тижня Соборності стало проведення 24 січня уроку історії  «Знакові події в історії державотворення України» , де учні мали можливість детальніше познайомитись із етапами державотворення нашої країни та висловити свою думку щодо консолідації українського народу, погортати сторінки історії України, познайомитися зі славетними гетьманами, а також висловити своє ставлення до рідної землі у прозі та віршах.

25 січня було проведено виставку дитячого малюнку «Моя Україна – найкраща країна» - кращі дитячі роботи було відібрано для створення тематичного альбому «Ми любимо свою Україну». А ще цього дня учні 1-4 класів презентували власні міні-проекти «Я – частинка України, я – частинка рідної землі».  Їх естафету перейняли старшокласники. 26 січня  серед учнів 5-9 класів було проведено змагання із настільного тенісу на першість школи «Нам берегти тебе, соборну і єдину!» .

 Завершенням тижня  Соборності  стало проведення загальношкільного тематичного заходу  патріотичного змісту «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!» , на якому гуртківці звітували про свою роботу: учасники гуртка «Пошук» презентували усний журнал «За що я люблю Україну», учасники літературної студії «Соняшник» представили власні вірші, учасниками театрального гуртка «Арлекін» було створено презентацію «Це традиції моєї Батьківщини», а учасники ансамблю «Калинка» радували всіх чудовими піснями про рідний край. Кожен день був пронизаний ідеєю Соборності, єдності , саме тієї  Шевченком омріяної єдності, що має стати запорукою існування єдиної, соборної демократичної України. Тільки єдність людей і спільність їхньої мети відкриє шляхи до перемоги, до світлого майбутнього нашої держави.

Вважаю, що у свідомості школярів відзначилася основна мета заходів: успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на спільних зусиллях, на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє всього українського народу. Кожен із нас повинен бути гідним місії, покладеної на нас долею, тому ми мусимо підтримати та продовжити героїчні досягнення предків, стати гордістю своїх нащадків. Нехай же наша держава визначається лише світлими справами, спрямованими на добробут і розквіт України, і в кожному куточку країни, де б ми не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, наші серця мають бути об’єднані любов`ю до України.

Олександр Шевченко, директор Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

29.01.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії - День пам’яті Героїв Крут... Немає більшої любові, як життя своє віддати за друзів своїх...

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників .

29 січня 1918 року . Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна . Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду , в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій , які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.

Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією величезного страху. Але коли ця напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява .

А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя. Це було доказом , яскравим доказом, і насамперед самим собі . Доказом перед усіма іншими, нехай сильнішими, більш амбітними, але це - пряма відповідь на історичний виклик .

Указ Президента України про «День пам’яті Героїв Крут» № 15 /07, який відзначається 29- го січня  був підписаний 15-го січня 2007-го року.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

28.01.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії - Державний прапор України

В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
Нагадаємо, що 23-го серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.
28.01.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 «182» 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263
Всього новин: 1573