Світла пам'ять колезі, герою, учителю!..

У День  Незалежності України у с. Красносілка Бершадського району  відкрито меморіальну дошку земляка,  вчителя фізичної культури та захисту Вітчизни Красносільської школи, чудової людини та справжнього друга, який загинув захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України  Юрія Петровича Барашенка. На урочистому мітингу були присутні: народний депутат України Микола Кучер, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, заступник голови районної ради  Сергій Пересунько, голова районної громадської організації «Спілка учасників АТО»  Олег   Клітинський, родина загиблого: мати, дружина, донька, син, освітяни, жителі сіл Красносілка та Маньківка, громадськість району.

  Звертаючись до присутніх, народний депутат України Микола Кучер  відзначив, що Юрій Барашенко палко та щиро любив Україну, був справжнім патріотом і заради волі і незалежності України віддав своє життя. Сьогодні тисячі його побратимів, наших славних воїнів захищають Україну. Наш святий обов’язок пам’ятати про полеглих, підтримувати родину і боротись за мир в Україні.

Із словами вдячності та шани виступали Стефанцов Іван Васильович - голова Бершадської районної державної адміністрації, Пересунько Сергій Васильович – заступник голови районної ради, Клітинський Олег Петрович - голова районної громадської організації "Спілка учасників АТО". Сільський голова Іван Пустовіт розповів про Юрія Барашенка, згадав його трудовий шлях, громадську активність, щодо популяризації спорту в районі та висловив щиру підтримку родині загиблого. Гарні слова про колегу сказала директор  Красносільської ЗОШ І-ІІІ ст. Рябоконь В.І.

  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблого Юрія Барашенка та всіх хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність.

  Право  відкрити  меморіальну  дошку  надано голові районної громадської організації "Спілка учасників АТО" Олегу  Клітинському та доньці загиблого Вікторії Коломієць.

«Перед іконою я стану на коліна, воскову свічку тихо запалю і помолюсь за рідну Україну, за тих солдат, що полягли в жорстокому бою.»- проникливо, щиро, чутливо читала учениця Софія Продан

Освячення меморіальної дошки та звершення поминальної літії провів настоятель храму  Івана Богослова отець Павло.

  Зворушливі, щирі, глибокі слова доньки героя  Вікторії розчулили усіх присутніх, бо сказані душею, пережитим болем та горем, а вірші матері про сина загиблого в АТО викликали сльози навіть у наймужніших.

   Усі присутні поклали квіти до меморіальної дошки загиблого Юрія  Барашенка

«Допоки ми живі — житиме пам’ять про наших героїв. Юрій  Петрович  з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній, квітучій Україні. Вшанування його пам’яті – це наш святий обов’язок»,- ці слова ведучих мітингу були адресовані усім присутнім, а особливо дітям, яких на заході було чимало.

 

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!   Слава Україні!   Героям слава!   

12.09.2017 | Aдмін | Читати далі

Велосипедний заїзд

24 серпня 2017 року з нагоди Дня незалежності України відбувся молодіжний вело заїзд «Молодь єднає Україну» у якому взяли участь дорослі, молодь, школярі та діти. Захід стартував із Площі Героїв України, де голова райдержадміністрації Іван Стефанцов привітав присутніх з Днем  незалежності та побажав здоров’я, нових досягнень та звершень на благо Бершадщини та України. 

Він наголошував, що незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі. «Сьогодні ми є свідками великих перетворень, що відбуваються в нашій країні. Ви – майбутнє України, - наголошував очільник району.  То ж своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими». З найкращими побажаннями звернувся до учасників заходу заступник голови районної ради Сергій Пересунько. Він закликав молодь бути гідними своїх предків, берегти волю і незалежність України, поважати свій народ і його мелодійну мову.    Перед заїздом головним спеціалістом відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Сергієм Сировцем проведено інструктаж та оголошено маршрут руху, який пролягав із площі Героїв України – вул. Миколаєнка – вул. Ю.Коваленка – вул. Ярослава Мудрого – вул. М. Холодівського – вул. – Шевченка – вул. Шкільна – стадіон «Колос»

Під час проведення велопробігу підтримувалася  святкова атмосфера, звучала українська  музика, марші. Учнями Бершадської ЗОШ І – ІІІст. №1 виконано  тематичний флеш – моб «Ми – діти твої, Україно!».

 

 Після закінчення заходу начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна О.М. вручила подяки учасникам вело заїзду  .

12.09.2017 | Aдмін | Читати далі

Конференція учителів. Вітання з Першовереснем

Вже стало доброю традицією  кожного  серпня зустрічатися педагогам району, для підведення підсумків зробленого, аналізу освітянських проблем та визначення напрямків динамічного руху вперед.  31 серпня 2017 року відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Бершадщини, в якій взяли участь  голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, заступник міського голови Віталій Синявський та помічник народного депутата України Миколи Кучера Павло Мороз.  Із детальним аналізом роботи освітянської галузі виступила начальник відділу освіти, фізичної культури і спорту Оксана Тартачна. Вона окреслила  основні завдання та напрямки розвитку освітньої галузі району у 2017-2018 навчальному році  також не оминула і головних проблем на які варто звернути увагу.

  Своїми думками щодо  навчально-виховного процесу перед освітянами району поділилися: Людмила Якушенко, Тетяна Петренко, Людмила Загарій, Лариса Корнелюк та Микола Морочинський.

  Виступаючи на конференції, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов підкреслив, що  школи покликані стати місцем для особистості учня і учителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно-культурне відродження України, у розбудову держави. Голова райдержадміністрації акцентував  увагу і на результатах зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл Бершадського району

   Михайло Бурлака-голова районної ради привітав педагогів з початком навчального року, побажав творчих звершень, подякував за активну участь у проектах розвитку територіальних громад.  Це шлях до покращення стану закладів освіти через гранти та проекти.

Освітян вітав заступник міського голови Віталій Синявський, який  викликав позитивні емоції у вчителів згадавши свою «причетність» до вчительської професії.

Привітавши педагогів Бершадщини з початком нового навчального року, помічник народного депутата Миколи Кучера Павло Мороз  сказав, що і надалі будуть сприяти покращенню оснащення освітянських закладів, модернізації освіти та підвищення престижу праці українського учителя.

Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов  та голова районної ради Михайло Бурлака відзначили  Почесними грамотами та подяками кращих педагогічних працівників району за підсумками роботи у 2016-2017 навчальному році.

   Помічник народного депутата УкраїниПавло Мороз вручив сертифікати на отримання сучасних мультимедійних комплексів керівникам чотирнадцяти загальноосвітніх шкіл району.

    Урочисто звучав Гімн України у виконанні  вокального колективу педагогів Флоринської загальноосвітньої школи, оптимістично і піднесено зустрічали виступ «Школяди» і наймолодших школярів.

 

Нехай же новий навчальний рік принесе усім здійснення найкращих мрій, наймудріших планів та найочікуваніших сподівань.

Бажаю творчого горіння, міцного здоров'я  для всіх вас – більш ніж 800 чоловік педагогічних працівників та персоналу.

Ми ввіряємо у ваші чуйні руки найдорожче що у нас є, наше майбутнє – наших дітей! З початком нового навчального року!!!

01.09.2017 | Aдмін | Читати далі

«В серці дитини живе Україна!»

В рамках святкових заходів з нагоди 26-річчя Незалежності України в парку відпочинку м.Бершаді було презентовано виставку творчих досягнень вихованців та педагогів позашкільних закладів району. Відвідувачів виставки вразила майстерність виробів, виготовлених у традиційних народних та сучасних техніках декоративно-ужиткового мистецтва. Роботи вихованців гуртків Станції юних техніків, Юних натуралістів та Будинку дитячої творчості надзвичайно яскраво передають  красу рідного краю у вишивках, аплікаціях, бісероплетінні, виробах з паперу, іграшках,  технічних моделях та предметах побуту.

Надзвичайно зацікавились виставкою гості міста та району, а особливо  – делегація з Польщі. На згадку кожен відвідувач свята міг придбати символічний значок, виготовлений власноруч вихованцями гуртків.

 

Юрій Баранов, директор БДТ

24.08.2017 | Aдмін | Читати далі

З Днем Незалежності, моя Україно!.. Крізь призму історії...

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.
Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В цьому Універсалі було оголошено про свободу слова, преси, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари і т.п.
Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР покликати на допомогу Німеччину.
З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій - Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідувала громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві, на Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям конституції "незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки».
28 грудня 1920 між УРСР і РСФСР було підписано «Робітничо-Селянський союзний договір про військове й господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РСФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття, після розвалу СРСР.
24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.
Незважаючи на порушення територіальної цілісності з боку агресивного російського сусіда на початку 2014-го року, ядерний шантаж, окупацію Кримського півострова, терор і подальшої війни, розв’язаної ним на території Донецької та Луганської областей, Україна залишилася вірною демократичним цінностям. Підтвердила свій без’ядерний статус, від якого відмовилася в обмін на гарантії збереження територіальної цілісності і суверенітету за Будапештським меморандумом.
8 серпня 2016-го року, з огляду на вагому користь в площині інноваційного духу українського народу, багатої культури і спадщини, тверду прихильність українського суспільства до демократичного вектору розвитку, а також внесок української діаспори, що проживає в Сполучених Штатах Америки в розвиток україно-американських відносин і внесок американців українського походження в освітній, науковий і економічний успіх штату Міннесота, Губернатором штату Міннесота Марком Дейтоном, День Незалежності України був офіційно проголошений святом штату: UKRAINIAN INDEPENDENCE DAY in the State of Minnesota.
Зусилля українського народу і світової спільноти спрямовані на відновлення територіальної цілісності і суверенітету держави Україна. Не зважаючи на агресію, в країні проводяться ряд реформ, метою яких є забезпечення загальнолюдських прав і свобод, економічного добробуту та подальшої інтеграції в міжнародні процеси.
 
24.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'яті Славка Дремлюха...

29 серпня минає 3 роки із дня загибелі В’ячеслава  Дремлюха.В’ячеслав Дремлюх-ровесник незалежності, молодий хлопець, який понад усе, любив життя.   Народився 23 вересня 1991 року у м. Бершаді. Навчався у Бершадській ЗОШ І - ІІІ ступенів №3.

Був веселим, життєрадісним хлопцем, який любив пригоди. Служив у лавах Збройних Сил України. У важку для країни годину, став на її захист, не вагаючись, і віддав за свободу та незалежність України найцінніше -  своє молоде життя.

Загинув  під час проведення антитерористичної операції на Сході країни під м. Іловайськом.

Іловайський котел - епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між Збройними Силами України і підрозділами МВС з одного боку, та озброєними формуваннями колабораціоністичної  терористичної організації ДНР і Збройних сил Російської Федерації з іншого.

Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня і через дезертирство окремих українських підрозділів 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі В.Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Колони були розстріляні на марші.

Сутичка під Іловайськом стала переломним моментом війни на сході України — Збройні Сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна—Росія—ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

23 вересня Славік мав би святкувати своє 23 – річчя. Але до нього він не дожив.

6 вересня 2014 року Бершадщина прощалася із загиблим під м. Іловайськом жителем міста Бершаді В’ячеславом Дремлюхом. В останню путь проводжали героя всім містом, розділяючи горе рідних та близьких.

Зокрема, багато було молоді, яка виростала та виховувалася у роки незалежності нашої країни. Кожен із присутніх, переосмислюючи життєві цінності, подорослішав на півжиття.

В’ячеслав Дремлюх похований на кладовищі  м.Бершаді. Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях вдячних земляків.

Згідно Указу Президента №311/2015 від 4 червня 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нашого земляка ДРЕМЛЮХА В’ячеслава Анатолійовича нагороджено орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Іменем героя у м.Бершаді названо вулицю, на якій він проживав, відкрито меморіальну дошку на фасаді Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. №3, де навчався. 23 серпня 2016 року відкрито  меморіальну  дошку на початку вулиці, названої іменем героя.

Райдержадміністрація, районна рада, жителі району згадують свого земляка, вшановують і пам’ятають його подвиг. Герої не вмирають!

 

Слава Україні! Слава її Героям!

24.08.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 «175» 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700