Визначні дати: День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

 

Освітяни Бершадщини активно приєдналися до святкувань з нагоди днів Європи в Україні. 19 травня в центральному парку Бершаді  відбулась ціла низка заходів: виставки, майстер – класи, виступи шкільних євроклубів, тематична вікторина «Подорож по Європі», пісні та поезія мовами країн Євросоюзу, танці та тематичний флеш – моб. Свою роботу представляли євроклуби Джулинської, П′ятківської, Баланівської, Флоринської школи та Бершадських ЗОШ №1 та №3. Позашкілля – Станція юних натуралістів та Будинок дитячої творчості, оформили виставку робіт гуртківців під загальним девізом «Україна – це Європа!». Запропонували майстер-класи з виготовлення традиційних сувенірів України –  ляльок-мотанок, та виробів з паперу з елементами європейської та української символіки.  Пісні різними мовами, поезія та проза відомих європейців, запальні танці  у виконання  нашого майбутнього – дітей, ще раз показали, що Україна гідна зайняти місце у союзі європейських держав ! Україна – це Європа!

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Джулинська вишиванка

Традиційно у День української вишиванки 18.05.2017 року  вчителі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів  провели святкові  заходи національно-патріотичного спрямування  для учнів: конкурс  на кращу вишиванку  с. Джулинка,  народні  розваги, ігри та українські забавлянки, презентацію творчості  народознавчого гуртка «Вишиванка» (керівник Гріщенко Л.М.),  урочисту ходу в українських народних строях, флеш-моб «Ми – маленькі українці».

                                        Лариса Заміхора, заступник директора з виховної роботи

 

                                                           Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Вітаємо і молодших братів музеїв – шкільні музеї та музейні кімнати – з професійним святом!

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Сторінки історії. День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. День боротьби за права кримськотатарського народу

Депортація - примусове або насильницьке переселення одних людей іншими за межі певної території - найдавніше явище. Своєрідний «інструмент» боротьби, в цілому , з власними страхами тих, хто займається подібним неподобством, їх побоюванням за примарну владу. Ефективність подібного методу вкрай сумнівна і не витримує жодної здорової критики. Більш того, виступаючи в якості тимчасового заходу «вирішення проблеми» лише додає цих проблем, породжуючи і горе, і приховану ненависть, біль і страждання, які в свою чергу, в тій чи іншій мірі, неодмінно мають зворотний, дуже потужніший ефект.

18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і старі, і жінки, і діти, цілі родини, більше чверті мільйона люду. Жахливий злочин, з цілої черги, від антилюдських проявів у часи сталінського режиму, війни та радянської влади. Вже у 1967-му році, при тій же самій, радянській владі, Указом Президії Верховної Ради СРСР № 493, ці дії були визнані необґрунтованими. Пізніше, в 1989-му році , Верховною Радою СРСР, ця депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Татари отримали реальну можливість відновити порушене кимось і колись право на свою споконвічну територію, що входила до того часу до складу суверенної України, територіальну цілісність якої у 1994-му році гарантували не багато не мало, а три найавторитетніші країни у світі : Росія, Сполучені Штати Америки і Великобританія. Почалося активне повернення людей на свою рідну землю, радість і сльози, звичайно ж маса труднощів, але безперечно, колишній жах здавався позаду ... Проте…

16-го травня 2014-го року "Враховуючи, що через сімдесят років після депортації внаслідок дій тоталітарного режиму колишнього СРСР кримськотатарський народ постає перед загрозою дискримінації на рідній землі, з метою підтримки боротьби громадян України - кримських татар за реалізацію своїх прав як представників корінного народу, відповідно до статті 112 Конституції України постановляю встановити в Україні День боротьби за права кримськотатарського народу, який відзначати щорічно 18 травня ", - підписано відповідний Указ в.о. президента України О. Турчиновим.

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

І знову лине колискова...

З нагоди відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім'ї та Дня захисту дітей, у нашому районі  12 травня на базі ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у Фестивалі були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного віку, які стали переможцями відбіркового етапу.

Мета фестивалю полягала у відродженні кращих народних традицій національного виховання дітей дошкільного віку.

Колискові пісні належать до поезії пестування, яку створив народ. Головне їхнє призначення - приспати дитину.

Ритм колискової пісні визначається гойданням колиски. Пісні цього жанру обов'язково сольні, їх носії й виконавці - жінки: бабусі, матері.

Колискові - це джерело ніжності, любові, людяності й добра. Вони навчають любити правду, батька й матір, поважати старших. Звертання до дитини з умовлянням спати, до птахів і тварин - оберігати сон дитини, оспівувати колиску, звіряток, квіти, дерева, любов до рідної землі становлять зміст цих пісень.

Немовля не знає мови, не розуміє слів. Але материнська, любов і народна мудрість створили диво дивне - колискову пісню...

Розпочали свято ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді піснею про маму.

Приємно відзначити, що з кожним роком зростає кількість конкурсантів. У конкурсі взяли  участь 20 учасників: 12 - музичних керівників, 1- завідуюча, 2 – вихователів, 4 мами, повар дитячого садка, 2 родини та 22 дітей. Було представлено 20 колискових у живому виконанні, частина з яких супроводжувалась фонограмою, відеороликами та хореографічними композиціями у виконанні дітей. Варто відзначити артистичність дітей ДНЗ «Малятко» м.Бершаді, ДНЗ «Колосок» с.Флорино, ДНЗ «Барвінок» с.Устя, ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки.

Вразила членів журі та присутніх акапельним співом музичний керівник ДНЗ «Сонечко» с.Маньківки Людмила Стаховська, яка виконала українську народну колискову «Ой ходить сон…». Захоплююче враження справили своїм виступом родина Світлани Перевозняк, музичного керівника с.Крушинівки, родинного дуету Тетяни та Сергія Мазуренків, музичного керівника ДНЗ «Світанок» с.Устя Ольги Пугач, вихователя ДНЗ «Барвінок» с.Устя Наталі Бернацької, музичного керівника ДНЗ «Сонечко» с.М’якохід Миколи В’ялова, дуету музичних керівників ДНЗ №4 «Сонечко» м.Бершаді Олени Козійчук та Сергія Безкубського, мами вихованки ДНЗ «Колосок» с.Флорино Любов Погребняк, завідуючої ДНЗ «Сонечко» с.Серединка Тетяни Сивак, мами вихованки ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки Інни Лізовенко, повара ДНЗ «Ромашка» с.Красносілки Тетяни Краснової.

Всі виступи конкурсантів свідчать про відродження народних традицій, збагачення репертуару для дітей в дитячих садочках та вдома.

Виступи оцінювали директор дитячої музичної школи ім.Р.Скалецького Крістіна Мураховська , методист районного будинку культури з вокально-хорового співу Лариса Фартушняк, методист районного методичного кабінету з початкової освіти – Галина Савчук, методист районного методичного кабінету з дошкільної освіти – Наталія Свистун та директор будинку дитячої творчості Юрій Баранов. При оцінюванні журі звертало увагу на рівень змістовності, виконавську майстерність, артистизм та сценічну культуру, якість музичного супроводу, режисерське оформлення номеру, кількість осіб, задіяних у групу підтримки. Відповідно до розробленого Положення про конкурс «Колискова пісня», членами журі було визначено призові місця:

І місце – музичний керівник ДНЗ №3 «Малятко» м.Бершадь Ніна Шевчук;

ІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Колосок » с.Баланівка Світлана Бендус;

ІІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Веселка» с.Джулинка Юлія Запорощук.

Всім учасникам конкурсу вручені грамоти та подяки від відділу освіти, фізичної культури та спорту, переможцям - грошові нагороди від профспілкового комітету відділу освіти. Ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ „Сонечко"м.Бершаді на згадку подарували всім учасникам конкурсу символічні ляльки-мотанки. Бажаємо переможцям конкурсу гідно представити наш район на обласному конкурсі «Колискова пісня», який відбудеться у червні 2017р.

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної роботи

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 «174» 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656