Цей день в історії. День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!

З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише ідуть за обрій справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідчень!

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!

День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.

Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

 

З Днем визволення України!

 

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Трагедія урочища Сандармох – чорна сторінка історії моєї країни…

27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох на півдні Карелії капітан Матвєєв розстріляв «Соловецький етап» – 1111 в`язнів Соловецької тюрми особливого призначення, у його складі – 290 українців. Список «українських буржуазних націоналістів» – 134 особи – розстріляний 3 листопада.

Наймасовішу за всю совєтську епоху “чистку” суспільства від елементів, непридатних для будівництва комунізму, теоретично обґрунтував новий нарком НКВД Ніколай Єжов і зредагував та схвалив сам Сталін. Вона розпочалася за наказом НКВД СССР № 00447 5 серпня 1937 року і мала тривати 4 місяці. Насправді ж вона була припинена за постановою Політбюро ЦК ВКП(б) 15 листопада 1938 року, тобто тривала понад 15 місяців.

Усього під час кампанії до розстрілу з політичних мотивів були приречені 681.692 особи, з них 631 897 – позасудовими “трійками”. (Борис Соколов. Наркомы страха. Ягода. Ежов. Берия. Абакумов. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2001. – С. 130). За даними Московського «Меморіалу», заарештовано було 1.725 тисяч осіб, розстріляно 815 тисяч. (Газета «30 октября», № 79, 2007 р.). В Україні, за офіційними даними, в 1936 році заарештували 15.717 осіб, у 1937 – 159.573, у 1938 – 108.006 (Юрій Шаповал. Апогей тероріади // Дзеркало тижня, № 29 (658). – 2007. – 11 серпня).

Твердження, що Великий Терор був спрямований лише проти партійних кадрів, хибне: комуністів у 1937 – 1938 роках було заарештовано 110 – 113 тисяч. «Тридцять Сьомий — це гігантський масштаб репресій, що охопили всі реґіони й усі без винятку верстви суспільства, від вищого керівництва країни до безмежно далеких від політики селян і робітників, – сказано у Тезах Міжнародного «Меморіалу». Усього в ході кампанії було репресовано понад 2 млн. осіб.

У списку «українських буржуазних націоналістів», розстріляного 3 листопада, поет-неокласик професор Микола Зеров, творець театру «Березіль» Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, історики академік Матвій Яворський, професори Володимир Чеховський і Сергій Грушевський, науковці Степан Рудницький, Микола Павлушков, Василь Волков, Петро Бовсунівський, творець Гідрометеослужби СССР голландець родом професор Олексій Вангенгейм, міністр фінансів УСРР Михайло Полоз, колишній міністр освіти УНР Антон Крушельницький та його сини Остап і Богдан (дочка Володимира розстріляна під Леніградом, сини Іван і Тарас – у Києві в грудні 1934 р.), письменники Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий…

Це були люди, які могли б створити неоціненні духовні скарби, володіючи якими, ми, українці, стали б урівень з іншими цивілізованими народами. Сама присутність таких людей у суспільстві робить його кращим. Але постріли малограмотного, але кваліфікованого розстрільника капітана Михаїла Матвеєва – виконавця волі чужої, глибоко ворожої нам комуністичної влади – змінили хід нашої історії... Вважається, що народ, який утратив 2-3% найактивніших людей, – переможений. Ми ж, українці, в 30–40-х роках ХХ століття втратили третину населення (голод, репресії, депортації, війни), причому найактивнішого. Від того удару ми не оговталися досі. Джеймс Мейс нинішній період історії України визначав як “постгеноцидний”. Процесу інтелектуального і морального занепаду українського суспільства та подальшого російщення не змогло зупинити навіть проголошення незалежности. Усі наші сучасні біди – це наслідок сатанинської селекції, під час якої була фізично знищена найкраща частина українського народу.

Урочище Сандармох у 30-х роках – це «обычное место расстрелов» на півдні Карелії. Його знайшли за документами та ідентифікували на місцевості 1 липня 1997 року Карельський та Санкт-Петербурзький “Меморіали”, а саме Юрій Дмитрієв, Веніамін Іофе та Ірина Рєзнікова-Фліґе.

Того ж 1997 року, в річницю початку розстрілу, 27 жовтня, там було відслужено першу панахиду та проведено мітинг. Там споруджено пам’ятник з написом «Люди, не убивайте друг друга». Санкт-Петербурзький “Меморіял” привіз туди камінь із Соловків. Стоять великі польський та російський хрести, мусульманський пам'ятний знак. У лісі – сотні карельських пам’ятних знаків – стовпи з дашками. Тут кількасот ям, де покоїться біля 9 тисяч розстріляних.

2004 року з ініціативи американського громадянина Веніаміна Трохименка, батько якого, відомий мовознавець, розстріляний у Сандармосі 4 листопада, стараннями українців усього світу, насамперед Товариства української культури Карелії «Калина», яке очолює велика подвижниця Лариса Скрипникова, там споруджено величний пам`ятник – гранітний Козацький хрест «Убієнним синам України» (автори Микола Малишко та Назар Білик). У колі на перехресті вгадуються профілі тих, кого називають цвітом української нації.

 

Сандармох – це один з відомих тепер епізодів Великого терору. А скільки їх невідомих…  Пам'ятаймо, щоб не допустити, не повторити...

За матеріалами інтернет-ресурсу

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Добро починається з тебе. Малокиріївська школа

Мудрець сказав: живи, добро звершай,

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра.

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра.

Доброта і милосердя завжди потрібні людям, а особливо у наш непростий час. Зуміти відчути чужий біль, як власний, простягнути руку тим, хто опинився у скруті, страждає від хвороби чи байдужого оточення, можуть тільки люди з добрим та чуйним серцем.

На жаль,  у наш важкий час змін, такі якості, як милосердя, доброта, бажання допомогти - непопулярні, і їх , деколи, розцінюються як слабкість. Саме для того щоб виховати в дітей такі моральні якості, в нашій школі  традиційним стало проведення тижня милосердя, в рамках якого учнями надається волонтерська допомога одиноким  людям та підводяться підсумки розпочатих акцій, серед яких – «П’ять картоплин», «Зігрій солдата духмяним чаєм» та збір гуманітарної допомоги для передачі в зону АТО.  Не випадково  він присвячений  Міжнародному  дню людей похилого віку та проходить напередодні  Дня захисника України. 

14 жовтня з давніх-давен відзначається у нас як храмовий празник. З часівдобровольців і військових, волонтерів, дітей та дорослих, усіх, хто сьогодні у різний спосіб боронить цілісність нашої держави, її свободу та незалежність.  Саме тому ми   всіляко допомагаємо нашим захисникам на Сході ! І в цьому році  ми провели урок – реквієм,  на який запросили представника волонтерської організації «Мальва» Климнюка Ігоря, щоб ним передати адресну допомогу, яку було зібрано для бійців в зону АТО нашими вчителями та учнями! Приємним було те, що до нашої щорічної акції приєднались і учнівський та педагогічний колектив  Осіївської школи. Днями ми отримали звістку про те, що наші передачі потрапили  до воїнів на передову.  Бажаємо вам перемоги, наші захисники, повертайтесь живі!

 

 Валентина Мороз, учитель історії Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ступенів

 

25.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Зустріч з молодими вчителями

  Будь майстром, поетом,

художником у справі, яку ти любиш.

Немає такої професії, в якій людина

не змогла б дістатися вершин майстерності

В.О.Сухомлинський

                                                                                                   Саме під таким девізом, традиційно, в жовтні  2017 року  відбулося засідання клубу молодого вчителя «Співдружність» в залі засідань районного методичного кабінету відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА.

Привітала молодих педагогів та представила працівників районного методичного кабінету завідуюча РМК Філімонова А.Г.  

Заняття було проведено у формі брейн-рингу «Я творчий вчитель» під керівництвом ведучих: методиста РМК Процепової О.О. та практичного психолога Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Маршалкоської Л.А.

Учасники засідання активно включилися у ділову гру, у ході якої визначали сучасні та креативні методики формування іміджу сучасного вчителя.  Молоді вчителі з ентузіазмом розповідали про себе, про педагогічні ситуації, в які попадали, складати міні-твір, декламували вірші та робити висновки.

Підсумувавши, методисти РМК і практичний психолог дали поради та настанови молодим педагогам, методичну допомогу у розв'язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, із якими зустрічається кожний молодий вчитель.

Захід закінчився щирими словами подяки та побажаннями, позитивним робочим настроєм.

Школа молодого вчителя - це важлива сходинка професійного зростання молодих педагогів.

 

 

Олена Процепова, методист РМК

 

25.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Цивільний захист - вчимося разом

В усіх загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах району з 17 вересня по 17 жовтня 2017 року проведено місячник Цивільного захисту.

По всіх загальноосвітніх закладах видано накази, якими затверджено заходи проведенні у період Місячника. Учителями Захисту Вітчизни організовано виставки з демонстрацією наявних приладів радіаційної та хімічної розвідки, засобів індивідуального захисту, медичного обладнання та виставки дитячих робіт з висвітлення знань з основ безпеки життєдіяльності з відповідної тематики. Проведено роз’яснювально- інструктивні наради з педагогічним та технічним персоналом шкіл.

Класними керівниками організовано години інформування ,виховні години з питань дії населення в надзвичайних ситуаціях. У школах проведено практичні прийоми відпрацювання дії колективів у разі надзвичайних ситуацій, евакуації шкільних контингентів узахисні приміщення.

Організовувалась робота з підготовки і видання експрес-інформацій, навчальних і наочних матеріалів, рекомендацій, пам’яток для населення про можливий ризик під час надзвичайних ситуацій та способи дій і поведінку людей, якої слід дотримуватися.

 

У всіх загальноосвітніх закладах поновлено стенди з питань ЦО.

Алла Олійник, методист РМК

 

25.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Баскетбольний турнір Коваленка-Дремлюха у Бершадському районі

З метою популяризації баскетболу на Бершадщині, патріотичного  виховання учнів і молоді, залучення до занять фізичною культурою і спортом та здорового способу життя, 14 жовтня 2017 року в міській школі №3 був проведений  традиційний турнір з баскетболу серед чоловічих команд  до Дня ЗахисникаУкраїни, на честь випускників даної школи  Героя  України Коваленка Ю.В. та кавалера ордена «За Мужність»   III ступеня  Дремлюха В. А., які віддали своє життя за свободу і незалежність України в зоні АТО. Відкрили змагання головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту Сировець С.Ф. і директор Бершадської ЗОШ І-ІІІст.№3 Гончарук Т.Д.

   На відкриті турніру були запрошені батьки наших героїв, які побажали спортсменам гарної, чесної гри  та перемоги найсильнішим. Ушанувавши наших земляків хвилиною мовчання, капітани команд поклали квіти до меморіальних дощок загиблим воїнам.

У турнірі прийняли  участь: баскетбольний клуб Бершадь, команди з м. Гайварон та смт. Завалля (Кіровоградська обл. ) та спортсмени з Тростянця. Ігри пройшли у захоплюючій  та напруженій боротьбі, в підсумку більше волі до перемоги показали Гайворонські баскетболісти , які і посіли І місце. Наша команда  поступившись в овертаймі 2 очки переможцям посіла ІІ місце. Спортсмени Завалля вибороли бронзові медалі.

Команди учасники турніру нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації. За рахунок  граючого тренера приватного підприємця Смереки В.І. були придбані  кубки,медалі  та  призи для нагородження переможців і призерів змагань.

 

 

 

 

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

 

 

 

25.10.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 «155» 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656