День дошкілля у «Малятку»

24 вересня в ДНЗ №3 «Малятко » відбувся урочистий захід з нагоди святкування Всеукраїнського Дня дошкілля.  Для дітей та всіх працівників садочка організовано цікаву та змістовну концертну програму.

Це свято - ще одна нагода сказати добрі, гарні слова на адресу тих, хто віддає свою любов і серце малюкам, розвиває в них найкращі риси, виховує й навчає життєвої мудрості. 

Слова вітання прозвучали від адміністрації та Голови профспілкового комітету, від дітей та колег. Було відзначено нелегку працю всіх, хто  причетний до справи навчання та виховання дітей: педагогів – за високе покликання і почесну місію, професіоналізм, терпіння і мудрість; помічників вихователів – за чуйність, пильність і відповідальність; усіх працівників - за створення умов перебування дошкільнят у закладі.

У «Малятку» працюють люди, які дійсно заслуговують глибокої поваги за свою самовіддану працю, високий професіоналізм та невичерпну творчу енергію.

Святковий сценарій продовжили дитячі віршики, пісні, таночки.  Дзвінкі голосочки вихованців старших груп « Пролісок», «Зіронька», «Червона Шапочка» доносили славу та шану нелегкій праці педагогів, діти дякували за щоденне тепло виховательських сердець, за щирість, доброту, за відданість своїй професії.

Мелодійні пісні у виконанні музичних керівників Грозенко  С.М. та Шевчук Н.П. не залишили байдужими нікого, примусили всіх замріятись та душевно відпочити. 

Також відбулася урочиста посвята та прийняття у дошкільну родину нових працівників: вихователя Будник Р.О., логопеда Сауляк І.О., інструктора з фізичного виховання Рєзнік Н.А.

 

Кожен співробітник дитячого садка в цей день отримав  «медаль вдячності», відчув себе потрібним і корисним.

Лариса Корнелюк, завідуюча ДНЗ "Малятко"

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

День дошкілля P.S. Чим живе дошкілля району

Дитинство – не просто період

 зростання  маленької людини, а період творення

майбутнього дорослого.

М. Монтессорі

 

       День дошкілля – українське загальнодержавне свято, засноване в 2011 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

 23 березня 2012 року Асоціація звернулася з листом до МОН молодьспорту, в якому запропонувала відзначити 27 вересня День працівників дошкільної освіти на всеукраїнському рівні. Саме така дата фігурувала в календарі державних свят і пам’ятних дат як День вихователя і всіх дошкільних працівників. Ініціатори прагнули: привернути увагу до спільноти педагогів-«дошкільників» підвищити престижність професії популяризувати роботу працівників дошкільної освіти. Та все ж дата святкування лишилася несталою, припадаючи на останню п’ятницю вересня.

Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починається закладання любові до природи, навколишнього світу і Батьківщини. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів,  уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія. Бути вихователем – високе покликання, велика відповідальність і глибока повага.

У рамках всеукраїнського Дня дошкілля 20 вересня 2016 року в м.Вінниці пройшло обласне свято дошкільної освіти. За багаторічну, творчу працю, вагомий внесок у розвиток і вдосконалення роботи дошкільних навчальних закладів почесними грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації нагороджені завідуюча ДНЗ «Веселка» с.Джулинка Яценко Ольга Іванівна, вихователь-методист ДНЗ №3 «Малятко» Задорожна Людмила Володимирівна та медична сестра ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки Четвертинівська Лариса Олексіївна .

У дитячих садочках нашого міста з нагоди свята відбулися виставки творчих робіт, святкові концерти, театралізовані вистави та спортивні розваги для дітей і їхніх батьків, вручено подяки та грамоти кращим фахівцям дошкілля.

На даний час існуюча мережа дошкільних навчальних закладів району включає 38 дошкільних закладів та 3 НВК. Середня чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах району з розрахунку на 100 місць становить 75 дітей, у сільській місцевості - 79 осіб. Дошкільною освітою охоплено 1866 дітей. Показник охоплення дошкільною освітою дітей від 3 до 6(7) років становить 94%.

 На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та Базового компоненту дошкільної освіти, дошкільними закладами Бершадського району створюються умови для стовідсоткового охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку та максимального їх залучення до систематичного навчання в дошкільних навчальних закладах.

Попит на заклади дошкільної освіти у районі зростає все більше і більше. Так як спостерігається дещо вищий рівень успішності та обізнаності дітей-дошкільнят, які відвідують дошкільні заклади району. Наразі черга на влаштування дітей до ДНЗ відсутня.

Завдяки підтримці голів сільських та міської ради, залученню благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, спонсорської допомоги підприємств та організацій здійснено поточні ремонти приміщень дошкільних установ, поліпшено не лише матеріально-технічну бази закладів дошкільної освіти району, а й вирішено питання щодо упорядкування інтер’єрів приміщень дошкільних навчальних закладів району.

До початку нового навчального року у всіх садочках проведено поточні ремонти, на що було витрачено більше 400 тис.грн. бюджетних та позабюджетних коштів. У всіх дошкільних закладах району проведено благоустрій територій.

Проведено капітальні ремонти в 4 закладах, на що витрачено 1 млн.697 тис.132 грн., зокрема:

  • капітальний ремонт в ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівка (заг.вартість 1 млн. 017 тис. 820 грн.)
  • капітальний ремонт в ДНЗ «Барвінок» с.Пятківка (За умовами обласного конкурсу Проектів розвитку територіальних громад реалізовано проект загальною вартістю 320 тис. грн.),
  • завершено капітальний ремонт покрівлі в ДНЗ «Пролісок» м. Бершаді (заг. сума 109 тисяч 312 грн.),
  • капітальний ремонт харчоблоку та туалетної кімнати в ДНЗ «Ромашка» с.Лісниче (заг.сума 250 тис. грн.)
  • виготовлено проектно-кошторисну документацію щодо капітального ремонту ДНЗ «Малятко» с.Дяківки (заг.сума 4 тис. 150 грн.).

     Переможцями 14 обласного конкурсу Проектів розвитку територіальних громад у 2017 р. стали ДНЗ «Барвінок» с.Пятківка, загальною вартістю 500 тис.грн. та НВК с.Шумилово, вартістю 185 тис. грн.

Варто зазначити про матеріально-технічне забезпечення міських ДНЗ, ДНЗ с.Кошаринці, с.Лісниче, Бирлівка с.Війтівка, с.Флорино, c.Серединка, НВК с.Шумилово. Педагогічні працівники подбали про сучасне оформлення та програмно-методичне забезпечення виховного процесу. Естетично оформлені народознавчі куточки для вихованців закладу. Групові кімнати, спальні, їдальні закладів обладнано сучасними меблями. Постійними благодійниками є Царюк Сергій Станіславович, Ковбасюк Олег Іванович, Кавун Олександр Федорович, фонд Тигипка, ТОВ «Кернел».

За сприяння народного депутата України М.І.Кучера будуть встановлені  сучасні ігрові майданчики в дитячих садках с. Баланівка, Бирлівка, П’ятківка, М’якохід (кожен комплекс вартістю 42 тис.грн.). Також новий сучасний ігровий майданчик придбано за кошти сільської ради в ДНЗ с.Серединка вартістю 50 тис.грн. Вихованці ДНЗ с.Кошаринці теж раділи новому ігровому майданчику, кошти на який виділено директором ПП Промтехагросервіс Царюком С.С.(31 тис. грн.). Депутат обласної ради Зарічанський Володимир до міжнародного дня захисту дітей презентував ігровий майданчик для вихованців ДНЗ с.Красносілка.

За кошти батьків, субвенції сільських рад придбано нові дитячі меблі в ДНЗ м.Бершаді, сіл Тирлівка, Баланівка, Михайлівка, Бирлівка.

У всіх ДНЗ до початку навчального року придбано та поновлено дидактичні та навчально-ігрові посібники для усіх вікових груп.

На базі дошкільних навчальних закладів проводяться семінари-практикуми для вихователів, завідуючих, медичних сестер та майстер-класи для інструкторів з фізичної культури, районні конкурси: «Вихователь року», «Колискова пісня», конкурс ігрово-дидактичних посібників.

Наталя Свистун, методист з дошкільної освіти РМК

 

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

"Я хочу жити в мирній Україні..." Війтівська школа

Святковий день 21 вересня видався дуже насиченим. Учні 1-4 класів порадували яскравою виставкою малюнків «Я хочу жити в мирній Україні». Учнівське самоврядування ініціювало проведення акції «Голуб миру», підготували квіти та вітальні листівки для ветерана Другої Світової війни Каратнюка І.І.

Відбулася зустріч членів євро клубу «Пізнай Європу» з американським мандрівником, музикантом, композитором Скоттом який родом зі штату  Флорида, місто Палм Харбор, а члени гуртка «Фантазери» виготовили з ниток в національному колориті голубів та подарували на згадку про зустріч ляльку-мотанку Війтівчаночку. Головною метою заходу стало бажання показати усім, що діти України хочуть жити, творити, навчатися та рости під мирним небом, у мирній країні. Протягом тижня класні керівники провели виховні години на тему «Мир на землі – радість у родині». У шкільній бібліотеці діяла   книжкова виставка «Під мирним небом».

 Надія Рудь, заступник  директора з ВР Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст.

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

Майбутнє лісу - в руках юних!

Сьогодні на Вінниччині  функціонує 45 учнівських лісництв. Юні лісівники – гідна зміна своїм старшим товаришам. В питаннях заліснення Вінниччини, лісівничо-екологічної пропаганди, природоохоронної роботи лісівники мають розуміння й підтримку перших керівників області, облдержадміністрації, облради, керівників районних рад, райдержадміністрацій, депутатів рад усіх рівнів, журналістів, юних лісівників.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій  Бондар висловлює щирі слова подяки за розуміння і підтримку всім вінничанам, юним лісівникам, яким небайдужа доля рідної України, майбутніх українських лісів.

Традиційно в ці вересневі дні в школах області приймають в ряди юних лісівників учнів 5-6 класів. Учнівське лісництво «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бершадського району  з цієї нагоди організувало свято «Лісові на вірність присягаємо». Привітали дітей з цією подією директор ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєв, лісничий Сумівського лісництва А.О. Гуз, сільський голова Сумівки В.М. Дзюбенко, учні Кошаринецької ЗОШ І-ІІ ст. на чолі з директором Н.Ф. Сорокопуд.

Юні лісівники провели для гостей екскурсію еколого-просвітницьким центром, прозвітували про діяльність та досягнення учнівського лісництва «Юні друзі лісу».

Успіхи сумівських вихованців добре відомі в області та Україні, про що свідчать численні загальноукраїнські та обласні нагороди за участь у різних екологічних конкурсах, форумах, зльотах учнівських лісництв.

 

Микола Краснєєв твердо переконаний, що співпраця з лісівниками області привчає дітей цінувати та берегти природу, бути для неї помічником і другом. Адже природа без людини існуватиме, а людина без природи – ні. Виховуючи у молодого покоління любов до лісу, ми готуємо Україні свідомих громадян. Діти присягли лісу на вірність. А гості пов’язали їм зелені краватки. Чимало юних вихованців учнівських лісництв обирають професію лісівника та служать Його Величності Лісу з дитинства й до старості.

 

Галина Гуз, директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст.

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

Репортаж із передової…

28.09.2017р. у районному методичному кабінеті відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА відбулася презентація книги «На передньому краї» Почесного краєзнавця України, педагога, директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, волонтера – патріота Григорія Олексійовича Погончика.

У книзі роздуми про війну – найболючіше, що зараз відбувається на нашій рідній землі. Тут: біль і гордість, скорбота за наших земляків, які стояли і стоять на варті рубежів Вітчизни. Неможливо без душевного щему читати рядки документальних матеріалів, віршів та творів, знайомитися із долями бершадчан.

 

Книга  - маленька краплинка правди в сучасній історії України.

 

 

 

 

 

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

Новий Закон України "Про освіту" підписано

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту", прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

В той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти  гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

 

27.09.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 «149» 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263
Всього новин: 1573