Збережи ялинку!

Напередодні новорічно-різдвяних  свят учні навчальних закладів нашого району беруть участь у традиційній  Всеукраїнській виставці – конкурсі «Новорічна композиція». З наближенням Нового року,  зазвичай, люди прикрашають свої оселі ялинками або соснами, але на заміну їм, оселю можна прикрасити оригінальними новорічними композиціями, виготовленими власноруч.

Для збереження  хвойних лісових насаджень альтернативою стали  новорічні букети, новорічні композиції, стилізовані  ялинки з різних підручних засобів (з природного матеріалу - горіхів, прянощів, макаронів. ялинових та соснових шишок, пір’я, пластику, паперу, картонних упаковок, тканини, стрічок та ін…), які були представлені на районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» 13 грудня 2017 року в актову залу РМК.

Журі конкурсу, оцінюючи роботи, звертало увагу на екологічну спрямованість робіт; доступність матеріалів; гармонію елементів декору.

Всього на районний етап виставки – конкурсу свої роботи у номінації «Стилізована ялинка» та «Еко-ялинка» представили  учні з 24 шкіл, БДТ,  «Новорічна композиція» -  з 5 шкіл району , 3 позашкільних закладів, «Різдвяний вінок» - з 4  шкіл, СЮТ, СЮН, БДТ , «Новорічна картина чи колаж» - з 2 шкіл, СЮН. Також були представлені роботи в номінаціях «Новорічна іграшка», «Новорічний подарунок», «Новорічний букет» .

Кращими роботами у номінації «Стилізована ялинка» визнано  вироби вихованців  БДТ, учнів Бершадської  №3, Яланецької,  Осіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

У номінації «Еко-ялинка» кращими стали  роботи учнів Тернівської, Сумівської,Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст., Малокиріївської, Маньківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Якістю виконання, новизною, оригінальністю відзначались новорічні композиції виготовлені  вихованцями БДТ, СЮН,  у номінації «Сюжетна  композиція» - вироби учнів з Шляхівської,Осіївської, Серединської ЗОШ І-ІІІ ст..

Різдвяні вінки,  новорічні іграшки та подарунки, які  представили на виставку  вихованці СЮТ, СЮН, БДТ , учні Березівської, Кидрасівської, Лісничанської шкіл, стали відображенням   народних  різдвяних традицій та новорічної флористики.

Хочеться висловити подяку всім учасникам виставки-конкурсу  - учням, вчителям, батькам, що  створили   прекрасні композиції,  подарували  гарний святковий  настрій та  зберегли  життя ялинці, сосні чи смереці.

 

Зоя Панченко, директор СЮН

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Працює колегія відділу

Нещодавно відбулась чергова колегія відділу освіти, фізичної культури та спорту. На неї були запрошені директори шкіл та заступники з навчально-виховної роботи. Традиційно перед новим роком освітян прийшли привітати наймолодші учасники навчально-виховного процесу – вихованці ДНЗ «Сонечко» м. Бершадь та гурт автентичного співу «Оберіг» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

На колегію виносились такі питання:

-    Про хід виконання цільової програми з обдарованою молоддю «Обдаровані діти» на період 2013-2017 років. (Філімонова А.Г.,  завідуюча РМК )

-   Про хід виконання рішення колегії  відділу освіти  від 23.10.2013 № 5  «Про хід виконання районної програми «Вчитель» на 2013-2017 р.р.». (Процепова О.О., методист РМК)

-    Про хід виконання програми розвитку дошкільної освіти  Бершадського району на період до 2017 року. (Свистун Н.Є., методист РМК з дошкільної освіти)

-  Про вартість харчування  дітей загальноосвітніх шкіл, професійного ліцею та навчально-виховних комплексів на 2018 рік (Когут О.М., провідний спеціаліст ВОФКС).

 

Начальник ВОФКС Оксана Тартачна  чітко окреслила завдання на наступний рік, звернувши особливу увагу на зміни в законодавстві.

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Зерна досвіду Війтівської школи. Семінар заступників з навчально-виховної роботи

22 грудня 2017 року на базі Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбувся семінар заступників директорів шкіл району з навчально-виховної роботи, з метою вивчення роботи педагогічного колективу з питання: «Організація роботи педколективу над підвищенням творчої активності обдарованих дітей у процесі впровадження компетентнісно-зорієнтованого навчання». У роботі семінару взяла участь завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А.Г.

 В ході семінару практичний психолог Бесідовська Г.П. провела заняття з елементами тренінгу «Емоційна зарядка», що дало змогу учасникам налаштуватись на конструктивну роботу. 

Заступники директорів  відвідали відкриті уроки, які проводили учителі Жук О.П. (10-Б клас), Демидова Л.І(2-Аклас)., Дмитренко В.Г.(8-Бклас),  Остап'юк Г.О.(7-Бклас).  Ковальчуком О.М. було проведено інтелектуальну гру для учнів 8-10-х класів «Найрозумніший інформатик». Валовим В.П. під час засідання гуртка «Працелюб» було презентовано роботу «Через сьогодення в майбутнє». Всі уроки були проведені на високому методичному рівні, з використанням мультимедійних презентацій, що дало змогу забезпечити високу наочність навчального матеріалу, застосовано багато інтерактивних методик навчання.

Під час екскурсії  школою заступники директорів мали змогу познайомитись з матеріально-технічною базою закладу, різноманітними виставками дитячої творчості, результатами гурткової роботи, спортивних секцій.

Присутні відзначили естетичне  оформлення навчального закладу, цікаві змістовні куточки. Особливе зацікавлення викликав музей, який за результатами першого Всеукраїнського конкурсу громадських музеїв нагороджений дипломом національної спілки краєзнавців України. Вчитель Теслюк В.В. розповіла учасникам про роботу музею, краєзнавчо-пошукові заходи з даного напрямку, які проводяться з метою формування в учнів патріотизму, усвідомлення єдності власної долі з долею Батьківщини, активної громадської позиції.

Під засідання круглого столу з питання «Створення умов для підвищення фахової майстерності педагогічного колективу для реалізації компетентнісного підходу в навально-виховному процесі» презентував роботу навчального закладу  директор школи Джужук В.М.

Учасники семінару розглянули актуальні питання організації науково-дослідницької діяльності учнів, ознайомилися з досвідом роботи  заступника директора з навчально-виховної роботи Демидова А.М. по питанню «Експериментальна діяльність як інструмент роботи з обдарованими учнями».

Яскравим завершенням роботи став позакласний захід «Золотий Олімп», де було нагороджено грамотами найкращих учнів, що гідно представили школу на районному етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін (із 17 місць – 13 перших), різноманітних конкурсах та змаганнях. Також порадували виступи учасників художньої самодіяльності, що дарували всім музичні вітання та гарний настрій.

         

    По завершенню семінару учасники поділилися  своїми враженнями. Сподіваємось, що семінар був проведений з користю і відкрив нові обрії в організації  роботи з  інтелектуально-обдарованими дітьми,  адже обдарована і талановита дитина – це той потенціал, який визначає шляхи розвитку науки, духовної культури, техніки, економіки, підвищує конкурентоспроможність нашої держави!

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Свято наближається!

До Нового року залишилось ще  трішки, а чудеса вже почалися!.. Сьогодні  вісімсот діток – учні початкової ланки міських шкіл та вихованці садочків,  відвідали чудову новорічну виставу «Angry Birds. Битва за Новий Рік», яку презентували актори Вінницької обласної філармонії.

Для Бершадської малечі приготували зустріч із ростовими ляльками — героями екранізації популярної гри, захоплюючі циркові номери, цікаві конкурси та, звичайно ж, подарунки від Діда Мороза, помічником якого виступив народний депутат України – Микола Кучер.

Як весело сміялись діти, як жваво відгукувались до героїв, як виблискували щасливі оченята – свято вдалося!

 

Щиро дякуємо Миколі Івановичу за вистави, які відбувалися в районі протягом п′яти днів, їх відвідало більше трьох тисяч дітей, за солодкі подарунки, що отримали усі юні глядачі, за відчуття свята, подарованого на передодні Нового Року!

Оксана Когут, провідний спеціаліст відділу

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Форум математиків - логічне завершення Року математики!

Праця вчителя по самій своїй суті є творчою. Ми маємо надбання великих національних педагогів, однак є у нас вчителі, які прагнуть віднайти свою власну педагогічну стежку до душі і серця кожної дитини. Саме такі вчителі математики були присутні 26 грудня 2017 року в Бершадської ЗОШ I-IIIст № 3, де відбувся районний форум вчителів математики : «Рік математики: досвід-досягнення -перспективи».

Зустріч відкрила Філімонова А.Г., завідуюча РМК, яка відзначила, що серед вчителів точних дисциплін району – високопрофесійні майстри своєї справи, які плідно працювали  протягом  «Року математики » , були учасниками  різних  конкурсів, зокрема  «Творча скарбничка», та провела підсумки Року математики в Бершадському районі.

Програмою було передбачено проведення майстер-класів вчителями творчої групи, виставка просторових фігур, інтерактивні презентації,  тренінг.

Цікавими і різноматінтими були форми спілкування на майстер-класах .  У ході обговорення  мотивації учнів на уроках математики з метою формування  життєвих компетентностей  Віхренко Ю.І. – вчитель Баланівської ЗОШ I-III ст. показала зв’язок математичної задачі з різними практичними завданнями та змоделювала завдання ЗНО. Шевчук В.С –вчитель математики Яланецької ЗОШ I-III ст.  поділилися досвідом  використання проблемно-пошукових методів на уроках математики для покращення якості знань учнів.

Шарпак М.Д. разом з учнями Війтівської ЗОШ  I-III ст. представила феєричну галерею просторових стереометричних фігур та провели практикум з моделювання таких фігур  з підручних засобів. Також Шарпак М.Д. на основі виготовленої моделі ознайомила з типовими задачами пошуку відстані між мимобіжними прямими, оскільки вони  є особливо актуальними в час підготовки випускників школи до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

 Маршалковська Л.А провела тренінг з розвитку вчительської творчості.  Мараховська Т.А – бібліотекар Бершадської ЗОШ I-IIIст № 3 показала вміння працювати у віртуальному інформаційному середовищі, ознайомивши присутніх з індивідуальними проектами та сайтами .

  Колісниченко Г.А- вчитель математики Бершадської ЗОШ I-IIIст № 2  висвітлила питання професійного саморозвитку учителя математики в освітньому Інтернет-просторі,  повідомила про створення  спільноти «Артмайстерня  вчителів математики Бершадського району», до якої запросила приєднатись присутніх для обміну досвідом.

В заключному слові Кушнір Л.С. – керівник РМО вчителів математики  окреслила основні завдання, які постають перед учителями математики в умовах модернізації освітнього процесу в контексті Концепції «Нова українська школа».

Оскільки форум педагогів відбувався у святкові новорічні дні, то учасників форуму привітала своїм виступом агітбригада учнів Бершадської ЗОШ I-IIIст № 3.

Аделаїда Філімонова, завідуюча РМК

 

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Звітуємо у Вінниці

26 грудня 2017 року у м. Вінниця відбулася колегія Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації за участю керівників управління освітою. Начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту О.М.Тартачна доповідала про стан роботи  з обдарованими дітьми.  Відділом освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА  вироблена система роботи по виявленню обдарованих учнів через різноманітні форми у навчально-виховній діяльності.

Підтримка талановитих учнів, формування інтелектуального потенціалу  району була і залишається одним із пріоритетних напрямків роботи для освітян району. Педагогічний колектив постійно шукає нові дієві форми та методи роботи з юними обдаруваннями. Тому природно було запровадження районної програми «Обдарована дитина», яка діє в районі понад 10 років.

Кожен рік понад 1500 учнів (майже третина) стають учасниками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Близько 200 з них стають переможцями, найкращі  - представляють район в області. За останні 5 років 101 учень району став переможцем обласного етапу і четверо з них презентували область на Всеукраїнському етапі. З 2010 року учні району двічі  ставали стипендіатами Президентської Премії.

З метою запровадження досвіду та традицій роботи Малої академії наук цьогоріч створено районне наукове товариство учнів «Ерудит» на базі Бершадської районної станції юних натуралістів.

Окрім традиційних форм роботи з талановитими дітьми в районі діють альтернативні об'єднання. З метою підтримки талантів педагогів Бершадщини, активізації роботи з обдарованою учнівською молоддю, що має  літературно-мистецькі здібності, в районі діє літературно-мистецьке об'єднання учителів та учнів «Світоч». Постійно проходять засідання районного об'єднання лідерів учнівського врядування «Лідер». Учениця Баланівської школи Стаднійчук Оксана очолила лідерський рух в області. Плідно працює Ліга шкільних омбудсменів. Учні та педагоги беруть участь у «круглих столах» за участю представників влади та громадських організацій та засіданні районної молодіжної громадської ради при РДА. Сумівська школа має досвід співпраці з науковою екологічною лабораторією Уманського державного педагогічного університету. Члени учнівського самоврядування та кращі учні неодноразово , за сприяння Миколи Кучера,  мали змогу відвідати Київ, ознайомитись з роботою Верховної Ради, Комісій вищого рівня.

Цього року Бершадський район долучився до всеукраїнського експерименту під назвою «Інтелект України».  Перший клас Бершадської школи №3 – 23 юних обдарування – почав свій шлях під вітрилом «Інтелекту». Педагогічні працівники неодноразово брали участь у всеукраїнських науково-методичних семінарах Київ-Харків-Вінниця. Даний проект знайшов підтримку серед батьків, які  разом з вчителями працюють на результат.

       Обдарованість – річ ефемерна, виміряти її годі. Успіх навчання завжди  базується на взаємодії “сіяча вічного та мудрого” і  юного обдарування.  «Вірте в талант  і творчі  сили кожного вихованця!» - ці слова видатного  педагога Сухомлинського актуальні  досі.  Адже саме у вірі та самовідданій праці  шліфуються діаманти обдарувань, твориться майбутнє!

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 «144» 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700