Педагогічні читання секції учителів історії Бершадського району, присвячені 80-річному ювілею В.М.Чорновола

Людина, що пробудила Україну…

Ювілей – це привід до спогадів, аналізу, переосмислення життєвого шляху людини. Такий життєвий шлях, який пройшов Вячеслав Максимович Чорновіл, потребує ще й розуміння, спроби досягти всієї глибини думок та навчитись робити висновки. Саме таку спробу зробили вчителі історії шкіл району на педагогічних читаннях. Ще раз доторкнувшись до великої долі, з подивом дізнались про подробиці дитячих та юнацьких років, про час, проведений в якутських таборах, про суперечливі роки перебудови, про моменти повної політичної перемоги цієї людини-легенди над системою (вибори до Верховної ради та Львівської обласної ради).

Повчальними для нас є 90-ті роки: представники системи зрозуміли, яку смертельну небезпеку для неї несе Чорновіл В.М. і тому розпочали масштабну операцію з його знищення. Найбільш болючим для нього була позиція вчорашніх соратників – відвернулись, пішли на розкол Народного Руху України. Не стало єдності – не стало сили. Але цього замало було системі, вона зробила вдалу спробу прибрати Чорновола фізично: у березні 1999 року цієї великої людини не стало, нібито в результаті нещасного випадку. Замислимось – чи в цьому немає й нашої вини: не підтримали, не допомогли, зайняли споглядацьку позицію…

Учасники педагогічних читань резюмували – Чорновола треба читати з олівцем в руках, робити виписки, а головне – пам’ятати його слова про те, що треба любити Україну не на словах, інакше можна її втратити.

Олена Хахалина, учитель історії та права Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

15.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Інструктивно-методична нарада керівників закладів освіти району

10 січня 2018р.на базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична  нарада   керівників  закладів загальної  середньої  освіти. 

Карту пріоритетів і цілей відділу освіти,фізичної культури та спорту презентувала начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна Оксана Михайлівна. Начальник повідомила, що минулого року було обрано пріоритети для освітньої галузі району, поставлені конкретні цілі та завдання для їх реалізації. Першим пріоритетом було забезпечення виконання заходів з енергозбереження в закладах освіти. Завдяки участі у конкурсах, залученню додаткових коштів результати пріоритету вищі, ніж очікувались. Другим пріоритетом визначено  формування оптимальної мережі закладів освіти району, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням використання наявних ресурсів. За рахунок реорганізації, ліквідації навчальних закладів відбулося скорочення мережі. Учні з реорганізованих  та ліквідованих навчальних закладів успішно підвозяться шкільними автобусами до місць навчання, в яких оптимально продумані розклади занять, гурткової роботи, скоректовані графіки підвозу дітей до школи та у зворотньому напрямку.  Модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти- пріоритет третій. Цей  пріоритет був і залишається вагомим фактором  у створенні якісного освітнього простору. Інтеграція дітей з особливими освітніми потребами в соціум- стала лейтмотивом у розвитку освіти України. Тому забезпечення доступності  та якості освіти для дітей з ООП, створення умов  для розвитку інклюзивного навчання було четвертим пріоритетом. Оксана Михайлівна звернула увагу на те, що при плануванні основних пріоритетних напрямків роботи на 2018 рік будуть вишуковуватись  можливості залучення додаткових коштів на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, плануватиметься участь у грантових  конкурсах різних рівнів, буде організовано проходження курсів з ЛФК  та курсів для асистентів вчителя.

З основними питаннями Закону «Про освіту» присутніх познайомив юрист відділу освіти, фізичної культури та спорту Пригуза С.Д. Методист РМК Савчук Г.С., познайомила з матеріалами  Нової  української  школи,  проектом Професійного стандарту на професію «Вчитель початкової школи». При цьому Галина  Семенівна повідомила, що відповідно до Концепції Нової української школи, учні  навчатимуться за методикою  LEGO, яку з 2018 року планують поширити на всі школи. Через гру діти зможуть  навчитися таким важливими, передбаченим НУШ умінням, як, наприклад, вирішення проблемних завдань. Навчання стане ефективним, адже буде зрозумілішим для дітей.

З умовами проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році присутніх познайомила провідний спеціаліст відділу Оксана Когут. У своєму виступі Оксана Миколаївна звернула увагу присутніх на можливість реєстрації у пробному ЗНО в березні місяці. Реєстрація триватиме з 9 по 31 січня.

З питаннями фінансування закладів освіти, забезпечення учнів гарячим харчуванням виступила головний бухгалтер відділу Каратнюк Т.В.

В нараді керівників взяв участь представник управління надзвичайних ситуацій Зіньов  Максим  з питанням  дотримання правил пожежної безпеки в навчальних закладах району.

Завідуюча РМК Філімонова А.Г. звернула увагу на терміни проведення семінарів, методичних об’єднань, стан викладання предметів у 2018 році. Методисти РМК Деркач О.А., Куцак В.В., спеціаліст відділу Загарій Л.Г. надали керівникам рекомендації щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури у ІІ семестрі навчального року, познайомили з умовами та термінами проведення конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2018», фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски надії-2018», забезпечення учнів з ООП необхідним для навчання обладнанням.  

Підсумок наради підвела начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту О.М. Тартачна.

 Валентина  Куцак, методист РМК

13.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання учителів англійської мови

11 січня 2018 року на базі Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 було проведено районне методичне об’єднання вчителів іноземної мови. В ході засідання було обговорено підготовку учнів до ЗНО-2018, проведення ДПА у 2018 році, проаналізовано участь учнів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов 2 2017-2018 н.р. та участь у Всеукраїнському конкурсі Гринвіч.

Олійник А.В., методист РМК, підвела підсумки проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов , проаналізувала кількість та якість виконання завдань, зробила детальний аналіз сертифікаційної роботи з англійської мови зовнішнього незалежного оцінювання-2018 року, розглянуто критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлювання) з англійської мови сертифікаційної роботи з англійської мови зовнішнього незалежного оцінювання-2018 року.

Учителі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (Горова С.М.), Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. (Максимець Т.В.) та Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст (Рудь Л.О.) прозвітували про проведення Тижня англійської мови у загальноосвітніх навчальних закладах, який пойшов у грудні 2017 року.

Остапюк Я.І., учитель англійської мови Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, провів практикум з використання ІКТ на уроках англійської мови при підготовці до ЗНО.

У засіданні РМО взяли участь 47 учителів іноземної мови району.

 

Алла Олійник,  методист РМК 

13.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання учителів математики

Районне методичне об’єднання вчителів математики відбулось 11 січня 2018 року на базі Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. В ході засідання було обговорено підготовку  учнів та вчителів до участі в міжнародному порівняльному дослідженні PISA-2018, створення оптимальних умов на уроках математики для розвитку особистості учня, формування його життєвих компетентностей та вироблення власної освітньої позиції шляхом особистісно зорієнтованого навчання.

Філімонова А.Г., завідувач РМК, підвела підсумки проведення І та ІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, проаналізувала кількість та якість виконання завдань.

У профмайстерні Надворний О.В., учитель математики Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Перевертнюк С.М. ,учитель математики Флоринської  ЗОШ І-ІІІ ступенів,Гончар С.В.,учитель математики Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 , обмінялись досвідом роботи в контексті вдосконалення професійної компетентності творчого педагога  як умови забезпечення формування конкурентно спроможного учня в умовах модернізації навчально-виховного процесу.

Павленко Н.П., учитель математики Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 , та  Усатенко Н.В.,  учитель математики П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  провели  практикум з розв’язування задач ЗНО з  тем:«Рівняння та нерівності з модулями»,«Коло і круг в завданнях ЗНО».

Кушнір Л.С. опрацювала з вчителями завдання обласної компенсаційної школи вчителів математики Вінницької області з теми «Лiнiйнi, квадратичні функції, їх основні властивості. Числові послідовності».

Цікаво і змістовно пройшло методичне об’єднання, учителі  математики збагатилися  необхідними матеріалами для використання на практиці.

 

13.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Гарний початок – половина успіху!

Це добре розуміють освітяни району. Тому вже від сьогодні готуються до реформи освіти, що стартує 1 вересня 2018 року. Проблемами, пов’язаними з організацією освітнього процесу в початкових класах у рамках Нової української школи, був присвячений І районний фестиваль педагогічних ідей, який відбувся на базі Бершадської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3.

Відкрила фестиваль та анонсувала його програму начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна Оксана Михайлівна, яка ознайомила з напрямками реалізації ідей особистісно зорієнтованого та компетентнісного навчання, що лягли в основу не так давно схвалених Концепції Нової української школи  та Закону України «Про освіту».

Одним із методичних заходів фестивалю став педагогічний форум «Компетентнісне навчання: теоретичні пошуки і шкільні реалії», який провела заступник директора з навчально – виховної  роботи Бершадської ЗОШ №3 Островерх В.Д. Спільно з модераторами – господарями фестивалю вчителі, які працюватимуть з майбутніми першокласниками, не тільки обговорили основні меседжі і напрямки розвитку початкової школи, але й вибудували дві моделі – «Сучасна школа» та «Нова школа».

У семи майстер класах та педагогічних майстернях розвивали свою методичну креативність та педагогічну майстерність учасники заходу. Під час  проведення цих заходів вчителі не тільки знайомилися з практичним досвідом та ефективними методиками, але й самі брали активну участь у їх відпрацюванні.

З компетентнісним підходом до навчання в рамках науково – педагогічного проекту «Інтелект України» ознайомила колег вчитель Гордун Т.О. За допомогою практичних вправ та відеоролика, Тетяна Олександрівна поділилася досвідом як вчити дітей працювати з інформацією, розвивати гнучке творче мислення та такі особистісні якості, як цілеспрямованість, працелюбність тощо.

Учасники фестивалю були залучені до цікавої форми роботи, що відображає комунікативно – діяльнісний підхід на уроці під час майстер класу,  який проводила Олена Василівна Рєзнік. Спільно з Рудь Галиною Іванівною педагоги вчились реалізовувати наскрізні змістові лінії навчальних програм майбутніх першокласників протягом одного з навчальних тижнів.

Навички проектно – дослідницької діяльності при вивченні природознавства та використання компетентнісно зорієнтованих завдань на уроках у початкових класах відпрацювали педагоги  району під час педагогічних майстерень, які вели вчителі міської школи №3 Сметанюк Л.І., Кузовлєва О.В. та Лавренюк Г.М.

З досвідом використання ІКТ та медіа освітніх продуктів при проектуванні та проведенні уроків з молодшими школярами поділилась вчитель Пугач С.М., яка, як і всі інші майстер  класи, своє заняття розпочала з ранкової зустрічі, що стане обов’язковим елементом навчання у Новій школі.

По завершенню роботи майстер класів для учасників семінару було організовано два тренінги. Завідуюча шкільною бібліотекою Тетяна Анатоліївна Мараховська  провела навчальний тренінг з теми «Хмарні технології як засіб формування інформаційно – цифрової компетентності учнів». А практичний психолог Лариса Анатоліївна Маршалковська ознайомлювала педагогів з психологічними аспектами розвитку дитини в Новій українській школі.

Галина Савчук, методист РМК

06.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання учителів хімії

05 січня 2018 року на базі Бершадської ЗОШ І –ІІІ ступенів №1 відбулося районне методичне об'єднання учителів хімії на тему «Формування життєвих та соціальних компетентностей учнів через  використання ужиткового хімічного експерименту».

Досвідом роботи з даної теми поділилися учителі хімії Ставківської ЗОШ І – ІІ ступенів  Диренко Т.О.  та Тирлівської ЗОШ  І–ІІ ступенів  Олійник Т.М., які презентували використання різнотипних завдань ужиткового експерименту  на уроках хімії та в позаурочний час, що сприяють формуванню власної позиції щодо місця хімії в житті людини,  розумного використання її досягнень в побуті.

Учитель-методист Кибалюк Г.Г. провела майстер-клас з теми «Розв’язування різнотипних вправ підвищеної складності з хімії», на якому присутні поповнили свої знання з даного предмету. Адже, деякі задачі з додатковим логічним навантаженням, виходять за межі шкільної програми, тому можуть використовуватися для підготовки учнів до олімпіад та інших конкурсів.

Завідуюча РМК Філімонова А.Г. ознайомила присутніх з Програмою міжнародного оцінювання учнів PISA, до якої у 2018 році Україна вперше долучається, яка має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих  дисциплін.  Шляхом тестування  навичок і знань 15 – річних учнів  PISA не перевіряє рівень навчальних досягнень учнів, а оцінює наскільки учень зможе  використовувати знання й уміння,  отриманні в школі за можливих життєвих труднощів і викликів.

  Галина Любавіна, учитель хімії Бершадської ЗОШ І –ІІІ ступенів №1

 

06.01.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 «142» 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700