Об’єднаймося ж, брати мої!

        Нещодавно відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!». У Конкурсі (номінація «Література») взяли участь учениця 7 класу Маньківської ЗОШ І – ІІ ст. Коченко Ангеліна (оповідання «Дорога до України»), Бараборя Анастасія, учениця 10 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 (поезія «Як Кобзар напророчив») та учениця Михайлівської ЗОШ І – ІІ ст.  ім. Р. А. Скалецького Палагній Катерина (збірка поезій «Присвята Україні»); у номінації «Історія України і державотворення» - учні 11 класу Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ст. Козішкурт Марина та Стьопіна Анна (дослідження «Про життєвий та трудовий шлях директора ТОВ «Світанок-Агросвіт», депутата обласної Ради Ковбасюка Олега Івановича») і Сікорський Дмитро, учень 11 класу Тернівської ЗОШ І – ІІІ ст. (дослідження «Я в Україні милій бачу сенс свого життя»).

За результатами оцінювання журі Конкурсу призерами стали такі учні:

- у номінації «Література» - учениця 7 класу Маньківської ЗОШ І – ІІ ступенів Коченко Ангеліна – ІІІ місце;

- у номінації «Історія України і державотворення» - учні 11 класу Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ст. Козішкурт Марина та Стьопіна Анна й учень 11 класу Тернівської ЗОШ І – ІІІ ст. Сікорський Дмитро – ІІ місце.

 ВІТАЄМО ПРИЗЕРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО

КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

«ОБ’ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!» З ПЕРЕМОГОЮ!!!

 Олена Деркач, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

До уваги керівників закладів загальної середньої освіти, ОТГ

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки  України  планує  проведення  у  лютому-березні 2018 року конкурсного відбору підручників для учнів 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти. В експертизі електронних версій підручників  можуть брати участь  педагогічні працівники, методисти, науково-педагогічні працівники, які мають відповідну вищу освіту,обізнані з науково-методичними та психолого-педагогічними вимогами  щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти.

Для участі в експертизі підручників потрібно до 11 лютого 2018 року зареєструватися в Репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»(розділ «Конкурсний відбір підручників для учнів 1,5,10 класів») або за посиланням https://goo.gl/7eBS98, заповнити анкету та відповідні документи:

-завірену довідку з місця роботи, вказати ПІП, назву організації, час перебування на посаді ;

-підписане письмово зобов’язання про нерозголошення конфіденційної інформації у сфері здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти, доступ до якої експерт отримає  під час підготовки експертного висновку.

Після завершення реєстрації комісією з відбору експертів буде складено список експертів, які здійснюватимуть експертизу поданих на конкурс електронних версій  проектів підручників. Експерти нестимуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, об’єктивність та обґрунтованість експертного висновку. Після завершення Конкурсу експертам передбачається оплата  за виконану роботу. 

Валентина Куцак, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Нарада учителів-словесників

Якщо людина не знає, до якої мети вона рухається,

для неї жоден вітер не буде попутним.

Сенека

            Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI ст.»), концепції мовної освіти передбачають формування мовної особистості, що володіє даром слова – усного й писемного, умінням вільно, комунікативно виправдано користуватися мовними засобами під час сприйняття, створення висловлювань у різних сферах, формах, стилях і жанрах мовлення, тобто забезпечення її всебічної мовленнєвої компетенції. Уся робота методичних об'єднань учителів-словесників (української мови і літератури, зарубіжної літератури та російської мови), які проведено 12.01.2018 року на базі Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. № 3, підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві-словеснику найбільш ефективно використати свої знання і вміння у впровадженні в життя державної мовної політики. З цією метою широко розглянуто наступні питання:

І. Підсумки. Завдання. Рекомендації

1. Виконання плану заходів щодо покращення результатів ЗНО. Аналіз результатів ЗНО-2017 з української мови та літератури    

2. Аналіз результатів ІІ етапу мовних конкурсів та Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, зарубіжної літератури і російської мови.

3. Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури та російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р

ІІ. Лінгвістичний практикум.  

1. Детальний синтаксичний розбір речення (простого і складного).

2. Календарне планування уроків зарубіжної літератури та російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р.

Перше та друге питання висвітлила методист РМК Деркач О. А., яка детально проаналізувала результати участі одинадцятикласників у ЗНО-2017 і ІІ етапі мовних конкурсів, олімпіад, вказала на якість виконання робіт, типові помилки, допущені учнями при виконанні творчого завдання, звернула увагу вчителів на необхідність повторення й удосконалення мовних і літературних тем, якісної підготовки учнів до написання творів.

З третього питання виступили вчителі Лазарева С. І. (Маньківська ЗОШ І – ІІ ст.) та Вишинська О. П. (Бершадська ЗОШ І – ІІІ ст. № 1), які зупинилися на методичних рекомендаціях щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури і російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р. Також розглянуто питання записів у класних журналах, особливості перевірки зошитів, оформлення письмових творчих та контрольних робіт.

У ході лінгвістичного практикуму, який провели вчителі Рибак В. В. (Бершадська ЗОШ І – ІІІ ст. № 1) та Костюк Л. О. (Устянська ЗОШ І – ІІІ ст.), здійснено детальний аналіз синтаксичного розбору простого і складного речення у 5 – 11 класах та розглянуто календарне планування уроків зарубіжної літератури і російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р.

Отже, основна роль учителя-словесника сьогодні – не лише дати певну суму знань з мови та літератури учневі, а й навчити його вчитися, самостійно здобувати знання, застосовувати їх на практиці, тобто формувати компетентності як загальну здатність, що базується на знаннях, досвіді та цінностях особистості.

 Олена Деркач, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Зіркова мрія. Районний підсумок

      26 лютого 2018 року на базі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбувся районний етап конкурсу «Зіркова мрія-2018». Конкурс проводився   у двох номінаціях: вокал та художнє читання,  за віковими категоріями: молодша група(1-5 класи),середня група(6-9 класи), старша група(10-11класи).  Учасниками конкурсу були учні з 28 закладів освіти району. Виступи учнів оцінювалися за 10-бальною системою оцінювання.  Учні читали вірші, виконували пісні. Їх виступи оцінювали члени журі. За підсумками членів журі переможцями районного етапу конкурсу стали:

 

 у номінації «художнє читання»:

Кравчук Мар’яна(Кошаринецька ЗОШ)

Богач Дмитро (Бершадська ЗОШ №1)

Товстун Наталія (Війтівська ЗОШ)

у номінації «вокал»:

Герасименко Олександра( Бершадська ЗОШ №3)

Іванченко Сергій(Бершадська ЗОШ №1)

Мордух Юлія(Війтівська ЗОШ)

Хмарук Вікторія (Війтівська ЗОШ)

Стьопін Владислав (Шляхівська ЗОШ)

Члени журі відзначили кращих виконавців художнього читання та вокалу:

Журавля Віталія(Шляхівська ЗОШ), Усату Марію( НВК с.Шумилів), Перевозняк Софію( Крушинівська ЗОШ), Вітер Мирославу(Красносільська ЗОШ), Муць Юлію(Баланівська ЗОШ), Клибанську Аліну (Війтівська ЗОШ), Скомаровську Юлію(Флоринська ЗОШ), Мазуренко Олександру(Бершадська ЗОШ №2), Прудченко Юлію(Бершадська ЗОШ №1), Терлецького Івана(Бершадська ЗОШ №3), Головатюка Андрія(Маньківська ЗОШ), Потєху Каріну( Осіївська ЗОШ), Мустяце Артема(Бершадська ЗОШ №3), Горовенко Анну(Шляхівська ЗОШ), Коновала Миколу(Бершадська ЗОШ №3), Охріменко Вікторію(Великокиріївська ЗОШ), Боровецького Олексія(Бершадська ЗОШ №1), Стаднійчук Оксану(Баланівська ЗОШ).

      Переможці районного етапу Конкурсу стануть учасниками обласного етапу, який відбудеться 06 лютого 2018 року.

Вітаємо переможців!!!

 Валентина Куцак,методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

День пам’яті Героїв Крут

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників .

29 січня 1918 року . Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна . Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду , в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій , які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.

Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією величезного страху. Але коли ця напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява .

А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя. Це було доказом , яскравим доказом, і насамперед самим собі . Доказом перед усіма іншими, нехай сильнішими, більш амбітними, але це - пряма відповідь на історичний виклик .

 

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.

Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.

 

27.01.2018 | Aдмін | Читати далі

День Соборності України

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.

22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.

 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

21.01.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 «140» 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700