Турнір юних правознавців

Пра́во як обумовлена природою людини і суспільства система регулювання суспільних відносин  дійшла до нас із сивих глибин часу. Над його структурою і розвитком працювали ще давні греки і римляни, київські князі записували свої «ряди» та «правди»,  магдебурзьке право ширилось  Європою несучи із собою перші паростки самоврядування міст…

Правова освіта та свідомість не менш важлива і сьогодні. Праворозуміння — це осмислення права через пізнання його сутності та форм прояву в суспільстві, що передбачає пошук відповідей на питання, що таке право, як воно створюється, у вигляді чого існує, в чому підстави його обов'язковості. Як правильно користуватись своїми правами, знання сучасних законів, уміння аргументувати свої думки посилаючись на чинне законодавство, слухати  опонентів, давати оцінку виступам як своїм, так чужим, вирішувати юридичні задачі, і, врешті, приміряти на себе роль  юриста – ось основні задачі, які  були поставлені перед учасниками VІ районного Турніру юних правознавців.

Цьогоріч вісім команд подали свої заявки на участь у Турнірі:

-    «Діти Феміди» Бирлівської ЗОШ І-ІІ ступенів, капітан Поливана Марина

-    «Правовики» Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітан Мураховська Олеся

-    «Кодекс честі» Флоринської ЗОШ І-ІІ ступенів, капітан Рудь Інна

-   «Юні правознавці» Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітан Сіренко Владислава

-   «Юстиція» Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітан Русавський Костянтин

-    «Світоч» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»1, капітан Марущак Марина

-    «Суб’єкти права» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»2, капітан Адельсберг Тетяна

-    «Феміда» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»3, капітан Пугач Ірина

Поважне журі у складі Лариси Заміхори – учителя історії та права Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст.,  Ірини Довбуш – заступника начальника Бершадського бюро правової допомоги та Людмили Зеленюк – головного спеціаліста Бершадського бюро правової допомоги, уважно та  фахово оцінювало змагання юних правознавців, що проходило у вигляді чотирикомандних боїв. Слід відзначити, що учасники турніру продемонстрували високий рівень не лише знань правових норм, а й їх розуміння, а також творчий підхід до вирішення завдань. Важливо, що юні правознавці висловлювали власні слушні пропозиції щодо реформування законодавчої системи України.

У фінал вийшли команди Флоринської, Яланецької та Бершадської  шкіл. Фіналісти змагались у трикомандному бої з надзвичайно складними питаннями. Особлива роль була у капітанів – у капітанському бої вони мали вирішити юридичні задачі без обдумування.   В результаті чесної боротьби визначився переможець – команда  «Правовики» Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, друге місце посіла команда «Кодекс честі» Флоринської ЗОШ І-ІІ ступенів, треті - «Феміда» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»3.

Бершадське бюро правової допомоги – постійний співорганізатор та спонсор районного Турніру юних правознавців. Чотири роки всі учасники Турніру отримували грамоти та  цінні подарунки. Цього року команди-фіналісти отримали кубки, а всі учасники – грамоти і солодощі.

 

Висловлюємо щиру вдячність працівникам Бершадського бюро правової допомоги, адміністрації Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за постійну підтримку в організації та проведені Турніру, підготовці юних громадян до життя в правовому суспільстві, поширенню правової освіти серед школярів.

Оксана Когут, провідний спеціаліст відділу

 

 

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Формування здоров'язберігаючих компетентностей учнів в пріоритеті вчителів Лісничанської школи

20 грудня 2017 р. на базі Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум учителів біології на тему «Використання елементів здоров'язберігаючих   технологій з метою формування позитивної мотивації та здорового способу життя».

В рамках семінару педагоги відвідали інтегрований урок  біології   у  8 класі на тему «Захворювання органів дихання та їх профілактика», який провели учитель біології Власенко Л.А. та учитель фізичного виховання Палій О.О. та узагальнюючий урок – конкурс  з природознавства у 5 класі на тему «Всесвіт», який підготував Кіпчарський П.З.

Логічним продовженням теми були майстер-клас  по впровадженню здоров'язберігаючих  технологій на уроках  природничого циклу, який провела Лариса Анатоліївна,  та виступ агітколективу «Позитив».

Підсумки семінару підвели методист РМК та директор школи Сторожук В.М.

 

 Ірина Романчук , методист РМК

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Компетентнісний підхід у навчанні, особливості навчання у Бершадській №2

Тема формування  предметних та ключових компетентностей школярів була наскрізною на уроках зарубіжної літератури та російської мови на районному семінарі в Бершадській  ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2, який відбувся 21 грудня 2017 року. Адже сьогодні йдеться про формування людини, здатної приймати відповідальні рішення, критично мислити, творчо вирішувати проблеми, самореалізовуватися – одним словом, компетентної особистості.

Гостинно зустрів усіх учасників директор школи Ковальський В. М., а методист РМК Деркач О. А. відкрила роботу семінару, познайомила з планом його проведення.

У ході змістовної візитки вчителі району мали змогу познайомитися з історією та традиціями школи. А діти, учасники агітбригади, охоче поділилися творчими знахідками та здобутками учнівського й педагогічного колективів.

Презентація кафедри вчителів зарубіжної літератури та російської мови, яку підготувала вчитель Зарічанська Л. В., свідчить про те, що у школі працюють творчі, досвідчені педагоги-словесники, чудові фахівці своєї справи.

Цікавими, змістовними, з елементами новизни, виявилися й уроки, які відвідали учасники семінару.   Адже  ідеал сучасного навчання – особистість із гнучким розумом, зі швидкою реакцією на все нове, з ідеальними комунікативними здібностями.  А уроки зарубіжної літератури у 7 класі з теми «Образи Бена і Деві, художні засоби їхнього створення. Утвердження сімейних цінностей в оповіданні «Останній дюйм»

Д. Олдріджа» (учитель Доценко О. І.), та російської мови з теми «Сперва аз да буки, а там и науки. Звук и буква. Алфавит» (учитель Білоус Н. І.) – свідчення цьому.

Ці уроки дали змогу переконалися в тому, що Бершадська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 славиться творчим колективом учителів, якi люблять свою справу, проявляють iнiцiативу у випробуванні нестандартних методів навчання, бажають просувати школу вперед згiдно з новими науковими відкриттями.

На думку педагогів району, відвідані уроки допомагають відійти від стандарту, підштовхнути учня до власного, неповторного, індивідуального, особливого погляду на життя.

Цікавим та насиченим виявився й виховний захід, проведений у формі літературно-музичної композиції «Усього життя передмова - любов», який підготувала і провела Феклістова Н. А.

Нетрадиційно, з творчим підходом організовано  підсумок семінару, який відбувся у формі засідання круглого столу: детально проаналізовано уроки та виховний захід, надано пропозиції та рекомендації.

Хочеться закінчити словами: «Творча робота вчителя - це прекрасна, надзвичайно важка і дивовижно радісна праця». І це дійсно так, адже «ВЧИТЕЛЬ - найвища оцінка для людини».

 

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Святкове дійство в Красносілці

День Святого Миколая відмічене особливим шармом і таємничістю. Чекають його найбільше діти, адже, за легендою, Миколай був саме їхнім покровителем. Цей день наповнений добротою, чуйністю, любов'ю. До нього готуються і дорослі, і діти заздалегідь.

Така доброзичлива святкова атмосфера панувала у селі Красносілка  16 грудня. До теплої, затишної зали будинку культури прийшли красносільчани, шкільними автобусами було підвезено більше 300 дітей із сусідніх шкіл Маньківки, Шумилова, Кошаринців, Мʹякоходу, Крушинівки, Сумівки. Діти з нетерпінням чекали зустрічі з артистами Вінницького театру «Арлекін», які приїхали у село за сприяння народного депутата України Миколи Кучера.

Скільки задоволення, щастя, радості отримали малюки, адже до них завітали Дід Мороз, Снігуронька, Кощій Безсмертний та інші казкові персонажі.

Незабутні враження залишилися у дітей, батьків, учителів від зустрічі та привітань з прийдешніми святами від Миколи Кучера,  голови Бершадської РДА І. Стефанцова, начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту О. Тартачної.

Свято завершилося гарним настроєм, веселим сміхом та отриманням подарунків від М. Кучера, який, наслідуючи щедрість і добро Святого Миколая,  подбав про всіх діток.

 

Тож хочеться подякувати організаторам дійства, привітати з наступаючими святами, побажати міцного здоров'я, миру, благополуччя, злагоди!

До речі, такі ж вистави  проходили у Війтівській та серединській школах.

 

Віра Рябоконь, директор Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Добре вчитись в теплій школі!

Затишно навчатися дітям та комфортно працювати педагогам в теплому та зручному приміщенні. Сьогодні, 20 грудня, в Осіївці відбулась святкова подія, що покращила передноворічний настрій. До нашої осіївської освітянської сім'ї завітав народний депутат України Микола Іванович Кучер, голова Бершадської РДА Іван Васильович Стефанцов, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Оксана Михайлівна.

З педагогічним колективом відбулася зустріч за круглим столом, де були обговорені актуальні питання розвитку освіти, зокрема, проблеми нашої школи. В зустрічі взяли участь голова Осіївської сільської ради Віктор Миколайович Соколюк та директор ТОВ «Осіївське» Василь Іванович Барчук. Також присутніх зацікавило питання про розмір орендної плати за сільськогосподарські угіддя, що знаходяться в межах територіальної громади. Розмова під час зустрічі була дуже плідною та змістовною.

По завершенню спілкування в урочистій обстановці присутніми гостями була відкрита нова модульна котельня, будівництво якої відбулося за рахунок коштів з державного та місцевого бюджетів.

Ми щиро дякуємо районному та місцевому керівництву за підтримку, розуміння та вчасне вирішення наших проблем. Адже кошти, вкладені в освіту, - це інвестиції в майбутнє нашої держави.

 

Педагогічний колектив Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів 

 

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

До дня Святого Миколая – «Робимо добрі справи»

Наближається чудове свято День Святого Миколая. Не знаю як ви, а ми в Яланецькій школі завжди святкуємо це свято. Для учнів початкових та середніх класів готується казкова вистава в кінці якої Миколай роздає подарунки. І цей рік не виняток. Завдячуючи депутату обласної ради Зарічанському Володимиру всі учні школи одержать солодкі подарунки від Святого Миколая.   На превеликий жаль, не кожна дитина може розказати про хороше дитинство, увагу зі сторони батьків, а є такі, які навіть не уявляють, як це мати сім’ю, турботу і ласку. Це діти, які перебувають у дитячих будинках, школах-інтернатах. Їм не вистачає батьківського тепла і турботи, а часто – елементарних необхідних речей: одягу і взуття, улюбленої іграшки. Ми дізналися, що є багато діток, які так потребують нашої допомоги. Особливо нашої допомоги потребують дітки  Джулинської школи-інтернату. Наша школа не може бути байдужою до такий дітей, тому ми вирішили провести благодійну акцію «Подаруй дитині радість». У рамках якої ми здійснили збір речей, книг, іграшок і 15 грудня найактивніші учасники акції на чолі з директором школи Олійником В.В. відвідали Джулинську школу-інтернат де і вручили свої подарунки дітям.

Але на цьому наші добрі справи не закінчились. Кожен з нас знає, як це приємно бути Миколаєм, адже неодноразово робив подарунки своїм рідним, друзям, знайомим. Сьогодні маємо нагоду допомогти Святому Миколаю й принести радість тим, хто далеко від своїх домівок, долучившись до благодійної акції Святий Миколай для військових”. Кожним класом та педагогічним колективом зібрані святкові подарунки, які передані у відділ освіти для передачі в зону АТО.

 

                                                  Валентина Олійник, заступник директора з ВР Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 «138» 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656