А у нас, у дитсадку!.. Музичні керівники зустрілись в Красносілці

31 жовтня 2017 року на базі ДНЗ «Ромашка» с.Красносілка відбулося районне методичне об’єднання для музичних керівників дошкільних закладів. Учасників методичного об’єднання привітала та побажала присутнім плідної праці Білоус Тетяна Леонідівна, завідуюча ДНЗ.

На даному методичному заході були присутні музичні керівники ДНЗ району. Поділилася власним досвідом роботи музичний керівник Зінькевич Людмила Дмитрівна.

Тема методичного об'єднання: "Використання інноваційних педагогічних технологій для музичного розвитку дошкільників у гуртковій роботі". Вихованці садочка потішили присутніх своїми талантами. Різноманітне використання ігрових елементів на музичних заняттях дає можливість залучити  до процесу всіх дітей. Елементи народності сприяють патріотичному вихованню  та становленню національної ідентичності навіть у такому ніжному віці.

Семінар пройшов у дружній атмосфері, гості залучались до виконання завдань, що дуже сподобалось малечі і дало гарний результат виховних завдань.

 

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

 

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Районний тиждень екології та охорони природи 2017

З метою виховання в учнів екологічної культури і свідомості,  правильної поведінки в природі та відповідно до річного плану відділу освіти Бершадської РДА,  Бершадської СЮН в закладах освіти Бершадського району з 23 по 27 жовтня 2017 року проведено Тиждень екології та охорони природи. Підсумком  районного Тижня 27  жовтня 2017 року стали:

-      конкурс-захист  науково-дослідницьких робіт на тему « Пам’ятки  садово-паркового мистецтва нашого краю» ;

-       захист науково-дослідницьких робіт з лісової справи,

-      виставка «Творчість юних екологів – дослідників».

На районну  науково – практичну конференцію «Пам’ятки садово-паркового мистецтва нашого краю»  були представлені роботи  з 10 шкіл : Дяківської, Ставківської, Тирлівської ЗОШ І – ІІст., Війтівської,  Баланівської, Сумівської, Шляхівської, Яланецької, Бершадської  №1, 3 ЗОШ  І – ІІІ ст..

Кращими  визнано науково-дослідницькі роботи учнів Війтівської, Баланівської, Яланецької та Бершадської №3 ЗОШ І-ІІІ ст. Вони відзначалися  актуальністю, поєднанням емоційного та інтелектуального сприйняття природи з практичною природоохоронною діяльністю, а також рівнем підготовленості до захисту науково-дослідницької роботи  та оформленням науково-дослідницької роботи.

 Для висвітлення результатів  пошуково-дослідницьких робіт використані відеопрезентації учнями Баланівської, Війтівської, Яланецької, Бершадські №1,3 ЗОШ І-ІІІ ст., Ставківської, Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст., розкладничка – Сумівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Вироби на виставку  «Творчість юних екологів дослідників» представили – Баланівська, Бершадська № 1,3, Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст., Маньківська, Ставківська, Тирлівська, Малокиріївська, М’якохідська ЗОШ І-ІІ ст., плакати на екологічну тематику – Шляхівська школа. 

Учениця Сумівської  ЗОШ І – ІІІ ст.. представила на конкурс науково-дослідницьку роботу з основ лісового господарства, що відзначалась актуальністю досліджуваної проблеми, чіткою  схемою проведенних досліджень та їх  результатами.

 8 листопада 2017 року на обласному тижні екології наш район буде представляти   переможець районного конкурсу – учениця Війтівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Лавренюк Марина (керівник Білозір Олена Петрівна).

Учасниками обласного етапу Всеукраїнського  зльоту учнівських лісництв 9 листопада 2017 року  стануть  юні лісівники Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Бажаємо перемоги нашим юним екологам!

 

 

Зоя Панченко, директор Бершадської  СЮН

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Семінар завідуючих у Бирлівці

27 жовтня 2017 р. на базі ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівка проведено семінар для завідуючих ДНЗ району. Тема семінару «Патріотичне виховання дошкільників в умовах сучасного ДНЗ».

Завідуюча закладу Галина Щерба провела для присутніх колег екскурсію-огляд території та групових кімнат. Голова сільської ради Алла Саковська поділилася своїми планами та задумами щодо покращення матеріально-технічної бази закладу, залучення додаткових коштів та повернення в село дітей, які відвідують міські ДНЗ.

Відповідно плану семінару присутні переглянули комплекси вправ ранкової гімнастики, заняття патріотичного спрямування у різних вікових групах. Музичний керівник закладу Лілія Коваль представила гурткову роботу з обдарованими дітьми та запропонувала переглянути музичну казку «Ріпка» та фрагмент зі свята до Дня козацтва.

Присутні завідуючі обговорили зміни в законі «Про освіту», що стосуються безпосередньо галузі дошкільної освіти.

На завершення семінару завідуюча подякувала всім учасникам за гарний настрій,  висловила побажання аби кожна родина, кожна дитина була здоровою, щасливою, зростала в казці та творила її сама. Гості подякували працівникам дитячого садочку за патріотичне виховання підростаючого покоління, прищеплення любові до України та рідного краю, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв та рідної мови.

 

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Цей день в історії. День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!

З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише ідуть за обрій справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідчень!

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!

День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.

Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

 

З Днем визволення України!

 

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Трагедія урочища Сандармох – чорна сторінка історії моєї країни…

27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох на півдні Карелії капітан Матвєєв розстріляв «Соловецький етап» – 1111 в`язнів Соловецької тюрми особливого призначення, у його складі – 290 українців. Список «українських буржуазних націоналістів» – 134 особи – розстріляний 3 листопада.

Наймасовішу за всю совєтську епоху “чистку” суспільства від елементів, непридатних для будівництва комунізму, теоретично обґрунтував новий нарком НКВД Ніколай Єжов і зредагував та схвалив сам Сталін. Вона розпочалася за наказом НКВД СССР № 00447 5 серпня 1937 року і мала тривати 4 місяці. Насправді ж вона була припинена за постановою Політбюро ЦК ВКП(б) 15 листопада 1938 року, тобто тривала понад 15 місяців.

Усього під час кампанії до розстрілу з політичних мотивів були приречені 681.692 особи, з них 631 897 – позасудовими “трійками”. (Борис Соколов. Наркомы страха. Ягода. Ежов. Берия. Абакумов. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2001. – С. 130). За даними Московського «Меморіалу», заарештовано було 1.725 тисяч осіб, розстріляно 815 тисяч. (Газета «30 октября», № 79, 2007 р.). В Україні, за офіційними даними, в 1936 році заарештували 15.717 осіб, у 1937 – 159.573, у 1938 – 108.006 (Юрій Шаповал. Апогей тероріади // Дзеркало тижня, № 29 (658). – 2007. – 11 серпня).

Твердження, що Великий Терор був спрямований лише проти партійних кадрів, хибне: комуністів у 1937 – 1938 роках було заарештовано 110 – 113 тисяч. «Тридцять Сьомий — це гігантський масштаб репресій, що охопили всі реґіони й усі без винятку верстви суспільства, від вищого керівництва країни до безмежно далеких від політики селян і робітників, – сказано у Тезах Міжнародного «Меморіалу». Усього в ході кампанії було репресовано понад 2 млн. осіб.

У списку «українських буржуазних націоналістів», розстріляного 3 листопада, поет-неокласик професор Микола Зеров, творець театру «Березіль» Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, історики академік Матвій Яворський, професори Володимир Чеховський і Сергій Грушевський, науковці Степан Рудницький, Микола Павлушков, Василь Волков, Петро Бовсунівський, творець Гідрометеослужби СССР голландець родом професор Олексій Вангенгейм, міністр фінансів УСРР Михайло Полоз, колишній міністр освіти УНР Антон Крушельницький та його сини Остап і Богдан (дочка Володимира розстріляна під Леніградом, сини Іван і Тарас – у Києві в грудні 1934 р.), письменники Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий…

Це були люди, які могли б створити неоціненні духовні скарби, володіючи якими, ми, українці, стали б урівень з іншими цивілізованими народами. Сама присутність таких людей у суспільстві робить його кращим. Але постріли малограмотного, але кваліфікованого розстрільника капітана Михаїла Матвеєва – виконавця волі чужої, глибоко ворожої нам комуністичної влади – змінили хід нашої історії... Вважається, що народ, який утратив 2-3% найактивніших людей, – переможений. Ми ж, українці, в 30–40-х роках ХХ століття втратили третину населення (голод, репресії, депортації, війни), причому найактивнішого. Від того удару ми не оговталися досі. Джеймс Мейс нинішній період історії України визначав як “постгеноцидний”. Процесу інтелектуального і морального занепаду українського суспільства та подальшого російщення не змогло зупинити навіть проголошення незалежности. Усі наші сучасні біди – це наслідок сатанинської селекції, під час якої була фізично знищена найкраща частина українського народу.

Урочище Сандармох у 30-х роках – це «обычное место расстрелов» на півдні Карелії. Його знайшли за документами та ідентифікували на місцевості 1 липня 1997 року Карельський та Санкт-Петербурзький “Меморіали”, а саме Юрій Дмитрієв, Веніамін Іофе та Ірина Рєзнікова-Фліґе.

Того ж 1997 року, в річницю початку розстрілу, 27 жовтня, там було відслужено першу панахиду та проведено мітинг. Там споруджено пам’ятник з написом «Люди, не убивайте друг друга». Санкт-Петербурзький “Меморіял” привіз туди камінь із Соловків. Стоять великі польський та російський хрести, мусульманський пам'ятний знак. У лісі – сотні карельських пам’ятних знаків – стовпи з дашками. Тут кількасот ям, де покоїться біля 9 тисяч розстріляних.

2004 року з ініціативи американського громадянина Веніаміна Трохименка, батько якого, відомий мовознавець, розстріляний у Сандармосі 4 листопада, стараннями українців усього світу, насамперед Товариства української культури Карелії «Калина», яке очолює велика подвижниця Лариса Скрипникова, там споруджено величний пам`ятник – гранітний Козацький хрест «Убієнним синам України» (автори Микола Малишко та Назар Білик). У колі на перехресті вгадуються профілі тих, кого називають цвітом української нації.

 

Сандармох – це один з відомих тепер епізодів Великого терору. А скільки їх невідомих…  Пам'ятаймо, щоб не допустити, не повторити...

За матеріалами інтернет-ресурсу

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Добро починається з тебе. Малокиріївська школа

Мудрець сказав: живи, добро звершай,

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра.

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра.

Доброта і милосердя завжди потрібні людям, а особливо у наш непростий час. Зуміти відчути чужий біль, як власний, простягнути руку тим, хто опинився у скруті, страждає від хвороби чи байдужого оточення, можуть тільки люди з добрим та чуйним серцем.

На жаль,  у наш важкий час змін, такі якості, як милосердя, доброта, бажання допомогти - непопулярні, і їх , деколи, розцінюються як слабкість. Саме для того щоб виховати в дітей такі моральні якості, в нашій школі  традиційним стало проведення тижня милосердя, в рамках якого учнями надається волонтерська допомога одиноким  людям та підводяться підсумки розпочатих акцій, серед яких – «П’ять картоплин», «Зігрій солдата духмяним чаєм» та збір гуманітарної допомоги для передачі в зону АТО.  Не випадково  він присвячений  Міжнародному  дню людей похилого віку та проходить напередодні  Дня захисника України. 

14 жовтня з давніх-давен відзначається у нас як храмовий празник. З часівдобровольців і військових, волонтерів, дітей та дорослих, усіх, хто сьогодні у різний спосіб боронить цілісність нашої держави, її свободу та незалежність.  Саме тому ми   всіляко допомагаємо нашим захисникам на Сході ! І в цьому році  ми провели урок – реквієм,  на який запросили представника волонтерської організації «Мальва» Климнюка Ігоря, щоб ним передати адресну допомогу, яку було зібрано для бійців в зону АТО нашими вчителями та учнями! Приємним було те, що до нашої щорічної акції приєднались і учнівський та педагогічний колектив  Осіївської школи. Днями ми отримали звістку про те, що наші передачі потрапили  до воїнів на передову.  Бажаємо вам перемоги, наші захисники, повертайтесь живі!

 

 Валентина Мороз, учитель історії Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ступенів

 

25.10.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 «137» 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259
Всього новин: 1551