Свято біля ялинки

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій – ось з чим у більшості людей асоціюється новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов'язково здійсниться, як зустрінеш свято Нового року,  так його і проведеш.

2 січня учні Бершадської школи №2 взяли участь у розважальному дійстві «Новорічний калейдоскоп» біля центральної ялинки міста. Працівники Станції юних техніків  та БЗОШ №2 постарались на славу – тут були і фото-зона, і новорічний футбол, і  «сніжки-розумашки», і багато інших цікавих конкурсів! А головне були новорічні хороводи круг чарівної красуні-ялинки, що виблискувала прикрасами.   Діти, школярі та дошкільнята,  отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів та конкурсів.

Родзинкою святкового дійства стали сучасні флеш-моби, які проводила педагоги школи. Позитив та життєва енергія панували на святі.

Особливо хочеться подякувати міському голові Кольченку Михайлу Івановичу за солодощі, які отримали усі учасники святкового дійства.

І дорослим, і малим ми зичимо приємних несподіванок, цікавих зустрічей. Хай усі дні будуть радісними, казковими! З Новим роком!

Чекаємо на розваги!

 

02.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Без домашніх завдань і оцінок, або що таке Нова українська школа

Минулий рік став переломним для української школи. Було ухвалено новий закон “Про освіту”, а це означає, що з 2018 року в школах навчатимуться 12 років, педагоги з єдиного джерела знань перетворяться на партнерів з розвитку, а в навчальному процесі фокус зміститься на формування в дітей корисних навичок і компетентностей.

«Якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого, розумного, у серці дитини ніколи не з΄явиться зло», писав Василь Сухомлинський.

Нова українська школа  працюватиме на засадах «педагогіки партнерства». Адже в основі  - спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Учитель має бути другом, а родина залучатися до побудови освітньої траєкторії дитини.

Діти вчитимуться шукати інформацію, вирішувати проблеми й ефективно комунікувати одне з одним.

Що конкретно зміниться?

Цьогоріч 4 школи Вінниччини вже стали учасниками пілотного проекту Міністерства освіти. Наступного року «нова українська школа» стартує у понад тисячі навчальних закладів регіону. Для цього перевчають вчителів і готуються до змін у матеріально-технічній базі початкової школи. Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, близько мільярда гривень розподілять між областями саме для облаштування комфортного середовища (техніка, меблі…).

Першачки та їх батьки першими відчують, що таке «нова українська школа».

Першокласникам не задаватимуть домашні завдання, учні другого класу витрачатимуть на них не більше 45 хвилин, третього  1 годину 10 хвилин, четвертого — максимум півтори години. Навіть більше, вчителі не задаватимуть домашні завдання з додаткових підручників і посібників, а також на час канікул і вихідних.

Також першокласникам не ставитимуть оцінки. А в другому-четвертому класіоцінювати учнів будуть лише з кількох дисциплін – українська мова і література, математика і природознавство. З інших предметів можна буде оцінити учня усно, а також буде варіант висловити вербальну характеристику знань і умінь учня. Тільки якщо це дозволить педагогічна рада. Попри те, що школи самі можуть визначити системи оцінювання, у кінці семестру вони все одно мають виставити оцінки по 12-бальній системі.

Будуть скасовані дзвінки на уроки, а парти стоятимуть кругом або буквою «П», а не в три ряди, як було ще з радянських часів.

 Предмети будуть інтегрованими, тобто об’єднуватимуться навколо цікавих для дитини тем і проблем. Багато занять відбуватимуться в ігровій формі, що допоможе краще концентрувати увагу дітей. До того ж, буде зроблений акцент на індивідуальних особливостях кожного учня.

Експерт аналітичного центру CEDOS Ірина Когут пояснює, що в новому Державному стандарті початкової освіти збережені всі базові знання. Дітей навчатимуть виконувати математичні операції, відмінювати слова і складати з них речення. Однак спочатку все це проходитимуть на практиці, а вже потім будуть закріплювати отримані знання в теорії. Учні також працюватимуть у групах і створюватимуть спільні проекти.

Відповідно до Концепції Нової української школи, учні навчатимуться за методикою LEGO, яку з 2018-го планують поширити на всі школи. «Шість цеглинок» – це технологія навчання, яка допоможе учням тренувати пам'ять, розвивати моторику і творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися таким важливим, передбаченим НУШ умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань.

Навчання стане ефективним, адже буде зрозумілішим для дітей. Навіть більше, теми для викладання вибиратимуть як учитель, так і самі учні. На уроках вони зможуть обговорювати улюблені мультфільми й на їх основі робити завдання. Наприклад, написати лист герою мультика або обчислити час його подорожей тощо. Дітям буде набагато цікавіше отримувати знання на основі своїх улюблених сюжетів, ніж зі стандартних програм.

Підручники залишаються старі. Вони і далі будуть джерелом інформації, але не основним.

Учителі пілотних проектів пройшли спеціальну підготовку. Міністерство освіти провело кілька тренінгів підготовки для викладачів в експериментальних класах, а для учителів, які будуть працювати з учнями 1 класів з вересня 2018 року проводяться тренінги та курси підвищення кваліфікації на базі КВНЗ «ВАНО» та у районі на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

Педагогів навчали та навчатимуть формувати теми, які вони розбиратимуть з учнями. А також працювати з онлайн-платформою міністерства, яка допоможе конструювати уроки як LEGO   з методичками і добірками матеріалів.

В концепції нової української школи вчителям дадуть можливість вибору інституцій для підвищення кваліфікації: вони  матимуть можливість піти в іншу організацію, яка пропонує тренінг про інклюзивну освіту чи сучасні методики викладання, а не тільки в інститут післядипломної освіти

Буде створений курс «Я пізнаю світ», в який інтегрують сім навчальних дисциплін: математична, природознавча, технологічна, інформативна, мовно-літературна, суспільно-історична й соціальна.

Окремими предметами будуть іноземна мова, фізкультура й мистецтво.

Зміни торкнуться не лише навчальної частини. Вчителі розвиватимуть різні грані особистості дитини. Наприклад, свободу і незалежність. Діти зможуть сперечатися з учителем, висловлювати свою думку і їх за це не сваритимуть. Також будуть створені безпечні умови для фізичного і психоемоційного розвитку дітей.

Закон «Про освіту» запроваджує рівноправність доступу до бюджетного фінансування закладів освіти усіх форм власності. Законопроектом передбачено повну прозорість фінансування закладів освіти. Зокрема школи будуть зобов’язані оприлюднювати всі кошти, які надходять з бюджету та з інших джерел. «Гроші ходять за дитиною» - цей принцип фінансування створено для підтримки дітей з особливими потребами, які можуть здобувати освіту разом з іншими дітьми у пристосованих для цього школах. Для таких дітей буде запроваджено індивідуальні програми розвитку, включаючи корекційно-реабілітаційні заходи, психолого-педагогічний супровід. Взаємозв’язок між поступовим ліквідуванням інтернатів та концепцією нової школи пояснив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба: «Зараз система нараховує 751 інтернатних закладів, де навчаються і виховуються 106 тисяч дітей. З 7 мільярдів гривень, які виділялися у 2016 році на цю систему тільки один мільярд йшов безпосередньо на дитину, а це 27 гривень на добу, з яких 1 гривня на лікування, 3 гривні на одяг і 24 – на харчування. Необхідно створювати інклюзивні класи, аби дитина не жила в інтернатному закладі і лишалася у сім'ї. За цією стратегією ми маємо завдання кожного року збільшувати кількість дітей в інклюзії як мінімум на 30%». Презентація - опис стилю Нової української школи ТУТ. 

 Галина Савчук, методист РМК

01.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Новорічні розваги для малечі! Будинок дитячої творчості і Бершадська школа №1

Новий 2018 рік у м. Бершаді розпочався веселими дитячими розвагами біля центральної ялинки міста. Провели свято учнівський та педагогічний колективи Бершадської ЗОШ №1 та Будинку дитячої творчості. Близько 100 дітей дошкільників та школярів разом із батьками завітали на свято, щоб весело зустріти Новий рік із казковими та мультяшними героями- Фіксиками, Дідом Морозом та Снігуркою.

Діти танцювали під сучасну запальну музику, водили новорічні хороводи, приймали участь у конкурсах, відгадували загадки, співали пісні про зиму та Новий рік. На завершення свята приємним сюрпризом були солодкі гостинці від Бершадської міської ради.

Запрошуємо на розваги!

 

Юрій Баранов, директор БДТ

01.01.2018 | Aдмін | Читати далі

З Новим роком, шановні колеги!

Ось і минув  ще один рік…  Кожен рік приносить багато хорошого, а про погане ми не будемо згадувати. Для освітян 2017 був визначний – ми отримали новий Закон України «Про Освіту»,  чергове підвищення заробітної плати,  впевнено крокують зміни до початкової школи!.. Нелегко жити в часи змін, ще важче ці зміни втілювати  в життя.   Тож  нехай наступний рік буде для Вас вдалим, хай все складеться як треба.

У новому році бажаємо виконання задуманих планів, чудового вирішення складних ситуацій. Океан любові вам, здоров’я, легкості в житті і відсутності проблем. Ми всі віримо в чудеса, а вони нас оточують. Просто треба трохи придивитися і зрозуміти, що сталося чудо. Вдалого початку і успішного продовження Вам у новому році!

 Голова профспілкових комітетів      Начальник відділу 

Микола Морочинський                              Оксана Тартачна

 

01.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Збережи ялинку!

Напередодні новорічно-різдвяних  свят учні навчальних закладів нашого району беруть участь у традиційній  Всеукраїнській виставці – конкурсі «Новорічна композиція». З наближенням Нового року,  зазвичай, люди прикрашають свої оселі ялинками або соснами, але на заміну їм, оселю можна прикрасити оригінальними новорічними композиціями, виготовленими власноруч.

Для збереження  хвойних лісових насаджень альтернативою стали  новорічні букети, новорічні композиції, стилізовані  ялинки з різних підручних засобів (з природного матеріалу - горіхів, прянощів, макаронів. ялинових та соснових шишок, пір’я, пластику, паперу, картонних упаковок, тканини, стрічок та ін…), які були представлені на районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» 13 грудня 2017 року в актову залу РМК.

Журі конкурсу, оцінюючи роботи, звертало увагу на екологічну спрямованість робіт; доступність матеріалів; гармонію елементів декору.

Всього на районний етап виставки – конкурсу свої роботи у номінації «Стилізована ялинка» та «Еко-ялинка» представили  учні з 24 шкіл, БДТ,  «Новорічна композиція» -  з 5 шкіл району , 3 позашкільних закладів, «Різдвяний вінок» - з 4  шкіл, СЮТ, СЮН, БДТ , «Новорічна картина чи колаж» - з 2 шкіл, СЮН. Також були представлені роботи в номінаціях «Новорічна іграшка», «Новорічний подарунок», «Новорічний букет» .

Кращими роботами у номінації «Стилізована ялинка» визнано  вироби вихованців  БДТ, учнів Бершадської  №3, Яланецької,  Осіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

У номінації «Еко-ялинка» кращими стали  роботи учнів Тернівської, Сумівської,Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст., Малокиріївської, Маньківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Якістю виконання, новизною, оригінальністю відзначались новорічні композиції виготовлені  вихованцями БДТ, СЮН,  у номінації «Сюжетна  композиція» - вироби учнів з Шляхівської,Осіївської, Серединської ЗОШ І-ІІІ ст..

Різдвяні вінки,  новорічні іграшки та подарунки, які  представили на виставку  вихованці СЮТ, СЮН, БДТ , учні Березівської, Кидрасівської, Лісничанської шкіл, стали відображенням   народних  різдвяних традицій та новорічної флористики.

Хочеться висловити подяку всім учасникам виставки-конкурсу  - учням, вчителям, батькам, що  створили   прекрасні композиції,  подарували  гарний святковий  настрій та  зберегли  життя ялинці, сосні чи смереці.

 

Зоя Панченко, директор СЮН

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Працює колегія відділу

Нещодавно відбулась чергова колегія відділу освіти, фізичної культури та спорту. На неї були запрошені директори шкіл та заступники з навчально-виховної роботи. Традиційно перед новим роком освітян прийшли привітати наймолодші учасники навчально-виховного процесу – вихованці ДНЗ «Сонечко» м. Бершадь та гурт автентичного співу «Оберіг» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

На колегію виносились такі питання:

-    Про хід виконання цільової програми з обдарованою молоддю «Обдаровані діти» на період 2013-2017 років. (Філімонова А.Г.,  завідуюча РМК )

-   Про хід виконання рішення колегії  відділу освіти  від 23.10.2013 № 5  «Про хід виконання районної програми «Вчитель» на 2013-2017 р.р.». (Процепова О.О., методист РМК)

-    Про хід виконання програми розвитку дошкільної освіти  Бершадського району на період до 2017 року. (Свистун Н.Є., методист РМК з дошкільної освіти)

-  Про вартість харчування  дітей загальноосвітніх шкіл, професійного ліцею та навчально-виховних комплексів на 2018 рік (Когут О.М., провідний спеціаліст ВОФКС).

 

Начальник ВОФКС Оксана Тартачна  чітко окреслила завдання на наступний рік, звернувши особливу увагу на зміни в законодавстві.

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 «136» 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656