Позашкілля Бершадщини. Підсумки 2020. Станція юних натуралістів

Природа – найкраща з книг, написана на особливій мові.
Цю мову треба вивчати…

Н.Г.Гарін-Михайлівський

Початок 2020-2021 навчального року  був особливим не лише для закладів загальної середньої освіти, але й для позашкілля.  Бершадська станція юних натуралістів розпочала свою роботу в умовах адаптивного карантину з дотриманням протиепідемічних заходів.  На вимогу часу колектив закладу  опановує і застосовує технології дистанційного навчання, онлайн- конференції та відеозахисти науково-дослідницьких робіт. Це  допомагає  розвантажити та зацікавити дітей у новому форматі, дати можливість працювати творчо,  не виходячи за межі освітнього процесу.

У закладі сплановано роботу 9  гуртків еколого-натуралістичного і по одному гуртку біологічного та художньо-естетичного спрямування.   Групи працюють на базі станції юних натуралістів та в Бирлівській, Поташнянській ЗОШ І-ІІ ступенів, Сумівській, Флоринській  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Позашкільною діяльністю охоплено більше 150 дітей.

Протягом  І семестру 2020-2021 н.р. вихованці закладу та учні шкіл району взяли участь у 12 конкурсах, акціях, операціях, тижнях відповідно до плану роботи закладу.

У жовтні в рамках Тижня біології та експериментального садівництва відбувся районний та обласний конкурс–захист дослідницько -експериментальних робіт. Вперше він був проведений у форматі відеозахисту. Переможниця районного етапу, учениця Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Стоян Лілія, зайняла ІІ місце у обласному конкурсі (секція «Садівництво») з роботою «Дослідження впливу метеорологічних факторів та біохімічний склад  плодів яблуні ( Malus Domestika(L) Born(H) та груші (Pyrus communis (L) в умовах шкільного саду (Подільського регіону».

Переможцями обласного тижня екології та охорони природи стали: вихованка гуртка «Таємниці природи» Бершадської СЮН, учениця Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.  №3 Шевчук Вероніка (ІІ місце), учениця Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Крикун Мар'яна (ІІ місце), учень Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Грабовський Роман (ІІІ місце).

Протягом року проходила  Всеукраїнська акція «Птах року – 2020», у якій традиційно взяли участь і вихованці СЮН. Мальська Марія, учениця Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів (гурток «Юні друзі природи»), посіла ІІ місце в обласному етапі акції, а  учасники гуртка «Цікава зоологія», що працює на базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце.

В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» вихованка гуртка «Таємниці природи» (керівник Шевчук А.В.) Шевчук Вероніка  здобула перемогу у номінації «Учнівська молодь», посівши ІІ місце,а  Грабовський Роман з Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце. Відповідно до підсумків Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків»  колектив учнівського шкільного лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  зайняв І місце.

Вихованці гуртка «Мистецтво нашого народу» (керівник Кошпетрук О.В.) посіли ІІІ місце у обласному та Всеукраїнському етапах конкурсу «Скарбниця народної духовності» у номінації «Виставка-презентація обрядових хлібних виробів регіонів України». Гуртківці вивчали традиції української випічки;  оформили змістовний тематичний постер та виставку власноруч виготовлених обрядових хлібних виробів нашого регіону.

В обласній виставці – конкурсі «Український сувенір» перемогу отримала Деркач Анастасія, учениця Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ст. у номінації «Предмети вжитку, що є зразками української сувенірної продукції», зайнявши ІІІ місце;  Михальченко Владислав, учень Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у номінації «Сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір» теж посів ІІІ місце.

Одним із улюблених та чисельних конкурсів, з яких розпочинається підготовка до новорічно-різдвяних свят, є Всеукранська виставка – конкурс «Новорічна композиція». Цьогоріч у ній взяли участь 29 закладів освіти і  38 учасників визнано переможцями у різних номінаціях. В обласному етапі конкурсу робота вихованки СЮН Шевчук Анни посіла ІІІ місце у номінації «Стилізована ялинка», виріб вихованця Бершадської СЮТ Парахонича Сергія-   ІІ місце. Також ІІ місце за «Різдвяний вінок» отримав учень Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ст. Яворський Олександр.

У 2021 році  Бершадська станція юних натуралістів має багато творчих планів щодо позашкільної діяльності та  змістовного дозвілля школярів.

Запрошуємо юних любителів природи! Наша сторінка у мережі фейсбук : https://www.facebook.com/profile.php?id=100043888944273

 Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

 

27.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Позашкілля Бершадщини. Підсумки 2020. Станція юних техніків

Бершадська районна станція юних техніків у 2020 році спрямувала свою роботу  на розвиток інтересу дітей та молоді до науково-технічної творчості, розширення наукового світогляду; створення умов для набуття вихованцями техніко-технологічних умінь і навичок; активізацію раціоналізаторсько-винахідницької, конструкторської та пошукової діяльності та змістовного дозвілля.

Одним з пріоритетних напрямків роботи закладу - удосконалення методичної бази, пошук та впровадження інноваційних форм і методів проведення гурткових занять, масових заходів, створення умов для функціонування гуртків науково-технічного  напрямку.

  Роботу педагогічного колективу спрямовано на реалізацію єдиної науково-методичної проблеми: «Формування творчої особистості в умовах сучасної позашкільної освіти».

У рамках реалізації науково-методичної проблеми, працівники Бершадської районної станції юних техніків брали участь у обласному конкурсі на кращу методичну розробку з науково-технічної творчості серед позашкільних закладів. За підсумками обласного конкурсу серед педагогів позашкільних навчальних закладів області нагороджені Дипломами ОЦТТУМ в номінаціях: «Описи та креслення моделей і обладнання для виготовлення, регулювання та випробування моделей», «Розробки окремих тем гуртків відповідно до програми роботи гуртка» та «Описи перспективного досвіду роботи педагогічних колективів, керівників гуртків  із різних напрямків науково-технічної творчості учнівської молоді».

Крім того, заклад є постійним  учасником районних виставок до Дня Незалежності України, новорічно-різдвяних композицій, районного свята «Золотий олімп», Дня Європи, Дня захисту дітей, Дня молоді;  обласної виставки «Країна юних майстрів» м. Вінниця, «Погляд у майбутнє», «З краю в край ходить Святий Миколай», «Метелики – німий шедевр природи». На базі СЮТ постійно організовуються та проводяться заочний конкурс «Космос. Людина. Духовність», майстер-класи, різноманітні змагання, виставки.

У 2020 році за участь у багатьох заходах отримано 102 нагороди, з них: І місць – 60, ІІ місць – 21, ІІІ місць – 21.

То ж працюємо заради того, щоб діти могли розвивати свої таланти, творчі здібності, креативність. Адже талановита молодь – майбутнє нації.

Запрошуємо юних, активних, креативних!

Олена Бабій-Парахонич, директор СЮТ 

 

27.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Позашкілля Бершадщини. Підсумки 2020. Будинок дитячої творчості

Ще з далекого 1957 року в Бершаді функціонує Будинок дитячої творчості, в той час – Будинок піонерів. За ці роки тисячі юних бершадчан знаходили в його стінах справу, що була їм до душі. Змінюються часи, виростають вихованці, керівники гуртків знаходять все нові і нові таланти зберігаючи основне – радість дитинства!

У ці непрості часи керівникам району та відділу освіти вдалося зберегти  мережу гуртків у позашкіллі. Станом на грудень 2020 року у БДТ гуртковою роботою охоплено 427 дітей, діє 19 гуртків (31 група), які працюють за такими  напрямками позашкільної освіти:

1.     Науково-технічний напрям (Художньо-технічний профіль): 4 гуртки (7 груп) – 93 учні;

2.     Художньо-естетичний напрям (Декоративно-ужитковий, образотворчий  профіль): 9 гуртків (11 груп) – 155 учнів;

3.     Художньо-естетичний напрям (Хореографічний профіль, вокальний профіль, музичний профіль ):  6 гуртків (12 груп) – 164 учні;

4.     Спортивний напрям (шашки):  1 гурток, 15 учнів.

Освітній процес забезпечують 10  керівників гуртків, з них троє сумісників. Заняття гуртків проводяться в Будинку дитячої творчості та на базі ЗОШ, з якими укладено договори про співпрацю.

Колектив Бершадського Будинку дитячої творчості було нагороджено Дипломом переможця проекту «Позашкілля заради майбутнього» у рамках Міжнародної акції «Світ позашкілля»   за активну участь у онлайн проектах Міжнародної Асоціації Позашкільної Освіти та організацію власних онлайн заходів. За перший семестр 2020-2021 н.р. вихованці БДТ отримали понад 70 нагород за зайняті І-ІІІ місця. Найяскравіші з яких:

-  24-ий дистанційний Міжнародний конкурс «Зоряна брама», І місце - Герасименко Олександра;

-       VII Обласний конкурс вчительських творчих родин «Від землі, від роси, від любові…», ІІ місце – родина Баранових, номінація «Сценічне мистецтво»;

-  Дистанційний Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс творчості «Світ Dreams» для для дітей та молоді з обмеженими можливостями, І місце - Скалецька Даша, ІІ місце - Шелист Владислав.

 

Інформацію про діяльність закладу висвітлюємо на сторінці

https://www.facebook.com/groups/332550023826670

Блог БДТ:

https://bershadblogspot.blogspot.com/?fbclid=IwAR2fowcYmPv8auavspMIn9b5f8nJLEuJiwu8Gs0tq1oueRm7plSxryl8lhI

Юрій Баранов, директор БДТ 

27.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – ЦЕ МИ!»

Квітуй, мов калина, над плесами вод,

                                                           Будь в дружбі і праці міцна та єдина,

                                                           Хай буде щасливим твій вільний народ,

                                                           Прекрасна моя Україно!

Завершився районний етап Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна – це ми!», яка проводилася з метою активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді, пошуку та розкриття нових юних талантів, формування у дітей активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни.

Фотовиставка започаткована Міністерством освіти і науки України й Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Захід реалізується у форматі збору та електронного обміну фотографіями, що містять привітання учасникам.

На районний етап Фотовиставки, в якому взяли участь близько 26 закладів загальної середньої, позашкільної освіти, надійшло понад 120 фотографій та більше 20 відеолистівок.

Учасниками конкурсу є учнівські колективи, гуртки, окремі вихованці, учні закладів освіти. Роботи відображали тему конкурсу і не порушували авторські права.

Журі конкурсу визначило переможців та лауреатів. Ними стали:

1)    Манченко І. (Бершадська ЗОШ № 1)

2)    Чорнокульська А. (Флоринська ЗОШ)

3)    Безвенюк О. (Красносільська ЗОШ)

4)    Сисак К. (Осіївська ЗОШ)

5)   Петрук М. (Осіївська ЗОШ)

6)    Театральна студія «Гармонія» (Бершадська ЗОШ № 3)

Фотороботи переможців конкурсу братимуть участь в обласному етапі Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України «Україна – це ми!».

 

Оксана КОВАЛЬЧУК, спеціаліст відділу освіти

25.01.2021 | Aдмін | Читати далі

ЗНО з української: якісно новий тест

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури у 2021 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності («логічні пари»), завдань відкритої форми з короткою письмовою відповіддю і завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю.
    Загальна кількість завдань тесту з української мови і літератури – 67, на їх виконання учасникам буде відведено 210 хвилин.
   Результат виконання завдань № 25-63 частини «Українська мова» та № 67 частини «Українська мова» («Власне висловлення») буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови.
    Результат виконання завдань № 25-63 та № 67 може бути використано під час вступу до закладів вищої освіти, як конкурсний предмет «Українська мова». Результат виконання всіх завдань тесту може бути використано під час вступу до закладів вищої освіти, як конкурсний предмет «Українська мова і література», що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році.
      Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання № 25-63 та № 67, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 74 тестовим балам.
     Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури - 116 балів.

Олена ДЕРКАЧ, консультант КУ «БЦПРПП»

 

25.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Державна підсумкова атестація-2021: умови, перспективи, реалії

У 2020-2021 навчальному році, за даними МОН України станом на січень 2021 року, учні 9-х класів, згідно з наказом №1262, складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.
     «Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною. Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/21 навчальному році є необґрунтованим», - наголошують у Міністерстві освіти.
    Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджуватиме керівник закладу освіти.
 

25.01.2021 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 «13» 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700