Визначено пріоритети розвитку освіти Бершадщини у 2018 році

Забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, фізичної культури і спорту на території району, створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості та її індивідуальних здібностей і можливостей, реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист дітей дошкільного та шкільного віку, педагогічних, інших працівників закладів та установ освіти, фізичної культури і спорту- головні цілі діяльності  освітян району. Карту цілей і пріоритетів відділу освіти, фізичної культури і спорту на нараді презентувала начальник відділу Оксана Тартачна.

У 2017 році 6 освітянських проектів стали переможцями 14 обласного конкурсу розвитку територіальних громад. Завдяки цьому відремонтовано каналізаційну мережу БСШ №3, побудовано комунікації  каналізаційної мережі БСШ №1.  Встановлено енергозберігаючі вікна в Поташнянській та Крушинівській школах. Створено  історико-патріотичний музей Гідності і Свободи в Бершадській школі №3.

Серед пріоритетних напрямків діяльності на 2018 рік: забезпечення виконання заходів з енергозбереження в закладах освіти; формування оптимальної мережі закладів освіти району, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням використання наявних ресурсів, модернізації мережі; модернізація  та осучаснення матеріально-технічної бази   закладів освіти району; забезпечення доступності та якості освіти для дітей з ООП, створення умов для розвитку інклюзивного  навчання.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов наголосив: «2018 рік  дає  старт "Новій українській школі», маємо  зосередити зусилля на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної освіти в районі та створення умов для задоволення якісних освітніх потреб населення.»

За матеріалами сайту Бершадської РДА

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

«ЗІРКОВА МРІЯ-2018»

Обласний  конкурс «Зіркова мрія – 2018» солістів-вокалістів та читців серед учнів  загальноосвітніх  та позашкільних навчальних закладів проводиться в рамках обласного фестивалю вчительської  та учнівської творчості «Проліски надії – 2018» з метою пропагування українського мистецтва, світової класики, кращих творів місцевих авторів, виховання почуття національного патріотизму, підтримки розвитку творчого, духовного потенціалу учнів та їх учителів.

Порядок та умови проведення Конкурсу:

Конкурс проводиться у 2-х номінаціях: вокал та художнє читання.

Конкурс проводиться за віковими категоріями:

  • молодша група  (1 5 класи);
  • середня  група  (6 – 9 класи);
  • старша група  (10 – 11 класи).

Учасник заявляє на участь у конкурсі два твори. Виконується один твір за вибором, тривалістю до 5-ти хвилин. Пісня виконується без хореографічного супроводу.

Районний етап конкурсу буде проведено 26 січня 2018 року о 13.00 годині на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Запрошуємо учнів шкіл  району до участі в конкурсі  солістів-вокалістів та читців   «Зіркова мрія – 2018»!

Валентина Куцак, методист РМК 

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне спрямування діяльності районного методичного об´єднання вчителів біології на реалізацію принципів сучасної природничої освіти і виховання

Під час зимових канікул традиційно проходять засідання районних методичних об'єднань освітян, на яких  розглядаються проблемні питання галузі  та завдання кожного предмету зокрема. На засіданні РМО учителів біології та екології підведено підсумки Тижнів біології та екології, районного етапу Всеукраїнських олімпіад з  даних предметів, здійснено аналіз  завдань, розбір типових помилок.

Педагоги ознайомились з основними статтями нового Закону України «Про освіту» та Положенням про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році. Оскільки  інновацією року буде міжнародне оцінювання учнів (PISA) з читацьких, математичних та природничих компетентностей, тому учителі обговорили загальні положення даної  Програми, специфіку тестування, результати  моніторингу  в інших країнах та їх вплив на освітні системи.

 В рамках функціонування Школи педагогічного зростання відбулося 3-є засідання  на тему «Закономірності успадкування ознак. Закони Менделя. Відхилення від законів Менделя. Розв'язування задач з генетики».  Практичний блок підготувала учитель біології Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ткачук Г.Д.

Ірина Романчук,  методист РМК

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання учителів фізики

12.01.2018 року на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів фізики.

 «Нова українська школа – виклик часу» - з таким питанням перед фізиками району виступила завідуюча Бершадським районним методичним кабінетом Філімонова А.Г. Вона розповіла про зміни, які чекають школярів у 2018-2019 навчальному році та привітала присутніх із зимовими святами.

По питанню «Тонкощі фізичних процесів у задачах якісного змісту та корисні поради вчителям для підготовки учнів до ЗНО з фізики» виступив учитель фізики Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 Половинченко М.Т.

 «Шкільний фізичний експеримент – як засіб формування дослідницьких компетентностей учнів» - так вважає вчитель фізики Тирлівської ЗОШ І – ІІ ступенів Ляшенко О.А., про що і повідомила колегам.

Вчитель Дяківської ЗОШ І – ІІ ступенів Гонтарук А А. поділився досвідом з теми «Обробка результатів та особливості виконання лабораторних робіт за новою програмою у 9 класі».

З питання «Про техніку безпеки у кабінеті фізики» виступив вчитель фізики Ставківської ЗОШ І – ІІ ступенів Данилець А. Г.

Про підсумки моніторингу навчальної діяльності з  фізики у закладах загальної середньої освіти району доповідала голова районного методичного об'єднання вчителів фізики, учитель Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Титарчук М.Г.

Наприкінці роботи вчителі підбили підсумки та визначили основні питання для  роботи методичного об’єднання на наступне засідання. 

Марія Титарчук, вчитель-методист Бершадської ЗОШ І–ІІІ ступенів №2 

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Виховна робота - проблеми, досягнення, плани

12 січня 2018 року в актовій залі РМК відбулась нарада заступників директорів з виховної роботи на тему : «Організаційно- управлінська діяльність  заступників директорів шкіл з виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах»

Нарада  була дуже ґрунтовна і висвітлювала такі питання:

1.      Про підсумки виховної роботи за І півріччя 2017-2018 навчального року. Концепція національно-патріотичного виховання.

2.      Організація виховного процесу у ІІ півріччі 2017-2018 навчального року.

3.      Виконання нормативно-правової документації заступниками директорів з виховної роботи.

4.      Співпраця відділу освіти, фізичної культури та спорту з державними установами з питань національно-патріотичного виховання, правоохоронних програм, конвенції  ООН.

5.      План заходів з національно-патріотичного виховання.

6.      Волонтерська робота - це справа честі і гідності кожного.

7.      З досвіду роботи з організації управлінської діяльності, запровадження сучасних форм і методів контролю, скоординованості дій школи,сім'ї, громадськості.

8.      Співпраця заступника директора з виховної роботи та педагога-організатора у спільній діяльності з батьками щодо залучення учнів до навчання та позакласної роботи.

9.      Планування роботи заступників директорів з виховної роботи на ІІ семестр 2017-2018 навчального року.

10.  Психологічний тренінг  «Форми і методи виявлення авторитетів дитини»

Серед запрошених, представників установ та організацій,  були

-        Смакоус Жанна Леонідівна, головний спеціаліст служби у справах дітей

-        Джужук Максим Володимирович,  прокурор місцевої прокуратури Бершадського району

-        Загоруйко Олег Анатолійович,  старший офіцер відділу комплектування Бершадсько-Теплицького  військового комісаріатому.

Свої напрацювання у виховній роботі, співпраці з батьками представила Прокопенко Людмила Миколаївна, заступник директора з виховної роботи Шляхівської ЗОШ І-ІІІступенів. Усі тонкощі волонтерської роботи презентували заступник директора Бершадської ЗОШ №1 Голинська Галина Петрівна та учениця  10  класу Магдаль Ангеліна. У співпраці заступника та педагога-організатора закладена успішна реалізація  виховної моделі закладу, про свою плідну роботу розповіли Багнюк Лідія Василівна, заступник директора з виховної роботи та Янчук Аліна Анатоліївна, педагог-організатор з  П'ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Психологічний тренінг  «Форми і методи виявлення авторитетів дитини» з присутніми провела  Візнюк Світлана Семенівна, практичний психолог П'ятківської  ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

На завершення наради  усіх заступників привітав із новорічними святами  зразковий гурт «Щедрограй » та «Сопілкарик »Баланівської ЗОШ І-ІІІст.

Людмила Загарій, спеціаліст відділу

15.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Педагогічні читання секції учителів історії Бершадського району, присвячені 80-річному ювілею В.М.Чорновола

Людина, що пробудила Україну…

Ювілей – це привід до спогадів, аналізу, переосмислення життєвого шляху людини. Такий життєвий шлях, який пройшов Вячеслав Максимович Чорновіл, потребує ще й розуміння, спроби досягти всієї глибини думок та навчитись робити висновки. Саме таку спробу зробили вчителі історії шкіл району на педагогічних читаннях. Ще раз доторкнувшись до великої долі, з подивом дізнались про подробиці дитячих та юнацьких років, про час, проведений в якутських таборах, про суперечливі роки перебудови, про моменти повної політичної перемоги цієї людини-легенди над системою (вибори до Верховної ради та Львівської обласної ради).

Повчальними для нас є 90-ті роки: представники системи зрозуміли, яку смертельну небезпеку для неї несе Чорновіл В.М. і тому розпочали масштабну операцію з його знищення. Найбільш болючим для нього була позиція вчорашніх соратників – відвернулись, пішли на розкол Народного Руху України. Не стало єдності – не стало сили. Але цього замало було системі, вона зробила вдалу спробу прибрати Чорновола фізично: у березні 1999 року цієї великої людини не стало, нібито в результаті нещасного випадку. Замислимось – чи в цьому немає й нашої вини: не підтримали, не допомогли, зайняли споглядацьку позицію…

Учасники педагогічних читань резюмували – Чорновола треба читати з олівцем в руках, робити виписки, а головне – пам’ятати його слова про те, що треба любити Україну не на словах, інакше можна її втратити.

Олена Хахалина, учитель історії та права Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

15.01.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 «120» 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263
Всього новин: 1573