Дистанційна освіта: умови, перспективи, стандарти
Сьогочас в умовах пандемії COVID-19 необхідними стали нові підходи до навчання. Одним із них є дистанційна освіта.
У вересні 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за № 941/35224.
Дистанційне навчання, в умовах сьогодення, – це необхідність, яка забезпечує можливість дітей здобувати якісну освіту, реалізовувати свої права на повноцінний розвиток, удосконалювати власні можливості і потреби, створювати систему безперервного самонавчання, загального обміну інформацією за умови його правильної організації. Тому сьогочас вимагає від учителя неабиякої підготовки, знань, уміння застосовувати передові інформаційно-комунікаційні технології навчання, реалізовувати їх в освітньому процесі. З цією метою педагог, як носій знань, може використовувати у практиці навчання учнів різноманітні сучасні web-ресурси. Це є запорукою успішної організації освітнього процесу, який набув сьогодні нового формату та вимог. А це навчальні (у тому числі практичні, лабораторні), корекційно-розвиткові заняття, вебінари, онлайн-форуми та конференції, самостійна робота, дослідницька, пошукова, проєктна діяльність, навчальні ігри, консультації тощо. І така освітня діяльність вимагає самовдосконалення, реалізації пошуку нових підходів, форм і методів навчання.
Недарма одним із філософів минулого було сказано, що «вчити себе самого – благородна справа, але ще більш благородна – вчити інших…». І це сьогодні - важливо!
Від землі, від роси, від любові…
УВАГА! Конкурс «Джерело творчості
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.10.2020 року №1261 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» та з метою підтримки талановитих педагогів закладів позашкільної освіти, сприяння їх творчій самореалізації та стимулювання подальшої педагогічної діяльності, відділ освіти оголошує конкурс у номінації «Керівник гуртка - 2021»за такими напрямами позашкільної освіти:
- «Керівник гуртків військово-патріотичного напряму позашкільної освіти»;
- «Керівник гуртків та секцій дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти» (наукове відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство»);
- «Керівник гуртків еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти» (профіль “Квітникарство”);
- «Керівник гуртків науково-технічного напряму позашкільної освіти» (художньо-технічний профіль: кіно- та фотомистецтво);
- «Керівник гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти»;
- «Керівник гуртків художньо-естетичного напряму позашкільної освіти» (образотворчий профіль).
І етап– районний - у грудні 2020 року;
ІІ етап– обласний – у січні-лютому 2021 року;
ІІІ етап– Всеукраїнський – у березні-червні 2021 року (у два тури);
-
І тур– заочний;
-
ІІ тур– очний у місті Києві.
Відзначення Дня толерантності у закладах освіти Бершадського району
У листопаді 2020 року у закладах освіти Бершадщини відбулися заходи, присвячені Дню толерантності. Бути толерантним означає бути терпимим, співчувати чужому горю, вміти вчасно прийти на допомогу. То ж формувати у дітей добропорядність, чесність, утверджувати позитивні якості – це і є сьогочас найважливішим завданням батьків і вчителів.
З цією метою у школах району проведено бесіди, лекції, тренінги «Толерантним бути модно», «Терпимість – це важливо!», «Будьмо толерантними!», «Духовні цінності», створено відеоролики та онлайн-презентації «Співчуття – крок до вихованості», «Подбаймо про інших», анкетування «Наскільки ти толерантний», конкурси «Толерантність у висловах», онлайн-репортажі «Толерантність до природи», захист тематичних проєктів «Толерантність до мов та культур інших народів». У шкільних бібліотеках створено тематичні виставки періодичної преси «Толерантність у нашому житті», «Толерантність і сьогодення».
Формуючи у дитини терпимість, ми тим самим утверджуємо її свідоме ставлення до оточуючого світу, засноване на рисах людськості, поваги, бажання творити добро. Адже толерантність – це взаємодія, заснована на терпимості та повазі до інших.
Олена Деркач, консультант КУ «БЦПРПП»
Відзначення Дня Гідності і Свободи в закладах освіти району
Доленосні події в Україні – як реквієм Пам’яті про Небесну Сотню, Героїв ООС. Про них пишуть у газетах і журналах, про них складають вірші, про них говорять з екранів телевізорів, їм присвячують мистецькі заходи у закладах освіти району.
Протягом минулого тижня у закладах загальної середньої освіти району відбулися заходи щодо відзначення Дня Гідності та Свободи, мета яких – утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні.
З метою виховання в учнів патріотизму, любові до Батьківщини проведені загальношкільні виховні години «Незалежність. Мир. Свобода», «Ми за мир в усьому світі», «Україна – країна незалежна», «За мир в Україні, за гідність кожної людини», тематичні уроки, лекції, бесіди «Патріотизм: Україна – це моя і твоя країна», «Пам’ять про Небесну Сотню», «Слава України не вмре, не поляже…», «Скажи своє слово про Україну».
Також відбулися засідання круглих столів за участю воїнів ООС «Україна вільна держава», переглянуто документальні фільми «Революція Гідності», «Переломний момент», «Слідами лютневого снігу» та лінійки пам’яті «Моя Батьківщини – Україна», «Подвиг Небесної Сотні», мета яких – вшанувати патріотизм і мужність захисників країни, прищеплювати любов до Батьківщини, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Пам’ять – це та ріка, що не обміліє, це та рана, що не загоїться, це та святиня, що житиме у віках. З метою вшанування пам’яті Героїв сьогодення у шкільних бібліотеках організовано книжкові виставки, присвячені героїзму учасників Революції Гідності та подіям на сході України «Жертовний шлях до свободи», «Небесна Сотня», «Скорботна свічка пам’яті святої», «Пам’ять про героїв свята», «Помаранчева революція та Революція Гідності – шлях до свободи». Працівники відділу освіти Бершадської РДА та КУ «Бершадський центр професійного розвитку педагогічних працівників» здійснили покладання квітів до пам’ятного знака Небесної Сотні на центральній площі міста. Також хвилиною мовчання працівники освіти вшанували загиблих Героїв Бершадщини, бо віддали вони своє життя заради миру, добра, справедливості, заради життя на землі.
Пам’ять… Вона завжди з людьми. Вона нагадує нам, живим, про те, що герої не вмирають. Вони – в наших серцях… Вони – у спогадах, думках… Не забуваймо про це.
Олена Деркач, консультант КУ «БЦПРПП»
Тиждень екології та природоохоронної діяльності
.jpg)
№ 301 «Про проведення обласного тижня екології та природоохоронної роботи» Бершадською станцією юних натуралістів організовано районний тиждень екології.
.jpg)