Всесвітній День здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!

 

07.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії

За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» та натхненної, значної підтримки прихильників футболу, дитячо-юнацька футбольна команда Бершадського району мала можливість взяти участь у Міжнародних спортивних змаганнях BACOLI FOOTBALL CUP серед дітей 2002 рокународження, присвячених пам’яті Луїджі Делла Реджіон.

Луїджі був спортсменом, який трагічно помер у жовтні 2017 року під час автокатастрофи. Дійсно, рівень італійського футболу заслуговує уваги! Масштабність спортивних шкіл та масовість цього виду спорту в Італії стало визначальним  для організації поїздки до італійського міста Баколі в провінції Неаполь.

До Італії на змагання вирушили 23 спортсмени: Сомик Іван (капітан команди), Матвієнко Богдан, Андрущенко Володимир, Куріпко Павло, Мотрук Дмитро, Руденко Олександр, Карась Володимир, Сохацький Віталій, Бабій Владислав, Турчанович Олександр, Жук Назарій, Чайка Михайло, Шевченко Владислав, Морозов Богдан, Головатюк Дмитро, Струтинський Віктор, Колесник Владислав, Безвенюк Олександр, Довгань Олександр, Бородай Владислав, Дишленко Дмитро, Красюков Геннадій, Дзюбенко Віталій та тренер Микола Струтинський.  Очолював делегацію голова райдержадміністрації Іван Стефанцов.

 Депутатами Бершадської міської ради виділено кошти з міського бюджету на придбання нової футбольної екіпіровки для дитячої команди, яку вчасно придбано відділом освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації.

Потурбувався за проживання та харчування спортсменів під час змагань Народний депутат України Микола Кучер.

Для дітей та батьків у місті Києві замовлено комфортабельний автобус, який 25 березня вирушив у далеку подорож.  Важко дається переїзд у 2 тисячі 500 кілометрів дороги та ще й прохід митного контролю, але воно того варте.  Люб’язно зустріли юних спортсменів організатори змагань та розмістили в готелі, який знаходиться на береговій смузі Тірренського моря у місті Баколі. 

Баколі межує з муніципалітетами Монте-ді-Прочида та Поццуолі. Його територія вулканічного походження є частиною Флегрейських Полів. Вулкан Мису Мізено (італ. Capo Miseno) та порт Мізено датуються 35 000-10 500 роками.

Архітектурні старовинні  споруди є чудовими пам’ятниками Середньовіччя та епохи Відродження, теплий клімат, апельсинові та лимонні дерева, вузенькі міські вулички забиті безліччю автомобілів, доброзичливі люди все це разом складає чудове враження.

Відкриття змагань розпочалось 28 березня з привітання Пеппе Салеме, секретаря футбольної команди «Баколі», який запросив до вітального слова Пеппіно Скотто ді Вета, депутата Італійського парламенту, Джузеппе Скіяно депутата Баколі, Джузеппе Камбарделла, консула Беніна та голову Бершадської райдержадміністрації Івана Стефанцова, всі висловили глибоке співчуття у звязку з важкою втратою батьку Луїджі, президенту футбольної команди «Баколі» - Ізіа Делла Реджіон.

На змагання прибули 7 італійських команд, які є академіями професійних клубів: місцева команда Баколі, «Матердей», «Наполі» м.Неаполь, «Паганезе» м.Пагані, «Казертана» м.Казерта, «Позілліпо» м.Неаполь, «Ювентус» м.Турин, та наша команда – ДЮСШ Бершадь.

Першу гру наша команда зустрілась із ФК «Матердей». Весь матч пройшов у рівній боротьбі могли вигравати, як одні та і інші. Чудову можливість забити гол мали  Сомик Іван та   Чайка Михайло, проте, відчувалася  недостатність практики, адже в Україні під час міжсезонного зимового періоду діти тренуються у спортзалі, а італійці займаються цілий рік на трав’яному полі. В результаті 0:2 - програш.

На наступний день нас чекала професійна команда «Паганезе» м.Пагані, яка у чемпіонаті Італії серед юнаків посідає 2 місце. Суперник виявився технічним та тактичним. В ході зустрічі нам вдалося вирівняти гру проте, на останній хвилині першого тайму суддя не побачив положення поза грою і зарахував несправедливий гол у наші ворота.  Нашим емоціям на трибунах не було меж, але суддя залишився при своїй думці. На жаль його рішення негативно вплинуло на дітей. І знову програш і розчарування, але ж ми спортсмени і мали боротись далі.

Нам залишилось боротись тільки за п’яте місце.

Наступна зустріч відбулась проти господарів «Баколі». Психологічно налаштовані на гру, як на останній бій, бершадці зуміли, ще у першому таймі забити три голи у ворота суперників. Відзначились Матвієнко Богдан та двічі Колесник Владислав. У другому таймі з допомогою судді було призначено два пенальті та добавлено до основного часу 10 хвилин але наші вистояли та здобули важливу перемогу з рахунком 3:1.

В результаті ДЮСШ «Бершадь» посіла 5 місце у змаганнях та отримала величезний спортивний досвід, який буде використано у подальшому. Протягом змагань нам допомагав тренер ДЮСШ «Темп» місто Вінниця - Дмитро Маліновський, який чудово володіє англійською та іншими мовами.

Організаторами турніру проведено урочисту церемонію закриття змагань. Всіх переможців та учасників нагороджено кубками, почесними дипломоми та медалями.

У  вільний час діти мали можливість ознайомитись із місцевими історичними родзинками, купатись на морі та скуштувати італійські страви: макарони, піцу, страви з морських продуктів харчування.

Делегація Бершадського району запросила футбольну команду господарів «Баколі» на змагання, які відбудуться у місті Бершаді першого червня цього року приурочені Міжнародному Дню захисту дітей.

 За цілеспрямовану боротьбу, наполегливість, результативні виступи на турнірі голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов та почесний президент ФК «Бершадь» Віктор Маланчук пригостили бершадських футболістів морозивом та подарували незабутню екскурсію у місто Рим. 

Які б чудові враження та емоції не були все ж, першого квітня нам довелось сказати: «Італія – до зустрічі!».  Радісно було в’їхати на територію України. Бершадських юних футболістів побачили в Італії, Польщі, Данії і все це завдяки людям, які підтримують розвиток дитячого спорту в районі  та розуміють важливість спортивного руху.

Найщиріші слова   вдячності за розуміння, сприяння, підтримку,  дитячо-юнацького аматорського футболу  Бершадщини - Народному депутату України М.Кучеру та ГО «Соціальний центр МХП», голові Бершадської райдержадміністрації І.Стефанцову, голові Бершадської районної ради М.Бурлаці, почесному президенту ФК «Бершадь» В.Маланчуку,  директору ПРАТ «Птахокомбінат «Бершадський» І.Андрушку, директору ПрАТ «Зернопродукт МХП» В.Онуці, директору ФГ «Агро-В» О.Лукащуку, керівнику ПП «Явір-Агросервіс» Є.Бондарчуку, голові ТОВ «Яланецьке» М.Барабашу, власнику ПСП «Відродження та ПСП «Обрій» С.Менчуку, директору ТОВ «Надбужжя Плюс» О.Годі, директор СФГ «Агро ера Вітта» П.Третяку, приватному підприємцю О.Пітику, керівнику ТОВ «Жорняки М.Рибаку, керівнику ПП «Добробут» О.Бідняк. Шановні наші спонсори, хай  у вашому житті буде якнайбільше позитивних емоцій та  радості від подарованого щастя, нехай рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розквіту нашого Бершадського краю та всієї України.

 Микола Струтинський, директор КО РДЮСШ «Ровесник»

 

06.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Великоднє чудо своїми руками

Напередодні Великодня в Малокиріївській школі  провели майстер-клас з декупажу писанок. Декупаж - техніка, що дозволяє перетворити на справжній предмет мистецтва все, що завгодно, не виключенням є і яйця. Діти з невгамовною цікавістю поринають у світ писанкарства. Так народжувалися під ніжними дитячими ручками різнокольорові писанки. Творчі роботи учасники майстер-класу мають змогу продемонструвати на виставці, присвяченій Великодню.

Гарних вам свят!

Адміністрація Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ступенів

06.04.2018 | Aдмін | Читати далі

День в історії - Перша українська конституція

Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.

Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».

Пилип Орлик був близьким до гетьмана генеральним писарем, котрого після смерті гетьмана Івана Мазепи було обрано на раді старшин його наступником. Конституція Пилипа Орлика - скорочена назва документу, що визначав права і обов’язки обраного гетьмана. Ще її інколи називають Бендерською конституцією тому що вона була прийнята українським козацтвом саме біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер, а турецька назва цого містечка — Бендери, нині це територія Молдови.

06.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Атестація педпрацівників 2018. Підсумки

Засідання районної атестаційної комісії відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації проходили 29 березня, 3 та 4 квітня. Членами атестаційної комісії було вивчено матеріали атестації, характеристики, клопотання шкільних атестаційних комісій про присвоєння вищої кваліфікаційної категорії, педагогічних звань та нагородження грамотами різного рівня.

У підсумку районною атестаційною комісією проатестовано:

-   17 учителів  із закладів загальної середньої освіти, у яких не створено атестаційних комісій І рівня;

-    7 керівників гуртків позашкілля;

-    1 викладач з професійного ліцею;

-    20 вихователів ДНЗ, з них : 2 на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист»;

-    11 учителів на присвоєння «спеціаліст вищої категорії»;

-    31 учитель на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»;

-   7 учителів на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель»;

-    9 –ти учителям присвоєно педагогічне звання «старший учитель»;

-    1 учителю – присвоєно педагогічне звання «учитель-методист»;

-    1 учитель - на відповідність раніше присвоєному званню «учитель-методист»;

-   1 учитель – на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «старший викладач».

Вітаємо всіх педпрацівників, що пройшли атестацію! Бажаємо успіхів, наснаги та професійного зростання!

 

06.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Перемогла «ДРУЖБА»

В смт. Теплик відбувся обласний турнір з греко-римської боротьби «ДРУЖБА» серед юнаків 2004 – 2010 років народження, в якому взяли участь команди Теплика, Вінниці, Гайсина, Могилів – Подільського, Конотопа, Черкас, Бершаді та спортсменів Молдови. В результаті проведених поєдинків в команді Бершадської ДЮСШ успішно виступили: Євген Козлов та Іван Терлецький - стали чемпіонами турніру, призерами у різних вагових категоріях стали учні: Максим Дода, Владислав Дода – Маньківської ЗОШ, Павло Савченко – Крушинівська ЗОШ, Олексій Паламарчук, Денис Павлов - Красносільська ЗОШ, Микита Козак -Бершадська ЗОШ №2, Ростислав Сопінський та Давид Шамбельський учні Бершадської ЗОШ № 3.

Вітаємо переможців !

Микола Драч, директор ДЮСШ

05.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 «115» 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276
Всього новин: 1656