Міжнародний день рідної мови

                                       «Мови – це важливо!» – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови

Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Цей день був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Згідно Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Українська мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

Cвято рідної мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Наша рідна мова є душею волелюбного, нескоренного, сильного духом українського народу. Велична та милозвучна, отримана нами у спадок, вона протягом віків гартувалась, збагачувалась і відточувалась творчістю звичайних людей, письменників, науковців та інших діячів. Наші прадіди не лише відстоювали, незалежність України, а й існування та визнання у світі української мови.

Тому її збереження для нащадків – важливе завдання для усіх нас. Лише разом ми зможемо забезпечити розвиток та процвітання мови, яка увібрала в себе багаторічну історію і традиції нашого народу.

Вітаємо вас зі святом! Любіть, плекайте і збагачуйте рідну мову! А материнське слово нехай стане для усіх нас незгасним символом єдності української нації!

          Світлана Лазарєва, заступник директора з навчально-виховної роботи Маньківської  ЗОШ І-ІІ ступенів

 

21.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Головне – здоровим бути – це потрібно всім збагнути!

У всіх закладах загальної середньої освіти в період з 5 по 9 лютого проходив тиждень здорового способу життя.  Відповідно до звітів у всіх школах району класними керівниками проведені  години спілкування, виховні години, бесіди за темами: «Цінність життя і здоров'я», «Шкідливим звичкам скажем – НІ!», «Обираємо здоровий спосіб життя», «Що я маю знати, щоб зберегти своє здоров'я» тощо. Засідання «круглих столів», диспути  за участі учнів старших класів організовано у Маньківській, Тирлівській, Баланівській та Бершадській №2 ЗОШ;  у Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося засідання клубу «Імунітет».

Тренінгові заняття про цінність життя, родини, важливість здоров'я провели учителі основ здоров'я,  практичні психологи у М'якохідській, Війтівській, Великокиріївській, П'ятківській, Тернівській, Устянській, Шляхівській, Яланецькій школах.  Відкриті уроки демонстрували учителі основ здоров'я Поташнянської,  Ставківської, Серединської шкіл.

До просвітницько-профілактичної роботи щодо здорового способу життя долучились медичні працівники у Дяківській, Кидрасівській,  Ставківській ЗОШ І-ІІ ст., НВК с.Шумилів, Війтівській, Великокиріївській, Осіївській, Сумівській, Серединській, Тернівській, Бершадській №1 ЗОШ І-ІІІ ст., а в Устянській організовано зустріч  з працівниками правоохоронних органів,  які провели лекцію  учням 11 класу на тему «Шкідливий вплив алкоголю на організм людини».

Учителями фізичного виховання Березівської, Бирлівської, Крушинівської, Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ст., НВК с.Шумилів, Баланівської, Лісничанської, Осіївської, П'ятківської, Сумівської, Серединської, Яланецької, Бершадської №1,3 ЗОШ І-ІІІ ст. проведено різноманітні спортивні змагання, веселі старти, рухливі ігри на свіжому повітрі, і навіть, міжшкільні турніри.

З метою активізації пізнавальної діяльності учнів 1- 5 класів у школах району організовано конкурси на кращий кросворд, ребус, вірш, загадку  про здоров'я. Інтелектуальні марафони, брейн-ринги, вікторини на тему «Ми за здоровий спосіб житя!» проведені в Крушинівській, Тирлівській ЗОШ І-ІІ ст., НВК с.Теофилівка, С.Шумилів, Війтівській, Осіївській, П'ятківській, Серединській ЗОШ І-ІІІ ст. Науково-практичні конференції «Здоров'я  через освіту» з метою захисту дослідницьких проектів, рефератів відбулися у Дяківській, Кошаринецькій, Маньківській, Тирлівській, Баланівській, Осіївській, Серединській, Тернівській, Яланецькій, Бершадській №2, 3  школах.

Протягом Тижня  у всіх закладах демонструвались виставки дитячих малюнків, плакатів, постерів, стінгазет, фотоколажів  під девізом «Головне в іміджі – здоров'я»,  «Я обираю   здоров'я».  Перегляд тематичних відеофільмів із серії «Здоровя», відеопрезентацій, мультфільмів здійснювався у М'якохідській, Поташнянській, Великокиріївській, Сумівській, Серединській, Устянській, Бершадських №1,2,3  школах.

Підсумком тижня здорового спорсобу життя була районна науково-практична конференція  «Здоров'я  через освіту» на базі районного методичного кабінету.

Запрошуємо вас до фото-екскурсії по школах району!

Виховний захід для учнів 2-3 класів

«Секрети здоров’я» у Ставківській ЗОШ І-ІІ ст.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конкурс плакатів в Баланівській школі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тренінг з старшокласниками проводить

практичний  психолог Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

 

 

 

 

 

 

Лижні перегони учнів Шумилівського НВК

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Зустріч з медпрацівником  Кидрасівській ЗОШ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На перерві у Кидрасівській школі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч учнів Устянської ЗОШ з

працівниками ювенальної превенції

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Веселі старти у Поташнянській школі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ірина Романчук, методист РМК 

 

 

 

 

21.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Інструктивно-методична нарада асистентів вчителя

20 лютого в районному методичному кабінеті  відбулась нарада асистентів вчителя інклюзивних класів. Начальник відділу освіти Оксана Тартачна ознайомила учасників наради з нормативно-правовими документами, навчальними планами та організацією навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році. Оксана Михайлівна  ще  раз  наголосила   про важливу  роль асистента вчителя,  оскільки робота в інклюзивному класі вимагає не тільки знань і досвіду, а ще й терпіння і любові, щоб дитина була залучена до усіх заходів у класі, відчула себе потрібною. Дитина з особливими потребами має почуватися природно, досягати самостійності, наскільки це можливо.

Спеціаліст відділу освіти Людмила Загарій надала методичні рекомендації щодо реалізації індивідуального навчального плану учнів з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі та ведення основної документації асистента вчителя. Людмила Григорівна зупинилась на  правильності розробки  та  ведення  індивідуальної  програми розвитку  на  кожного учня з  особливими освітніми потребами .

На нараді було також обговорено сучасні підходи до організації та про ведення корекційно-розвиткових занять та звернуто увагу на проблеми, що виникають під час роботи. В поцесі діалогу  учасники наради  виробили стратегію та тактику роботи на особистісний розвиток дітей з особливими освітніми потребами.

 

Дуже важливо створити у класі атмосферу порозуміння та взаємодопомоги між учнями. Адже школа, яка відкриває двері для усіх – дає можливість бути обізнаними з тими проблемами, з якими стикаються діти з інвалідністю та їх сім'ї. Ми повинні навчити дітей краще розуміти оточуючий світ, поважати тих, хто відрізняється від нас і без вагань вчасно надавати їм допомогу. Ми всім суспільством повинні прагнути до цього.

 

21.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Перемоги юних сумоїстів

В місті Вінниці відбувся Чемпіонат області з боротьби СУМО серед молоді тамолодших юнаків, в якому команди Бершадської РКДЮСШ здобули друге загально командне місце. 

 

Вітаємо наших юних переможців!!!!!

 

 

Учнів Війтівської  школи:

Боголюк Марію – ІІ місце                       Шевчука  Мирослава – ІІ місце

Каратнюка Віталія – ІІІ місце                Лавренюк Марину – ІІ місце

Хмарука  Владислава –ІІ місце              Папчук  Юлію - І місце

Хмарук  Олену –ІІ місце                         Клибанську  Світлану –ІІІ місце

Хмарук  Інну –ІІІ місце                           Папчук  Марію –І місце

Зарічанську Анну – ІІІ місце                   Петришину  Інну –ІІ місце

                             Якимишину  Тетяну – ІІ місце

 

Учнів Красносільської  та Маньківської  шкіл:

Гонтарук Богдан - І місце                           Козлов Євген -  ІІ місце

Кудлай Едуард  - І місце                            Ткаченко Артем – ІІ місце

Паламарчук Олександр - І місце               Михальченко Олег -  ІІ місце

Лук’янчук  Андрій - І місце                       Тирса Максим – ІІ місце

Хамідбеков Денис -  ІІ місце                      Козак Євген –ІІІ місце

Фролов Костянтин – ІІІ місце                    Дода Максим –ІІІ місце

 

                                 Дода Владислав –ІІІ місце

Сергій Сировець, головний спеціаліст  відділу

21.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Небесній Сотні шана й молитви...

Плаче небо...

Зірки тихо падають.

Свічок полум'я гріє Майдан...

Усі дні ті кривавії згадують,

Як глумився на дітьми Тиран.

Як не плакати? Люди скрізь гинули,

"Беркут" пазурі в тіло встромив…

Крики й стогін з боків усіх линули,

Кат невинну кров кухлями пив...

Сумний і водночас пам’ятний День навіки закарбовано в історії Української держави 20 лютого 2014 року,  бо саме тоді загинуло найбільше активістів Майдану. Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького, а згодом ще, ще і ще… а потім їх уже було більше сотні. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

У ці пам’ятні дні кожен українець, а що там українець, кожна людина схиляє голову у скорботі перед світлою пам’яттю тих Янголів Неба, які, захищаючи нас із вами, віддали своє життя за волю і незалежність України. Світла пам'ять про їх подвиг житиме вічно у наших серцях, серцях і душах наших дітей, онуків та правнуків.

Ми закликаємо всіх сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять про невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо низько голови і попросимо в Бога спасіння їхніх душ.

Наталя Запорожець, учитель Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів

20.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Нова українська школа – навчання педагогів продовжується

16.02.2018 р. на базі Флоринської ЗОШ  І-ІІІ ступенів  працювала творча майстерня учителів 3 класів за темою  «Нова українська школа. Ключові акценти, напрями, рекомендації», яка підняла  проблеми, пов’язані з організацією освітнього процесу в початкових класах у рамках Нової української школи.  

Відкрила роботу творчої майстерні заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Скалецька. Вона ознайомила учасників  з напрямками реалізації ідей особистісно зорієнтованого та компетентнісного навчання, що лягли в основу не так давно схвалених Концепції Нової української школи  та Закону України «Про освіту». Одним із методичних заходів  творчої майстерні стали  майстер-класи вчителів початкових класів у розрізі «ранкових зустрічей». Свої варіанти «зустрічей» презентували: 1-А клас, Рудь В.В. «Ми майбутні мандрівники», 1-Б клас, Янчук О.М. «Тварини – наші друзі», 4-А клас, Чорнокульська Л.В. «Світ наших захоплень»,  4-Б клас, Осадча Л.В. «У колі вірних друзів». Педагоги бачили та одночасно вчились реалізовувати наскрізні змістові лінії навчальних програм майбутніх першокласників протягом одного з навчальних тижнів.

Манзій В.Я. провела із учнями свого класу динамічну перерву – руханку, яка всебічно і гармонічно впливає на фізичний розвиток дитини, відчуття ритму, покращання емоційного стану, допомагає учням відпочити від розумової діяльності.  Музичній супровід було підібрано з урахуванням дитячих побажань.

Продовжив роботу творчої майстерні круглий стіл з елементами тренінгу «Методика, досвід, пошук у сучасній українській школі».

Гарним емоційним завершенням роботи стала літературно – музична композиція з використанням ІКТ «Веселка щастя, миру, радості, добра», де учні та вчителі підвели підсумок робочого тижня маршруту по країні Веселковій.

 

 

Галина Савчук.,  методист  РМК

20.02.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 «114» 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265
Всього новин: 1587