Районні змагання з шашок

Відбулась першість району шашок -64.  У змаганнях взяли участь найсильніші гравці з даного виду спорту. У гострому суперництві у цій інтелектуальній і найросповсюдженішій спортивній грі сучасності, яка поєднує в собі елементи  уяви, науки і спорту переможцями  стали:  серед чоловіків Дьомін О., серед дівчат Бойко Н., серед юнаків Чечельницький Н.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту РДА.

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

28.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Географія Дяківської школи

На базі Дяківської ЗОШ  І-ІІ ступенів 22 березня 2018 року було проведено кущовий семінар вчителів географії. На даному методичному заході були присутні вчителі географії 14 шкіл району.

Семінар відкрила заступник директора школи з навчально-виховної роботи  Шевченко Світлана Миколаївна, яка презентувала освітній заклад,  де всі побачили досягнення та успіхи дружнього колективу учнів та учителів Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів.

В програмі семінару – урок у 7 класі з теми «Географічне положення Євразії»,  який провела вчитель географії, спеціаліст  І категорії, Клітченко Галина Іванівна. Урок був цікавий, змістовний, насичений різними методами і формами роботи, з використанням додаткової літератури,  використанням інтерактивних, інноваційних технологій.

Оформлення  класу  відповідно  до  теми  уроку, різні  форми і методи  роботи, використання  комп’ютера – все це  сприяло високому  рівню засвоєння  знань. Присутні на  уроці  вчителі  відзначили професійність вчителя, обізнаність та уміння учнів логічно викладати свої думки.

Відвідування української світлиці при школі показало високий рівень краєзнавчої роботи з учнями. Керівник гуртка «Соняшник» Запорожець Наталія Василівна та учні школи ознайомили присутніх з  роботами місцевих вишивальниць, берегинями українських традицій.

Дуже сподобалась присутнім душевна атмосфера виховного заходу «Ми горді, що ми українці»,  де лунали танці, поезія та щира українська пісня під керівництвом майстра своєї справи, вчителя музичного мистецтва Сухолєнцевої Альони Миколаївни.

По підсумках семінару були прийняті рекомендації, а матеріали будуть використані педагогами під час уроків та у позакласній роботі з предмету.

Позитивним емоціям, гарному настрою, святковим відчуттям, яскравим враженням від цікавого  і змістовного семінару завдячуємо колективу Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів. Високий  рівень підготовки  та  проведення семінару  вчителем географії  засвідчив тісну співпрацю всього творчого колективу школи.

 

Олена Процепова, методист РМК 

 

28.03.2018 | Aдмін | Читати далі

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З АРМСПОРТУ НА ВІННИЧЧИНІ

Нещодавно у місті Немирів пройшов 25-ий ювілейний Чемпіонат України з армспорту серед  дорослих.  Вперше за історію українського армспорту, чемпіонат України приймала Вінницька земля – це було хвилююче та захоплююче водночас, адже усі присутні отримали задоволення і від організації, і від оформлення, і від процесу змагань. Участь у чемпіонаті прийняли 180 спортсменів з 24 областей України. Глядачі мали змогу спостерігати за боротьбою найтитулованіших армспортсменів України, багаторазових чемпіонів Європи та світу.

Команду Вінницької області представляли учасники у складі 18 спортсменів. У підсумку спортсмени  області вибороли 5 медалей.  Наші спортсмени успішно виступили на даних змаганнях і вибороли 3 медалі. Рожко Вікторія посіла 2 і 3 місце , а Дяченко Оксана 3місце.
Чемпіонат України був відбірковим на Чемпіонат Європи з армспорту 2018, що відбудеться 26 травня – 2 червня в м. Софія (Болгарія) та на Чемпіонат Світу з армспорту 2018, що відбудеться 13 – 21 жовтня в Анталії (Туреччина). Вінницькі спортсмени, що стали призерами, вибороли право захищати честь збірної України на європейському та світовому рівні. Вітаємо наших спортсменів з успішним виступом на змаганнях!

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

28.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Уроки – як свято

 Два уроки – як маленьке дійство: на одному диханні. Ніби в театрі, коли артисти в поклоні, а зал не відпускає. Але таїна в таланті режисера. Кажуть, як спланується, так і втілиться. Чіткість, виваженість, сучасність – так характеризували уроки вчительки української мови та літератури Михайлівської ЗОШ І-ІІ ступенів імені Родіона Скалецького Деркач Олени Антонівни. Вона ще є методистом районного методкабінету і не тільки аналізує уроки вчителів, а й сама ілюструє новітні технології, досягнення, бачення сучасного уроку. Педагог вважає, що урок – це можливість навчити, стати порадником, а головне – зрозуміти дитину.

Два уроки одного твору… Звичайно, треба бути майстром, щоб уміло поєднати, як сказав митець, «красиве і корисне». А вона може, бо має хист до цього. Один урок – мови, другий – літератури за твором Василя Симоненка «Лебеді материнства». Педагог виважено підійшла до вибору форм і  методів проведення уроків, відчувається її фахова грамотність та індивідуальність. Завдання викликали в учнів велику зацікавленість. А саме це закладено в основу навчання. Тільки цікавість породжує бажання пізнати світ і самого себе.

Директор школи Любов Никифорівна Осичнюк по завершенню районного семінару-практикуму вчителів української мови та літератури висловила вдячність Олені Антонівні за плідну працю, сумлінне ставлення до обов’язків. Мовила, що вчителька є її помічником, колегою, з якою можна порадитися, та й сказала образно: «Вона в школі моя і права, і ліва рука». Це, мабуть, дуже-дуже приємно чути.

Завершився семінар вправою «хай». Діти висловлювали свої побажання, а учасники семінару – свої. Хай не міліє душі криниця. У цьому все!

Світлана  Ковальська, голова методичного об’єднання вчителів-словесників району

28.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Семінар із захисту Вітчизни - актуально

У П'ятківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів Захисту Вітчизни на тему «Шляхи забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту, охорони життя і здоров'я учнівської молоді та реалізація завдань національно-патріотичного виховання».

Вибір семінару невипадковий, адже з огляду подій, які відбуваються в країні, основним завданням навчальних закладів, військових комісаріатів є формування в молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо Захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також системного уявлення про військово-патріотичне виховання як складову частину національно-патріотичного виховання. Учнівська молодь має знати про свій обов'язок щодо захисту України, в разі виникнення загрози суверенітету та територіальної цілісності держави, мати поняття про функції Збройних Сил України, засвоїти основи Цивільного захисту, домедичної допомоги, професійної орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формувань,збереження життя і здоров'я, власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.

Учасників семінару школа зустріла поетичною візиткою, яка коротко і змістовно розповіла про традиції і звичаї школи, її досягнення та повсякденні турботи.

Вчителем Захисту Вітчизни Мазуриком В.І. було підготовлено і проведено урок в 10 класі на тему «Міжнародне гуманітарне право та його норми про захист жертв війни», що є актуальним на даний час. Сучасний урок з використанням ІКТ дав можливість учням ближче познайомитися з Женевськими Конвенціями, іншими законодавчими актами, які встановлюють гуманітарні правила ведення військ та виявлення фактів порушення МГП на Сході України.

Продовження теми відбулося при проведенні екскурсії учнями 8 класу в оновленому шкільному музеї історії села, де питання Другої світової війни, її наслідки найкраще продемонстровані в експозиціях, експонатах, світлинах.

Символічним для школи є проведення виховного заходу «Тихі зорі вічної пам'яті», який не залишив байдужим жодного учасника семінару, торкнувся до глибини душі, викликав тремтіння в серці, власні спогади про трагічні сторінки історії країни, родини, сім'ї.

Учасники семінару високо оцінили рівень підготовки і проведення семінару, відзначили культуру спілкування, доброзичливі стосунки між усіма учасниками освітнього процесу, змістовну комп'ютерну презентацію на уроці, достатній рівень підготовки учнівської молоді до захисту своєї Батьківщини. 

Алла Олійник, методист РМК

 

28.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Розвиток критичного мислення на уроках зарубіжної літератури та російської мови

Мистецтво навчання є мистецтво

пробуджувати в юних душах

допитливість і потім задовольняти її.

А.Франс

На базі Осіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів зарубіжної літератури та російської мови з теми «Розвиток критичного мислення та виховання загальнолюдських цінностей як один з елементів формування ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури і російської мови». Адже саме розвиток критичного мислення — це здатність   формувати у дитини вміння думати, порівнювати, логічно висловлюватися, робити висновки. Сучасний освітній процес має бути спрямований на те, щоб учень набував знання та вміння, котрі стануть йому потрібними в житті. Тому методист районного методичного кабінету Деркач Олена Антонівна  у своєму виступі відзначила, що в сучасних умовах важливо приділяти важливу увагу на уроках словесності розвитку критичного мислення як способу оптимізації навчання в умовах сучасної освіти.

Семінар розпочався проведенням відеопрезентації про школу, яку підготували учні-старшокласники. Словесники району змогли ознайомитися із здобутками та досягненнями закладу освіти. Також проведено змістовну екскурсію до музею історії села Осіївки.

З вітальним словом виступив директор школи Гудименко Олег Миколайович, який ознайомив присутніх зі специфікою роботи навчального закладу, пріоритетними завданнями і побажав педагогам плідної праці та творчої наснаги.

І надалі у практичній частині семінару важливими були навчальні і виховні елементи інновацій.  Цікаві, змістовні, творчі, нестандартні, сучасні уроки вчителя Осіївської школи Тодоренко Тетяни Миколаївни - свідчення тому. Адже це поєднання традиційних і нетрадиційних форм та методів роботи, компетентності, творчості й ініціативи. Педагоги району ознайомилися з творчою лабораторією словесника: проведено урок зарубіжної літератури у 5 класі класі з теми «Ідея радості життя і відкриття світу у творі Е. Портер «Полліанна»», а також урок російської мови у 7 класі «Мандрівка до країни «Дієприкметник»».

Відкриті уроки продемонстрували ґрунтовні знання, методичну майстерність словесника, уміння застосовувати сучасні освітні технології, ІКТ, методи і прийоми роботи для формування ключових компетентностей учнів.

Сподобалася присутнім душевна атмосфера мистецької зустрічі з місцевим художником Чмілем А А. «Святе мистецтво в пензлі і пері…», де присутні змогли переглянути картини та поспілкуватися з майстром.

Підводячи підсумки семінару-практикуму, учасники відзначили необхідність розвитку критичного мислення на уроках. Адже такі методи і прийоми навчання виробляють у школярів уміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, логічно й абстрактно мислити, якісно змінюється рівень сприйняття ними предметів.

Педагоги обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроках, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.

 

28.03.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 «110» 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266
Всього новин: 1593