Дорожня карта учасника ЗНО 2021 року

   Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам. Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
   Освіта.ua пропонує учасникам зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року інформаційні матеріали, які допоможуть краще підготуватися до ЗНО та успішно скласти тести.
Загальна інформація
Хто має складати ЗНО у 2021 році
Графік проведення ЗНО 2021 року
Що таке Сертифікат ЗНО?
Інформаційна сторінка учасника ЗНО
Якими документами врегульовуюється проведення ЗНО
Хто здійснює проведення зовнішнього незалежного оцінювання
Реєстрація на ЗНО
Реєстрація на ЗНО випускників у 2021 року
Реєстрація на ЗНО випускників минулих років
Скільки тестів складати на ЗНО 2021 року
Як перевірити стан реєстрації на ЗНО
Що робити якщо не надійшов сертифікат ЗНО
Підготовка до ЗНО
Все про пробне ЗНО 2021 року
Рекомендації учням щодо проходження ЗНО
Завдання та відповіді пробного ЗНО 2021 року
Перелік творів з української літератури на ЗНО 2021 року
Перелік слів з правильним наголосом до ЗНО-2021
Посібник з підготовки до власного висловлення з української мови
Приклади власних висловлень з української мови
Аудіоподкаст "Готуємося до ЗНО з української літератури"
Матеріали для підготовки до власного висловлення з англійської мови
Підготовка на сайті ЗНО-онлайн
Завдання та відповіді на тести ЗНО минулих років
За якими програмами укладаються тести ЗНО 2021 року
Візуальні об’єкти з історії України на ЗНО
Матеріали до ЗНО для осіб з вадами зору
 
01.02.2021 | Aдмін | Читати далі

«Про стипендії, премії та гранти Президента України у сфері освіти»

   Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради інформує про те, що набув чинності Указ Президента України №27/2021 «Про стипендії, премії та гранти Президента України у сфері освіти»
   З метою сприяння розвитку інтелектуального потенціалу суспільства, відзначення учнів, які отримали найвищі результати зовнішнього незалежного оцінювання, переможців всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад, засновано стипендії Президента України учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали найвищі результати:
- премії Президента України для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;
- премії Президента України для переможців міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів;
- гранти Президента України на навчання за кордоном.
 
01.02.2021 | Aдмін | Читати далі

250 найкращих випускників отримуватимуть по 120 тисяч грн

   Найкращі учасники зовнішнього незалежного оцінювання щомісяця впродовж року отримуватимуть президентську стипендію в розмірі 10 тисяч грн.Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. «Найважливіше – це наші діти. Майбутнє нашої країни. Я підписав указ щодо премій, стипендій і грантів для найрозумніших, найталановитіших учнів України. Наразі уряд готує порядки їхніх нарахувань», – розповів глава держави.
   За його словами, за результатами ЗНО буде передбачено 250 стипендій для 10 учнів з кожного регіону України за умови, що дитина обирає та навчається в українському виші.
«Щороку буде визначатися топ-10 найкращих учнів кожної області за результатами ЗНО. Кожен з цих учнів буде отримувати стипендію – 10 тисяч гривень щомісяця. Тобто всього 120 тисяч за рік кожен», – зазначив Володимир Зеленський.
   Також, згідно з указом глави держави, передбачено премії для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад у вигляді разової виплати у розмірі 20 тисяч грн кожному та переможцям міжнародних олімпіад – по 100 тисяч грн.
   Окрім того, щороку виділятимуться президентські гранти для здобуття вищої освіти за кордоном – у вишах США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї тощо. «Обов’язкова умова: після здобуття диплома – повернення в Україну та робота на державній службі протягом трьох років», – повідомив президент. «Ми боремося за нашу талановиту молодь, за те, щоб у майбутньому вони працювали на благо України, і будемо підтримувати їх, як тільки можемо», – додав він.
 
01.02.2021 | Aдмін | Читати далі

Статус опорної школи визначатимуть на конкурсі

    Статус опорної школи буде присвоюватись засновниками закладів освіти за результатами конкурсів, проведених відповідно до затверджених ними умов.Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, коментуючи зміни до Положення про освітній округ і опорний заклад освіти, що внесені Кабінетом Міністрів. Необхідність змін викликана необхідністю усунення неузгодженості між законами «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та чинним Положенням про освітній округ і опорний заклад освіти.
    Зокрема, законодавство України не передбачає існування освітніх округів та повноважень Кабміну щодо затвердження положення про них. Водночас зміни не стосуються питань місцевого самоврядування і територіальних громад, а також місцевого і регіонального розвитку.
   «Освітній процес у опорному закладі освіти та його філіях організовується відповідно до освітньої програми (освітніх програм) опорного закладу освіти. Засновник опорного закладу також забезпечує підвезення здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до закладу і у зворотньому напрямку відповідно до законодавства», - повідомили у Міністерстві освіти.
 
01.02.2021 | Aдмін | Читати далі

Увага! ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

   1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше п'яти навчальних предметів. 

Як правильно обрати предмети і зареєструватись для проходження тестування?
Державна підсумкова атестація і ЗНО
     Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, обраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.
Ø Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).
Ø Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).
Ø Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).
Ø Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія Українибіологіягеографіяфізикахіміяанглійська моваіспанська мованімецька мовафранцузька мова.
Ø Випускники 2021 року також можуть додатково обрати п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.
Результати ЗНО і вступ до закладів вищої освіти
      У 2021 році для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).
      Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені
 
Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.
      
Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти 
за посиланням.
Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.
Реєстрація на ЗНО
       Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.
  Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.
  Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 5 березня. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО мають бути надіслані закладами освіти до 1 березня 2021 року включно.
01.02.2021 | Aдмін | Читати далі

День пам'яті Героїв Крут

        29 січня День пам'яті Героїв Крут.  Українці  згадують про події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. Саме тоді на Чернігівщині військові УНР вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.
      Цей бій тривав 5 годин між 4000 підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків Вільного козацтва, до якого загалом входило близько чотирьох сотень вояків. Під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Українські частини організовано відійшли, руйнуючи за собою колії й мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Відступаючи, у полон потрапили 28 студентів-юнаків. Згодом всіх їх розстріляли червоні.
     Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди й з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків перевезли до Києва. На похороні голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш Пам'яті тридцяти.
       І хоч про сміливців згодом забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів були зруйновані, подвиг під Крутами увіковічений у пам’яті українців. Офіційно День пам’яті героїв Крут почали вшановувати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав відповідний Указ. 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.
     День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День надії й любові до своєї вітчизни — День пам’яті Героїв Крут. Шануймо гідних! Хай береже нас усіх Господь, а Україні дарує свободу і славу!

Оксана КОГУТ, директорка КУ «БЦПРПП»

 

29.01.2021 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 «11» 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284
Всього новин: 1700