Висувне меню

Сьогодні ЗНО – важливий крок у житті кожного випускника. Адже від успішного його складання залежить подальший поступ до здобуття вищої освіти. І насамперед значущим є зовнішнє незалежне оцінювання з української мови, української мови та літератури.

01 червня 2021 року основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочалася обов'язковим для усіх учасників тестуванням з української мови і літератури (української мови).У 2021 році в переліку предметів, із яких проводиться ЗНО, виокремлені два тести: українська мова та українська мова і література.

Зважаючи на умови вступу на навчання, учасники тестування самостійно визначали, яку саме роботу вони виконуватимуть під час ЗНО.

Для участі у тестуванні в Україні зареєстровано 377 тисяч учасників, з них 271 представник Бершадської міської територіальної громади. На Бершадщині пройшли тестування 249 учасників.

Тест ЗНО з української мови

Цього року тест з української мови складається з 40 завдань трьох форм: з вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідності, та відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю (власне висловлення). На його виконання учасникам відведено 150 хвилин.

Результат виконання всіх завдань тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови та під час прийому до закладів вищої освіти, як конкурсний предмет «Українська мова» залежно від спеціальності, що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови, дорівнює 74 балам.

Тест ЗНО з української мови і літератури

Традиційний тест з української мови і літератури має 67 завдань чотирьох форм: з вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідності («логічні пари»), відкритої форми з короткою письмовою відповіддю і з розгорнутою письмовою відповіддю (власне висловлення). Кожен учасник отримав можливість працювати над ним 210 хвилин.

Результат виконання всіх завдань тесту може бути використано під час вступу до закладів вищої освіти, як конкурсний предмет «Українська мова і література», що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, дорівнює 116 балам.

Отже, зовнішнє незалежне оцінювання - це пріоритет і вимога сьогодення. В умовах сучасної освіти ЗНО набирає обертів: від знань до розвитку мислення, адаптації учня до нових реалій сьогочасу.

.          0 020

           023 5.j6pg

© 2021. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради