Здорові діти – запорука майбутнього нації, її розвиток і повноцінне існування. Сьогодні в закладах освіти Бершадської громади багато робиться для того, щоб дітей було забезпечено здоровим та корисним харчуванням. І цьому сприяє кропітка щоденна робота. Оновлення харчоблоків, нові стандарти та меню, сучасні технологічні процеси, роль керівників закладів освіти в успішній реалізації реформи шкільного харчування, ефективний контроль і безпека – це ті завдання, які стали сьогодні надзвичайно важливими.

Лише здорова дитина може бути успішною. У закладах освіти громади продовжено роботу щодо формування нової системи здорового харчування. У школах Бершадщини запровадили оновлене меню для учнів, автором якого є український кулінар Євген Клопотенко. Ключовою особливістю змін став перехід до більш здорового харчування: менше цукру, солі, хліба, жирів та субпродуктів. Нове меню включає в себе рибні стіки, рибне суфле, м’ясні палички, сирну запіканку зі сметаною, картоплю, запечену з паприкою, різні салати, йогурти та фрукти за сезоном.

У 2022 році здійснено капітальний ремонт їдальні та кухні Бершадського ліцею № 1. У Флоринському закладі загальної середньої освіти реалізовано проєкт «Безпека та здоров’я учнів – запорука успіху освітнього процесу», завдяки якому харчоблок модернізовано до вимог сьогодення.

У рамках Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!» за сприяння БФ «МХП – Громаді!» відремонтовано харчоблоки  П’ятківського закладу освіти та Бирлівської гімназії. А також, у рамках конкурсу, придбано кухонне обладнання для закладу дошкільної освіти «Веснянка» с. Бирлівка.

Для шкіл громади закуплено меблі для обідніх залів, технологічне обладнання, роздаткову лінію, пароконвектомати.

Реалізується Програма організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів дошкільної освіти, яка дає змогу безкоштовно харчувати близько тисячі дітей пільгових категорій (дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей, дітей з ООП, дітей військовослужбовців, що мають статус учасника бойових дій та мобілізованих в ЗСУ, та дітей внутрішньо переміщених осіб). Сьогодні 1500 учнів 1-4–х класів харчуються з розрахунку 22 грн. /день (співфінансування 50/50). Заклади дошкільної освіти забезпечують якісне та різноманітне харчування дошкільнят. Це трьохразове збалансоване меню для  738 вихованців, яке співфінансується (50/50) з місцевого бюджету.

Піклування про здоров’я дитини є поступом до успішного майбутнього, яке, насамперед, забезпечується якісним харчуванням. І це сьогодні важливий крок у реалізації повноцінного освітнього процесу.

© 2023. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради