Висувне меню

З 08.11.2021 року по 12.11.2021 року у закладах освіти громади проведено тиждень екології та природоохоронної роботи за тематикою «Дивосвіт природи». Кординатор заходів – Бершадська станція юних натуралістів.
Усі заклади освіти проводили традиційні осінні акції «Опале листя», «Годівничка», «Галерея кімнатних рослин», «Шкільний квітник», а також просвітницько-виховні заходи: екологічні тренінги, виховні години, бесіди, дискусії на проблемні питання, екскурсії в природу тощо. Юні екологи також випускали листівки, буклети для жителів своїх громад з інформацією про шкоду від спалювання листя, засмічення ярів, річок. Зокрема, інформаційними та змістовними є звіти Устянського опорного закладу, де в рамках тижня проведено години інформування - «День синички», «Птахи нашого краю», фоточелендж «Осінні вітаміни», акції «Годівничка» та «Опале листя», екологічна акція «День вдячності кімнатним рослинам», виставка в шкільній бібліотеці «Екологія краю: тривоги та надії».

Учні Маньківської філії Красносільського ОЗ стали учасниками трудового десанту з благоустрою „ Маньківка очима еколога ”, акцій «Зробимо шкільне подвір'я чистим і красивим» та «Зелений клас», провели просвітницькі заходи на тему «Життя без сміття», науково-практичну конференцію «Екологічні проблеми нашого краю». В рамках Тижня у Кошаринецькій філії Війтівського ОЗ проведено години спілкування, створено колективний фотоколаж “Я- дитина природи!”, конкурс малюнків, стіннівок на тему «Чисте село, чиста ріка, чиста планета». Юні екологи Сумівської філії цього ж опорного закладу традиційно висаджували ліс, допомагаючи місцевому лісовому господарству.
У Війтівському та Флоринському закладах загальної освіти проведені захист проєктів на природоохоронну тематику, конкурс малюнків «Рослини і тварини Червоної книги», просвітницька акція «Опале листя», виставка робіт з природного матеріалу тощо.
На конкурс науково-дослідницьких робіт подано 10 робіт, які різноманітні за тематикою та об'єктами спостережень і досліджень. Учні вивчали особливості рослинного і тваринного світу, природне середовище, унікальні ландшафти нашого краю.
Відеопрезентації захисту робіт (відповідно до умов конкурсу) представили учні Війтівського, Баланівського, Флоринського ЗЗСО І-ІІІ ст., Осіївського ЗЗСО І-ІІІ ст., Маньківська та Сумівська філії, Бершадська СЮН. Результати досліджень були доповнені додатками , а саме фотоматеріалами та відеопрезентаціями у роботах учнів Флоринського ЗЗСО І-ІІІ ст.,, Бершадської СЮН, Сумівської та Маньківської філій; постер підготувала учениця Баланівського ЗЗСО І-ІІІ ст.. Достатнім рівнем підготовки та захисту, наявністю практичної частини досліджень відзначалися роботи учнів Маньківської філії, Сумівської філії, Флоринського, Баланівського ЗЗСО, Бершадської СЮН.
Для участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в рамках обласного тижня екології членами журі відібрана робота учениці 9 класу Маньківської філії Стоян Лілії «Дослідження факторів зміни чисельності популяції лебедя-шипуна (CYGNUS OLOR) на території прибережної зони річки Південний Буг та в межах ставкового господарства Маньківської територіальної громади», керівник Вікторія Волощук.

 

© 2021. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради