Інструктивно-методична нарада бібліотекарів

    26 квітня 2016 року відповідно до плану роботи районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада для бібліотечних працівників загальноосвітніх навчальних закладів  району.

   На нараді були присутні 36 бібліотекарів, для яких висвітлені такі основні питання:

- Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів;

- Про перерозподіл підручників між загальноосвітніми навчальними закладами  району.

У ході наради було також проаналізовано допущені помилки щодо замовлення загальноосвітніми навчальними закладами підручників через Репозитарій навчального контенту для учнів 4 і 7 класів.

     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 78 від 05 лютого 2016 року «Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів» методист РМК Куцак В.В.  проінформувала шкільних бібліотекарів про умови відбору підручників на 2016 -2017 навчальний рік:

- з 29.04 по 11 травня 2016 року кожен загальноосвітній навчальний заклад

ознайомлюється з електронними версіями оригінал-макетів підручників;

- з 06.05.2016р. кожна школа  заповнює спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета у Репозитарії;

- з 12 травня 2016 року форми замовлення будуть закриті для редагування. У цей період можна буде переглянути свої замовлення;

-з 14 по 18 травня 2016року кожен ЗНЗ відкриває на Репозитарії свою форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета, перевіряє її та передає до районного методичного кабінету.

    Зустріч пройшла змістовно та продуктивно, завдяки організованому заходу бібліотечні працівники мали можливість обговорити питання щодо замовлення підручників через Репозитарій навчального контенту для учнів 8 класу та поспілкуватися з колегами. 

Валентина Куцак, методист РМК

26.04.2016 | Aдмін | Читати далі

Відкрий своє серце

         «Серце до серця» — доброчинна акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця",    що проходить кожного року, навесні, починаючи з 2006 р.  Метою акції є збір коштів для закупівлі обладнання для дитячих медичних закладів. Суспільний збір коштів здійснювався на допомогу  дітям з вадами слуху та зору, дітям хворим на цукровий діабет, недоношеним новонародженим, а також на придбання реанімаційного обладнання для надання невідкладної допомоги дітям.
         Щороку благодійна акція проходить у всіх областях України  і супроводжується проведенням концертів, вистав, конкурсів за участю учнівської та студентської молоді, членів різних громадських і благодійних об'єднань.  До речі,  п’ять останніх  роки Вінницька область  в числі лідерів за кількістю зібраних коштів. За результатами проведення Акції у 2015 році Бершадський район у загальному рейтингу посів ІІ місце, зібравши 15 тис.грн, з яких 11717 грн зібрано зусиллями шкіл району.
                                В  період з  04 по 24 квітня  2016 року у  загальноосвітніх навчальних закладах Бершадського району  проводилась  ХІ благодійна акція  «Врятуй дитині життя» з метою закупівлі реанімаційного обладнання для лікарень Вінницької області та забезпечення доступу дітей до високоякісних медичних послуг  і  формування у дітей та учнівської молоді загальнолюдських цінностей.   Незважаючи на  складну суспільно-політичну ситуацію в країні та погіршення матеріального  становища більшості родин, навчальні заклади району зібрали 21322  грн (у  2014 р. - 10159 грн, 2015 р. – 16741 р.), з яких  14567 грн перерахували на  банківський  рахунок у ПАТ «Кредобанк»    та   6755 грн надали адресної допомоги хворим дітям.

          Найактивнішими були учні та педагоги Голдашівської, Кидрасівської,  Поташнянської, Березівської, Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст.,  Вовчоцького та Шумилівського НВК , які зібрали найбільші суми в перерахунку на кількість учнів. Вагомі благодійні внески  зробили також Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. – 6188 грн на допомогу учню школи, Баланівська – 1202 грн, Шляхівська – 880 грн, Війтівська – 877 грн, Бершадська  №1 – 876 грн. , Осіївська- 516 грн, Великокиріївська та Устянська школи – по 500 грн, Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст. –  460 грн,  Бирлівська ЗОШ І-ІІ ст. – 407 грн, станція юних техніків – 720 грн.
Результати благодійної акції свідчать про те, що в нашому районі є чуйні, відкриті до допомоги серця і ми в змозі допомогти власним дітям – адже здорові та щасливі діти – то наше з вами майбутнє!

       Ірина Романчук, методист РМК


26.04.2016 | Aдмін | Читати далі

Тиждень інклюзії в школах району


25 квітня на базі РМК в рамках тижня інклюзивної освіти відбувся семінар для асистентів вчителів інклюзивних класів на тему «Провідні аспекти роботи асистента вчителя в загальноосвітньому навчальному закладі».

Під час семінару було проаналізовано основні функції та завдання асистента вчителя в інклюзивному просторі.  Учасники семінару активно обговорювали питання щодо індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

Цікавим був виступ асистента вчителя Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – Н.М. Зубенко, яка розповіла про свої напрацювання та результати роботи з дитиною з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання. Також було розглянуто проблему готовності асистента вчителя до практики спільного викладання.

По закінченню семінару асистенти вчителів отримали інформаційні буклети  та матеріали для удосконалення планування своєї роботи.

Ольга Росолик, завідувач ПМПК

26.04.2016 | Aдмін | Читати далі

Чорнобиль - невимовний біль

26 квітня 1986 року... Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ

Перша згадка про Чорнобиль датується 1193 роком, коли, за Іпатієвським літописом, князь Вишгородський Ростислав, син Великого князя Київського Рюріка, рушив походом з Чорнобиля в Тарциськ. Важко сказати, чому саме Чорнобилем було назване місто.

Історики думають, що це від слова «чорнобильник», як в давнину називали полин. І так само, як той гіркий полин, доля краю не була легкою. Але минало лихоліття, приходив мир, і знову щедра земля дарувала людям свої невичерпні багатства.

Відбудовувались села, піднімались церкви. Але ніколи ще раніше людина не зводила собі історичного хреста, на якому сама ж і була розп’ята. Таким хрестом став для України Чорнобиль. Скільки українців поклали на жертвенник своє здоров’я та життя! Скільки тих, хто назавжди залишив рідні домівки!

Безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві…

Чорнобильська трагедія пройняла всі сфери життя – від академічної науки до побуту людського життя.

Але аварія в Чорнобилі – трагедія не тільки екологічна, вона показала неспроможність тодішнього уряду захистити свій народ, взяти на себе відповідальність за все, що сталося.

Колись звичайна географічна назва Чорнобиль набула багатогранного трагічного звучання… Багато сказано та написано про катастрофу «мирного атома», але історію не переписати.  Скільки ще український народ буде платити данину Чорнобилю невідомо. Але ми мусимо пам′ятати трагічні і несправедливі сторінки історії, щоб попередити їх повторення.

Оксана Когут , методист РМК

26.04.2016 | Aдмін | Читати далі

Лідери нової формації

Відбулося засідання районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» на тему «Лідери  нової формації». У зібранні взяли участь діти-лідери з усіх загальноосвітніх навчальних закладів  району. 

Розпочалось  районне засідання на центральній  площі  «Героїв Майдану»  Всеукраїнською акцією  «Серце до серця».  Під час акції директором Бершадської районної станції юних техніків Бабій – Парахонич О.О. та керівниками гуртків була організована виставка робіт власними руками гуртківців «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» та благодійний ярмарок для лідерів з усіх загальноосвітніх навчальних закладів  району          «З Україною в серці».

Практична частина засідання відбулася в актовій залі районного методичного кабінету.  З перших хвилин налаштувалися на плідну   роботу,  за допомогою вправи на привітання «Творча самопрезентація» та повторення девізу  районної  організації учнівського врядування «Союз  старшокласників  «Юність».

Продовжилось засідання корисним та  цікавим інтегрованим  заняттям «Лідери та лідерство нової формації: шлях до успіху». Метою якого було формувати в учнів активну життєву позицію; визначити і проілюструвати на прикладах, хто такі лідери, які лідери нам потрібні і що треба робити, щоб стати справжнім лідером; викликати в дітей бажання самовдосконалюватися, щоб формувати лідерські якості. Для того, щоб робота в групі під час  заняття була ефективною, лідери виробили свої чіткі правила, які зафіксували на спеціальному ватмані. 

26.04.2016 | Aдмін | Читати далі

Підбито підсумки атестації у 2016 році

29 березня, 5 та 7 квітня 2016 року пройшли засідання районної атестаційної комісії відділу  освіти Бершадської райдержадміністрації. 

Метою атестації було стимулювання безперервного підвищення рівня професійної майстерності та творчої ініціативи кожного педагога.

У цьому навчальному році атестувалось 180 педагогічних працівників. 38 педагогам підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», з них: 7 підтверджено і 2 присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», 5 підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист», 15 підтверджено і 8 присвоєно педагогічне  звання «старший учитель». 23 педагогам присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та 1 – педагогічне звання «керівник гуртка-методист».

Атестувались і керівники закладів освіти: 9 директорів, 5 заступників директорів з навчально-виховної роботи та 3 заступники з виховної роботи, 8 завідуючих ДНЗ, 2 вихователі-методисти, 2 керівники позашкільних навчальних закладів, 1 методист ПНЗ та 1 завідувач ПМПК .

Атестація проходила за принципами  відкритості та колегіальності, доброзичливого ставлення до кожного педагогічного працівника.

 Завідуюча Бершадським РМК Філімонова А.Г.

25.04.2016 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 «98» 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148
Всього новин: 887