Конкурс поетичних та прозових творів «Слова, що в моєму серці…»

З метою виявлення та підтримки талановитих дітей, сприяння подальшому розвитку творчого потенціалу юних обдарувань, в рамках функціонування  районного літературно-мистецького об′єднання «СВІТоч» 20 жовтня проведено святкове засідання, приурочене вступу нових членів до творчої спілки учителів та учнів Бершадського району, популяризації та збереження літературних  традицій України, Вінниччини та Бершадського краю, залучення до збагачення літературного надбання українського народу поетичних творів, розкриття краси поетичного слова, підтримка талановитих авторів-читців.

Місцем проведення свята дібрано народознавчу світлицю Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. У вступному слові Когут Оксана Миколаївна – голова оргкомітету, інспектор відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА, наголосила, що педколективи успішно працюють з обдарованими дітьми та створюють для них ситуації успіху, щоб якомога повніше розкрити талант дітей.

У першій частині засідання учителі - учасники клубу «СВІТоч» -  Запорожець Наталія Василівна та Заміхора Лариса Анатоліївна провели з учасниками  святкового дійства інтелектуальні вправи «Добери риму», «Заверши поезію», «Я розумію так», з метою розширення знань школярів про рідну українську мову.

У конкурсі поетичних та прозових творів «Слова, що в моєму серці…» взяли участь 18 учасників поетичних та літературних клубів загальноосвітніх шкіл. Учасники конкурсу виявили неабияку майстерність у написанні та декламуванні поетичних та прозових творів.

Члени журі:  Когут Оксана Миколаївнаголова оргкомітету, інспектор відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА, Лазарєва Світлана Іванівна – учитель української мови та літератури Маньківської ЗОШ І-ІІ ст., Корженкова Галина  Олексіївна  – учитель української мови та літератури Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Запорожець Наталія Василівна  – учитель української мови та літератури Дяківської ЗОШ І-ІІ ст., Заміхора Лариса Анатоліївна – заступник з виховної роботи Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст., Цимбалюк Марія Миколаївна – поетеса, м. Бершадь визначили переможців у двох номінаціях – авторські поетичні твори та прозові твори. При визначенні переможців члени журі дотримувалися таких критеріїв оцінювання: зміст авторського твору, художнє трактування та розкриття художнього образу, сценічна культура, енергетика виконання, оригінальність. Виступи оцінювалися  за 12-бальною системою. Переможцями конкурсу у номінації «Авторський поетичний твір» стали: Лебідь Оксана (Бершадська ЗОШ №2), Стьопіна Анна (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Буняк Катерина (Берізкобершадська ЗОШ І-ІІ ст.), Мовчан Леся (Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.) Горєлова Анастасія (Бершадська ЗОШ №3) та Доробійчук Анастасія (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.). У номінації «Авторський прозовий твір» перемогу вибороли: Янчук Софія (Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Пугач Денис (Бершадська ЗОШ №3), Адельсберг Тетяна (Бершадська ЗОШ №2), Бабій Іванна (Красносільська ЗОШ І-ІІІ ст.) і Ящук Анастасія (Серединська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.. В. Думанського). Кульмінацією прекрасного творчого заходу стало нагородження учасників та переможців грамотами  І, ІІ, ІІІ-го ступенів та лотерея - розіграш 5-ти квитків на творчу зустріч з відомою українською поетесою - землячкою  Наталкою Поклад.

Новим членам районного літературно-мистецького обєднання «СВІТоч» вручено посвідчення.

Нехай літературна Бершадщина повниться новими талантами!

 

 

Лариса Заміхора, член літературно-мистецького об’єднання «СВТоч»

21.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Лідери в дії!

На виконання плану Всеукраїнської Ліги старшокласників, Бершадська районна організація учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність», долучилась до проекту «Всеукраїнська екологічна ініціатива «Зробимо Україну чистою!»

Так, 20 жовтня на базі лісівничого еколого-просвітницького центру, який знаходиться у Сумівській ЗОШ І – ІІІ ступенів, з метою підтримки та покращення екологічного і трудового виховання школярів, пропаганди лісових знань, підготовки до активної самореалізації юних лісівників, виховання палких патріотів рідної землі, відбулось чергове засідання лідерів учнівського самоврядування Бершадщини на тему «Всихання лісів». У зібранні взяли участь начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту О. М. Тартачна, директор ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєв та завідуюча районним методкабінетом А.Г. Філімонова.

Директор держлісгоспу доповів про основні причини всихання лісів в Україні і не тільки. Він розказав про можливі шляхи подолання цієї проблеми. В свою чергу лідери проявили добру поінформованість з теми всихання деревостанів та пропонували власні шляхи покращення екологічної ситуації, зокрема всихання лісів.

Кожен старшокласник підготував презентацію про особливі об’єкти свого села, які потребують екологічної уваги та турботи. На основі цих робіт буде сформовано районний екологічний путівник Бершадщини.

Під час екскурсії Сумівським лісництвом, ознайомившись із його діяльністю, лідери побачили на практиці результати плідної роботи– це гектари лісів, посаджених юними охоронцями природи, заліснені яри, балки, закладені шкілки деревних порід, численні шпаківні, тонни лікарської сировини, грибів, ягід, зібране і заготовлене насіння лісових дерев тощо.

Юні лісівники Сумівки – це справжні патріоти рідної землі, які активно сприяють збереженню, відтворенню та примноженню лісових ресурсів рідного краю. 

 

Лариса Криворуцька, педагог-організатор Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст. 

 

 

21.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Маленький вклад у велику Перемогу

Колектив  працівників та учні Березівської ЗОШ І-ІІ ступенів продовжує надавати свою підтримку  тим,  хто не бачить ні сну, ні відпочинку,тим, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів. Лише відчуваючи  нашу підтримку, вони продовжують боротьбу. Допомога військовим може бути різною. Головне мати бажання. Навіть ті душевні листи від  наших учнів надихають їх, дають наснагу далі жити і воювати. Але, на жаль, на одному бойовому духові перемоги не отримати,солдатам треба їсти, їм треба пити, до того ж стало холодно, необхідний теплий одяг. Саме для цього, учні Березівської ЗОШ І-ІІ ступенів разом з волонтерами  Бершадщини , депутатом обласної ради Володимиром Зарічанським та благочинним УПЦ КП Бершадського району Ростиславом  Процаніним, Андрієм Муравинцем об′єдналися щоб допомогти нашим солдатам.  Діти ,працівники школи  зібрали та передали продукти харчування (картоплю, крупи, тушонку, цукор,консервацію,воду) , теплий одяг, засоби гігієни, обереги, малюнки, листи , щоб там , на передовій, підтримати кожного з солдатів, і ще раз нагадати: хлопці, тримайтеся, ви не самі, ми з вами.

Учні  взяли активну участь  у  районній акції «Зігрій солдата духмяним чаєм», де в кожний мішечок діти поставили лікувально-профілактичні чаї,обереги  та частиночку свого серця, щоб зігріти душу солдатів.

З піднесеним настроєм школярі зустріли волонтерів, які розповіли про ситуацію на Сході, про піднесений дух бійців. Діти з гордістю носили   та вантажили гостинці солдатам 57-мої окремої мотопіхотної бригади  в  селище Невельське Ясинуватського району. Разом з гостинцями поїхали дитячі слова вдячності та шани.

 

Ми щиро вдячні волонтерам  за мужність ,мудрість, самовідданність  Володимиру Зарічанському, Ростиславу Процаніну, Андрію Муравинцю  які ризикуючи своїм життям везуть допомогу на передову.

 Адміністрація Березівської ЗОШ І-ІІ ст.

21.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Поїздка до середньовічної казки

Нещодавно  діти   учасників  АТО з різних шкіл району  разом  із  Савчук  Г.С.– методистом  районного  відділу освіти, фізичної культури та спорту,  відвідали  незвичайне  місто України - Кам’янець  - Подільський. Дорога  була  довгою,  та  завдяки  дружній  атмосфері  час  в автобусі  пролетів непомітно.

Це  місто вразило  своєю  красою  і  величчю  іще  на  під’їзді  до нього. Осінні краєвиди вабили золотисто – червоними  кольорами, непомітно  з’явилися  шпилі  споруд, а згодом  - вимощена  бруківкою  дорога – незмінний  атрибут  міста. Досить глянути  на  нинішню  архітектуру, щоб зрозуміти, наскільки  тут  панує  особлива  атмосфера  Середньовіччя. Тому  це  місто  часто називають «квіткою  на  камені».

Під  час  екскурсії  учні  відвідали середньовічні  замки  та  відчули смак справжньої історії, милувалися вірменським  кварталом, слухали захоплюючі розповіді екскурсовода про католицький  собор  Петра і Павла.  В архітектурі міста сплелися різні епохи та культури.

Наступним пунктом призначення була відома фортеця – Хотин, яка  вразила  величчю та недоступністю. Унікальність  її архітектурного ансамблю в тому, що це  одна  з найкраще  збережених фортець  Європи   ХVІ  століття.

Вечоріло… Зовсім  не  хотілося прощатися з містом, але  подорож  добігала  кінця. Вона залишила приємний, незабутній слід у дитячих  серцях,  подарувала  яскраві враження та позитивні   емоції, які не зітруться  із пам'яті і пронесуться  ними через  усе життя.

Батьки, а особливо  діти, вдячні  за  організацію екскурсії  начальнику відділу освіти О.М.Тартачній, методистам РМК
І.П. Романчук,  Г.С.Савчук , підприємцю  О.Кравчуку.

Якщо у вас  є  можливість поїхати у Кам’янець-Подільський та Хотин, завітайте туди!   Ви   не  пожалкуєте !

 

Альона Траченко,  учитель Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

 

21.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Шевченкове слово мудре і вічне!

Традиційно в жовтні відбувся ІІ етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка. Змістовним та цікавим було відкриття Конкурсу, яке підготували вчительський та учнівський колективи Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1. Зі сцени актової зали школи звучали поетичні рядки про геніального поета та його неперевершені вірші. Ветеран педагогічної праці М. І. Джужук прочитав уривок з поезії «Чигрине, Чигрине…». А ансамбль автентичного співу «Оберіг» (керівник Тенетко Я. В.) виконав українські народні пісні та пісні на слова Тараса Шевчяенка. Залюблені у Шевченкове слово, його незабутні настанови, учні і вчителі району активно підтримували щирими оплесками самодіяльних акторів.

У Конкурсі взяли участь 109 учнів 5 – 11 класів загальноосвітніх шкіл району. Це свідчить про те, що Шевченкове слово мудре і вічне не для одного покоління талановитої та обдарованої молоді. Адже недарма поет колись сказав:

 Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь…

Олена Деркач, учитель української мови та літератури Михайлівської ЗОШ І-ІІ ст. ім.. Р. Скалецького

21.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Запрошуємо до участі в конкурсах

17.10.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 «97» 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216
Всього новин: 1292