Національно-патріотичне виховання: теорія і практика в дії

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді на сьогодні є не просто вимогою часу, це – запорука існування України як держави в майбутньому. Ідеалом національно-патріотичного виховання є різнобічно та гармонійно розвинений, національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення. У цей нестабільний час велику відповідальність щодо виховання молоді покладено на заклади освіти, адже виховувати потрібно не лише учнів, але й, у деякому сенсі, і їх батьків.

З метою обміну досвідом щодо заходів з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді нещодавно відбувся семінар заступників директорів з виховної роботи на базі  Великокиріївської  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Цей захід складався з двох  частин: практичної та теоретико-методичної.  Практична частина наочно показала, що національно-патріотичне виховання – це клопітлива праця всього педагогічного колективу вцілому і кожного педагога окремо. Виховні заходи на розсуд завучів району представили:

  • Мазурик В.П., виховна година для учнів 4 класу «Одна від Заходу й до Сходу володарка земель і вод»;
  • Горбенко Т.О. і Загорулько Л.Ф., інтелектуально-розважальна гра для 5-6 класів «Я люблю Україну»;
  • Козленко Н.В., година спілкування для семикласників «Хай літають завжди журавлі, колоски видзвонюють налиті»;
  • Козір М.М. і Білоус О.О., урок-реквієм за участі учнів 10-11 класів «Ангели Майдану».

Для проведення методичної  частини семінару була використана відома технологія «Методична карусель». Робота в секціях  організовувалась за  4 важливими напрямками виховної роботи в школі.

Янчук Н.О., методист РМК, ознайомила присутніх із  Концепцією та Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки. Особливу увагу звернула на методичні рекомендації та заходи щодо реалізації національно – патріотичного виховання  дітей та молоді.

Актуальним було питання військово-патріотичного виховання. Когут О.М., методист РМК, підготувала цікаву презентацію про завдання, компоненти, напрями, методи, форми та заходи щодо військово-патріотичного виховання в школі.

Заміхора Л.А., заступник директора з виховної роботи Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  поділилася досвідом ведення ділової документації та відповіла на запитання присутніх, які виникають в процесі роботи заступників.

З методичними рекомендаціями для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначення пам’ятних дат у рамках року державності України ознайомила Постоловська Л.М., заступник директора з виховної роботи Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. З цікавістю учасники семінару переглянули запропонований документальний фільм до Року державності України.

Кожен з керівників секцій підготував електронний варіант необхідних документів, рекомендацій, тож усі учасники семінару будуть мати змогу опрацювати  та використовувати у своїй роботі  матеріали щодо заходів з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

На завершення семінару учні та учителі школи представили мистецький захід «З Україною в серці», що як найкраще підтвердив дієвість системи виховної роботи Великокиріївської школи у напрямку національно-патріотичного виховання!

 

Людмила Прокопенко, заступник директора з виховної роботи Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

08.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Захист прав дитини

У дітей часто виникають запитання, на які вони не можуть знайти відповіді самостійно. Напряму звернутися до дорослих ‒ батьків чи вчителів ‒ часом соромляться, не довіряють, бояться покарання, а іноді просто не мають такої можливості.

Сьогодні в Україні здійснено важливий крок, аби діти не залишалися наодинці зі своїми проблемами, а могли поділитися наболілим й отримати кваліфіковану допомогу.

За ініціативи Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» з 2013 року в Україні діє Національна дитяча «гаряча» лінія. За номером 0 800 500 225 та коротким номером для дзвінків з мобільних телефонів 772 кожен охочий може отримати безкоштовну інформаційну, правову або психологічну консультацію. На «гарячу» лінію можуть звертатися не лише діти, але й дорослі ‒ батьки, вихователі, вчителі – для консультування з питань порушення прав дітей.

Досі в Україні не було загальнодержавної дитячої «гарячої» лінії. Створення такої структури, де працюють висококваліфіковані фахівці з відповідною підготовкою, є важливим кроком у сфері правового консультування дітей.

 За інформацією www.la-strada.org.ua, www.radio.gurt.org.ua

06.03.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. День рідної мови у "Веснянці"

Мова – найцінніший  духовний скарб нації.  Вперше дитина чує рідну мову, перебуваючи ще в утробі матері. В ранньому дитинстві мати, колихаючи своє дитя співає колискову. В дорослому житті мова – це насамперед засіб людського спілкування. Але кожен з нас має завжди пам’ятати хто він, звідки родом, де його коріння, кожен повинен знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти. 

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

В дошкільному навчальному закладі «Веснянка» с.Бирлівка 21 лютого 2017 року проведено літературно-музичний вечір «Мово моя солов'їна». Працівники садочку спробували показати дітям багатство, красу, велич та мелодійність української мови. Адже нам, українцям, найближча і найдорожча наша рідна мова: співуча, ніжна, лагідна та щира. Діти почули багато гарних слів про нашу мову.

У виконанні дітей звучали вірші про українську мову, народні, жартівливі та колискові пісні, дитячі гуморески, прислів'я та приказки про мову. Діти водили хороводи під вічні слова Т.Шевченка та Л.Українки, грали в народні ігри. А наприкінці літературно-музичного вечору прозвучав гімн України у виконанні вихованки старшої групи. 

 

 

Наталія Свистун, методист РМК

 

06.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Компетентнісний підхід. Формула «нової української школи»

Реформування системи освіти в Україні набуло глобального характеру. І ми є свідками і учасниками: розроблення нових Державних стандартів початкової освіти, оновлення програм за вже розробленими стандартами. Головною темою стала необхідність запровадження компетентністного підходу.

«Основна ідея нової школи полягає в тому, щоб перейти від школи знань до школи компетентностей, які включають знання, уміння та ставлення, засновані на ціннісній платформі. Відповідно до цього, мають бути оновлені державні стандарти, сформовано новий зміст освіти, запроваджені нові методи викладення, а також змінена структура школи», - наголосила Лілія Гріневич.

Нещодавно на базі Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на високому навчально-практичному рівні відбувся семінар учителів початкових класів на тему: «Розвиток компетентностей учня школи І ступеня на основі оновлених програм».

У ході роботи семінару вчителі початкових класів району мали змогу побачити уроки своїх колег, де було показано компетентнісний підхід у навчанні молодших школярів, де сучасні навчальні засоби виконували не тільки інформаційну, а й мотиваційну і розвивальну функції.

Учасники семінару мали змогу побачити позакласний виховний захід «Вертайся, рідно мово, у серце народу, у душу Вкраїни…», присвячений Міжнародному дню рідної мови, який із своїми вихованцями показала учитель вищої категорії , старший учитель Кушнір С.В.

В ході обговорення, учителі зробили висновок, що результатом навчання слід вважати не суму завчених знань, умінь і навичок чи оцінки в журналі, результат навчання - це здатність компетентно діяти в інтелектуально – практичних  та різноманітних життєвих ситуаціях.

 

Галина Савчук, методист РМК

 

 

05.03.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії - День кримського супротиву

Дата 26 лютого вже увійшла в історію як День кримського супротиву російській окупації.

У цей день 2014 року біля стін ВР АРК відбувся багатотисячний мітинг, на якому представники Меджлісу відстоювали Крим у складі України, а представники «Російської єдності» - Крим у складі РФ.

Тоді між учасниками мітингу почалися сутички, які перейшли в масові зіткнення. Пізніше стало відомо про смерть двох проросійських активістів. Через рік Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, почалися перші арешти.

Станом на 29 січня 2016 року у справі шість обвинувачених. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджи та Алі Асанов під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, ще троє - Ескендер Кантемирів, Талят Юнусов та Ескендер Емірвалієв очікують вироку суду, будучи взятими на поруки. 29 січня цього року у Києві відбулася прес-конференція на тему: «Нескорені... 26 лютого - День кримського спротиву російській окупації», присвячена політичній розправі російської окупаційної влади в Криму над кримськотатарськими активістами, а також річниці утримання під вартою лідера кримських татар Ахтема Чийгоза, якого затримали 29 січня 2015 року.

Один із учасників прес-конференції глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що Ахтем Чийгоз був одним з 12 тисяч учасників мітингу 26 лютого під стінами кримського парламенту, керівництво якого намагалося «відкрити на півострів легальний шлях для Росії», і зробив усе, щоб цей мітинг пройшов мирно.

«Влада» Криму обіцяла Чийгозу роль лідера кримськотатарського народу, якщо він змінить курс Меджлісу і підтримає окупантів. Та він не пішов на це, хоча знав, що буде заарештований.

Ще двох заарештованих учасників справи «26 лютого» - Алі Асанова і Мустафу Дегирменджи намагалися схилити до надання неправдивих свідчень проти Ахтема Чийгоза, але вони відмовилися.

Але сьогодні на лаві підсудних перебувають виключно представники кримськотатарського народу, а потерпілі - виключно представники російськомовного населення Криму, всі вони члени так званого "народного ополчення Криму".

 

27.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Науково-методичний семінар психологів та соціальних педагогів

 Ти знаєш, що ти – людина,
Ти знаєш про це, чи ні?
Усмішка твоя єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої одні…

В.Симоненко

21 лютого 2017 року на базі районного методичного кабінету відбувся науково-методичний семінар  на тему  «Психологічний супровід навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами»  за участі практичних психологів навчальних закладів, соціальних педагогів, учителів-асистентів. Дане питання є досить актуальним, адже кількість дітей з особливими потребами  зростає. З  215  дітей віком від 6 до 18 років з  психо-фізичними вадами  106 мають інвалідність;  з них 31 дитина перебуває  на індивідуальній формі навчання, 7 забезпечено інклюзивну освіту. Вимогою часу є всебічна інтеграція дітей з порушеннями психо-фізичного розвитку в  соціум.  Саме психологічна служба в навчальних закладах має сприяти  такій адаптації  дітей в учнівських колективах. 

Звідки беруться «особливі діти»? Про причини виникнення відхилень  та рекомендації, які  допоможуть зменшити ризик народження  дитини з вадами розвитку, повідомила методист РМК  Ірина Романчук.

Оскільки центром роботи з дітьми з  особливими потребами  є районна ПМПК, її завідуюча  Іванна Лихенко  наголосила на формах роботи та функціях психолого-медико - педагогічної консультації, а районний логопед Людмила  Яковлєва   проаналізувала результати діяльності щодо корекції вад мовлення у даному навчальному році.

У форматі «круглого столу» обговорювались питання організації психологічного супроводу дітей з ООП в навчальних закладах  в  умовах інклюзивного навчання (практичний психолог Шляхівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Людмила Прокопенко);  види  психологічної  підтримки педагогів в умовах інклюзивного чи індивідуального навчання (з досвіду роботи соціального педагога Флоринської школи Рогової Анни). Практичним психологом Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ярославою Човганюк підготовлено методичні рекомендації щодо  роботи  з батьками дітей з ООП.

Запрошена  на семінар асистент вихователя в інклюзивній групі ДНЗ «Мрія» с.Війтівка Наталія Клебанська  розповіла про  роботу з дитиною, що має синдром Дауна. Це перший досвід впровадження інклюзивної освіти в дошкільних закладах району, та щира розповідь про «сонячну»  дівчинку Марійку, її перші успіхи  переконують, що даний досвід слід впроваджувати у районі. Асистент учителя Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст. Людмила Загарій також відмітила успіхи у навчанні своїх підопічних – двох першокласників з аналогічним синдромом. Учасники семінару мали можливість переглянути відеофрагмент  заняття з «сонячною» дитиною в новоствореній корекційно-розвитковій кімнаті.

Робота з дітьми, що мають різні відхилення у психо-фізичному розвитку, консультування батьків  вимагають  великої віддачі з боку педагогів.  Практичний психолог Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Лариса Маршалковська  поділилась власним досвідом з даного питання та провела майстер-клас щодо попередження емоційного вигоряння в роботі.

Керівник районного методоб'єднання  практичних психологів Прокопенко Л.М. зупинилась на питанні ведення документації у системі психологічного супроводу дітей з ООП.  Анкетування учасників семінару та використання «скриньки проблем» показали,  що  обмін  досвідом з колегами щодо  роботи з особливими дітьми, їх батьками є досить важливим та  потребує постійного вдосконалення. Семінар завершився екскурсією до оновленого районного логопедичного кабінету (завідуюча Л.А.Яковлєва), обміном думок та телефонів.

 Ірина Романчук, методист РМК відділу освіти

 

Запрошуємо до співпраці:

2-43-94

 

Романчук Ірина Петрівна

Методист РМК, що відповідає за питання соціального захисту дітей

 

067-261-66-97

Лихенко Іванна Миколаївна

Завідуюча  ПМПК

 

068-014-73-00

Яковлєва Людмила Андріївна

Районний логопед

 

067-83-83-385

Прокопенко Людмила Миколаївна

Керівник районного МО практичних психологів

 

097-96-74-885

Маршалковська Лариса Анатоліївна

 

Керівник творчої групи шкільних психологів

 

 

27.02.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 «96» 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181
Всього новин: 1083