А у нас, у дитсадку!..

Днями у дошкільному навчальному закладі «Сонечко» м.Бершаді відбувся районний семінар завідуючих та методистів на тему «Економічне виховання дітей дошкільного віку».

У рамках зустрічі було показано комплекси ранкових гімнастик із використанням сучасних здоров’язберігаючих технологій та атрибутів ( інструктор з фізичного виховання Олексієнко Г.П.):

-   на гімнастичних лавах «Подорож по морю»;

-   виконання вправ з елементами «Кунг-фу»;

-   ритмічна гімнастика зі стрічками «Сонячні промінчики»;

-   комплекс вправ ранкової гімнастики за методикою Єфіменка.

Завідуючі та методисти переглянули та проаналізували заняття у всіх вікових групах, зокрема « Подорож до магазину іграшок» (вих. Мочульська Н.О.),

-   «Паперова казка» (вих. Кундзич Н.В.),

-   «В гості до фермера» ( вих.Прищепа Л.М.),

-   «Юні бізнесмени» (вих. Руденька Н.П.),

-   «Цікаві перетворення» (вих. Шаповал Л.І.).

Розвагу економічного змісту «Веселий ярмарок» підготувала вихователь Шаповал Т.М. з дітьми старшої групи «Колосок».

Шляхом ігрових ситуацій, дослідів, пошуків діти дізнавалися як раціонально розподілити сімейний бюджет, які витрати є необхідними, як зекономити кошти, які є види грошей, як купувати і продавати, де зберігати кошти, як планувати витрати, ввели в словниковий запас нові терміни та словосполучення. А головне, на заняттях формувалася здатність до економічного мислення, розвиток здорових матеріальних потреб, умінь розпоряджатися грошима, виховувалися почуття і риси ефективного господаря.

Під час теоретичної частини завідуючі мали змогу обговорити дану проблему та поділилися досвідом реалізації економічного напряму виховання в своїх закладах.

Про використання даного напрямку в роботі з дошкільниками методист закладу Головченко Т.В. розповіла: «Оскільки економічне виховання - це не тільки ознайомлення дітей з грошима та економічними термінами, це, насамперед, виховання бережного ставлення до праці, результатів людської праці, речей, іграшок та інше. Так, у кожній групі встановлено ящики для збору дітьми та вихователями використаного паперу та полімерів. За зароблені кошти можемо придбати дітям нові іграшки, книги чи розмальовки. Минулого року після ремонтних робіт зібрали використані коробки, ящики з під-продуктів, та інший використаний папір, здали та придбали на 600 грн. на харчоблок клейонку, рушники та інше дрібне начиння».

Однією з програм, що сприяє набуттю дітьми навичок соціальної інтеграції у суспільстві, вихованню в них готовності до свідомої участі в товарно-грошових відносинах, є міжнародна програма соціально-фінансової грамотності дітей віком від 3 до 6 років «Афлатот». У 2012 р. проект «Формування соціально-фінансових навичок у дитячому середовищі Вінницької обласної молодіжної громадської організації «Школа рівних можливостей» став переможцем конкурсу соціально-культурних проектів Вінницької міської ради. Так, завдяки вінницьким педагогам Україна стала 92-ю зі 112 країн світу, а Вінниця – єдиним містом, де впроваджується ця програма. Із 2012 р. UNICEF  рекомендує включити ї як обов’язкову до системи освіти країн світу.

Наталія Свистун, методист РМК  з дошкільної освіти

29.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Триває двомісячник благоустрою

На часі – весняний благоустрій. Всі ми хочемо бачити свій будинок,  подвір’я, своє рідне місто чистими, охайними та  затишними.  Враження про місто, районний центр,  починається  з його доріг та узбіч. А це багато в чому залежить від кожного із нас.

Працівники відділу освіти, централізованої бухгалтерії та  районного методичного кабінету на чолі з начальником відділу  Тартачною О.М.  вже традиційно виїхали на прибирання закріпленої ділянки – дороги Війтівка-Красносілка.

Роботи, більш ніж достатньо.  Після сніжної зими у лісосмугах «розцвіли підсніжники» - пакети побутового сміття різної давності раз по раз вигулькували обабіч дороги… Освітяни зібрали понад 80 мішків сміття. Сподіваємось, що ця робота виконана недарма. Наші узбіччя залишатимуться чистими і, при нагоді, зупинивши авто, жителі району та гості зможуть спокійно перепочити  у тіні дерев на шовковій траві!

 

29.03.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!..

Методичне об’єднання музичних керівників відбулось нещодавно на базі ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді. Музичні керівники Наталія Вовченко та Олена Горбенко  провели з дітьми старшої та середньої групи тематичні заняття «На веснянім лузі», «Весняні наспіви».

Музичні керівник також є керівниками гуртків, що діють на базі дитячого садка. Вихованці театрального гуртка представили оперу «Лісова пригода», ансамбль «ДоМіСольки» виконали веснянку, акомпонуючи на дитячих музичних інструментах

Під час теоретичної частини керівник методичного об’єднання музичних керівників Грозенко С.М. пригадала сучасні вимоги щодо організації музичних занять. Присутні музичні керівники обмінялися досвідом щодо проведення в дошкільних навчальних закладах тематичних занять.

Музичні керівники ДНЗ «Сонечко», підводячи підсумки своєї роботи за рік запропонували своїм колегам переглянути авторську розвагу фольклорного спрямування «А вже весна, а вже красна…».

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

 

28.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Шляхом поєднання технологій - до комунікаційних вмінь. Семінар учителів англійської мови в Усті

21 березня 2017 року проведено практичний районний семінар учителів англійської мови на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів за темою «Формування комунікативних вмінь шляхом поєднання традиційних та інноваційних технологій». Традиційно захід розпочався з екскурсії по школі. Директор школи Гончарук Тетяна Дмитрівна ознайомила учителів району зі школою та досягненнями її педагогів.

Учителі англійської мови відвідали 2 уроки, які провели Хрол Олена Семенівна та Ґедзь Марія Яківна. На занятті у 10 класі з теми «Живопис», учителя Хрол Олени Семенівни, були використані традиційні та інноваційні методи навчання. Важливе значення на уроці відіграло ознайомлення учнів з творчістю англійських художників 18-го століття. Урок сподобався дітям та мав схвальні відгуки колег.

Урок англійської мови у 9 класі на тему« Подорож», учитель Ґедзь Марія Яківна, був насичений цікавими експрес-методами перевірки знань. Та головною метою такого заняття було розвиток навичок читання з метою розуміння основного змісту та повної інформації, розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію учнів.

На завершення семінару педагоги проаналізували уроки англійської мови. Також було проведено засідання районного методичного об'єднання учителів англійської мови, на якому розглянуто методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації з англійської мови у 2016-2017 навчальному році та підведені підсумки року англійської мови. 20 молодих педагогів району отримали сертифікати від Британської Ради та громадської ініціативи Go Global «Вчителі англійської мови-агенти змін».

Алла Олійник, методист РМК

 

28.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Тенісний турнір

Вісімнадцять хлопців та вісім дівчат зібрав районний  турнір з настільного тенісу в Будинку культури бувшого цукрового заводу з  Баланівки ,  Війтівки, Великої Киріївки, Чернятки  та БСШ № 1, № 2, № 3. Попри невелику чисельність учасників турнір проходив завзято. І хлопці, і дівчата впевнено виборювали перемогу.

 

Серед дівчат перемогу здобули:

І місце зайняла  Медвідь  Іванна з  Черняки;  

ІІ місце – Рудь  Катерина  з  Війтівки;  

ІІІ місце – Бондарчук Наталія з Чернятки.  

У хлопців картина така:

І місце -  Горбенко  Владислав з В. Киріївки;

ІІ місце - Бондарчук Віталій з Війтівки;

ІІІ місце – Сивокінь  Микола з Баланівки.

 

Алла Олійник, методист РМК

28.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Екологічні агітбригади на варті охорони довкілля

25 березня на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся районний огляд-конкурс шкільних агітбригад екологічного спрямування «Земля – наш спільний дім». Тематикою просвітницького заходу вибрано актуальну проблему сьогодення «Ландшафти як середовище життя та об'єкти охорони». На конкурс представлено команди Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ст., Бершадської №1, Великокиріївської, Війтівської, Красносільської, Лісничанської, Михайлівської, Осіївської, П'ятківської, Сумівської, Устянської, Флоринської, Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. За допомогою  влучного слова, народної пісні,  хореографічної постановки діти порушували актуальні проблеми використання та збереження природних систем нашого краю. Виступи команд супроводжувались тематичними відеопрезентаціями, фотоколажами, листівками.

Найкраще розкрили тематику порушеної екологічної проблеми у своєму виступі учні Великокиріївської, Устянської та Флоринської шкіл. Вдало висвітлено результативність еколого-просвітницької та природоохоронної  діяльності  в школах у виступах команд Війтівської, Сумівської, П'ятківської, Шляхівської ЗОШ. Використання місцевого матеріалу, захоплення краєвидами рідного села відображено у виступах дітей з Михайлівської, П'ятківської, Сумівської шкіл.

Агітколектив Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 вкотре вразив виконавською майстерністю та резисурою, колектив Красносільської ЗОШ І-ІІІ ст. – сучасною постановкою, юні екологи з Сумівки  та Усті - пропагандою народних традицій.

За рішенням журі переможцями визнано:

І місце –  агітколектив «ЕКО-сіті», Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Макарчук О.В.);

ІІ місце – агітколектив «Еко-клас», Устянська ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Атаманенко Т.В.);

ІІ місце– агітколектив «ЕКО-ЕНЕРДЖІ», Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (кер. Пендюр Н.О.); агітколектив «Сполох»,  Сумівська  ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Бабій І.В.); агітколектив «Еколог»,  П'ятківська ЗОШ І-ІІІ ст.(кер. Янчук А.А.).
30 березня  агітколектив «ЕКО-сіті» Флоринської  ЗОШ І-ІІІ ст. виступатиме на обласному конкурсі – огляді шкільних агітбригад в м.Вінниця.

Успіхів, вам, юні екологи!

 

 


Ірина Романчук, методист РМК

 

 

 

28.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 «90» 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181
Всього новин: 1083