Перший тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

На виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 р. № 489 «Про Всеукраїнський конкурс «Учитель року», постанов Кабінету міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 638 та 14.09.2005 р. № 900, рішення колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від  05.07.2011 р. № 1/4-19, листа Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації   №991/01-17 від 17.08.2017 р., наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 р. № 866 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», наказу відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА №382 від 11.10.2017р. у номінаціях: «Українська мова і література», «Німецька мова»,  «Фізика», «Фізична культура», 22.11.2017р. проведено перший тур ІІ етапу Конкурсу.

Згідно з наказом відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА №382 від 11.10.2017р. затверджено склад організаційного комітету районного етапу конкурсу  “Учитель року – 2018” :

-        Тартачна О.М. – голова організаційного комітету, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту;

-        Когут О.М. – заступник голови організаційного комітету, провідний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту;

-        Сировець С.Ф. – член організаційного комітету, головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту;

-        Філімонова А.Г. – член організаційного комітету, завідуюча РМК;

-        Савчук Г.С. – член організаційного комітету, методист РМК;

-        Олійник А.В. - член організаційного комітету, методист РМК

 та  склад журі районного етапу конкурсу  “Учитель року – 2018”

в номінації «Українська мова і література»:

Ковальська С.І. - голова районного журі,учитель вищої категорії,  учитель - методист  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

Деркач О.А. –  учитель вищої категорії, старший учитель Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Р.Скалецького, заступник голови журі;

Члени журі:

-     Лазарєва С.І.– учитель вищої категорії,   учитель – методист   Маньківської  ЗОШ І-ІІ ступенів;

-     Рибак В.В. –  учитель вищої категорії,   старший учитель  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;

-     Овсяннікова О.В., учитель вищої категорії Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів.  

в номінації “Фізика”:

Філімионова А.Г.–  завідувач РМК, голова районного журі;

Кустрич І.М. - заступник голови журі, учитель вищої категорії, старший вчитель - Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Члени журі:

-   Кушнір Л.І. – учитель вищої категорії, старший учитель Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

-   Титарчук М.Г. – учитель вищої категорії,  учитель-методист    Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

-   Морочинський М.К., голова ради голів профкомів освіти (за згодою).

  в номінації “Фізична культура”:

Сировець С.Ф.–  головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту, голова районного журі;

Олійник А.В. – заступник голови журі, методист РМК;

 Члени журі:

-        Хахалина В.О. – учитель вищої категорії Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

-        Горохлянко А.Ф. – учитель вищої категорії Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

-        Морочинський М.К., голова ради голів профкомів освіти (за згодою).

в номінації “Німецька мова”:

Олійник А.В.  – методист РМК, голова районного журі;

Каритник І.Г. – заступник голови журі, учитель вищої категорії, учитель - методист  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;

  Члени журі:

-        Кравець Т.В. – учитель вищої категорії, старший учитель  Яланецької  ЗОШ І-ІІІ ст.;

-        Кирильчук Л.В. – учитель вищої категорії, учитель  Бершадської ЗОШ І-ІІІст.№3;

-        Морочинський М.К., голова ради голів профкомів освіти (за згодою).

У другому   турі конкурсу взяли участь 11 учителів, з них: 7 учителів фізичної культури, 3 вчителя української мови та літератури, 1  вчитель фізики.

1 педагог  має  звання «Старший учитель», ІІ категорію – 2, І категорію – 5, вищу - 4. Три учасники конкурсу мають педагогічний стаж до10 років, 4– стаж до  20 років, 5 – це педагоги, стаж роботи яких перевищує 20 років.

Учителі фізичної культури:

 

-          Дунаєвський Валерій Олександрович (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №3),

-          Оперчук Олександр Григорович (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №2),

-          Гладунчик Наталія Віталіївна (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),

-          Тимченко Олександр Миколайович (Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.),

-          Плахотний Ігор Михайлович (Бирлівська ЗОШ І-ІІ ст.),

-          Кісик Ольга Григорівна (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.),

-          Пилич Олена Василівна(Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

Українська мова та література:

-          Феклістова Наталя Андріївна (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №2),

-          Мазурик лариса Дмитроівна (Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.),

-          Теслюк Валентина Василівна(Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Фізики:

-          Ніколайчук Ганна Олександрівна.( Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст).

Конкурсними випробуваннями даного туру були:  «Тестування з фахової майстерності» та «Самопрезентація». За 10 хвилин виступу учасника журі оцінювало емоційність і образність самопрезентації; культуру мовлення; висвітлення позакласної діяльності з предмету, методичної діяльності, роботи з батьками та громадськістю, результативності власної педагогічної діяльності; стиль поведінки конкурсанта,   використовуючи при цьому мультимедійний супровід (до 15 слайдів) та персональний Інтернет-ресурс.

 Галина Савчук, методист РМК

23.11.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Граючись - зростаємо!

Якщо хочете виростити дитину щасливою,

виростіть її здоровою”

 (Ж.Ж. Руссо)

Одним із головних завдань Базового компоненту в роботі з дошкільниками є надання їм знань про основи здоров’я, вироблення навичок збереження, зміцнення і відновлення фізичного, психічного й соціального здоров’я дітей. Важлива роль у цій діяльності належить працівникам дошкільних навчальних закладів. Комплексний підхід до оздоровлення дитини розпочинається з першого дня її перебування в дитячому садку.

Саме тому 21 листопада 2017 року на базі дошкільного навчального закладу «Барвінок +» с.Яланець відбулося районне методичне об’єднання старших медичних сестер на тему «Спільна робота медичного персоналу та педагогів щодо збереження та зміцнення здоров‘я дошкільників». Основною метою засідання було ознайомлення медсестер із різноманітними оздоровчими й профілактичними технологіями, що мають інноваційний та здоров’язбережувальний характер.

Вихователі Жорняк Тетяна Пилипівна, Борсукевич Валентина Петрівна та Бендерук Тамара Григорівна провели ранкові гімнастики з використанням елементів фізкультурно-оздоровчих технологій. Діти чітко, впевнено та з посмішками на обличчях виконували загальнорозвиваючі вправи, основні рухи, різні види гімнастики. Учасники зустрічі відмітили динаміку розвитку фізичних вмінь та навичок, що вказує на системність у роботі вихователів, високий методичний рівень підготовки  й  позитивний емоційний стан дітей. Медична сестра Рильська Наталя Миколаївна з дітьми старшої та середньої групи провела фізкультурне свято.

Під час виступу «Нетрадиційні форми оздоровлення в дошкільних закладах» старша медична сестра ДНЗ № 4 «Сонечко» м.Бершадь Білик Оксана Валентинівна розкрила особливості впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій в практику роботи дошкільного закладу.

Присутні заслухали виступи медичної сестри ДНЗ «Мрія» с.Війтівки Демчук Тетяни Дмитрівни «Контроль за фізичним навантаженням на дітей дошкільного віку», медичну сестру ДНЗ «Барвінок +» с.Яланець Рильську Наталію Миколаївну «Продукти харчування для зміцнення імунітету дітей взимку»

Завідуючою закладу Кузьмик Галиною Пилипівною була проведена екскурсія-огляд розвивального здоров’язбережувального середовища дитсадка. У кожній віковій групі є фізкультурний куточок із змістовим наповненням традиційного та нетрадиційного спортивного обладнання, що заохочує малят випробовувати свої сили, зміцнює впевненість у собі, викликає позитивні емоції, збуджує дитячу уяву, кмітливість та допитливість.

У ході обговорення підсумків семінару учасники неодноразово підкреслювали актуальність здоров’язбережувальної компетентності дошкільників у зміцненні здоров’я дітей, важливість дотримання правил здоров’язбережувальної поведінки шляхом проведення фізкультурно-оздоровчих заходів.

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

23.11.2017 | Aдмін | Читати далі

"Інтелект України" - ми на марші!

НПП "Інтелект України" – це комплексна програма, яка закладає якісний фундамент для оволодіння різними науками різних напрямків.

Сьогодні до школи приходять діти, які живуть в інформаційному суспільстві, у цифровому середовищі. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще необхідно навчитися користуватися ними. Саме в такому напрямку працює НПП "Інтелект України".

Основні відмінності дидактичної моделі навчання у проекті від традиційної моделі навчання:

-        Системна пропедевтика шкільної неуспішності в основній та старшій школі.

-        Уведення до інваріативної частини навчального плану навчального предмету "Навчаємося разом" (2 години на тиждень)

-        Алгоритмізація процесу фомування знань, умінь і навичок.

-        Розвиток пізнавальних процесів логічного мислення та творчих здібностей учнів.

-        Ціннісне насичення кожного уроку.

Надзвичайно важливим є збереження в учнів позитивного ставлення до школи, стійкої мотивації до учіння. Зважаючи на це, предмети включають такі завдання, які активізують пізнавальну діяльність, ініціативу особистості, сприяють раціональному використанню часу й навчальних засобів, дають змогу не губитися в новій пізнавальній і життєвій ситуаціях. На уроках це відбувається через незвичну добірку видів завдань: виконання пісень під карооке, читання наукових текстів способом стеження за диктором презентації, роботу з уривками відеоматеріалів та пошук переглянутого в тексті.

"Не кажи "не вмію!" Кажи "навчуся!"" – лейтмотив системи навчання науково-педагогічного проекту "Інтелект України". Навчити дитину вчитися, працювати в команді, і, зрештою, бути щасливою – ось що дає навчання у проектних класах.

 Тетяна Гордун, вчитель 1-А класу за НПП "Інтелект України" БСШ №3

22.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Вечір творчості Наталки Поклад в Бершадській школі №3

Багата наша Бершадська земля людьми, які своїм мистецьким словом доносять до читача всю красу, велич рідного краю, оспівують людину праці, розповідають про минуле, сучасність, мріють про майбуття.

Нікого не залишають байдужими поезія і проза Василя Думанського, людини, яка є прикладом мужності, сили духу та, водночас, радісного світосприйняття.

Розповіді про історію рідного краю, про свою родину Анатолія Івановича Мельника зацікавили читачів різного віку. Гуморески на "злобу" дня Анатолія Гарника знають, мабуть, всі жителі району. А яким прекрасним поетичним словом зачаровують Катерина Андроник, Наталка Поклад!..

Саме красу рідного слова, відкритість і щирість, простоту української душі, загальнолюдські цінності, що звучать в поезії Наталії Іванівни Поклад, представили учні школи на літературно – мистецькому заході, який організувала і провела Тетяна Анатоліївна Мараховська.

Факти біографії перепліталися з прослуховуванням поезії нашої поетеси – землячки, відео з родинного фотоальбому доповнювали українські пісні, запальні танці учнів. В заході взяли участь школярі як молодших класів, так і старшокласники.

Уславили творчість Наталки Поклад танцем "Гопак" у виконанні учнів 4 – Б класу та сучасною танцювальною композицією "У бібліотеці", яку виконали одинадцятикласники.

З щирим, проникливим словом – закликом звернулась до дітей Наталія Іванівна: "Не цурайтесь рідної мови, рідного слова. Будьте справжніми українцями". Завершився виступ флешмобом "Мій рідний край – найкращий!".

Нікого не залишив байдужим цей захід. Краса рідного слова поетеси, обрамлена піснями та танцями, запам'ятається на довго і вчителям, і учням.

Дякуємо шкільному бібліотекарю, Мараховській Тетяні Анатоліївну, музичному керівнику, Омельченко Катерині Володимирівні, та учням,  які підготували свято. 

                              Валентина Попук, вчитель зарубіжної літератури Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

22.11.2017 | Aдмін | Читати далі

День Гідності, День Свободи! Історія, що твориться на наших очах

Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави, Петро Порошенко.

Раніше Указом від 19 листопада 2005 року № 1619/2005, Президент України Віктор Ющенко встановив свято - День Свободи. Було запропоновано святкувати це свято щорічно, 22 листопада, з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання почуттів національної гідності.

День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенко, враховуючи історичне значення революційних настроїв.

22 листопада 2004 дата початку «помаранчевої» революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді - грудні 2004 року.

Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати - Віктор Ющенко і Віктор Янукович), згідно з якими переміг В.Ф.Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенко.

На жаль, влада, встановлена в Україні на той момент, не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї українським суспільством.

Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209 / 2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" і відзначався з 2012 року - 22 січня.

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» - йдеться в Указі № 872/2014.

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

22.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Компетентнісний підхід – сучасний вимір початкової освіти

Реформування системи освіти в Україні набуло глобального характеру. Ми є свідками і учасниками процесу реформування освіти – розроблення нових Державних стандартів початкової освіти, оновлення програм за вже розробленими стандартами, прийняття Закону «Про освіту». Новий етап у розвитку початкової освіти пов'язаний з упровадженням компетентнісного підходу та організації навчального процесу.

17.11.2017р. на базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практико-теоретичний семінар учителів початкових класів на тему: «Модернізація початкової освіти: від школи знань до школи компетентностей. Здоров΄язбережувальна компетентність початкової ланки освіти».

Члени екологічної агітбригади школи провели екскурсію по школі та в центрі екологічної освіти та інформації презентували роботу колективу з компетентності «Екологічна грамотність і здорове життя».

Практичне застосування здоров΄язбережувальної компетентності у  початкових класах було показано на уроках: Тарковською В. В. у 2 класі:  «Фізичні вправи і здоров’я. Ранкова гімнастика». Урок – тренінг; Мазуренко Г. С. у 3 класі:«Інтегрований урок з фізичної культури з міжпредметним зв’язком з математикою, читанням, музикою»; Шевчук Л. В. у 4 класі: «Організаційні вправи. Загальнорозвивальні вправи з великим м’ячем (ловіння і передача м’яча двома руками від грудей на місці і в русі, ловіння і передача м’яча однією рукою від плеча).

У теоретичній частині роботи семінару було проведено навчальний тренінг з теми: «Роль наставництва в становленні професійної компетентності педагога», який провела вчитель вищої категорії, старший учитель Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кушнір С.В.

При обговоренні учителі  опрацювали основні зміни, які внесено в Закон про загальну середню освіту.

Робота районного семінару пройшла плідно та змістовно.

 Галина Савчук, методист РМК

20.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 «85» 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216
Всього новин: 1292