Співпраця з Британською радою

З 21.02 по 28.02.2018 Каритник Інна Григорівна, учитель англійської мови Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1,  успішно пройшла 50-годинний курс підготовки вчителів-тренерів, які працюватимуть з вчителями англійської мови за програмою «Навчання англійської у початковій школі у новому контексті». Курс було організовано спільно Британською Радою в Україні та Міністерством освіти та науки в Україні в рамках експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту».

В березні тренер Британської Ради, вчитель Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Каритник І. Г. проведе тренінги для вчителів англійської мови, які будуть працювати з учнями перших класів у новому навчальному році.

 

Навчання буде проходити у вигляді модулів. Інформація стосується особливостей розвитку учнів початкової школи, навичок ХХІ ст., вивчення мови через гру, особливостей навчання граматики та лексики, розвитку розумової діяльності, взаємодії на уроці, інклюзії в контексті Нової Української Школи. На заняттях будуть розглядатися теоретичні і практичні завдання.

 

 

 

26.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Перемога на конкурсі юних зоологів

Вітаємо  Рябокучму Іванну, ученицю  6 класу Ставківської ЗОШ І-ІІ ступенів, яка в обласному тижні зоології та тваринництва ( секція «Орнітологія») посіла ІІ місце.

26.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо!!!! Зіркових мрійно-переможців!

          Переможців обласного фестивалю-конкурсу «Зіркова мрія-2018», які набрали найбільшу кількість балів

Товстун Наталію, ученицю 11 класу Війтівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів

Богача  Дмитра, учня 11 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Іванченка Сергія, учня  9 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

 

21.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Зроблено в Україні. З Днем народження, пані Ліно!

Сьогодні написати про Ліну Костенко бодай один свіжий рядок надзвичайно важко. Вона – надто великий для нашої літератури корабель, у фарватері якого назавжди залишилися численні послідовники, продовжувачі, епігони.  Вона – ідеальна шкала, початок виміру, еталон, на який рівнялося не одне покоління письменників (і письменниць). Попри її непростий характер. Попри її ядучий сарказм. Попри її впертий ґонор. Ліну Костенко можна критикувати. Її можна звинувачувати. Їй можна навіть не вірити. Тільки заперечити її вже ні в кого не вийде. Надто багато дрібніших риб навіки зосталися в її фарватері – просто тому, що не мали сили з нього вийти.

 «Політичної біжутерії не ношу»

У її характері є одна цінна риса. Опинись вона в кожному з нас, хтозна якою ми були б нацією. Ліна Костенко нічого не приймає за замовчуванням і легко відмовляється від того, що вважає для себе неправильним. Спробуйте погуглити «Ліна Костенко відмовилась…» і побачите самі. Вона відмовляється легко і твердо: від авторства кіносценарію «Перевірте свої годинники», надто вже, на її думку, переписаного чужою рукою; від премії «Золотий письменник України» – не пояснивши нічого жодним словом; ба навіть від звання Героя України – усім уже відома та історія з Ющенком, а фраза «Політичної біжутерії не ношу» давно стала мало не афоризмом. Можна в цьому вбачати, звісно ж, позерство, підозрювати добре продуману й награну стратегію про «збоку й усю в білому», але – навряд чи… Тут якраз усе просто – моральний закон усередині нас такий же реальний, як і зоряне небо над нами. Її позиція настільки прозора й непохитна, що хай позаздрять майже всі чоловіки.

Попри це, постать Ліни Костенко – культова для українців. Передусім завдяки свіжому, прямому, не дуже жіночому в тривіальному сенсі слова, погляду на історію. Сказати б, інтелігентному погляду, адже образ великого поета у свідомості українців до ери Ліни Костенко був здебільшого рустикальним – він мовою селян писав про долю селян. Ліна Костенко позначила цю тему принципово новими художніми засобами. Вона змогла справити враження на інтелігенцію, при цьому не виявляючи відвертої зверхності (чим часто грішили культові російські поети), не чванячись і не вивищуючись над читачем. Хоч і без жодної запопадливості чи загравання. До того ж, її прямота і стійкість, її незламність не могли не викликати щирого захвату в представників нації, десятиліттями топтаної тоталітарною системою. Вона ніби й не займалась у житті дрібницями, а тільки виконувала якусь дуже високу місію – ось тому всі спроби підійти до неї на небезпечно близьку відстань апріорі приречені на крах.

Може, тому, що біографію Ліни Костенко важко буде назвати рядовою. Надто багато в ній викликів, патріархальному суспільству – зокрема. Це й творча еміграція десятиліттями. Це й участь у судових засіданнях проти дисидентів. Це й регулярні поїздки в Чорнобильську зону – у такому віці, що… проте, не будемо про вік.

Сергій Осока (з інтернет ресурсу)

21.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Юні дослідники Бершадщини

13 березня 2018 року відбувся  щорічний районний етап  Всеукраїнського конкурсу  експериментально - дослідницьких робіт з природознавства та біології  «Юний дослідник».

На районний конкурс представлені роботи учнів віком 9-11 років  з 14  шкіл: П'ятківської, Сумівської, Флоринської, Шляхівської,Тернівської,Устянської,  Яланецької,  Бершадської № 1,2,3  ЗОШ І-ІІІ ст.., Бирлівської, Поташнянської, Тирлівської, Кошаринецької  ЗОШ І-ІІ ст., Бершадської СЮН. Відповідно до умов  конкурсу експериментально – дослідницькі  роботи подано  з наступних напрямків :

-    «Я і природа» - Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст.., Тирлівська ЗОШ І-ІІ ст.,

-   «Рослини навколо нас»  - Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,Флоринська,  Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст., Бирлівська ЗОШ І-ІІ ст.;

-     «Тваринний світ» - Бершадська  ЗОШ І-ІІІ ст. №2,

-     «Охорона здоров’я »  -  Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст..

-   "Народознавство, краєзнавство" -  Кошаринецька, Поташнянська ЗОШ І-ІІ ст., П’ятківська, Тернівська, Устянська  ЗОШ І-ІІІ ст.., Бершадська  ЗОШ І-ІІІ ст.  №3, Бершадська СЮН.

В експериментально-дослідницьких роботах, які готували учні 4-6 класів висвітлено   питання, що стосуються визначення якості води,  умов проростання  рослин, дослідження місцевої орнітофауни, впливу домашніх тварин на емоційний стан людини,також  вивчались питання значення рослин і тварин в українській символіці, в біблійних сюжетах, в  національній кухні. 

Кращими  під час захисту визначено експериментально – дослідницькі  роботи учнів Флоринської, Бершадської №1, Сумівської, Бершадської №2,3  ЗОШ І-ІІІ ст., Бирлівської ЗОШ І-ІІ ст. Роботи  учнів містять практичну   частину -   це проведення дослідів, спостереження за об’єктами живої і неживої природи, опрацювання наукової літератури, інтернет ресурсів, обґрунтовані висновки та власні рекомендації.

 

 

 

Представлятиме район на обласному етапі конкурсу переможець районного етапу - учениця Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.. Чорнокульська Анастасія з роботою «Вплив магнітного поля на ріст і розвиток рослин».

 

Зоя Панченко, директор СЮН 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Проліски надії 2018. Звітний концерт освітян району

Коли до нас іде весна,
Бентежачи душевні мрії,
Ми усвідомлюєм: вона
Приносить проліски надії.

Коли повітря пахотить,
І перше листя духмяніє,
І незабутня кожна мить –
Це з нами – «Проліски надії»…

Як неповторні небеса,
І всі обличчя – молодії,
І поруч – радість і краса…
Стрічайте: «Проліски надії»!

    14 березня у районному будинку культури відбувся щорічний зональний етап обласного фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски Надії - 2018». На сцені яскраві та неповторні грані своїх талантів демонстрували  кращі учнівські і педагогічні колективи Баланівської, Війтівської, Бершадської №1, №2, №3, Красносільської, Устянської, Флориської  та ДНЗ «Сонечко». У звітному концерті  взяли участь 168 учасників .

Церемоніальним маршем урочисто відкрили концертну програму гурт «Барабанщиці» з Баланівської школи. Вразив своїм звучанням хор Флоринської ЗОШ на чолі з солістом – учителем музичного мистецтва Сергієм Шевчуком, що виконав дві композиції «Бандуристе, орле сизий » та «Моя земля ».

Тріо «Чарівниця» (Красносілська ЗОШ) ніжно і водночас емоційно виконали пісню «Ой, зелений гай». Абсолютно неперевершеним був  виступ зразкового гурту автентичного співу «Оберіг» Юершадської школи №1 в оновленому складі молодшої та старшої групи зі своєю «Веснянкою».

Пройнятим патріотичним настроєм стали виступи ансамблю вихователів ДНЗ «Сонечко» з піснею «Рідне місто» та учнівсько-вчительського ансамблю Красносільської школи з виконанням твору «Піднімемо разом неньку Україну». Зачарували своєю неповторністю та оригінальністю педагогічні колективи Бершадської ЗОШ №2 - пісня «Батькам» та Баланівської ЗОШ –  «Попурі народних українських пісень».

Неповторного колориту конкурсній програмі додав зразковий  фольклорний ансамбль «Щедрограй » з композицією «Сучасні ритми фолку». Чарівні українські мелодії – «Віночок народної музики », подарував усім  присутнім  ансамбль народних інструментів Війтівської школи.

Усі виступи супроводжувались гучними оплесками глядачів. Зразковий хореографічний ансамбль «Мрія» представив яскраву композицію «Чудеса на горищі», а хореографічний ансамбль «Міраж» подарував глядачам весняний настрій танком «Пробудження». Дитячий танцювальний колектив Устянської ЗОШ зірвав шквал оплесків  запальним українським гопаком  «У зеленім лузі».

Кожен концертний номер вражав своєю досконалістю, високою виконавською майстерністю, справжнім артистизмом юних та досвідчених виконавців. Народна і сучасна хореографія, хоровий і ансамблевий спів, інструментальний жанр і фольклор дали змогу пересвідчитись і членам журі, і всім присутнім, що у Бершадському районі добре налагоджена робота з обдарованими дітьми, що педагоги та діти  Бершадщини  мають неабиякий творчий потенціал.

Висококваліфіковане журі, яке очолювала директор обласного Будинку  культури учителя – Мельник Тетяна Іванівна, відзначило високий рівень підготовки усіх творчих колективів,  загальну сценічну та виконавську культуру учасників концертної програми. Гості щиро подякували за свято пісні і танцю,  святковий, дійсно весняний,  настрій та професіоналізм  бершадським талантам!

 

 Людмила Загарій, спеціаліст відділу

 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 «84» 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238
Всього новин: 1424