Запали свічку...

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. У людей забрали все: до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-1933 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.   Мало знайдеться  не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-33років.

В цей день щороку проходить акція "Запали свічку".

О 16.00 - загальнонаціональна хвилина мовчання із вшанування пам'яті загиблих під час геноциду українського народу.

Українці, де б Ви не були, в Україні чи за її межами, 25 листопада о 16:00 вшануйте пам'ять загиблих внаслідок геноциду українського народу хвилиною мовчання та запаліть свічку.

 Цей вогник - символ пам’яті про всіх знищених голодом...

 

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Бершадська №1 "Зігріймо серця добротою"

22 листопада 2017 року учні Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 - члени волонтерського штабу «Турбота» та учасниці гурту «Оберіг» (керівник Тенетко Я.В.) відвідали одиноких людей похилого віку в будинку пристарілих села Маньківки. Свою зустріч учні розпочали концертом, на якому виконали українські народні пісні, пісні про родину, маму, Україну, читали вірші. Приємним та незабутнім було спілкування з ветеранами війни та праці. Діти були вражені розповідями про важкий життєвий шлях людей похилого віку. В цьому будинку мешкає ветеран педагогічної праці, вчителька-пенсіонерка нашої школи Візнюк Т.А., яку привітали квітами. 18 мешканців  закладу отримали від дітей солодощі. Захід проведений до Дня інвалідів, у якому взяли участь очільник територіального центру соціального обслуговування Бершадського району Забіяка І.М., директор школи Погончик Г.О. Зустріч людьми похилого віку виховує в учнів милосердя, доброту, співчуття, ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини.

 

Колектив Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Конкурс Яцика

     

  Вітаємо переможця ІІІ етапу  ХVІІІ Міжнародного конкурсу   з української мови імені Петра Яцика,  Горовенко Анну, ученицю 9 класу  Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

 

       

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Обласний форум Українських патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Ми – українці!»

23 листопада у Вінниці відбувся обласний форум Українських патріотичних добрих справ дітей та учнівської молоді «Ми – українці!»

Форум зібрав учнівську молодь та представників шкільного самоврядування із різних районів Вінницької області. Основною метою та завданнями форуму було обговорення питань національно-патріотичного виховання учнівської молоді усіх шкіл Вінниччини, обмін досвідом між учнями, утвердження та культивування кращих рис української національної ментальності та моральних якостей серед учнів.

Бершадський район представляли учениця 11 класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова Бершадської районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» - Оксана Стаднійчук та учениця 11 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів Ангеліна Магдаль.

Організаторами форуму виступили Департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації і Вінницький обласний центр туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій. Участь у заході взяли представники влади, громадських організацій молодіжного, військового та волонтерського спрямування, освітяни і науковці. З вітальним словом до учасників форуму звернулись  начальник відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи Тетяна Лісогурська та голова Вінницької обласної організації Товариства сприяння оборони України - Анатолій Кацай.

Після завершення урочистого відкриття форуму його учасники обговорювали та виступали з доповідями в межах секцій на визначені теми: аналіз роботи учнівського самоврядування області як засобу формування соціальної активності, відповідальності, самосвідомості учнів; підсумки діяльності волонтерських об’єднань та волонтерської діяльності учнів; огляд системи виховної роботи музеїв при навчальних закладах області; аналіз особливостей відзначення національних дат у навчальних закладах області, їх вплив на формування ідентичної самобутності школярів.  

 

 Подібні заходи сьогодні вкрай необхідні. Це дає можливість нашим дітям та юнацтву розкрити свої таланти, поділитися цікавими творчими ідеями, пропозиціями. Патріотичне виховання та інтелектуальна підготовка наших дітей і молоді в сьогоднішній, переломний для нашої держави час, має бути пріоритетом для влади. Ця праця з часом окупиться сторицею. Держава, яка дбає про власну молодь, матиме згодом свідомих, діяльних і відповідальних громадян, готових захищати і розбудовувати рідну країну.

Лариса Криворуцька, педагог-організатор Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,

куратор районної організації учнівського врядування

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Флешмоб як форма позаурочної роботи з дітьми та молоддю

В день  відзначення Дня  Гідності та Свободи,  21 листопада 2017 року вихованці танцювального колективу Бершадського Будинку дитячої творчості «Міраж» разом із керівником Оленою Коновал підготували та провели флешмоб «Хай в серці кожної дитини живе любов до України!».

60 дітей (а це учні Бершадської ЗОШ №1 та №3) з метою   вшанування громадянського подвигу учасників Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості виступили перед батьками та школярами.

Проведення флешмобів стало традиційним для колективу. Це виступи на День Захисту дітей, до Днів Європи в Україні, дня Незалежності, спортивних свят тощо. Батьківський комітет завжди долучається  до забезпечення подібних акцій атрибутами та костюмами.

Хочемо зазначити, що психологи відзначають позитивність флешмобів, адже вони благотворно впливають на психологічний стан учасників, сприяють вираженню емоцій, допомагають звільнитися від скутості, розвивають навички самоорганізації і водночас почуття колективізму.

У позаурочній роботі з учнями флешмоби доцільні як акції короткочасні, що можуть охопити велику групу учнів різного віку та підготовки, зафіксувати увагу дітей на якихось важливих явищах. Їх можна проводити як із виховною метою так і з розважальною, оздоровчою.  Заняття й спілкування зі школярами у більш-менш вільних умовах, що не обмежені рамками уроку, заняття допомагають педагогам краще пізнати дітей, виявити їх таланти, налагодити стосунки, пережити щасливі миті спільної діяльності, творчості.

Юрій Баранов, директор Будинку Дитячої творчості 

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Перший тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

На виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 р. № 489 «Про Всеукраїнський конкурс «Учитель року», постанов Кабінету міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 638 та 14.09.2005 р. № 900, рішення колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від  05.07.2011 р. № 1/4-19, листа Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації   №991/01-17 від 17.08.2017 р., наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 р. № 866 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», наказу відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА №382 від 11.10.2017р. у номінаціях: «Українська мова і література», «Німецька мова»,  «Фізика», «Фізична культура», 22.11.2017р. проведено перший тур ІІ етапу Конкурсу.

Згідно з наказом відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА №382 від 11.10.2017р. затверджено склад організаційного комітету районного етапу конкурсу  “Учитель року – 2018” :

-        Тартачна О.М. – голова організаційного комітету, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту;

-        Когут О.М. – заступник голови організаційного комітету, провідний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту;

-        Сировець С.Ф. – член організаційного комітету, головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту;

-        Філімонова А.Г. – член організаційного комітету, завідуюча РМК;

-        Савчук Г.С. – член організаційного комітету, методист РМК;

-        Олійник А.В. - член організаційного комітету, методист РМК

 та  склад журі районного етапу конкурсу  “Учитель року – 2018”

в номінації «Українська мова і література»:

Ковальська С.І. - голова районного журі,учитель вищої категорії,  учитель - методист  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

Деркач О.А. –  учитель вищої категорії, старший учитель Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Р.Скалецького, заступник голови журі;

Члени журі:

-     Лазарєва С.І.– учитель вищої категорії,   учитель – методист   Маньківської  ЗОШ І-ІІ ступенів;

-     Рибак В.В. –  учитель вищої категорії,   старший учитель  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;

-     Овсяннікова О.В., учитель вищої категорії Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів.  

в номінації “Фізика”:

Філімионова А.Г.–  завідувач РМК, голова районного журі;

Кустрич І.М. - заступник голови журі, учитель вищої категорії, старший вчитель - Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Члени журі:

-   Кушнір Л.І. – учитель вищої категорії, старший учитель Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

-   Титарчук М.Г. – учитель вищої категорії,  учитель-методист    Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

-   Морочинський М.К., голова ради голів профкомів освіти (за згодою).

  в номінації “Фізична культура”:

Сировець С.Ф.–  головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту, голова районного журі;

Олійник А.В. – заступник голови журі, методист РМК;

 Члени журі:

-        Хахалина В.О. – учитель вищої категорії Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

-        Горохлянко А.Ф. – учитель вищої категорії Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

-        Морочинський М.К., голова ради голів профкомів освіти (за згодою).

в номінації “Німецька мова”:

Олійник А.В.  – методист РМК, голова районного журі;

Каритник І.Г. – заступник голови журі, учитель вищої категорії, учитель - методист  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;

  Члени журі:

-        Кравець Т.В. – учитель вищої категорії, старший учитель  Яланецької  ЗОШ І-ІІІ ст.;

-        Кирильчук Л.В. – учитель вищої категорії, учитель  Бершадської ЗОШ І-ІІІст.№3;

-        Морочинський М.К., голова ради голів профкомів освіти (за згодою).

У другому   турі конкурсу взяли участь 11 учителів, з них: 7 учителів фізичної культури, 3 вчителя української мови та літератури, 1  вчитель фізики.

1 педагог  має  звання «Старший учитель», ІІ категорію – 2, І категорію – 5, вищу - 4. Три учасники конкурсу мають педагогічний стаж до10 років, 4– стаж до  20 років, 5 – це педагоги, стаж роботи яких перевищує 20 років.

Учителі фізичної культури:

 

-          Дунаєвський Валерій Олександрович (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №3),

-          Оперчук Олександр Григорович (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №2),

-          Гладунчик Наталія Віталіївна (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),

-          Тимченко Олександр Миколайович (Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.),

-          Плахотний Ігор Михайлович (Бирлівська ЗОШ І-ІІ ст.),

-          Кісик Ольга Григорівна (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.),

-          Пилич Олена Василівна(Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

Українська мова та література:

-          Феклістова Наталя Андріївна (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №2),

-          Мазурик лариса Дмитроівна (Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.),

-          Теслюк Валентина Василівна(Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Фізики:

-          Ніколайчук Ганна Олександрівна.( Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст).

Конкурсними випробуваннями даного туру були:  «Тестування з фахової майстерності» та «Самопрезентація». За 10 хвилин виступу учасника журі оцінювало емоційність і образність самопрезентації; культуру мовлення; висвітлення позакласної діяльності з предмету, методичної діяльності, роботи з батьками та громадськістю, результативності власної педагогічної діяльності; стиль поведінки конкурсанта,   використовуючи при цьому мультимедійний супровід (до 15 слайдів) та персональний Інтернет-ресурс.

 Галина Савчук, методист РМК

23.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 «82» 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214
Всього новин: 1279