Школі - новий автобус

5 травня у Флоринській ЗОШ І-ІІІ ступеня відбулася радісна подія – шкільній родині вручено нового шкільного автобуса.

Привітати педагогічний та учнівський колективи і вручити новий транспорт приїхали голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, начальник відділу освіти, фізичної культури  та спорту Оксана Тартачна, Флоринський сільський голова Сергій Рожкевич.

Привітавши школярів та вчителів з цією знаковою подією керівники району підкреслили, що влада не повинна бути осторонь потреб підростаючого покоління, тому головне завдання громади – створити сприятливі умови для навчально-виховного процесу.

Від імені всієї шкільної родини директор школи Василь Усатюк. подякував за такий подарунок. Гостям заходу вручено запашні короваї та квіти найменшими пасажирами – учнями 1-4 класів.

Автобус придбаний у рамках програми "Шкільний автобус" на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів.                                                                                   Бажаємо школярам Флоринської школи легкої та цікавої дороги до знань та у житті!

 

09.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Втретє "Джура" запалює ватру!

Гей, козаче – козаченько,

Тай хоробре серденько,

Ой, міцні в нього руки –

Ворогам для науки!

28 квітня 2017 року на центральному стадіоні «Колос» м. Бершаді відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь 19 роїв із 19 загальноосвітніх шкіл району. Юнаки та дівчата випробували свої сили у військово-спортивних та туристично-спортивних змаганнях: «Впоряд» (стройова підготовка), туристично-спортивна «Смуга перешкод», стрільба з пневматичної гвинтівки, «Перетягування линви», «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт), а також у конкурсах: гра «Відун» (інтелектуальні змагання із знань історії України: доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України), Ватра – представлення творчо-мистецького звіту рою (мистецька композиція), Бівак (таборування).

Традиційно на святі були присутні почесні гості та представники влади: начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна О.М., перший заступник голови Бершадської РДА Ольшевський В.Є., голова громадської організації «Товариство сприяння обороні України» Красножон Михайло Сергійович.

 Кращими роями 2017 року були визнані:

  • І місце - рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);
  • ІІ місце - рій «Устянська Січ» (Устянська ЗОш І-ІІІ ст.);
  • ІІІ місце - рій «ім..Юрія Коваленка» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст №3.)

 Переможцями у семи видах змагань (конкурсах) стали:

«Стрільба»:

перше місце – рій: «Нащадки козацької слави» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1);

друге місце – рій «ім.. Юрія Коваленка» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст.№3.);

третє місце – рій «Січові стрільці» (П’ятківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Ватра»:

перше місце – рій «Війтівчата» (Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Нічна варта» (Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Впоряд»:

перше місце – рій «Війтівчата» (Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Устянська Січ» (Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 

 

«Перетягування линви»:

перше місце – рій «ім.. Юрія Коваленка» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Золота Булава» (Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Нічна варта» (Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Рятівник»:

перше місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Нащадки козаків» (Лісничанська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Нащадки Богуна» (Великокиріївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Відун»:

перше місце – рій «Срібні Яструби» (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Побратими» (Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Гайдамаки» (Осіївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Смуга перешкод»:

перше місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Війтівчата» (Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Січові стрільці» (П’ятківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 ІІІ районна гра «Сокіл»(«Джура») відбулася за фінансової підтримки заступника голови районної ради Сергія Васильовича Пересунька, депутата міської ради Охріменка Бориса Миколайовича та голови громадської організації «Товариство сприяння обороні України» Красножона Михайла Сергійовича.

Фактично Всеукраїнська гра «Сокіл» («Джура») вже переросла в Загальнодержавну систему національно-патріотичного виховання молодих українців, що формується на кращих традиціях козацько-лицарського виховання, героїчних прикладах Української армії від Запорозького Війська до сучасної Української армії. Формування громадянина – козака – свідомого українця, патріота, воїна, захисника, політика, адміністратора є одночасно і головним завданням гри, і завданням державної системи освіти, яка зобов’язана у процесі навчання виховати ефективного українця.

 Алла Олійник, методист РМК

 

05.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Допризовна підготовка учнівської молоді

Згідно Указу Президента – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України від 29.10.2003 року №1227/2003 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», постанови Кабінету Міністрів України №24 від 14.01.2004 року щодо затвердження програми «Основи захисту Вітчизни», на виконання листа військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату від 24.03.2017 року № 786 «Щодо спільної організації та проведення триденних навчально-польових зборів з виконанням початкової вправи з АК-74 бойовими набоями», на виконання листа Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації від 28.03.2017 року № 01-22-02/1313 та з метою обов’язкового виконання початкової вправи із стрільби з АК-74 бойовими набоями, минулого тижня 132 учні 11 класів Бершадського району та 19 учителів Захисту Вітчизни, на військовому полігоні в м. Гайсин, удосконалювали практичні навички стрільби.

Учасники навчальних стрільб мали можливість удосконалити практичні навички у розбиранні та складанні автомата. Навчальні стрільби проводили військовослужбовці військової частини В1119 м. Гайсина. Вогневі тренування та стрільби пройшли 132 старшокласники району, які вивчали предмет «Захист Вітчизни». Серед учасників навчальних стрільб були й дівчата. Усі учні отримали хороший досвід, адже справжню зброю тримати в руках їм ще не доводилося. Кожен переживав відчуття важливості того, чому навчається, адже події сьогодення вказують саме на потребу умінь володіти зброєю.

Алла Олійник, методист  РМК

 

04.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Участь в обласному семінарі шкільних бібліотекарів

27 квітня 2017 року при Вінницькій академії неперервної освіти пройшов обласний семінар – практикум для методистів РМК (ММК), відповідальних за роботу шкільних бібліотек, керівників МО шкільних бібліотекарів. Тема семінару – "Бібліотека в інформаційному середовищі навчального закладу". Головною метою проведення зібрання було обговорення питання щодо методичного забезпечення ефективного запровадження інноваційних технологій в роботу шкільних бібліотек.

Учасники семінару мали можливість познайомитися і з нашою бібліотекою Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3. Адже головна тема зібрання співзвучна із проблемою, над якою працює наша бібліотека – "Використання Інтернет – технологій в бібліотечному обслуговуванні користувачів бібліотеки". 

04.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Інноваційні підходи щодо здійснення еколого-натуралістичної та природоохоронної діяльності в закладах освіти Бершадського району

Учити дітей відчувати красу природи, виховувати розум
 і дар бачення заповідних таємниць необхідно для того,
 щоб вони, сьогоднішні діти,
стали дбайливими, турботливими господарями

В.Сухомлинський

26 квітня 2017 року проведено обласний семінар - практикум  на тему «Інноваційні підходи щодо здійснення еколого-натуралістичної та природоохоронної діяльності в закладах освіти Бершадського  району» за участю працівників Вінницької обласної станції юних натуралістів, методистів районних та міських відділів освіти області, що ведуть питання  еколого-натуралістичної та природоохоронної роботи, директорів районних , міських станцій юних натуралістів та учителів біології району.   Гостей та учасників семінару приязно зустрічала  Бершадська  ЗОШ  І-ІІІ ст. №3.

Досить символічно, що обласний семінар  відбувся  у квітні,  адже саме у ці дні  відзначають такі пам′ятні дати, як  День Довкілля,  Всесвітній день Землі  та 26 квітня - сумна дата в історії нашої країни,   пов'язана  з  найбільшою техногенною катастрофою  ХХ ст. - Чорнобильською трагедією.  Метою  заходу було ознайомлення з досвідом  здійснення еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної та природоохоронної роботи  в  навчальних закладах Бершадського району, адже саме екологічна освіта покликана прищепити дітям правильний погляд на взаємовідношення людини з природою, навчити бачити наслідки кожного свого кроку і впливу на навколишнє середовище, сприяти формуванню екологічних компетентностей і свідомості.

З вітальними словами до учасників семінару та побажаннями плідної співпраці звернулись Тартачна Оксана Михайлівна, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту, Філімонова Аделаїда Григорівна, завідуюча РМК, Драгомирецька Ольга Авксентіївна – директор Вінницької обласної станції юних натуралістів.

Здобутки та досягнення освіти Бершадщини презентували учасники агітбригади «Школяда» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст №1, а методист  РМК Романчук І.П. поділилась  результатами  роботи  районного методичного об’єднання вчителів біології району .

«Гортаючи»  сторінки   усного журналу «Еколого-натуралістична освіта Бершадщини»  учасники семінару мали змогу познайомитися з роботою творчо працюючих  педагогів – новаторів.  Учитель  біології  Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Демидов А.М. презентував власний досвід  щодо організації науково-дослідної  роботи   з обдарованими дітьми,  а учитель географії Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. Макарчук О.В. представила основні напрямки роботи екологічного Центру на громадських засадах. 

Прикладом  дієвого партнерства навчальних закладів  з лісогосподарськими установами  є  багаторічна  співпраця  ДП «Лісгосп Бершадський» та Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст. Спільними надбаннями  щодо екологічного та трудового виховання підростаючого покоління поділились директор  підприємства «Бершадський лісгосп » Краснєєв М.В.  та директор школи, керівник Сумівського шкільного лісництва Гуз Г.М.

Інноваційні підходи щодо здійснення еколого-натуралістичної та природоохоронної діяльності в закладах освіти були втілені у яскравих виступах екологічної агітбригади «Екосіті» Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст., виробничої бригади «Городник» Берізкобершадської ЗОШ І-ІІ ст., представників шкільного лісництва «Юні друзі лісу» ,  у демонстрації відеоролика  «За чисте довкілля»,  змонтоване членами учнівського врядування Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.,  та захисту дослідницько-експериментальної роботи з природознавства ученицею 4 класу Флоринської школи Чорнокульської Анастасії.

Нестандартний, творчий підхід  екологічного виховання молодших школярів  продемонструвала Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №3,  яка показала  екологічну казку у виконанні вихованців театральної студії . Завершальною сторінкою усного журналу був парад переможців обласних та Всеукраїнських конкурсів, акцій, операцій та вручення сертифікатів почесних учасників семінару.

Координацію  усієї  еколого-натуралістичної діяльності в  закладах освіти району здійснює  Бершадська станція юних натуралістів . Роботу закладу та результати гурткової діяльності представила   директор СЮН Панченко З.П.

Гарним завершенням семінару-практикуму був  огляд  виставки творчих робіт та   майстер-клас  з виготовлення  «Ляльки гарних новин» , який провела керівник гуртка «Школа  народних ремесел»  Бершадської  СЮН Марієчко Л.М.

У підсумковій частині обласного семінару-практикуму учасники  круглого столу поділилися своїми враженнями, висловити думки, пропозиції щодо  здійснення еколого-натуралістичної та природоохоронної діяльності в закладах освіти району. Досвід роботи, представлений на обласному семінарі, мав схвальні відгуки.

 

Ірина Романчук, методист РМК відділу освіту

Зоя Панченко,  директор Бершадської СЮН

 

04.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: День Сонця

Температура на нашій планеті коливається приблизно від -50° до + 50°. Земля віддалена від Сонця рівно настільки, на скільки необхідно, що б Сонце належним чином обігрівало нас. Ні більше, ні менше! Якби відстань від землі до Сонця скоротилося на 5%, то Земля стала б непридатна для життя. А якби ця відстань збільшилася всього на 1%, то наша планета б захолонула.

Сонце - найближча до Землі зірка, всі інші перебувають від нас незмірно далі. Наприклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи a Центавра в 2500 разів далі Сонця.

Для Землі Сонце - могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші. Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант - мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не секрет, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день.

Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця.

 

04.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 «81» 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181
Всього новин: 1083