Обласний зліт учнівських лісництв

Щороку щедра красуня-осінь збирає на зустріч юних лісівників області. Цьогоріч, 9 листопада в День писемності та мови на Вінницької обласної СЮН лісівнича когорта з усіх учнівських лісництв Вінниччини звітувала про свою роботу, про те, що зроблено в лісі, скільки посаджено дерев, кущів, в яких природоохоронних акціях приймали участь, як допомагали старшим своїм наставникам – лісівникам. Делегацію з Бершадщини представляли два учнівських лісництва:  з Сумівської школи «Юні друзі лісу»  та з Флоринської – «Зелений світ».

Цікаві й змістовні виставки з наробками про свою роботу оформили учасники обласного зльоту. Юні лісівники за допомогою електронних презентацій розповіли про свої досягнення, захищали дослідницькі роботи з лісової справи.

І як результат – перемога. Учнівське лісництво «Юні друзі лісу» вибороло «Гран-Прі» і буде захищати честь Вінниччини на всеукраїнському зльоті учнівських лісництв в Луцьку 2018 році. Кокоша Анна, лісничий учнівського лісництва посіла ІІ місце в захисті дослідницьких робіт з лісової справи.

З гарними результатами повернулися додому і учні Флоринської школи. За презентацію виставки досягнення учнівського лісництва вибороли почесне ІІІ місце, а Костенюк Марія посіла ІІІ місце в захисті дослідницьких робіт з лісової справи. Учасниками обласного зльоту від Сумівської та Флоринської шкіл були: Кокоша Анна, Дзюбенко Владислава, Сорокопуд Володимир, Костенюк Марія, Рудь Інна, Горбенко Ольга.

Заслужена і очікувана нагорода юним лісівникам за гарну працю в лісівничому напрямку. Впевнена з цих молодих дітей виросте гідна лісівнича зміна, яка збереже і примножить лісові багатства України. Вдячна вихованцям  учнівських лісництв, які працювали, тим які захищали і перемогли, вчителям, які готували своїх підопічних.

А ще велике спасибі організаторам зльоту, і людям, яким не байдуже те, як і чим живуть наші діти і які роблять все, щоб зробити їхнє життя цікавим і змістовним. Це начальник Бершадського відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна О.М. зі своїми колегами, директор ДП «Бершадський лісгосп» Краснєєв М.В. зі своїм трудовим колективом.

Наші діти – наше майбутнє.

Тож хай воно в них буде щасливим, з кольорами хліба і мирного неба.

 

Галина Гуз, директорСумівськоїЗОШ І-ІІІ ступенів 

13.11.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

9 листопада - Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». «Кришталева ніч» або «ніч розбитих вітрин» в 1938 році поклала початок Холокосту - масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв. Тому, розповідаючи про злочини нацизму, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми.

 

09.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Диктант єдності в Бершадській школі №2

По-святковому і водночас з робочим настроєм пройшло написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності у Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Учні та педагоги навчального закладу не заради нагород, не заради оцінок, а для єднання, для підвищення грамотності одночасно сіли за парти. Вкотре вони продемонстрували, що знання рідної мови, досконале володіння нею - це запорука успіхів у навчанні і роботі, це дорога до самопізнання та самовдосконалення.

  

Володимир  Ковальський, директор Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

09.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Мова - єднає!..

9 листопада в День української писемності та мови було проведено ХVІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Пряма трансляція була  в ефірі Першого каналу Українського радіо об  12 годині 30 хвилин.  Працівники відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації, районного методичного кабінету взяли участь у написанні радіодиктанту на тему «Наші пісні».

Спільне написання диктанту  дало змогу колективу дізнатися наскільки добре ми знаємо рідну мову, нагоду відчути себе єдиною українською родиною, солідарною з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто прагне  щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.

 

Валентина Куцак, методист РМК

09.11.2017 | Aдмін | Читати далі

День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.

Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

Ой, яка чудова – українська мова!

Не загинула вона у течії віків.

Мова солов’їна, мова колискова

Рідного народу і моїх батьків.

 

 

09.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятник Кобзареві

Напередодні Дня  української писемності та мови 8 листопада 2017 року  в м.Бершаді на площі  Героїв України  відкрито  пам’ятний  знак Т.Г.Шевченку – великому  генію  української  нації,  поету,  художнику  пророку,  духовному  наставнику, полум’яному  патріоту,  який  залишив  нам  прекрасну  спадщину. У заході взяли участь народний  депутат  України  Микола Кучер,  голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов,голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака,  міський  голова Михайло Кольченко, працівники трудових колективів міста, учні загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадськості та ЗМІ.

 Відкриття пам'ятного знака є досить значимою подією для жителів району, адже слово Великого Кобзаря сьогодні актуальне, як ніколи. Його пророчі слова сьогодні єднають Український народ, надихають у боротьбі за незалежність нашої держави.

Вітаючи бершадців зі знаменною подією, голова обласної державної адміністрації зауважив, що нині дуже непростий час - час багатьох викликів та роздумів. Але, разом з тим, це історичний період. «Я переконаний в тому, що наші онуки, наші майбутні покоління будуть обов’язково перегортати сторінки сьогодення і даватимуть нам оцінку: що ми зробили і що повинні були зробити. І це виклик перед кожним з нас в усвідомленні власної причетності до майбутнього наших дітей, нашого українського народу», - підкреслив керівник Вінниччини.

Народний депутат України Микола Кучер відмітив, що Т. Шевченко завоював світ без зброї, своїм словом, адже, саме йому встановлено найбільшу кількість памятників у світі - майже 1400 у різних країнах світу. Дві основні теми проходять через творчість Кобзаря: заклик любити Україну та єдність Української нації, - саме вони є запорукою міцності та сили держави.

Іван Стефанцов наголосив, що слово Великого Кобзаря, має надихати бершадців на нові звершення на благо розбудови нашої незалежної держави,  об'єднувати  для творення кращого майбутнього. Прозвучали вітання від голови районної ради Михайла Бурлаки та міського голови Михайла Кольченка.

Пам'ятний знак встановлено за кошти районного та місцевого бюджетів. Участь у встановленні пам'ятного знаку брав місцевий підприємець  Сергій Герега. Надзвичайно  цікаве вирішення образу Тараса  Шевченка,  який  сьогодні встановлено  на  бершадській землі, вдалося  відтворити  відомому  українському скульптору, дійсному члену Національної спілки художників України,  скульптору   Олесю Сидоруку.

Право на перерізання стрічки отримали дослідник творчості Т.Г.Шевченка, шевченкознавець, заслужений працівник освіти  Микола  Джужук  та переможець районного  конкурсу читців «Кобзар і Україна», учень  Бершадської ЗОШ І -ІІІ ст. №3 Микола  Коновал.

Уривок  із  поеми  Т.Г Шевченка «І мертвим,  і живим  і ненародженим …..» прочитав палкий шанувальник творчості поета  М.Джужук. Прозвучали щирі  слова  подяки  та  вручено запашний  коровай  місцевому  підприємцю, який   взяв  активну участь у  встановлені пам’ятного знаку, Сергію Герегі.

У виконанні народного аматорського хорового колективу ветеранів праці та виккладачів Бершадської дитячої музичної школи ім.Р.Скалецького прозвучали невмирущі «Думи  мої » Т.Шевченка.

З  великою любов’ю  та  шаною  покладено  квіти  до  пам’ятного знака Великому   Кобзареві.  Під  час  церемонії  покладання квітів  у  виконанні  зведеного  хору ветеранів, вчителів ДМШ, працівників РБК звучав «Заповіт» Т.  Шевченка.

Віднині благословенний  наш  край буде  освячений вічною присутністю українського   генія.

 

Довідково. Пам’ятний знак Тарасу Шевченку у Бершаді встановлено відповідно до районної Програми розвитку культури та духовного відродження. На придбання погруддя з районного бюджету на бюджет Бершадської міської ради передано субвенцію в розмірі 195 тисяч гривень. Ще 90,8 тисяч гривень на придбання постаменту та плит було спрямовано з базових місцевих бюджетів.

 За матеріалами сайту Бершадської РДА

09.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 «81» 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209
Всього новин: 1249