Ключові компетенції - потреби життя. Семінар учителів хімії у Бершадській школі №2

Нещодавно на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся семінар учителів хімії з теми «Формування ключових компетентностей на уроках хімії в ході реалізації нового Державного стандарту».

Гостинно зустріла школа гостей,  перед учасниками виступив директор школи Ковальський В.М., розповівши про особливості навчання та виховання у школі з викладанням українською та російською мовами, а учні 3-8 класів під керівництвом заступника з виховної роботи Байдалюк Н.Г. та педагога-організатора Рівної Н.В. продемонстрували цікаву візитку-презентацію школи.

Керівник районного методичного обєднання вчителів хімії Кибалюк Г.Г. ознайомила присутніх з планом проведення семінару та наголосила на необхідності запровадження компетентнісного підходу до навчання. Актуальність даної проблеми визначається змінами, що відбуваються в умовах реформування середньої освіти. Оновлення сучасної системи освіти змінює вимоги до знань, умінь, навичок на компетентністний підхід до навчання як учителя так і учня, головне питання якого « З якою метою навчати і вчитися?». Головною метою компетентнісної освіти є формування ціннісних орієнтацій, життєво необхідних знань. Головне – не засвоєння навчального змісту, а розумові та практичні операції, які повинен виконувати учень. Перед учителем сьогодні ставиться складне завдання: потрібно давати не суму знань, а формувати навички учнів орієнтуватися в сучасному світі, щоб вони могли застосовувати знання на практиці. Саме компетентнісний підхід покликаний подолати розбіжності між освітою і потребою життя.

Під час практичної частини семінару присутні відвідали відкриті уроки хімії  вчителя вищої категорії Почапської С.П. , яка вдало працює над впровадженням ключових компетентностей на уроках хімії.

Цікавим та насиченим різними інноваційними прийомами та вправами був  урок вивчення нового матеріалу із застосуванням здоров’язберігаючих технологій у 8-Б класі з теми: «Хімічні властивості лугів. Заходи безпеки під час роботи з лугами». Особливістю застосуванням методу проектів на уроках хімії виділявся урок систематизації та закріплення знань у 9-Б класі з теми: «Застосування оцтової кислоти».

Хочеться відзначити високу фахову майстерність та професійну компетентність вчителя хімії, високу активність та результативність роботи учнів під час проведених уроків. Під час аналізу та обговорення уроків члени методичного об’єднання висловили вдячність за проведену роботу, захоплення педагогічною майстерністю вчителя, та найбільше була зосереджена увага на застосуванні інноваційних методів навчання, які увійшли в практику роботи Світлани Петрівни. Логічним завершенням блоку уроків стала презентація досвіду роботи вчительки з теми: «Формування здоров’язберігаючих компетентностей на уроках хімії засобами дослідницької та проектної технологій».

Методист відділу освіти Когут О.М. наголосила про важливість правильної презентації досвіду роботи під час атестації педагога та дала настанови вчителям, які атестуються у поточному навчальному році.

На завершення семінару Голова методоб’єднання Кибалюк Г.Г. ознайомила із планом роботи методоб’єднання на  2017-2018 навчальний рік, а також подякувала усім учасникам семінару за активність, а педагогічному колективу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 за гостинний прийом.

 Людмила Устяк, вчитель хімії Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

22.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Спортивні новини зі шкіл району. Війтівка

27 учасників  з В. Киріївки , Баланівки , Сумівки , Чернятки, Бершаді  та Війтівки зібрав турнір з настільного тенісу присвячений Дню  визволення  села  Війтівки від фашистів  у  спортивній  залі  Війтівської ЗОШ.

 

Серед хлопців:  

              І місце виборов Сивокінь Микола з Баланівки;

              ІІ місце у Козійчука Олександра з  Війтівки;

              ІІІ місце у Горбенка  Владислава з В.Киріївки.   

Серед дівчат:                                                                                                                                  І місце  в  Медвідь    Іванни з  Чернятки;    

               ІІ місце в  Бондарчук  Наталлі  з Чернятки;

               ІІІ  місце в  Морозюк  Анни з Сумівки.       

Переможці  та  призери  чемпіонату  області серед  дівчат до 14 років з боротьби сумо Війтівські юні спортсменки посіли такі місця:

Колесник Тетяна - І місце, Камишна Оксана - ІІ місце, Басок Олена -  ІІІ місце, Хмарук Інна -  І місце , Папчук Юлія -  ІІ місце, Петришина Інна -  І місце, Клибанська Світлана - ІІІ місце, Клебанська Інна -  І місце, Папчук Марія - ІІІ місце.

 

 

Алла Олійник, методист РМК

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх шкіл району

14 березня 2017 року на базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної роботи. В ході наради розглядались питання щодо атестації педагогічних працівників,  порядку закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації.

Завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А.Г. підвела підсумки проведення ІІ та ІІІ етапів  Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2016-2017 навчальному році.

Методист РМК Криворука Л.В. повідомила про те, що 2017 рік оголошено Роком математики. Людмила Василівна познайомила заступників керівників ЗНЗ із запланованими заходами, які спрямовані на популяризацію та активізацію вивчення математики в закладах освіти району.  

Олійник А.В., методист з іноземних мов, підвела підсумки проведеної роботи щодо відзначення 2016 року Роком англійської мови. Алла Вікторівна звернула увагу на те, що Вінниччина увійшла до семи пілотних областей України, які брали участь у Програмі «Вчителі англійської мови-агенти змін». Вчителі Бершадської школи №1 Каритник І.Г. та Остап'юк Я.І. пройшли відбір у першому етапі тренінгу в рамках Всеукраїнського проекту «GoGlobal» і стали представниками Бершадського району у цій програмі (серед 20 кращих педагогів Вінницької області).

Методист РМК Савчук Г.С., повідомила про проведення міжнародного дослідження  якості освіти PISA-2018. Галина Семенівна розповіла про те, що це пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Відбір учасників даного дослідження буде здійснено МОН України спільно зі спеціально уповноваженими міжнародними організаціями. Проведення самого дослідження покладається на Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні підрозділи.

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні та пам'ятні дати. День українського добровольця

Коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. І ми створили Національну Гвардію України.

13 березня 2014 року у Верховній Раді винесли на голосування Закон України "Про Національну гвардію України". Того дня, цей історичний Закон підтримали 262 народних депутати.

А уже наступного дня, 14 березня, сонячного ранку прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині.

Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України постановою від 17 січня 2017 року установила День українського добровольця, який відзначатимуть щорічно 14 березня.

День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців, закарбується  у віках героїзм українських лицарів!

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. Визволення Бершадщини

Та вікопомна  визвольна весна прийшла на Бершадщину в березні 1944-го року. Під час Умансько-Ботошанської операції  війська другого Українського фронту 52-ї армії, 4-ї гвардійської, 27-ї, 2-ї та 5-ї танкових армій, переборюючи опір противника, розпочали стрімкий наступ на правому березі ріки Південний Буг. 11 березня маршал Конєв віддав наказ командирам фронту переслідувати розбитого ворога на підходах до Південного Бугу, ні в якому разі не дати йому закріпитися на правому березі ріки. Вже цього ж дня - 11- го березня 1944 року були визволенні перші населені пункти нашого району: Тернівка, Березівка, Серединка, Серебрія.

14 березня 1944 року було визволено від фашистських загарбників м. Бершадь, а вже 15 березня останні населені пункти району Кидрасівку, Голдашівку, Михайлівку, Романівку. За мужність, героїзм, у визволенні нашого району 12 – ти воїнам було присвоєно звання «Героя Радянського Союзу».

По різному склалися долі героїв – визволителів нашого району. Багато з них знайшли свій останній притулок на нашій Бершадській землі. Протягом 73 років ми пам'ятаємо тих, хто пролив свою кров до краплини, в ім’я миру на Українській землі.

Працівники відділу освіти, методичного кабінету стали учасниками мітингу з нагоди 73-ї річниці визволення Бершадського району від нацистських загарбників.

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Життя позашкілля. Юні дослідники Бершадщини

Шостого березня відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології  «Юний дослідник», на який  представлені роботи учнів віком 9 -11 років  з 18 шкіл району та Бершадської СЮН. Відповідно до умов конкурсу експериментально-дослідницькі роботи подано з наступних напрямків :

 

  • «Я і природа» - Хмарівська ЗОШ І-ІІ ст., Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • «Рослини навколо нас» - Бирлівська, Кошаринецька, Маньківська, Флоринська,  Бершадські №2, №3 ЗОШ , районна  станція юних натуралістів;
  • «Тваринний світ» - Війтівська, Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст.,
  • «Охорона здоров’я » - Дяківська, Поташнянська, Устянська, Бершадська №1  школи;
  • «Народознавство , краєзнавство» - Берізкобершадська, Тирлівська, Михайлівська, Осіївська ЗОШ.

В дослідницьких роботах учнів висвітлено   питання  визначення якості води,  умов проростання та розмноження  рослин, дослідження місцевої орнітофауни, вивчення властивостей лікарських рослин, також  вивчались питання значення рослин в українській символіці, календарні та обрядові свята нашого народу.

Кращими  під час захисту визначено експериментально-дослідницькі  роботи юних дослідників  з Флоринської,  Війтівської,  Маньківської,  Бершадської №1, Поташнянської ЗОШ, Бершадської СЮН.  Роботи  містять власні напрацювання - досліди, спостереження за об’єктами живої і неживої природи, результати анкетувань, обґрунтовані висновки та власні рекомендації. Захист робіт супроводжувався демонстрацією результатів дослідів, натуральних експонатів, відеопрезентацій, постерів, картосхем.

Цікаво, творчо та  емоційно представили результати власних досліджень учні з Осіївської, Сумівської та Дяківської  шкіл.

 За рішенням журі переможцями визначено:

І місце –  Чорнокульську  Анастасію, ученицю  4 класу Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.  з роботою «Вплив зовнішніх факторів на ріст і розвиток тюльпанів у кімнатних умовах»;
ІІ місце Коченко Ангеліну, ученицю 6 класу Маньківської ЗОШ  І-ІІ ст.  з роботою «Дослідження рослин як біологічних захисників від шкідників »;  Петришину Каріну , ученицю  6 кл   Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. з роботою «Горобець у  нашому житті»;

ІІІ місце Щетенюк Вікторію, ученицю 6 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з роботою «Шляхи  потрапляння мікробів  до нашого організму»;  Тупицю Євгенію, ученицю 5 класу Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст. з роботою  «Дослідження впливу зубної пасти на стан зубів»; Гаврилишину Юлію, вихованку СЮН з роботою «Дослідження умов проростання  пшениці».

Вітаємо!

Учениця Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чорнокульська Анастасія виборола гран-прі  у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально - дослідницьких робіт з природознавства та біології  «Юний дослідник» за напрямком «Рослини навколо нас».

Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 «78» 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166
Всього новин: 993