ІІІ Міжнародний фестивалюдитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія»

Відділ освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА на виконання листа Міністерства культури України  від 16.11.2017р. № 4507/19-2/13-17,відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016   інформує, що з 28 лютого по 04 березня 2018 року в м. Вільнюсі (Литва) буде проведено ІІІ Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія» (далі Фестиваль).

Метою Фестивалю є виявлення та підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між дітьми та молоддю з різних регіонів України; створення умов щодо підтримки багатонаціональної дитячо-молодіжної творчості.

У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, творчі колективи України, Литви та інших країн.

Номінації Фестивалю: вокал, хореографія, інструментальний жанр, образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво, театральний жанр (драматичний, музичний), конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров’я».

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету Фестивалю за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01, 067-407-77-98, 097-908-52-28, 093-214-64-17, 050-447-49-68.

 

28.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада школярів з волейболу

24 листопада  2017 року  в м. Бершадь  відбулись районні змагання з волейболу серед юнаків за програмою Спартакіади школярів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст.,в яких прийняли участь 15 команд. У гострому суперництві, гравці всіх команд продемонстрували змістовний і видовищний волейбол.

Переможцями і призерами стали :

1 місце –  команда Бершадської ЗОШ І-ІІІст.№3,  2місце  посіли спортсмени Бершадської школи №1 і третім призером змагань стали волейболісти Флоринської школи.

Добре виступили на змаганнях і показали високі результати учні Війтівської, Осіївської і Яланецької шкіл.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

 Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

28.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Яланецька школа "Наш дух не зламати, свободу не вбити!"

23 листопада у залі Пам’яті Яланецької ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулася зустріч із учасником Революції Гідності Мазуром Юрієм Васильовичем , яка присвячена Дню Гідності та Свободи. Зустріч розпочалася виховним заходом «Наш дух не зламати, свободу не вбити», який підготували учні 6-11 класів. Опісля ведучі запросили згадати події листопада 2013-го – лютого 2014 року Юрія Васильовича. Діти затамувавши подих слухали цікаві розповіді про події, які відбувалися на Майдані. Окрім подій на Майдані, цей відважний чоловік розповів учням багато іншої цікавої інформації, пов’язаної з шляхами розвитку України, про своїх побратимів, поділився фотографіями, прапором з яким наші земляки їздили на Майдан. На завершення зустрічі Юрій Васильович висловив учням гарні і важливі побажання.

Колектив Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

27.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Спортивні досягнення. Сумо

У Вінниці пройшли змагання по боротьбі сумо на Кубок області серед дітей, молодших юнаків та юнаків, це учні від 12 до 16 років, в яких взяли участь 130 учасників з трьох команд Вінниці, команди Жмеринки, Бару та Бершадської РКДЮСШ. В результаті проведених поєдинків в нашій команді в своїх вагових категоріях чемпіонами стали: Юлія Горобець, Крістіна Юкальчук, Інна Бура, Ліля Кшановська, Антоніна Яворська, Олена Хмарук, Світлана Клибанська, Марія Папчук, Тетяна Колесник, а також призери змагань: Антоніна Андрецова, Ірина Резнікова, Юлія Папчук, Дарія Олійник, Артем Мацько, Ростислав Гетьман, Володимир Жуковський, Мирослав Шевчук, Віталій Каратнюк, Павло Савченко, Владислав Дода, Максим Дода, Іван Козір, Костянтин Фролов, Олександр Кот, Олена Безвенюк, Ірина Зозуля, Дмитро Вітер, Євген Хлівнюк, Денис Хамітбеков.  

Вітаємо учасників та тренерів-викладачів Сергія Коваля та Василя Івашківського!

 

 Олександр Погребняк, заступник директора ДЮСШ

 

27.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Наднова зірка української поезії

Присвячено Олександрі Бурбело

Не плач, моя мамо, я янголом стала,

Вже з неба дивлюся на Вас.

Учора ще вранці до Бога літала

І щиро молилась за нас.

Просила терпіння я Вам, моїй мамі,

Й натхнення, щоб все Ви змогли.

Аби наш Господь Вам послав стільки сили,

Щоб Ви все здолали й пройшли.

Я знаю: ви сильні і дуже терплячі –

Змогли стільки всього стерпіть.

Серця ваші щирі, великі, гарячі,

Дай, Боже, Вам сто літ прожить.

Про тебе, матусю, я згадую часто,

А батька торкаюсь крилом.

Часом уночі я з’являюсь тихенько

Й схиляюсь над вашим чолом.

Пробачте, рідненькі, що Вас залишила,

Що рано на небо пішла.

Я ніжно та щиро, батьки, Вас любила,

Хоч, може, й різкою була…

Бувайте! Лечу на свою я хмаринку

І звідти дивитись буду.

Бо час повертатись у «рідну хатинку»,

Як вийде – я знов прилечу.

                                            Наталія Запорожець (Ярмійчук)

Янголи … Їх називають дітьми неба, посланцями, вісниками Бога. Вони оберігають людей від усякого зла та нещастя.  Нещодавно небесна  армія ангелів поповнилась ще однією світлою постаттю – Олександрою. Кажуть, янголами стають переважно особи чоловічої статі і  майже  ніколи жінки та … Інколи трапляється.

Зовсім  недавно в українській літературі  з’явилася дитина  з великим серцем, дорослим світосприйняттям і неабияким талантом. Жаль, що у книзі  її життя  так мало сторінок, що вона загорілась так яскраво і  майже миттєво згоріла дотла… У кожного в житті, напевно, своє призначення.  Олександра  Сергіївна  Бурбело (1 січня 1998, м. Вінниця — 5 вересня 2013, Вінниця) — юна українська письменниця…

Народилась у Вінниці в родині викладачів-науковців. Була вихованкою місцевої школи № 26. Пішла з життя у 15-річному віці через спадкову фатальну хворобу — муковісцидоз.

Як виняток 2 липня 2015 р. була прийнята до Національної Спілки письменників України (посмертно). Квиток № 02965 був виписаний 27 серпня і вручений батькам поетки 5 жовтня у Вінниці під час відкриття IV Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова».

У книзі «Воїнам світла», (Мукачево, 2014) серед сотні авторів фронтових поезій поміщено два вірші Олександри Бурбело «Легенда про мак» та «Скіфська пектораль». Цю книгу не зустрінеш на полицях магазинів. Її виготовляють волонтери і передають бійцям у зону АТО. Поезія поетичної сотні підтримує наших бійців на передовій. Так поети, серед яких і Олександра, вносять свій внесок у захист України.

 05 травня 2016 року відкрито меморіальну дошку Олександрі Бурбело на житловому будинку в місті Вінниці по вулиці Воїнів-інтернаціоналістів, буд. 9-А, де Сашенька проживала. На дошці викарбувані слова з вірша «Молитва за Україну»: І я свою молитву долучаю За Україну, що в світах одна, Така квітуча й пишна, наче з раю, Для нас усіх дарована вона!

 Міністерство освіти і науки України Наказом № 804 від 07.06.2017 р. затвердило програму для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури 5-9 класів, у якій передбачено вивчення творів юної поетеси. В списку додаткової літератури для читання 5 класу є книги Олександри Бурбело «Первоцвіт: казки, легенди, вірші, смішинки та загадки» і «Золота росинка: поезії, казки», а для 6 класу — «Я лиш струна на арфі України».

Гарячий слід на небі залишила її нова зоря!..

Наталія Запорожець, вчитель української мови та літератури

Дяківської ЗОШ І-ІІ ступенів

26.11.2017 | Aдмін | Читати далі

ГОЛОДОМОР 1932–1933. ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Голод.

Ти бачиш, як полум'я свічки

Торкає Господніх Небес?

Там голод нагрянув...звідки?

Бідою він в хаті воскрес.

Остання зернина катами

Лягала на ситі вози,

Дитина у мами питала:

"Де хліба шматочок знайти?"

А зранку ложилося тіло

В чорнезній, холодній землі

І сонце сходило зомліло,

Стогнав Божий день в каятті.

З дощами зливалися сльози:

"Поспи любий синку, спочинь."

Молитвами падали грози:

"Прокинься синочку, прокинь."

Як темінь, западені очі

І тіло- людське каяття,

Кричала матуся щоночі,

За що смерть забрала дитя?

Невинне Господнє творіння,

Забране смертю в холод,

Прокляття пустило коріння-

Голод... голод... голод...

Леся Утриско

Голодомор 1932–1933 років — акт геноциду українського народу, здійснений Російською імперією, яка на той час називалася СРСР, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат.

Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч - щодня...

За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат в Україні від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисяча осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб. Але це не остаточна кількість, дослідження ще продовжуються.

До вбивства людей голодом у мільйонних масштабах безпосередньо призвела спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у українських селян представниками тоталітарної радянської влади.

Це був свідомий і цілеспрямований терор голодом, розрахований на придушення опору українців проти комуністичної влади і фізичного знищення українських селян. При цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

А за «Законом про п'ять колосків» голодуючих людей карали розстрілом навіть за спробу зірвати декілька колосків пшениці з колгоспного поля. Фактично людям було заборонено володіння їжею.

За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932–1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, яку використав тоталітарний режим в Україні.

Без належної оцінки Голодомору 1932-1933 років в Україні – цієї найбільш цинічної форми політичного терору в історичному, соціологічному, правовому і політичному аспектах, неможливо сьогодні уявити історію Європи ХХ ст., збагнути саму суть тоталітаризму. Слід з повною підставою говорити про глобальну соціо-гуманітарну катастрофу в історії людства, а не лише українства.

Але, нажаль, Голодомор визнали геноцидом українців лише 23 держави: Австралія, Андорра, Аргентина, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Словаччина, США, Угорщина, Чехія, Чилі, а також Ватикан як окрема держава.

Прикро, що переживши три голодомори Україна не дочекалась підтвердення слова "геноцид"  в документах ООН, ЮНЕСКО і ПАРЄ, присвячених Голодомору.

 Пам’ятаймо!  Це – наша історія!..

 

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 «76» 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209
Всього новин: 1249