ГОЛОДОМОР 1932–1933. ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Голод.

Ти бачиш, як полум'я свічки

Торкає Господніх Небес?

Там голод нагрянув...звідки?

Бідою він в хаті воскрес.

Остання зернина катами

Лягала на ситі вози,

Дитина у мами питала:

"Де хліба шматочок знайти?"

А зранку ложилося тіло

В чорнезній, холодній землі

І сонце сходило зомліло,

Стогнав Божий день в каятті.

З дощами зливалися сльози:

"Поспи любий синку, спочинь."

Молитвами падали грози:

"Прокинься синочку, прокинь."

Як темінь, западені очі

І тіло- людське каяття,

Кричала матуся щоночі,

За що смерть забрала дитя?

Невинне Господнє творіння,

Забране смертю в холод,

Прокляття пустило коріння-

Голод... голод... голод...

Леся Утриско

Голодомор 1932–1933 років — акт геноциду українського народу, здійснений Російською імперією, яка на той час називалася СРСР, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат.

Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч - щодня...

За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат в Україні від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисяча осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб. Але це не остаточна кількість, дослідження ще продовжуються.

До вбивства людей голодом у мільйонних масштабах безпосередньо призвела спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у українських селян представниками тоталітарної радянської влади.

Це був свідомий і цілеспрямований терор голодом, розрахований на придушення опору українців проти комуністичної влади і фізичного знищення українських селян. При цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

А за «Законом про п'ять колосків» голодуючих людей карали розстрілом навіть за спробу зірвати декілька колосків пшениці з колгоспного поля. Фактично людям було заборонено володіння їжею.

За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932–1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, яку використав тоталітарний режим в Україні.

Без належної оцінки Голодомору 1932-1933 років в Україні – цієї найбільш цинічної форми політичного терору в історичному, соціологічному, правовому і політичному аспектах, неможливо сьогодні уявити історію Європи ХХ ст., збагнути саму суть тоталітаризму. Слід з повною підставою говорити про глобальну соціо-гуманітарну катастрофу в історії людства, а не лише українства.

Але, нажаль, Голодомор визнали геноцидом українців лише 23 держави: Австралія, Андорра, Аргентина, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Словаччина, США, Угорщина, Чехія, Чилі, а також Ватикан як окрема держава.

Прикро, що переживши три голодомори Україна не дочекалась підтвердення слова "геноцид"  в документах ООН, ЮНЕСКО і ПАРЄ, присвячених Голодомору.

 Пам’ятаймо!  Це – наша історія!..

 

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Запали свічку...

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. У людей забрали все: до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-1933 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.   Мало знайдеться  не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-33років.

В цей день щороку проходить акція "Запали свічку".

О 16.00 - загальнонаціональна хвилина мовчання із вшанування пам'яті загиблих під час геноциду українського народу.

Українці, де б Ви не були, в Україні чи за її межами, 25 листопада о 16:00 вшануйте пам'ять загиблих внаслідок геноциду українського народу хвилиною мовчання та запаліть свічку.

 Цей вогник - символ пам’яті про всіх знищених голодом...

 

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Бершадська №1 "Зігріймо серця добротою"

22 листопада 2017 року учні Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 - члени волонтерського штабу «Турбота» та учасниці гурту «Оберіг» (керівник Тенетко Я.В.) відвідали одиноких людей похилого віку в будинку пристарілих села Маньківки. Свою зустріч учні розпочали концертом, на якому виконали українські народні пісні, пісні про родину, маму, Україну, читали вірші. Приємним та незабутнім було спілкування з ветеранами війни та праці. Діти були вражені розповідями про важкий життєвий шлях людей похилого віку. В цьому будинку мешкає ветеран педагогічної праці, вчителька-пенсіонерка нашої школи Візнюк Т.А., яку привітали квітами. 18 мешканців  закладу отримали від дітей солодощі. Захід проведений до Дня інвалідів, у якому взяли участь очільник територіального центру соціального обслуговування Бершадського району Забіяка І.М., директор школи Погончик Г.О. Зустріч людьми похилого віку виховує в учнів милосердя, доброту, співчуття, ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини.

 

Колектив Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Конкурс Яцика

     

  Вітаємо переможця ІІІ етапу  ХVІІІ Міжнародного конкурсу   з української мови імені Петра Яцика,  Горовенко Анну, ученицю 9 класу  Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

 

       

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Обласний форум Українських патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Ми – українці!»

23 листопада у Вінниці відбувся обласний форум Українських патріотичних добрих справ дітей та учнівської молоді «Ми – українці!»

Форум зібрав учнівську молодь та представників шкільного самоврядування із різних районів Вінницької області. Основною метою та завданнями форуму було обговорення питань національно-патріотичного виховання учнівської молоді усіх шкіл Вінниччини, обмін досвідом між учнями, утвердження та культивування кращих рис української національної ментальності та моральних якостей серед учнів.

Бершадський район представляли учениця 11 класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова Бершадської районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» - Оксана Стаднійчук та учениця 11 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів Ангеліна Магдаль.

Організаторами форуму виступили Департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації і Вінницький обласний центр туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій. Участь у заході взяли представники влади, громадських організацій молодіжного, військового та волонтерського спрямування, освітяни і науковці. З вітальним словом до учасників форуму звернулись  начальник відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи Тетяна Лісогурська та голова Вінницької обласної організації Товариства сприяння оборони України - Анатолій Кацай.

Після завершення урочистого відкриття форуму його учасники обговорювали та виступали з доповідями в межах секцій на визначені теми: аналіз роботи учнівського самоврядування області як засобу формування соціальної активності, відповідальності, самосвідомості учнів; підсумки діяльності волонтерських об’єднань та волонтерської діяльності учнів; огляд системи виховної роботи музеїв при навчальних закладах області; аналіз особливостей відзначення національних дат у навчальних закладах області, їх вплив на формування ідентичної самобутності школярів.  

 

 Подібні заходи сьогодні вкрай необхідні. Це дає можливість нашим дітям та юнацтву розкрити свої таланти, поділитися цікавими творчими ідеями, пропозиціями. Патріотичне виховання та інтелектуальна підготовка наших дітей і молоді в сьогоднішній, переломний для нашої держави час, має бути пріоритетом для влади. Ця праця з часом окупиться сторицею. Держава, яка дбає про власну молодь, матиме згодом свідомих, діяльних і відповідальних громадян, готових захищати і розбудовувати рідну країну.

Лариса Криворуцька, педагог-організатор Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,

куратор районної організації учнівського врядування

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Флешмоб як форма позаурочної роботи з дітьми та молоддю

В день  відзначення Дня  Гідності та Свободи,  21 листопада 2017 року вихованці танцювального колективу Бершадського Будинку дитячої творчості «Міраж» разом із керівником Оленою Коновал підготували та провели флешмоб «Хай в серці кожної дитини живе любов до України!».

60 дітей (а це учні Бершадської ЗОШ №1 та №3) з метою   вшанування громадянського подвигу учасників Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості виступили перед батьками та школярами.

Проведення флешмобів стало традиційним для колективу. Це виступи на День Захисту дітей, до Днів Європи в Україні, дня Незалежності, спортивних свят тощо. Батьківський комітет завжди долучається  до забезпечення подібних акцій атрибутами та костюмами.

Хочемо зазначити, що психологи відзначають позитивність флешмобів, адже вони благотворно впливають на психологічний стан учасників, сприяють вираженню емоцій, допомагають звільнитися від скутості, розвивають навички самоорганізації і водночас почуття колективізму.

У позаурочній роботі з учнями флешмоби доцільні як акції короткочасні, що можуть охопити велику групу учнів різного віку та підготовки, зафіксувати увагу дітей на якихось важливих явищах. Їх можна проводити як із виховною метою так і з розважальною, оздоровчою.  Заняття й спілкування зі школярами у більш-менш вільних умовах, що не обмежені рамками уроку, заняття допомагають педагогам краще пізнати дітей, виявити їх таланти, налагодити стосунки, пережити щасливі миті спільної діяльності, творчості.

Юрій Баранов, директор Будинку Дитячої творчості 

25.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 «73» 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205
Всього новин: 1226