Пам'ятні дати: Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Згідно інформаційного бюлетеня ЮНЕЙДС за 2017 рік, глобальна статистика ВІЛ: з початку епідемії заразилися ВІЛ 76,1 [65,2-88,0] млн людей; до червня 2017 року 20,9 мільйона людей отримували лікування в рамках антиретровірусної терапії; в 2016 році загальносвітове число людей, що живуть з ВІЛ, становило 36,7 [30,8-42,9] млн людей, причому число нових випадків зараження ВІЛ склало 1,8 [1,6-2,1] мільйона; тільки в 2016 році число людей, які померли від супутніх СНІДу хвороб, склало 1 [0,83-1,2] мільйон. У 2016 році показник нових випадків зараження ВІЛ-інфекцією серед дорослих, за оцінками, знизився на 11% відносно 2010 року. Показник смертності внаслідок СНІДу знизився на 48% щодо пікового показника 2005 року.

В історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само здавалося б нескінченну низку віроломних кровопролить, в яких так досягло успіху наше людство і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували наші з вами життя, то безсумнівно ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб. Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу. Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році - через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційної сексуальної орієнтацією, людей які займаються проституцією і середу наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт бланш її розвитку та поширенню. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому. У відсотковому відношенні ця хвороба по колишньому характерна переважно для основних груп ризику. Завдяки злагодженості методів і роботи медичних установ вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, проте він і досі залишається досить високим: від 0,22 до 1,1%% від загального числа заражених.

Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітника з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Ця ідея була підтримана. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і вперше відзначена в 1988-му році. Відзначається щорічно з ініціативи ВООЗ, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/43/15.

Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру. Він проживав в абсолютно провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, одна сім’я, що сподівалася на благополучне повернення своєї доньки - військового солдата з Персидської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

 

Ми сподіваємося, що одного разу можна буде сказати - зі СНІДом покінчено! 

30.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Професійна компетентність сучасного педагога в контексті модернізації освіти. Зустріч в Устянській школі

30 листопада 2017 року на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів географії на тему «Професійна компетентність сучасного педагога в контексті модернізації освіти».  Останній погожий осінній день радо зустрів гостей на порозі школи. Семінар розпочався з привітання гостей директором Кустричем І.М. та учнями  школи, які  у віршованій  формі  привітали учасників семінару. Директор провів презентацію навчального закладу, показавши досягнення та надбання освітян, окресливши основні напрямки роботи педагогічного колективу.

З метою оцінки процесу викладання та навчання учасники семінару відвідали урок географії у 6 класі на тему: «Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори. Вивітрювання, роботу вітру, текучих і підземних вод, льодовиків», якій провела учитель географії  Нижник Т.П.  Представлений урок був цікавий, змістовний, насичений різними методами і формами роботи, з використанням додаткової літератури, підсилений комп’ютерною презентацією. Відкритий  урок  ще раз  засвідчив, що  сучасні  технології  навчання  підсилюють  ефективне навчальних  тем,  заохочують  до  вивчення  предмета,  викликають посилений  інтерес  до  нього.

Заряд творчості отримали учасники семінару під час виступу екологічної  агітбригади  під керівництвом заступника директора з виховної роботи Онуфрієць Т.М. А маленькі актори (керівник Атаманенко Т.) зуміли захопити глядачів своїми музичними та хореографічними здібностями, які були високо оцінені гостями свята.  

На завершення відбувся круглий стіл, за яким учасники семінару обговорили відвіданий урок, отримали  методичні рекомендації,  поділилися досвідом роботи.

Своїми  яскравими  враженнями  та  побажаннями  успіху  поділилися  і гості  навчального  закладу.  Учасники  семінару  залишали Устянську ЗОШ І-ІІІ ступенів з  гарним  настроєм,  з  бажанням  працювати  та  творити.

 

Олена Процепова, методист РМК 

30.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо учасників Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу "КОЛОСОК"!

30 листопада - 01 грудня у школах району проходить Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «КОЛОСОК –осінній – 2017».  У конкурсі взяли участь 535 учнів з 24 навчальних закладів. Найактивніші учасники з Березівської, Кидрасівської, Маньківської, Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст., Флоринської, Яланецької, Бершадської №1,2,3 ЗОШ І-ІІІ ст.

Конкурс проходить у номінаціях:

-     «Жива фізика»;

-     «Патенти природи»;

-      «Жива хімія».

Найціннішою є та задача, на яку Ви ще не знайшли відповідь! Бажаю всім радості від пізнання природи!

 

 

Ірина Романчук, районний координатор конкурсу 

 

30.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Компетентнісний підхід на уроках фізики Серединської школи

28 листопада 2017 року на базі Серединської ЗОШ  І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар учителів фізики з проблеми «Реалізація компетентнісно-діяльнісного підходу до навчання фізики в контексті впровадження новітніх технологій».

Учителі фізики із загальноосвітніх навчальних закладів району мали змогу відвідати відкриті уроки: у 7 класі з теми: «Коливальний рух. Амплідуда коливань. Маятники»   та у 9 класі з теми: «Око як оптична система. Зір і бачення. Окуляри. Вади зору та їх корекція» ( вчитель Морванюк А.О.). На уроці  у 7 класі були застосовані методи навчання, які поглиблювали компетентнісну спрямованість щодо вивчення шкільного курсу фізики. Учні власноруч проводили цікаві досліди, на основі здобутих знань пояснювали фізичні явища, які спостерігали. Така форма навчальної діяльності сприяє формуванню ключових компетентностей, необхідних для життєвого досвіду. Також, слід відмітити, використання учителем міжпредметних зв’язків із біологією  у 9 класі  з використанням мультимедійних засобів навчання для пояснення  на прикладі ока  оптичної системи, впливу  різних факторів на зір та формування здоров'язбережувальної компетентності учнів і бережливого ставлення до власного здоров'я.

Яскравою ілюстрацією до розкриття проблеми семінару стала демонстрація проектів учнями 7 та 9-го класу «Дифузія в побуті, природі та техніці», «Прості механізми» та «Магнітний запис інформації». Презентація даних проектів  здивувала учасників семінарусвоєю оригінальністю.

Під час обговорення  мова йшла про роль та місце діяльнісного підхіду на уроках фізики, про чинники, які позитивно впливають на формування мотивації на уроках фізики, про використання в процесі навчання наявного життєвого досвіду учнів, їхніх повсякденних спостережень, досвіду практичної діяльності; зв’язок навчального матеріалу з повсякденним життям; використання результатів навчання в практичній діяльності людини. Особлива увага була звернута на необхідності використання різних видів проектів для успішного оволодіння учнями фізики, урізноманітнення форм і методів роботи з учнями з метою підвищення ефективності та результативності навчання, а також вироблення практичних навичок із застосування знань з фізики у повсякденному житті.

В ході засідання круглого столу, на якому панувала творча та доброзичлива атмосфера, кожен із учасників ділився своїм досвідом роботи із проблеми. Дане засідання, , ще раз підтвердило, що обмін досвідом, спілкування з однодумцями, пізнання нового та повторення добре знаного забезпечує необмежені можливості реалізації педагогічної майстерності.

  Аделаїда Філімонова, завідувач РМК 

30.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Семінар учителів хімії в Баланівській школі

             24 листопада 2017 р. на базі Баланівської ЗОШ І – ІІІ ст. проведено семінар   учителів хімії Бершадського району на тему «Формування хімічних компетентностей учнів на уроках хімії в умовах впровадження нового Державного стандарту».

Роботу педагогічного та учнівського колективів представили учасники шкільної агітбригади та зразковий гурт «Щедрограй».

Вчителі шкіл району вдосконалювали свій професіоналізм на відкритому уроці в 10 класі (тема «Сульфатна кислота. Властивості. Застосування»). Устяк Людмила Володимирівна заздалегідь продумала вправи для створення позитивного настрою учнів на уроці, впевнена в тому, що кожен урок  має сіяти  в дитячих душах щось добре і красиве.

Особливе зацікавлення викликав творчий урок «Захист навчальних проектів з теми «Розчини». Діти з великим задоволенням і переживанням, з прагненням донести до кожного учасника семінару, розповідали та демонстрували результати своїх експериментальних  досліджень, винаходів.

 

 

Галина Любавіна, учитель хімії Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

 

 

 

30.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Запрошуємо до участі в конкурсі!

28.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 «71» 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205
Всього новин: 1226