Війтівська школа зустрічала учителів історії

Вже майже завершився 2016-2017 навчальний рік… Ідуть підсумкові уроки, випускники готуються до ДПА та ЗНО… Та робота учителя не зупиняється ні на хвилину!  З метою вдосконалення професійної майстерності, підвищення рівня загальної дидактичної та методичної підготовки педагогів на базі  Війтівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів відбувся районний  семінар-практикум  учителів історії і правознавства . З всіх куточків району поспішали на нього історики. На порозі школи їх радо, з посмішкою зустрічали учні та вчителі. Тема семінару «Формування ключових компетентностей, національно-патріотичних та громадянських якостей особистості учня на уроках  історії та правознавства» завжди є актуальною, особливо коли у школі здійснюється така клопітка і важка робота .

Діана Анатоліївна Лукашенко, вчитель історії,  презентувала роботу кафедри історії в школі, ознайомила учасників семінару з планом роботи описала в своєму виступі всі напрями і діяльності  кафедри в школі, представлені фото яскраво ілюстрували позитивне ставлення учнів до навчально-виховного процесу і формування справжніх патріотів України.

Директор Володимир Миколайович Джужук та заступник директора  з навчальної роботи Анастасій Миколайович  Демидов поділилися з присутніми своїми ідеями щодо проведення національно-патріотичного виховання в школі.

Когут Оксана Миколаївна , методист РМК , привітала учасників семінару та ознайомила присутніх  з основними тенденціями  інноваційних підходів до навчально-виховного процесу, здійснення методичної роботи на всіх рівнях – від шкільного до обласного

Ольга Василівна Арсинєвич розпочала практичну частину семінару, що була різнобарвна і насичена, ілюструвала тему семінару. Цікавим для учителів та корисним для учнів був урок правознавства у 9-А класі, на тему «Подорож у світ юридичних професій». Учні уміло і правильно давали характеристику юридичним професіям, спільно з Ольгою Василівною розв’язували ситуаційні задачі, писали «Юридичний диктант» і розгадували анаграми. Також, учасники семінару відвідали змістовний урок-конференцію  з історії України «Духовне та культурне життя  України в умовах незалежності» в 11 класі, який провела вчитель  Лукашенко Д.А . На конференції  працювали групи:  « Освіта», «Література», «Спорт», «Космічні досягнення України» і «Релігія». Вчителька, як умілий диригент,  керувала  навчальним процесом. Уроки дуже сподобалися учасникам семінару, кожен отримав і задоволення і ідеї для власного досвіду.

Яскравим підсумком семінару став позакласний захід «Україно! Живу тобою і для тебе», підготовлений та проведений учнями  школи разом з вчителями кафедри історії і учителем музичного мистецтва. Ми побачили ґрунтовні знання дітей про рідну країну, високий рівень патріотичного виховання, активність, творчість та винахідливість дітей. Найбільше учасникам семінару запам’ятався  марш «Війтівських козачат», який закінчився словами « Слава Україні!» і весь зал відгукнувся « Героям слава!». Оплесками зустрічали  гості школи  учасників гри «Сокіл. Джура» переможців конкурсу «Ватра» і «Впоряд» - рій «Війтівчата». Юні джури продемонстрували майстерність  в козацькій  справі. Учні виконували  авторські вірші , музичні композиції  і пісні про рідну Україну. Трепетом в душі кожного присутнього озвалась «Молитва до мови»,  яку виконала учитель молодших класів Кушнір С. В.

Учасники семінару під час виховного заходу забули повсякденні турботи і охоче підспівували дітям.

Хочу висловити найтепліші слова вдячності учням, вчителям і адміністрації  школи за організовані заходи для вчителів історії.

Сподіваємося, що кожний семінар буде залишати в гостей стільки ж приємних вражень!. До нових зустрічей у новому навчальному році!

Галина Клітченко, учитель історії Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

 

26.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Чемпіонка Європи з Війтівки

З 14 по 21 травня 2017 року в м. Котовіце (Польща)  відбувся чемпіонат Європи з армрестлінгу. Участь у цьому популярному виді спорту взяли участь рекордне число учасників - близько  900 спортсменів  з 34 країн. Метою чемпіонату  було пропагування здорового способу життя, популяризація армрестлінгу, як масового виду спорту.

У змаганнях прийняли участь і наші спортсмени Оксана Дяченко і Вікторія Рожко. У своїй ваговій категорії майстер спорту України міжнародного класу Дяченко Оксана виграла золото і срібло. Рожко Вікторія посіла  ІV місце.  Змагання проведено на високому організаційному рівні.

Вітаємо Оксану з перемогою!

                                                                                 Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту

 

25.05.2017 | Aдмін | Читати далі

ЗНО: впевнений старт

23 травня 2017 року на базі Флоринської та Бершадської загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів було проведено зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Для випускників старшої школи результати ЗНО будуть зараховані  як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Всі 270 випускників 11-х класів шкіл Бершадського району з’явилися на пункти тестування.

Всього на пункті тестування (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1) зареєстровано 210 учасників, з’явилось – 208.

На пункті тестування (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.) зареєстровано 203 учасників, з’явилось – 199.

На пунктах тестування були присутні громадські спостерігачі, по 7 в кожному пункті тестування.

ЗНО пройшло відповідно до норм чинного законодавства. Позаштатних ситуацій не було.

Іван Кустрич, головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту

 

 

23.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день біологічного різноманіття

Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися

Двадцять другого травня,  щорічно,  відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /55/201 від 08.02.2001 року, відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності

Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.

Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:

Ø  Втрата та фрагментація природного середовища;

Ø  Конкуренція з боку інвазивних видів;

Ø  Забруднення навколишнього середовища;

Ø  Глобальні кліматичні зміни;

Ø  Опустелювання;

Ø  Зростання населення і надмірне споживання;

Ø  Безрозсудне використання природних ресурсів.

Багато з цих факторів є результатом діяльності людей. Над цими фактами слід задуматись!

 

 

23.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: День пам’яті померлих від СНІДу

Мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ

За даними ВОЗ, наприклад, в 2015 році 36,7 мільйона людей були інфіковані ВІЛ і 1,8 мільйона з них - діти. Переважна більшість людей з ВІЛ живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За оцінками, 2,1 мільйона людей в світі набули ВІЛ-інфекцію в цьому році. На сьогоднішній день мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ, з них 1,1 мільйона в 2015 році.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.

Станом на середину 2016 року 18,2 мільйона людей в світі отримували АРТ, тобто 46% з 36,7 мільйона осіб з ВІЛ.

Ваше здорв'я і ваш вибір - у ваших руках!

 

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: День пам’яті жертв політичних репресій

До середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

У зв’язку з цим президент доручив СБУ і уряду видати книгу, оприлюднити документи і матеріали про масові політичні репресії 1937-1938 років, поширити їх на іноземних мовах за кордоном, а також розпорядився проводити в школах та інших навчальних закладах уроки на цю тему.

 

Пам′ятаймо, щоб не повторити!

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 «71» 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174
Всього новин: 1044