Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

Попереджений – в більшості випадків, означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.

Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначається  тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, а також  багато інших.

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада серед працівників освіти з волейболу

30 березня  2018 року  в Бершадських школах№1 і №3 відбулись фінальні змагання за програмою районної спартакіади освітян з волейболу серед чоловіків і жінок. У змаганнях прийняли участь 16 команд. Учасники активно змагались, проявили справжній спортивний характер і показали хороші ігри. Непереборний спортивний дух та позитивний настрій панував у спортивних залах протягом змагань. Кожна гра була цікавою та захоплюючою.

Переможцями і призерами стали :

Серед жінок: І місце  - команда  Війтівська  ЗОШ,  ІІ місце - посіли спортсмени Бершадської школи №1 і ІІІ призером змагань стали волейболісти Ставківської ЗОШ. Серед чоловіків відповідно Осіївська, Бершадська №1 і Флоринська школи.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Армспорт. Районні змагання

31 березня 2018 року в м. Бершадь відбулись районні змагання серед юнаків і дівчат з армспорту. Метою змагань  було пропагування здорового способу життя, популяризація армспорту, як масового виду спорту.

За підсумками змагань спортсмени продемонстрували хороші результати.

 

Переможцями у своїх вагових категоріях стали: Скрипник Олександра, Кравчук Вікторія, Недобитко Софія,  Рожко Діана, Демчук Євген, Клибанський Ярослав.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації та медалями федерації армспорту району.

 

 

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Навчальний візит до Лодзинського воєводства в рамках проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області»

Завершився другий етап реалізації спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації ФЕРСО (Польща) за сприяння Лодзинського воєводства Республіки Польща  «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2» – тижневий візит вчителів  до Лодзинського воєводства.

З 18 по 24 березня делегація з 27 освітян Вінниччини мала змогу познайомитись із роботою польських шкіл у невеликих муніципальних утвореннях і округах Лодзинського воєводства. Також учителі переймали досвід використання методів дискусій та активізації роботи учнів і вивчали питання, пов'язані зі створенням громадянського суспільства, переймали навички, корисні для функціонування в демократичному суспільстві, такі як: командна робота, «критичне мислення», міжособистісне спілкування, публічне подання своєї позиції в обговоренні, пошук та правильне подання аргументів.

Однією із візитних карток міста Лодзь є кінематографічна школа. У ній студенти отримують знання, готуючись до роботи режисера, оператора, аніматора, фотографа, сценариста, редактора, керівника виробництва та актора. Наука включає практичні семінари, теорію та історію культури і мистецтва, що слугує всебічному художньому та науковому розвитку.

Також українські педагоги відвідали Центр удосконалення вчителів, побували на  практичних заняттях учнів, де розповіли про особливості підвищення професійної кваліфікації вчителів та побачили як відбуваються заняття дітей у майстернях центру.

Барбара Мурас, директор центру, із задоволенням представила директора середньої школи при університеті, який розповів про особливості навчання у даній школі, а також презентувала модерний стиль навчального закладу. Вразила сучасна медіабібліотека, кабінет самоврядування, оснащення лабораторій, навчальних класів та «антишколи» – куточки релаксації дітей.

Наступний день був ще більш насичений і вражаючий, оскільки першу половину делегація провела у початковій школі № 81, яка працює за проектом «Школа прокидається». Директор школи у своїй промові ознайомила із досвідом реформування освіти, розкрила особливості навчання у школі, коротко розповіла про історію становлення навчального закладу. Учасники проекту мали можливість відвідати уроки, перейняти нові методи та форми роботи з дітьми під час уроків та у позаурочний час. Інформативною була зустріч із адміністрацією центру професійної освіти. У центрі сучасне обладнання, яке максимально наближене до обладнань заводів та фабрик. У студентів дуальне навчання: 2 дні – заняття у центрі, 3 дні – практичні заняття на заводах і фабриках.

Не менш цікавим та насиченим був і третій день перебування в Польщі. Учасники делегації мали можливість ознайомитись із школою спортивного мистецтва. Це приватна школа, яку заснував відомий баскетболіст Марцин Гортат. Дана школа відкрита для талановитих дітей не лише Польщі, а й інших країн, тому була організована зустріч з учнями, які родом із України.

Оскільки ключовою концепцією даного проекту є Оксфордська дискусія, то наступний день пройшов у стінах Фонду освіти та розвитку громадянського суспільства FERSO. Отримали величезний багаж знань із проектної технології. Розвивали навички проведення Оксфордських дебатів,які є формалізованим обміном аргументів, що можна використовувати під час уроків гуманітарних наук.

Наступного дня на учасників чекала поїздка у сусіднє містечко Серадз. У міській раді зустрічалися з президентом Павлом Осієвалою та  відвідали початкові школи № 4 та 8, а також в дитячий садочок № 6. Заклади мають найновішу матеріальну базу, роками зібрану за рахунок участі у місцевих і міжнародних грантових програмах та написанню якісних проектів. Значна увага в цих школах приділяється саме  інклюзивному навчальному процесу. У навчальних закладах усе максимально пристосовано для діток з обмеженими можливостями: додаткові заняття з учнями, інтегровані кімнати,  методики роботи з дітьми (Montessori).

Метою поїздки було не лише ознайомлення з роботою навчальних закладів Польщі. Щоденно з вчителями працювали тренери Ярослав Ващик,  Ольга Буковчик,  Ольна Шмурлік,  Ула Малінська, куратори з Вінниці Олена Герасімова, Ольга Рябоконь та Ірина Лознінська.  Вони ознайомили делегацію  з основами створення дебатних клубів в школах та поділились досвідом щодо використання методик роботи з учнями. Адже одне з головних завдань поїздки – підготовка вчителів для створення у своїх школах учнівських дебатних клубів. Після повернення вчителі-учасники проекту «Школа молодих спікерів…» допомагатимуть учням 9-11  класів організувати роботу дебатних клубів у своїх школах – складати статут, організувати роботу,  і проводити дискусії. Тому значна частина уваги була приділена  саме цьому напряму.

Завдяки польським та українським організаторам поїздка виявилась надзвичайно цікавою, плідною та насиченою для її учасників.

Аліна Янчук, вчитель англійської мови  П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Про підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Квітуча Україна»

З метою формування екологічної культури особистості, активізації пізнавальної, творчої діяльності учнів, залучення учнівської молоді до роботи щодо покращення зовнішнього озеленення та ландшафтного дизайну територій навчальних закладів, з 05 по 20 березня   2018 був проведений районний  відбірковий (заочний) етап Конкурсу.

У районному етапі Конкурсу взяли участь учні Бершадської №3, Баланівської, Устянської, Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бирлівської, Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, вихованці Бершадської СЮН.

В рамках Конкурсу діти працювали над створенням проектів з благоустрою територій навчальних закладів, знайомились із сучасними технологіями ландшафтного дизайну та зеленої архітектури, вивчали різновиди дерев, кущів, квітково-декоративних рослин, що використовуються в озелененні, проводили дослідницьку роботу з квітникарства.

Всі представлені  проекти відповідають вимогам конкурсу та передані на Вінницьку обласну станцію юних натуралістів для участі в обласному етапі Конкурсу.

Зоя Панченко,  директор СЮН

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо переможців обласного етапу ХІ Міжнародного екологічного конкурсу «Загадкове життя домашніх улюбленців»!

Номінація – «Зі щоденника моєї тваринки» , оповідання:

За зайняте І місце:

-  Бойко Надію, ученицю 7-А класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.

-  Козленка Костянтина, учня 5 класу Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст.

Номінація  —  «Стань артистом»:

За зайняте ІІІ місце:

-    Грубу Аліну, ученицю 6 класу Ставківської ЗОШ І-ІІ ст., вихованку Бершадської СЮН

Номінація  «Мій улюбленець в об’єктиві»:

За зайняте ІІІ місце:

-  Котогуру Максима, учня 5 класу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Номінація – «До серця притули» — іграшка домашньої тваринки:

За зайняте ІІ місце:               

-   Гнєдич Софію, ученицю 6-Б класу Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. Бершадського району.

Номінація – «Можу вас розважити» – відеоролик з кумедною поведінкою домашніх улюбленців.

За зайняте ІІ місце:

-  Бабія  Олександра, учня 5 класу Серединської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Думанського

Номінація - «Кадри з казки» — герой з улюбленого мультфільму, художня робота.

За зайняте ІІ місце:

-   Тодоренко Василя, учня 2 класу Осіївської ЗОШ І-ІІІ ст. 

Зоя Панченко, директор СЮН

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 «7» 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166
Всього новин: 993